H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه
معرفی و خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه

فهرست مطالب

معرفی و دانلود خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه

فهرست مطالب

فقط پنج دقیقه بیشتر بخوابم، فقط این پست رو ببینم، فقط این یک قسمت از سریال مورد علاقه‌ام، این‌ها تنها بخشی از فقط‌هایی هستند که ما در زندگی استفاده می‌کنیم. کاری که در نهایت به اهمال‌کاری منجر شده و باعث می‌شود ما کارهای خود را به تعویق بیندازیم. اما به نظر شما این عادت بد قابل درمان است؟ البته! شما می‌توانید تمامی عادات بد خود را به مرور اصلاح کنید. تنها شرط آن این است که بلد باشید چگونه این کار را انجام دهید. کتاب قانون پنج ثانیه نوشته مل رابینز است که در این مقاله هوش برارت ایرانیان قصد معرفی آن را داریم. این قانون به شما کمک می‌کند که غول اهمال‌کاری را شکست بدهید. شما می‌توانید با دانلود و مطالعه خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه نکات مهم موجود در آن را یاد بگیرید. حال بیایید کمی با نویسنده آن آشنا شویم.


مطالب مرتبط: معرفی و خلاصه کتاب تختخوابت را مرتب کن


آشنایی با نویسنده

مل رابینز قانون 5 پنج ثانیه خلاصه کتاب

مل رابینز حقوقدان، مجری، نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی کتاب قانون پنج ثانیه را نوشته است. او مدرک دکترای خود را در سال 1994 از کالج حقوق بوستون دریافت کرده است. پیش از اینکه به شبکه CNN راه پیدا کند، رابینز به عنوان یک وکیل دادگستری در پرونده‌های جنایی فعالیت می‌کرد. در سال 2011 و بعد از یک سخنرانی در مجموعه TED، برای اولین بار از قانون 5 ثانیه صحبت کرد. این سخنرانی بیش از 20 میلیون بار در یوتیوب بازدید داشت. اتفاقی که پایه‌گذار فعالیت او به عنوان یک سخنران انگیزشی نیز شد. مل رابینز کتاب قانون پنج ثانیه را در سال 2017 منتشر کرد. کتابی که شهرت زیادی را برای او به ارمغان آورد و توانست در پایان سال 2017 به ششمین کتاب پرفروش آمازون تبدیل شود. کتاب قانون 5 ثانیه در ایران توسط افشین چایچی نصرتی ترجمه شده و توسط نشر نوین به چاپ رسیده است.

کتاب قانون 5 ثانیه درباره چیست؟

ترجمه کتاب

تا به حال شده که به خاطر اهمال‌کاری، چیزی را به تعویق بیندازید؟ همه ما در زندگی کمابیش به دنبال اهمال کاری بوده‌‌ایم. در واقع پایبند بودن به برنامه زندگی از آن دست کارهایی است که هر کسی از پس آن برنمی‌آید. به همین دلیل بیشتر ما در بسیاری موارد تصمیم می‌گیریم که انجام کارهای خود را به تعوdق بیندازیم و آن‌ها را به زمان دیگری موکول کنیم. این اتفاق باعث می‌شود که همیشه کارهای ناتمامی درون لیست ما باقی بمانند. مل رابینز در کتاب قانون 5 ثانیه راهکار ساده‌ای را به ما آموزش می‌دهد که به کمک آن می‌توانیم زندگی خود را دگرگون کنیم. این راهکار از جنس راه‌حل‌های ساده اما موثری است که بیشتر ما از آن‌ها غافل هستیم. آن هم در حالی که اگر به آن‌ها عمل کنیم در تمام جنبه‌های زندگی پیشرفت خواهیم کرد.

البته سوالی که پیش می‌آید این است که “مگر مل رابینز به عنوان یک حقوقدان و مجری از علم روانشناسی و تغییر رفتار چیزی می‌داند؟”. نکته مهم در مورد این کتاب آن است که تقریبا تمام نکات بیان شده توسط رابینز بر اساس تحقیقات و نظریات روانشناسان و پزشکان مطرح دنیاست. همین موضوع هم باعث می‌شود که این کتاب به اثری قابل اعتماد تبدیل شود. البته علاوه بر این رابینز تجربیات خود در استفاده از قانون پنج ثانیه در زندگی خود را برای ما توضیح می‌دهد. اتفاقی که سبب می‌شود این کتاب و نکات موجود در آن توسط همه افراد قابل استفاده باشند. تمامی این نکات اصلی به همراه توضیحات کامل‌تر در خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه آورده شده‌اند که می‌توانید آن را از انتهای همین مقاله دانلود کنید. این قانون به قدری ساده و قابل اجراست که خیلی زود تاثیر مثبتی بر روی زندگی شما خواهد گذاشت.

چرا استفاده از قانون 5 ثانیه مهم است؟

همانطور که گفتیم اهمال کاری یکی از خطرناک‌ترین عادت‌هایی است که افراد می‌توانند داشته باشند. چرا خطرناک‌ترین؟ چون این عادت به اشکال مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در واقع یک فرد اهمال‌کار هیچگاه نمی‌تواند از پتانسیل‌های درونی خود استفاده کند. به همین دلیل هم مسیر رشد و توسعه فردی او ناهموار خواهد شد. در حالی که وقتی ما یاد بگیریم چگونه اهمال کاری را خنثی کنیم، می‌توانیم به آینده‌مان امیدوار باشیم. کتاب قانون 5 ثانیه هم به شما کمک می‌کند که اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها را برای همیشه کنار بگذارید. اما اهمال کاری به طور کلی به 5 دلیل اتفاق می‌افتد:

 • برنامه ریزی غلط
 • مدیریت نادرست زمان
 • ناتوانی در تصمیم‌گیری
 • کارهای دقیقه نودی
 • کمال‌گرایی

تک تک این موارد دلایلی هستند که ما را به اهمال کاری تشویق می‌کنند. مل رابینز اما با راهکار ساده‌ای که به ما معرفی می‌کند، کمک می‌کند تا به خوبی این 5 عادت اشتباه را اصلاح کنیم. همانطور که در عنوان این کتاب ذکر شده، قانون 5 ثانیه به شما کمک می‌کند تا شغل، زندگی و اعتماد به نفس خود را به کمک شجاعت درونیتان متحول کنید. به همین دلیل هم می‌توان گفت که:

 • قانون 5 ثانیه به شما در عمل کردن به برنامه‌هایتان کمک می‌کند.
 • شما را در تصمیم‌گیری‌های آنی و مهم یاری می‌کند.
 • کمک می‌کند تا بتوانید زمان خود را بهتر کنترل کنید.
 • کارهای دقیقه نودی خود را کنار بگذارید و به وظایفتان بهتر عمل کنید.
 • از مرداب کمال‌گرایی بیرون بیایید.

همانطور که گفتیم رابینز برای انجام این کار علاوه بر کمک گرفتن از علم، از داستان‌های جذاب و آمارهای حقیقی نیز استفاده کرده است. همین موضوع هم باعث جذابیت این کتاب می‌شود. تمام آمارهای جالب و مهم این اثر در خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه آورده شده‌اند.

کتاب زبان اصلی

کتاب قانون 5 ثانیه به درد چه کسانی می‌خورد؟

احتمالا تا همین جا فهمیده‌اید که این کتاب بیشتر به درد چه کسانی می‌خورد. اما بیایید نگاه عمیقتری به این موضوع بیندازیم. پروژه‌های باز موجود در ذهن ما باعث می‌شوند که تا حد زیادی مغز ما به صورت روزمره به فکر کردن به آن‌ها مشغول باشد. اتفاقی که موجب از دست رفتن بخش مهمی از تمرکز ذهن خواهد شد. خب، به نظرتان برای مقابله با این مشکل چه کاری باید انجام داد؟ پاسخ این سوال را می‌توانید در خلاصه کتاب قانون پنج ثانیه مل رابینز پیدا کنید. علاوه بر این اگر یکی از ویژگی‌های زیر را دارید، این کتاب می‌تواند به شما کمک کند. اگر:

 • به دنبال منبعی برای انگیزه هستید
 • به خود و توانایی‌هایتان شک دارید و از این موضوع خسته شدید
 •  می‌دانید چه می‌خواهید اما هنوز نمی‌دانید چگونه باید به آن برسید
 • همیشه منتظر فرا رسیدن زمان مناسب برای انجام کارها هستید
 •  کارهایتان را مدام به تعویق می‌اندازید
 • اهمیتی به کارها و وظایف کوچک زندگی خود نمی‌دهید
 • و بیش از حد کمالگرایی می‌کنید

شما به قانون 5 ثانیه نیاز دارید! دیگر لازم نیست که منتظر کسی بمانید تا به شما انگیزه دهد. در واقع آنطور که مل رابینز در این کتاب می‌گوید، مهمترین منبع انگیزه و الهام هر شخص، خود اوست. تنها چیزی که لازم دارید این است که با تغییر ذهنیت، شخصیت و از همه مهمتر رفتار خود زندگیتان را متحول کنید.

5 فایده‌ای که خواندن کتاب قانون 5 ثانیه برای شما دارد عبارتند از:

 • اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
 • عادت اهمال کاری و به تعویق انداختن کارها را کنار بگذارید
 • احساس ترس و عدم اطمینان را شکست دهید
 • پرهیز از نگرانی و استرس بی‌جا و جایگزین کردن آن با احساس خوب و شادی
 • شهامت کافی را برای به اشتراک گذاشتن ایده‌های خود با دیگران به دست بیاورید
قانون 5 پنج ثانیه خلاصه کتاب کتاب
تصویر از نشر نوین

بخش‌هایی از خلاصه کتاب قانون پنج ثانیه

” در یک صبح تاریک زمستانی در بوستون، ساعت 6 صبح بود که نویسنده این کتاب با صدای زنگ ساعتش از خواب پرید. مل رابینز گاهی اوقات صبح خود را با لبخندی بر لب شروع می‌کرد، اما صبح آن روز امکان لبخند زدن نداشت. او بیکار بود، در گرداب مشکلات مالی دست و پا می‌زد و مهمتر از همه با اعتیاد به الکل دست و پنجه نرم می‌کرد. او حتی عادت کرده بود که هنگام زنگ خوردن ساعت گوشی تلفنش، دکمه تعویق را بفشارد و از خواب بیدار نشود. اما در آن روز صبح رابینز تصمیم گرفت تا به جای فشار دادن دکمه تعویق، از 5 تا 1 را بشمارد. این کار قانون پنج ثانیه نام دارد و قرار است به افراد کمک کند تا تمایلات زیانبار و تصمیمات اشتباه خود را کنترل کنند. “

” زندگی بسیار با ارزش‌تر از آن است که بخواهیم آن را با ترس و اضطراب پشت سر بگذاریم. پس قبل از اینکه مجبور شوید افسوس یک دقیقه از دست رفته دیگر را بخورید، از همین حالا با قانون پنج ثانیه کنترل زندگی خود را به دست بگیرید. “

” ما هر روز شانس این را داریم که به سمت رشد و پیشرفت حرکت کنیم یا اینکه به زندگی خسته کننده و روزمره خود پایبند بمانیم. پس اگر به دنبال تجربه یک زندگی فوق‌العاده هستید، باید به کمک قانون پنج ثانیه از منظقه امن خود بیرون بیایید. “

” برای اینکه بتوانید احساس بهتری راجع به خود داشته باشید باید رفتارتان را تغییر دهید. قانون پنج ثانیه ابزار بسیار کاربردی است که به شما کمک می‌کند تا تنها بر روی انجام دادن این کار متمرکز شوید. این قانون رفتار شما را تغییر داده و به شما شجاعتی خواهد داد که باعث گذشتن شما از موانع روحی بر سر راهتان می‌شود.”

 


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب تو همانی که می‌اندیشی


 

جملات خواندنی کتاب

کتاب اصلی

فاصله شما با یک زندگی کاملا متفاوت تنها یک تصمیم است.

شما نمی‌توانید احساسات خود را کنترل کنید. اما همیشه می‌توانید انتخاب کنید که چگونه رفتار کنید.

قبل از اینکه کاملا آماده شده باشید کارتان را شروع کنید.

همیشه افرادی خواهند بود که قدر شما را ندانند. پس خودتان به یکی از این افراد تبدیل نشوید.

احساسات شما اهمیتی ندارند. تنها چیزی که اهمیت دارد اعمال شما هستند.

شور و شوق عاملی خارجی نیست، بلکه درون ذهن شما حضور دارد.  

من شاید کامل نباشم، اما بدون شک ارزشمندم.

اهمال کاری فقط به تنبلی کردن ما برنمی‌گردد. بلکه عملی است که باعث شکل گیری دیواری از استرس خواهد شد.

اگر شهامت شروع کاری را دارید، شهامت موفقیت در آن را هم خواهید داشت.

جمع بندی و دانلود خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه

همانطور که دیدید این کتاب در عین حال که مختصر است، حاوی مطالب بسیار مفیدی نیز هست. در واقع به کارگیری آنچه مل رابینز در کتاب قانون پنج ثانیه به ما آموزش می‌دهد باعث خواهد شد که با برنامه ریزی دقیق بتوانیم زندگی خود را متحول کنیم. پس اگر شما هم به دنبال چنین تغییراتی هستید، حتما همین حالا در باشگاه کتابخوانی عضو شوید و خلاصه این کتاب را مطالعه کنید. آنگاه خواهید دید که شمارش ساده اعداد تا چه اندازه می‌تواند برای زندگی شما مفید باشد.

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه

معرفی و دانلود خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن