H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

قرص تقویت حافظه خارجی

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

قرص تقویت حافظه خارجی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین قرص تقویت حافظه خارجی

فهرست مطالب

انسان به واسطه حافظه، شناختی نسبت به هویت‌های شخصیتی خود پیدا کرده و به واسطه قدرت یادگیری و ذخیره‌سازی داده مغز است که می‌تواند مهارت‌های زندگی را یاد بگیرد؛ با چنین توضیحی، روشن است که روند زندگی ما بیش از هر چیزی به حافظه ما بستگی دارد، جواب دادن به سوالات معلم، در ذهن نگه داشتن آدرس‌ها، فراموش نکردن انجام وظایف محول شده و یادآوری تاریخ‌های مهم، همه و همه به یک حافظه قوی نیاز دارد. امروزه در کنار انجام تمرینات ذهنی و رعایت رژیم غذایی صحیح، برخی از پزشکان و متخصصان افراد را به سمت مصرف قرص‌های تقویت حافظه سوق داده‌اند. این قرص‌ها دارای ترکیباتی مغذی برای مغز هستند و تاثیر مستقیمی بر تقویت آن، از خود بر جای می‌گذارند. با ما در این مقاله از بلاگ هوش برتر ایرانیان همراه باشید تا با بهترین قرص تقویت حافظه خارجی بیشتر آشنا شوید.

تقویت حافظه با قرص و مکمل

یکی از سوالات رایج موجود میان افرادی که به دنبال تقویت حافظه خود هستند، این است که آیا قرص یا مکملی وجود دارد که به واسطه آن بتوانیم حافظه را تقویت کرده و مطالب را در بازه زمانی طولانی مدت در ذهن خود نگه داریم؟ با توجه به اهمیت پاسخ به این سوال، بهتر است قبل از معرفی بهترین قرص تقویت حافظه خارجی به آن جواب دهیم تا با دید روشن‌تری بتوانید مطالب بعدی را مطالعه نمائید. در قدم اول باید بگوئیم که پاسخ به سوال یاد شده مثبت است! عموماً در ساخت قرص تقویت حافظه از ترکیباتی همچون ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر مغذی بهره گرفته می‌شود که براساس مطالعات علمی دارای تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد ذهن و حافظه انسان هستند.

از جمله این مواد مغذی و ویتامین‌هایی که در قرص تقویت حافظه مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کوبالامین (ویتامین B12): اگر تاکنون مطالبی را در ارتباط با رژیم غذایی مناسب برای تقویت حافظه خوانده باشید، مطمئناً می‌دانید که ویتامین‌های گروه ب نقش بسیار مهمی در تقویت حافظه دارند. براساس تحقیقات علمی معتبر موجود، پایین آمدن سطح ویتامین B12 با تضعیف حافظه فرد ارتباط مستقیمی دارد. به یاد داشته باشید که آن دسته از افرادی که دارای مشکلات معده یا روده هستند یا به دلیل گیاهخواری هیچ فرآورده حیوانی را مصرف نمی‌کنند، بیشتر از دیگران در معرض فقر ویتامین B12 قرار دارند و باید از مکمل‌ها و قرص تقویت حافظه خاصی استفاده کنند که در ترکیبات آن به وجود ویتامین B12 اشاره شده است.
  • امگا 3: امگا 3 نیز از مواد مغذی دیگری بوده که مصرف به اندازه آن می‌تواند موجب تقویت حافظه فرد در کلیه سنین (از جنینی تا سالمندی) گردد. براساس یک مطالعه علمی که در سال 2015 انجام گرفت، ثابت نمود که مصرف مکمل‌های دارای ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و دوکوزاهگزانوئیک (DHA) که هر دو نوعی امگا 3 بوده و در غذاهای دریایی یافت می‌شوند، در بهبود قابل توجه حافظه افراد بزرگسال نقش مهمی داشته‌اند. 
  • ویتامین E: در ساخت تمامی مکمل‌هایی که عنوان بهترین قرص تقویت حافظه خارجی را به خود اختصاص داده‌اند، از ویتامین E استفاده شده است. این ویتامین تاثیر بسزایی در افزایش قدرت ذهنی افراد بویژه سالمندان دارد و حتی مصرف به اندازه این ویتامین می‌تواند آلزایمر خفیف تا متوسط را درمان نماید. البته ناگفته نماند که کلیه افراد سالمند نیز نمی‌توانند در مصرف این ویتامین زیاده‌روی کنند؛ چراکه این ویتامین با داروهایی مثل داروهای رقیق کننده خون تداخل داشته و بهتر است در ارتباط با مصرف این ویتامین با پزشک معالج خود مشورت کنید.
  • کافئین: کافئین نیز ماده محرکی بوده که قادر است سطح هوشیاری و تمرکز فرد را بهبود بخشد و حتی موجب تقویت کوتاه مدت حافظه گردد. نکته مهم در مصرف مکمل‌هایی که دارای کافئین هستند، این است که در مصرف آن حد اعتدال را رعایت کرده و از مصرف آن در اواخر روز خودداری کنید؛ چراکه مصرف آن در شب می‌تواند روند خواب را برهم زند. ناگفته نماند که مصرف بیش از اندازه کافئین برای مادران باردار نیز ممنوع است.
قرص تقویت حافظه خارجی
قرص تقویت حافظه خارجی

