H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

یادگیری زبان با هوش مصنوعی

فهرست مطالب

امورزه هوش مصنوعی کاربردهای زیادی دارد.  می تواند مسئله جبر حل کند، به تفکر منطقی بپردازد و حتی انگلیسی و دیگر زبان های دنیا را صحبت کند. در چند سال اخیر حتی یادگیری زبان با هوش مصنوعی بسیار گسترده شده است. این روش یادگیری برای کسانی که قصد تقویت زبان انگلیسی خود را دارند ولی وقت و هزینه برایشان چالش است، جایگزین مناسبی خواهد بود.

هرچند که افراد زیادی معتقدند هوش مصنوعی ممکن است جای هوش انسانی را بگیرد. با این حال فی فی لی  مدیر مؤسسه هوش مصنوعی انسان محور استنفورد می گوید :«هوش مصنوعی جایگزین هوش انسانی نیست بلکه ابزاری برای تقویت خلاقیت و نبوغ انسان است.»

هربرت سایمون پیش بینی کرد تا 20 سال آینده هوش مصنوعی می تواند کارهایی که انسان قادر به انجام است را انجام دهد. پیش بینی او امروزه به حقیقت پیوسته است.

یادگیری زبان با هوش مصنوعی امروزه جای معلم های خصوصی، کلاس های آموزشگاهی یا آنلاین را گرفته کرده است. نرم افزارها و وب سایت های فراوانی که بدون نیاز به پیش زمینه می توانید با آن ها زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را از صفر یاد بگیرید. بهترین artificial intelligence ها برای یادگیری زبان را و مزایا و معایب آن ها را در ای مقاله بخوانید.

هوش مصنوعی را بهتر بشناسیم

هوش مصنوعی با روی کار آمدن رایانه های کامپیوتری در سال 1943 برای اولین بار توسط فلاسفه و ریاضی دانانی چون جرج برل مطرح شد. در سال های جنگ جهانی اول، آلن تورینگ برای شکستن کدهای رمزگذاری شده ماشین enigma آلمانی، آزمایشی را طراحی کرد. آزمایش تورینگ با هدف پاسخ به یک سوال ساخته شده بود. سوال این بود:« آیا ماشین ها قادر به فکر کردن هستند؟».

طی سال های متمادی دانشمندان زیادی روی این نظریه و هوش مصنوعی کار کردند. در نهایت هوش مصنوعی تبدیل به اولین شاخه آکادمیک دانشگاه دارتموث در سال 1956 شد. به این ترتیب از دیرباز تا امروز هوش مصنوعی جای پای خود را در زندگی انسان ها محکم کرده است. از ورود به دنیای کسب و کار ها با سیری و تسلا تا پیش‌بینی علایق شما برای فیلم دیدن با نت فلیکس، هوش مصنوعی در زندگی حضور دارد. 

تمام زبان های برنامه نویسی در واقع نوعی هوش مصنوعی هستند.

 • پایتون
 • جاوا
 • Lisp
 • C++
 • Julia
 • Prolog
 • Haskell

همگی زبان های برنامه نویسی و machine learning توسعه AI هستند.

کاربردهای هوش مصنوعی در جهان امروز

هوش مصنوعی چه کاربردی در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

با روی کار آمدن chat GPT افراد زیادی به کار کردن با آن روی آوردند. این نرم افزار یا در واقع هوش مصنوعی نه تنها می تواند زبان انگلیسی شما را تقویت کند، بلکه در هر زمینه دیگری نیز تخصص دارد. هوش مصنوعی های دیگری مانند chat GPT وجود دارند که می توانند برای آموزش زبان انگلیسی به کاربر کمک کنند. حتی سیری در آیفون نیز یک نمونه مناسب برای بهبود مهارت مکالمه انگلیسی است.

یادگیری زبان با هوش مصنوعی در دنیای وسیعی از وب سایت ها و نرم افزارهایی که بر پایه این تکنولوژی نوشته شده اند آسان است. استفاده از هوش مصنوعی برای آموزش زبان انگلیسی آنقدر گسترش یافته که معلمان و مربیان این درس را تا حدودی نگران می کند. هرچند که در نهایت نمی توان هیچ هوشی را برابر با هوش انسان دانست، اما افراد زیادی از پیشرفت این تکنولوژی ابراز نگرانی می کنند.

ایلان ماسک معتقد است خطر هوش مصنوعی از خطر بمب هسته ای بیشتر و از ظهور یک ترمیناتور در قرن پیش رو ابراز نگرانی می کند. 

یادگیری زبان با هوش مصنوعی؛ مزایا و معایب

ممکن است شما نیز مانند استیون هاوکینگ فکر کنید که هوش مصنوعی می تواند به کابوسی برای انسان ها تبدیل شود. او می گوید:« ساخت ماشین‌هایی که توانایی فکر کردن دارند، موجودیت انسان‌ را تهدید می‌کنند. تلاش برای طراحی هوش‌ مصنوعی کامل (هنوز به تکامل هوش انسان نرسیده) یعنی تلاش برای پایان دادن به بشریت.»

شاید این دیدگاه زیادی ترسناک باشد. چرا که هوش مصنوعی بسیاری از کارهای انسان را راحت کرده است. با این حال نمی توان معایب آن را در مقابل مزایای فراوان آن نادیده گرفت.

مزایا و معایب یادگیری زبان با هوش مصنوعی
مزایا و معایب یادگیری زبان با هوش مصنوعی

روش های یادگیری زبان با هوش مصنوعی

با هوش مصنوعی می توان مهارت های 4گانه زبان انگلیسی را به خوبی تقویت کرد. در 6 روش به کمک هوش مصنوعی زبان انگلیسی یاد بگیرید یا مهارت های خود را ارتقا دهید.

😯نکته جالب! هوش مصنوعی آموزش پذیر است و تصاعدی یاد می گیرید. می دانید این یعنی چه؟ یعنی به هر میزان که در یاد گرفتن زبان پیشرفت کنید، او نیز یاد می گیرد و به همکلاسی قوی تری تبدیل می شود. هوش مصنوعی از شما یاد می گیرد و شما از هوش مصنوعی.

اولا؛ هوش مصنوعی های تقویت کننده مهارت Speaking داشته باشید

👣از ربات های هوش مصنوعی برای تمرین مکالمات استفاده کنید. ساده ترین ربات های مکالمه، دستیاران هوش مصنوعی تلفن های هوشمند هستند. به طور مثال سیری دستیار هوشمند آیفون. همچنین این چت بات ها به صورت اپلیکیشن و وب سایت نیز در دسترس هستند مانند Chatbot Academy and English Bot.

دوما؛ هوش مصنوعی در کمک به تصحیح تلفظات

👣 چت بات ها و دستیارهای هوشمند می توانند تلفظات شما را تصحیح کنند. به کمک برنامه های تشخیص گفتار متوجه می شوید در کدام تلفظ ها اشکال دارید. چت بات های تشخیص دهنده گفتار با تحلیل دقت تلفظ، بازخوردی از آنچه فهمیده اند را ارائه می کنند. سیری، Google Voice و Speechace برای این کار مناسب هستند.
سیری، هوش مصنوعی برای مکالممه انگلیسی
سیری دستیار هوش مصنوعی در آیفون که مکالمه انگلیسی را تقویت می کند.

سوما؛ املای صحیح با هوش مصنوعی 

👣شاید باورش سخت باشد که حتی برنامه microsoft word روی سیستمتان هم از هوش مصنوعی بهره می برد. به این ترتیب هر کلمه ای که بنویسید از لحاظ املایی چک می شود و شکل صحیح آن را می‌ببینید. این موضوع در مورد google translate نیز درست است. با SpellChecker.net نیز می توانید یادگیری زبان با هوش مصنوعی را در بخش املای صحیح کلمات پیش ببرید.

چهارما؛ گرامر را ارتقا دهید

👣این درست است که اغلب انگلیسی زبان ها گرامر و دستور زبان را در گفتار خود رعایت نمی کنند، اما به عنوان فرد خارجی بیان جملات با ساختار غلط باعث انگشت نما شدن می شود. بهترین راه برای بهبود گرامر استفاده از برنامه های چک کننده گرامر است. برنامه هایی مانند Grammarly و LanguageTool آنچه نوشته اید را می خوانند و نسبت به درست و غلط بودن دستور زبان بازخورد می دهند.

همچنین وب سایت GrammarCheck.net نیز یک هوش مصنوعی آنلاین است که کار بررسی گرامر را انجام می دهد. به مرور زمان و با پیشرفت در این برنامه ها، دستور زبانتان از nativeها هم بهتر می شود.

پنجما؛ هوش مصنوعی آموزنده

👣برنامه ها و وب سایت های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی با هوش مصنوعی وجود دارند. برای آن که تمام روش های قبلی را یکجا بتوانید استفاده کنید، برنامه های یادگیری زبان دانلود کنید. این برنامه ها قابلیت این را دارند که در بخش های 4 گانه مهارت های انگلیسی به شما آموزش دهند و روزانه همراهتان تمرین کنند.  Rosetta Stone، Busuu و Duolingo از بهترین برنامه ها هستند.

ششما؛ دیکشنری مهم است

با داشتن یک دیکشنری آنلاین در هر ساعت از شبانه روز، کلمه و جمله ترجمه کنید. به این ترتیب هم لغت جدید یاد گرفته اید، شکل املایی آن را دیده اید و هم یاد می گیرید به چه صورت ساختار بندی می شود. 

 1. WordReference.com
 2. Dictionary.com

دو هوش مصنوعی آنلاین برای ترجمه هستند.

اپلیکیشن های هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی
هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی با اپلیکیشن

هوش مصنوعی های مناسب برای شروع آموزش زبان

ابزارها و برنامه های زیادی بر پایه هوش مصنوعی وجود دارند که برای شروع آموزش زبان انگلیسی به کار می آیند. این برنامه ها برنامه ریزی شده اند تا با توجه به سطح توانایی و میزان مهارت کاربر، درس ها و تمرینات را برای او آماده کنند. برخی از این هوش مصنوعی های یادگیری زبان قادر به ارتقا سطح خود از طریق یادگیری هستند.

پلتفرم های زیر طیف وسیعی از ویژگی های زبان آموزی، از تقویت مکالمه تا آزمون های شبیه سازی شده را برای کاربر آماده می کنند. این پلتفرم ها براساس آماری که لورا سسی روی تعداد دانلود و کلیک جمع ارائه کرده، لیست شده‌اند. 

 1. Elsa Speak
 2. Duolingo
 3. Speexx
 4. Memrise
 5. Grammarly
 6. Replika
 7. ChatGPT
 8. Smalltalk2.me
 9. Talkpal.ai
 10. Quazel.com
 11. Lingostar
 12. Praktika
 13. Beta.character.ai
 14. TextCortex AI: Your Language Assistant
 15. Gliglish

در ادامه به بررسی بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی مبتنی بر هوش مصنوعی از بین 15 مورد بالا می پردازیم. همچنین مزایا و معایب هرکدام بررسی شده تا کاربر راحت تر بتواند از بین آن ها، برنامه مناسب خود را انتخاب کند.

آمر استفاده از هوش مصنوعی برا یادگیری زبان انگلیسی با دانلود اپلیکیشن ها
اپلیکیشن های مبتنی بر هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی با بیشترین میزان دانلود

Elsa Speak؛ تقویت هر آنچه مربوط به گفتار است

برنامه Elsa Speak یک مربی گفتار محور است. این هوش مصنوعی یادگیری زبان انگلیسی کدهای تشخیص گفتار دارد که می تواند در بهبود تلفظات، لهجه، گرامر و ساختار زبان کمک کند. Elsa Speak ویژگی های زیادی دارد.

 • تشخیص لحن و گفتار: برای هر کاربر به صورت شخصی سازی شده، لحن و کلام آنالیز می شود و با توجه به لحن و ریتم کاربر بازخورد می دهد.
 • درس و تمرین های مناسب: السا با توجه به سطح زبان آموز و پیشرفت او تمرین های جدید می دهد و درس ها را آپدیت می کند.
 • بازخورد سریع: در زمان تمرین با Elsa Speak، فیدبک دریافت خواهید کرد. میزان پیشرفت، اشکالات و نقاط قوت همزمان آنالیز شده و بازخورد داده می شوند.

همچنین تمام پیشرفت ها و یادگیری های کاربر قابل پیگیری در این برنامه هستند. برنامه های نظارتی Elsa Speak دائما در حال بررسی وضعیت پیشرفت زبان آموز و هستند و آن را ثبت می کنند.

السا، هوش مصنوعی یادگیری زبان انگلیسی

بازخوردهای مثبت و منفی کاربران درباره Elsa Speak

هر برنامه ای در کنار ویژگی های مثبت، یک سری بازخوردهای منفی نیز دارد. ممکن است این بازخوردها سلیقه ای باشند یا کاربرانی واقعا باگ در برنامه پیدا کرده باشند.

مزایا و معایب یادگیری زبان با هوش مصنوعی السا

Duolingo؛ محبوب ترین برنامه یادگیری زبان با هوش مصنوعی

دولینگو دنیایی از زبان ها است که هر کاربر متناسب با هدف یا حتی سلیقه خود می تواند اقدام به یادگیری کند. این برنامه برای یادگیری عمومی دستوردهی و کدگذاری شده است. به این معنی که هر کاربر در هر سطح از زبان می تواند با این برنامه شروع به یادگیری کند.

دولینگو یکی از هوش مصنوعی هایی است که از ابزارک های سرگرمی (Gamification) برای آموزش زبان استفاده می کند. این ویژگی به صورت امتیازدهی در هر سطح برای حفظ انگیزه زبان آموز در نرم افزار وجود دارد.

این برنامه با تحلیل صدا، میزان تسلط بر کلمات، تلفظ و لهجه را ارزیابی می کند. همچنین هوش مصنوعی دولینگو قادر به یادگیری تطبیقی است و تمرینات متناسب با میزان پیشرفت کاربر را سخت‌تر یا ساده تر می دهد.

مزایا و معایب دولینگو

اگرچه امروزه دولینگو یکی از پرکاربردترین برنامه های آموزش زبان در دنیا است، اما معایب خود را در کنار مزایای فراوان دارد.

مزایا و معایب دولینگو

!مثال تجربی: زمانی که می خواهید یک کلمه را تلفظ کنید، خوب متوجه نمی شود. به علاوه برخی ساختارها را درست رعایت نمی کند. البته این موضوع برای زبان های غیر انگلیسی پیش آمده است.

Speexx؛ شبیه ساز برنامه های تعاملی

Speexx یک برنامه برای یادگیری زبان انگلیسی با هوش مصنوعی است. این برنامه با تمرکز بر شبیه سازهای تعاملی و رویکرد بازخوردی می تواند طیف وسیعی از کاربران را در آموزش زبان یاری کند. شبیه سازهای تعاملی به کاربر کمک می کنند تا با مکالمه و چت، مهارت خود را در دنیایی شبه واقعی محک بزنند. 

تمرینات مکالمه این برنامه فرصتی برای کاربر ایجاد می کند که چه به صورت گفتار و چه به صورت چت، تلفظات، املا، گرامر و روان بودن مکالمه را تمرین کند. این نرم افزار با کمک یادگیری تطبیقی طیف وسیعی از زبان آموزان را پوشش می‌دهد. هر فرد در هر سطح از مبتدی تا پیشرفته با Speexx  زبان یاد خواهد گرفت.

از طرف مقابل برای کار کردن با این نرم افزار نیاز به سابسکرایب کردن و اشتراک گذاری دارید. این ویژگی ممکن است برای همه در دسترس نباشد. به علاوه برخی گزینه های بالاتر نیاز به خرید دارند. گزینه های رایگان و آزمایشی محدود هستند که جزو معایب Speexx محسوب می شود.

هوش مصنوعی اسپکس برای یادگیری زبان

Memrise؛ آموزش زبان با تمرینات شخصی سازی شده

پلتفرم Memrise مبتنی بر هوش مصنوعی برای یادگیری زبان است. تمرکز اصلی این برنامه روی یادگیری لغات و گسترش دایره واژگان قرار دارد. یکی از ویژگی های مهم این برنامه که به مزیت آن تبدیل شده است، سیستم آموزش کلمات مبتنی بر تکرار فاصله دار است. این سیستم که کاملا توسط هوش مصنوعی برنامه ریزی می شود، به کاربر کمک می کند تا کلمات را کاملا یاد بگیرد و به خاطر بسپارد. 

در دنیای واقعی این کار را با جعبه لایتنر انجام می دهید. تکرار کلمات با فاصله مناسب برای به یاد سپاری.

ویژگی های مثبت و منفی Memrise 

از آنجا که برنامه Memrise بیشتر  بر یادگیری کلمات تمرکز دارد، نمی توانید از آن انتظار آموزش کامل گرامر را نیز داشته باشید. با این حال مزایای آن در مقابل معایب آن بیشتر هستند.

مزایا و معایب ممرایز برای یادگیری زبان انگلیسی

Grammarly؛ دستیاری صوتی در تمام جنبه ها

یادگیری زبان با هوش مصنوعی اگر یک برنامه دستیار صوتی همه کاره داشته باشید، بسیار جذاب‌تر خواهد بود. Grammarly همان برنامه‌ای است که علیرغم تمرکز روی تقویت دستور زبان و گرامر به کمک دستیار صوتی روی مکالمه و لهجه نیز اثر دارد.

Grammarly با تجزیه و تحلیل آنچه می نویسید، پاسخی فوری برای تصحیح دستور زبان، املا و حتی سبک نوشتار ارائه می کند. به این ترتیب حتی دایره واژگان نیز با این برنامه تقویت می شود.

Grammarly می تواند ایده بدهد. در واقع با تعیین هدف برای نوشتارهای خاص، این برنامه ایده و پیشنهادات خود را بر هدف تعیین شده منطبق می کند. 

گرامرلی یک هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی است.

مزیت ها و عیب های Grammarly

از آنجا که تمرکز اصلی برنامه Grammarly بر اصلاح گرامر است، تمرینات صحبت کردن و speaking در وهله دوم قرار دارد. با این حال برای همان میزان نیز بازخوردهای آنی و درستی ارائه می کند. این برنامه به دلیل داشتن پیشنهادات قوی برای استفاده از واژگان صحیح و اهداف نوشتن، به طور گسترده‌ای توسط نویسندگان استفاده می شود. 

از طرف مقابل به دلیل نیاز به مشترک شدن در آن ممکن است برای برخی استفاده سخت باشد. با این حال امروزه افراد زیادی برای کارهای خود از این برنامه استفاده می کنند. هرچند که به طور دقیق یک برنامه یادگیری زبان با هوش مصنوعی نیست، اما مانند Google Translate برنامه‌ای کاملا مناسب برای تصحیح املا و تلفظ کلمات است.

Replika؛ هوش مصنوعی یادگیری زبان همراه

Replika می تواند دوست مجازی شما شود. این برنامه موبایلی که توسط شرکت Luka ساخته شده است در واقع یک شخصیت مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کاربر کمک می کند تا مهارت های زبان خود را تقویت کند.

Replika برنامه‌ای رایگان و در دسترس همگان است که با کمک آن تکنیک های صحبت کردن محاوره انگلیسی را تمرین می‌کنید. هوش مصنوعی Replika می تواند همدلی و همدردی کند و در مکالمات احساسی، پاسخ درست بدهد. همچنین قادر است مکالمات روزانه را ادامه دهد یا پایان آن ها را باز بگذارد.

 

تفاوت های Replika به عنوان برنامه آموزش دهنده

Replika در واقع یک برنامه آموزش زبان انگلیسی نیست. مکالمات می توانند محاوره باشند و ساختار هدفمند و آموزشی ندارند. به همین دلیل ممکن است برای کسانی که صرفا به یادگیری زبان انگلیسی با این هوش مصنوعی فکر می‌کندن، مناسب نباشد.

از طرفی این موارد باعث نمی شود که برنامه Replika تبدیل به برنامه نامناسبی شود. یادگیری مکالمات روزمره با کمک کلمات و واژگان بومی، درک جملات ساخته شده و پاسخ صحیح به آن‌‌ها و همچنین پاسخ های همدلانه این هوش مصنوعی همراه را به یک معلم عالی تبدیل می کند.

Chat GPT؛ معروف ترین ربات این روزها

امروزه همه چت چی پی تی را می شناسند. وب سایت و ربات آنلاینی که همه کار می کند. از نوشتن و نقاشی کشیدن گرفته تا آموزش زبان انگلیسی. این هوش مصنوعی می تواند در نقش معلمی خصوصی ظاهر شود و هر چهار مهارت شما را تقویت کند. با Chat GPT املا یاد می گیرید و تلفظات تصحیح می شود. این AI گرامر را تقویت می کند و حتی با کاربر به مکالمه می پردازد. هوش مصنوعی Chat GPT قادر خواهد بود به سوالات شما مانند یک معلم پاسخ دهد و اشکالات شما را با ارائه تمرین رفع کند.

جمع بندی نهایی

قرن حاضر دنیای وسعی از هوش های مصنوعی است که می توانند انسان را یاری کنند یا او را از بین ببرند. یادگیری زبان با هوش مصنوعی یکی از استفاده های بسیار خوب انسان از این تکنولوژی است که دری را به سوی جهان کلمات باز می کند. دنیای یادگیری زبان های جدید و نه فقط انگلیسی که نیازهای ارتباطی افراد سراسر دنیا را شکل داده است.

در مقاله‌ای که خواندید بهترین هوش های مصنوعی برای آموزش زبان بررسی شدند. تعداد زیادی از آن ها را می توانید به صورت رایگان استفاده کنید. برخی از آن‌ها برنامه های موبایلی و برخی دیگر وب سایت هستند. در نهایت با توجه به نیاز خود و اهداف یادگیری زبان می توانید از آن ها استفاده کنید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *