مطالعه سریعتر و بهتر

وبینار تخصصی هرمس

درباره وبینار هرمس

kkk

در وبینار هرمس با هم اصول اولیه مهارت‌های مطالعه را یاد می‌گیریم. اصولی که به کمک آشنایی با آن‌ها می‌توانید بیشتر بخوانید و بهتر یاد بگیرید.

نقش مطالعه در زندگی ما چیست؟

kkk

ما هر روز در حال مطالعه‌ایم. از مطالعه اخبار و پیام‌ها و روزنامه گرفته، تا شبکه‌های اجتماعی و حتی کتاب‌های درسی و غیر درسی. اما تا حالا شده به این فکر کنید که چه اتفاقی می‌افتاد اگر می‌توانستید هرچیزی را سریعتر مطالعه کنید؟!

اگر تصور می‌کنید افزایش سرعت مطالعه کار غیرممکنیه، بد نیست بدونید سال‌هاست افراد به کمک مهارت‌های مطالعه یاد می‌گیرند تا سرعت مطالعه خودشان را افزایش دهند. مهارتی که به شما کمک می‌کند تا 4 برابر سریعتر بخوانید، آن‌هم بدون آنکه درک مطلبتان کاهش پیدا کند.

سرفصل‌های وبینار

kkk

خب، تعجبی ندارد اگر بگوییم دلیل سرعت پایین مطالعه ما عدم آموزش نحوه صحیح مطالعه به ما در مدارس و دانشگاه است. حرکت چشم به عقب باعث می‌شود که ما بخش‌هایی از متن را دوباره مطالعه کنیم. به همین دلیل با اصلاح این حرکات ما می‌توانیم سریعتر مطالعه کنیم و در نتیجه چشمانمان خسته نخواهند شد.

به نظر شما یک نجار می‌تواند بدون ابزار مناسب میز زیبایی بسازد؟ خب، البته که نه! برای موفقیت در هر کاری به ابزار مناسب احتیاج داریم. مهمترین ابزار مطالعه هم چشمان ما هستند. با تقویت عضلات چشم، سریعتر، دقیق‌تر و بدون خستگی مطالعه خواهید کرد.

چشمان ما کلمات را تک تک می‌خوانند. این یعنی برای خواندن هر کلمه متوقف می‌شوند، آن‌را مطالعه می‌کنند، سپس به سراغ کلمه بعدی می‌روند. این فرایند زمان زیادی از ما می‌گیرد. نکاتی که در این وبینار می‌آموزید به شما کمک می‌کند تا در هر مکث چشمی 3 تا 4 کلمه را ببینید و به کمک همین تکنیک سرعت مطالعه خود را 3 تا 4 برابر کنید!

مهمترین تکنیک در مهارت‌های مطالعه که نه تنها باعث افزایش سرعت شما می‌شود، بلکه درک مطلبتان را هم تقویت خواهد کرد. عبارت خوانی یعنی خواندن بیش از یک کلمه در هر مکث چشمی!

بیشتر ما مطالعه نمی‌کنیم، بلکه فقط از رو ی متن روخوانی می‌کنیم. به جز آن ما در اغلب موارد آنچه با چشمان خود می‌خوانیم را دوباره درون ذهنمان تکرار می‌کنیم. با شرکت در این وبینار و اصلاح هر دوی این موارد به شکل چشمگیری سرعت و کیفیت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

به نظر شما یک پیکان فرسوده توانایی رقابت با یک فراری را دارد؟ البته که نه! نکاتی که در این بخش از وبینار به شما آموزش می‌دهیم باعث افزایش سرعت و بهبود عملکرد مغز شما در هنگام مطالعه و یادگیری می‌شود.

چند بار شده که کلی وقت صرف مطالعه و یادگیری مطالب کنید اما دست آخر نتوانید موقع نیاز آن‌ها را به یاد بیاورید؟ فراموشی فرآیندی کاملا طبیعی است، اما راه مقابله با آن مرور صحیح و اصولی مطالب است! در این وبینار به شما نحوه مقابله با منحنی فراموشی ابینگهاوس و به خاطرسپاری مطالب را آموزش می‌دهیم.

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که تصور می‌کنند استراحت بین مطالعه باعث کاهش بازدهی آن‌ها می‌شود، سخت در اشتباهید. به کمک قانون پومودورو که در این وبینار آن را به شما آموزش می‌دهیم، می‌توانید بین مطالعه استراحت اصولی داشته باشید و بازدهی خود را با افزایش سرعت و کیفیت مطالعه‌تان چند برابر کنید.

شاید در نگاه اول تصور کنید که تندخوانی به دلیل افزایش ناگهانی سرعت موجب کاهش درک مطلب شما می‌شود. این در حالی است که با افزایش سرعت تمرکز شما بیشتر شده و به همین علت هم درک مطلب شما را افزایش می‌کند. می‌خواهید بدانید چگونه؟! کافی‌است با کلیک بر روی دکمه زیر و پر کردن فرم وبینار به صورت رایگان در این رویداد شگفت انگیز ثبت نام کنید.

آیا مطالعه ارزش این زمان را دارد؟

kkk

همه ما با این سوال کلیشه که “علم بهتر است یا ثروت” مواجه شدیم. احتمالا در دنیای امروز هم بیشتر ما به ثروت رای می‌دهیم. اما غافل از آنکه دنیای امروز بیشتر از هر زمان دیگری به علم و دانش وابسته است. اگر باورتان نمی‌شود نگاهی به افراد موفق بیندازید و ببینید که آن‌ها چگونه با استفاده از دانش و مهارت خود توانسته‌اند پله‌های رشد و ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند.

برای پیشرفت و دستیابی به ثروت شما باید دانش زیادی کسب کنید و بهترین راه مهارت آموزی و کسب دانش مطالعه است. اما پرسش اینجاست که چطور بهتر و بیشتر مطالعه کنیم؟!

ثبت نام در وبینار

kkk

برای ثبت نام در این وبینار، کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید.

مدرس و میزبان این رویداد کیست؟!

kkk

سهیل امانی مدرس مهارت‌های مطالعه و مدیر و بنیانگذار مجموعه هوش برتر ایرانیان، میزبان شما در این وبینار خواهد بود. او که سال‌ها به آموزش مهارت‌های مطالعه و یادگیری مشغول بوده، خوب می‌داند که یادگیری این مهارت‌‎ها تا چه اندازه می‌تواند به بهبود زندگی شخصی و کاری شما کمک کند. برای همین هم هرآنچه از دل این وبینار بیرون می‌آید بذر رشد و پیشرفت شخصی را در وجود شما خواهد کاشت.

وبینار هرمس را به اشتراک بگذارید!

در شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید:

تهران – پاسداران – خیابان شهید عراقی – خیابان زنبق – پلاک۴

۰۲۱۲۸۴۲۳۰۶۹