معرفی بهترین قرص تقویت حافظه خارجی

حال که متوجه شدید قرص تقویت حافظه می‌تواند تاثیر بسزایی در رفع مشکلات حافظه، یادگیری و ثبت وقایع داشته باشد و غالب بهترین قرص‌های موجود در این زمینه دارای ترکیبانی از گیاهان دارویی، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند باید به سراغ معرفی برترین قرص‌ها و مکمل‌های موجود برای تقویت حافظه برویم. این قرص‌ها به شرح زیر هستند:

قرص تقویت حافظه نروزان (Neurozan)

در بحث معرفی بهترین قرص تقویت حافظه خارجی محال است صحبتی از قرص نروزان که در اصل یک مکمل مولتی ویتامین جامع است به میان نیاید. این مکمل برند ویتابیوتیکس (Vitabiotics) سرشار از منیزیم، روی، ویتامین‌های گروه B، آهن و ویتامین D3 است که همگی در تقویت حافظه و سلامت مغز کاربرد دارند. 

ترکیبات قرص تقویت حافظه نروزان (Neurozan)
بتاکاروتن ویتامین E ویتامین B1 منیزیم منگنز لودین آهن ویتامین C گلوتامین
جینکوبیلوبا گلوتاتیون ویتامین B12 مس ویتامین D3 گلوتاتیون زینک سلنیوم ویتامین B9

جینکوبیلوبا (Ginkgo Biloba) یک گیاه خاص بوده که نقش کلیدی در تقویت حافظه دارد و چندین سال است که از این گیاه به منظور بهبود عملکرد شناختی ذهن بهره گرفته می‌شود. براساس مطالعات علمی افرادی که به دلیل بالا رفتن سن دچار زوال شناختی شده‌اند با مصرف به اندازه این گیاه دارویی سلامت مغز و حافظه خود را مجدداً به دست آورده‌اند. وجود این ترکیب گیاهی در کنار انواع ویتامین‌ها و همچنین مواد مغذی مورد نیاز ذهن که در ترکیبات قرص نروزان به کار رفته، آن را به برترین مکمل ویتامینی موجود در زمینه تقویت حافظه تبدیل کرده است. 

نکته مهم: به هنگام مصرف این مکمل از جویدن قرص خودداری کنید و در صورت داشتن سابقه صرع، اختلالات تیروئید و مصرف داروهای ضد انعقادی پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

قرص تقویت حافظه منتال انرژی (Mental Energie)

از دیگر مکمل‌های ویتامینی که در دسته بهترین قرص تقویت حافظه خارجی قرار گرفته، قرص منتال انرژی است که تاثیر چشمگیری در افزایش سطح هوشیاری ذهن و کاهش خستگی ذهنی دارد. این مکمل تقویت حافظه ساخت آلمان بوده و عموماً از آن در پیشگیری از پیشرفت بیماری آلزایمر و بهبود تمرکز استفاده می‌شود. عناصر اصلی شکل دهنده این مکمل ویتامینی، کوآنزیم کیوتن، جینسینگ، جینکوبیلوبا و گوارنا بوده و به دلیل داشتن پایه گیاهی بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل مشغله کاری و درسی همواره استرس داشته و خستگی ذهنی را تجربه می‌کنند، مصرف این مکمل علاوه بر تقویت حافظه، مشکلات یاد شده را نیز برطرف می‌سازد.

البته توجه داشته باشید که عصاره جینکوبیلوبا موجود در این مکمل تقویتی می‌تواند بر اثربخشی داروهای ضد افسردگی نظیر سرترالین، فلوکستین و پاروکستین تاثیر بگذارد و پیش از مصرف آن باید با پزشک معالج خود مشورت کنید. به طور کلی مصرف این مکمل عوارض خاصی ندارد و در صورتی که پس از مصرف آن با حالاتی همچون تب، سردرد، تهوع، تپش قلب و بی‌خوابی مواجه شدید مصرف آن را قطع و به پزشک مراجعه کنید.

قرص تقویت حافظه نوروفیت (Neuro Fit)

اگر در طول روز استرس‌های غیرمنتظره به سراغ شما آمده و کارکرد ذهن‌تان را مختل می‌سازند، مصرف مکمل آلمانی نوروفیت گزینه بسیار خوبی برای شماست. این مکمل در بهبود سلامت سیستم عصبی، تقویت تمرکز و حافظه کاربرد دارد و هر کپسول آن حاوی انواع ویتامین‌ها، اسیدهای چرب امگا 3 و عصاره گیاه جینسینگ است. جینسینگ سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی بوده و از مغز در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال آزاد محافظت می‌کند؛ به همین علت است که در درمان اختلالات شناختی نظیر آلزایمر و پارکینسون از این قرص استفاده می‌شود. 

جالب است بدانید که مصرف این مکمل دارویی به دلیل وجود جینسینگ در آن به افزایش تولید انرژی در سلول‌های مبارزه با خستگی کمک کرده و به همین علت افراد پس از مصرف آن و به هنگام انجام فعالیت‌های متعدد، دچار ضعف و خستگی نمی‌شوند. زمان مصرف قرص نوروفیت همراه با آب و غذا و ترجیحاً با شکم پر است. ناگفته نماند آن دسته از افرادی که به دلیل زخم معده یا خونریزی داخل جمجه، خونریزی فعال دارند، نباید امگا 3 مصرف نمایند و با توجه به وجود امگا 3 در این مکمل بهتر است در مصرف آن از پزشک معالج خود مشورت بگیرید.

آشنایی با انواع قرص تقویت تمرکز

قرص نرو پلاس (NeuroPlus)

از دیگر قرص‌های آلمانی جای گرفته در دسته بهترین قرص تقویت حافظه خارجی می‌توان به نوروپلاس اشاره کرد که برای بزرگسالان و افراد سالمند تولید شده است. در این مکمل دارویی تقویت حافظه نیز همچون سایر قرص‌ها و مکمل‌های گفته شده در فوق دارای اسیدهای چرب امگا 3 و عصاره جینسینگ است که با خاصیت ضد التهابی خود مانع از بروز بیماری‌های التهابی اعصاب می‌گردند؛ در نتیجه با مصرف این مکمل نه تنها به تقویت حافظه خود کمک می‌کنید، بلکه خود را برابر احتمال بروز حملات قلبی و سکته‌های مغزی نیز مصون نگه می‌دارید. از موارد استفاده این مکمل دارویی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمک به کنترل استرس و اضطراب
  • بهبود عملکرد ذهن و افزایش تمرکز
  • کمک به پیشگیری و بهبود بیماری‌های عصبی 
  • جلوگیری از زوال عقل

برخی از افراد به هنگام مصرف مکمل نوروپلاس ممکن است با عوارضی همچون حالت تهوع، ناراحتی‌های گوارشی، سوء هاضمه و نفخ مواجه گردند که در صورت بروز عوارض گوارشی حتما باید این محصول را با معده پر مصرف نمائید. 

قرص تقویت حافظه خارجی

استفاده از مکمل‌های ویتامینی؛ روشی برای تقویت حافظه

وجود تاثیراتی همچون افزایش انگیزه، کاهش استرس، بهبود عملکرد شناختی، افزایش تمرکز، افزایش سطح هوشیاری ذهن و پیشگیری از آلزایمر ناشی از مصرف قرص‌های تقویت حافظه سبب شده تا امروزه سوالات زیادی در ارتباط با این قرص‌ها در ذهن علاقه‌مندان به تقویت حافظه ایجاد گردد؛ به همین علت ما در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با بهترین قرص تقویت حافظه خارجی آشنا سازیم. 

همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، کلیه قرص‌های معرفی شده در فوق در برخی ویتامین‌ها نظیر ویتامین‌های گروه B، ویتامین E، ویتامین D و عصاره جینسینگ با هم مشترک هستند و به هنگام خرید مکمل‌های دارویی حتما به ترکیبات آن توجه کافی داشته باشید. آیا تا به حال از قرص‌های معرفی شده در این مطلب استفاده کرده‌اید؟ اگر بله، از تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

آیا امکان تقویت حافظه با قرص وجود دارد؟

استفاده از برخی مکمل‌های تقویت کننده در کنار داشتن رژیم غذایی و سبک زندگی سالم می‌تواند به تقویت بهتر حافظه و هوش شما کمک کند.

آیا مادران باردار نیز می‌توانند از قرص‌های تقویت حافظه استفاده کنند؟

این سوال پاسخ یکسان و کلی نداشته و در ارتباط با این موضوع باید با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین زمان مصرف قرص تقویت حافظه چه زمانی است؟

پس از غذا و ترجیحاً با شکم پر.

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *