اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

بهترین دوره زبان

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

بهترین دوره زبان

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

کدام دوره آموزش زبان انگلیسی برای من بهتر است؟

فهرست مطالب

این روزها برای موفقیت شغلی و تحصیلی افراد، آموزش زبان انگلیسی از نان شب هم واجب‌تر شده است. از آنجایی که تقریبا زبان دوم بیشتر از ۷۰۰ میلیون نفر در دنیا زبان انگلیسی است، این زبان متناسب با اهداف مختلف  آموزش داده می‌شود. مثلا تعداد زیادی دوره آموزش زبان انگلیسی با عناوین مختلف مانند زبان عمومی، زبان انگلیسی تجاری، یا آموزش زبان با اهداف ویژه وجود دارند.

اما با وجود این همه آموزشگاه در سطح هر شهر، هنوز افرادی هستند که می‌پرسند: چگونه بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی را تشخیص دهیم؟ در کدام دوره آموزش زبان انگلیسی شرکت کنیم؟

در این مقاله چند دوره آموزش زبان انگلیسی را معرفی می‌کنیم و به مهمترین ویژگی‌های یک دوره آموزش زبان انگلیسی اشاره می‌کنیم. 

دوره زبان عمومی

قبل از اینکه به بررسی ویژگی‌های بهترین دوره‌ آموزش زبان انگلیسی بپردازیم، دو عبارت را باید به خوبی یاد بگیرید. این دو عبارت “تسلط” یا Proficiency و “فصاحت” یا Fluency  هستند. 

تسلط زبان یا English Language Proficiency شامل دو بخش می‌شود:

  • دامنه لغات، گرامر، تلفظ
  • چهار مهارت زبان انگلیسی( شنیدن، خواندن، نوشتن، صحبت کردن)

برای اینکه ارتباط درست برقرار کنید باید از کلمات و قواعد دستوری زبان درست استفاده کنید و کلمات را صحیح تلفظ کنید. زمانی‌که از چهار مهارت‌ اصلی زبان انگلیسی به درستی استفاده کنید شما Fluent هستید. معمولا در کلاس‌های زبان عمومی، شما را برای اهداف مختلف و مکالمات روزمره آماده می‌کنند. مثلا به شما کلمات و قواعد دستوری را آموزش می‌دهند و می‌گویند چگونه تلفظ زبان انگلیسی را یاد بگیرید. البته این دوره‌های آموزشی برای شما فرصت‌های متنوعی نیز فراهم می‌کنند تا چهار مهارت زبان انگلیسی را تمرین کنید.

دوره آموزش زبان انگلیسی و مطالعه مفید
حداقل یک ساعت از روز خود را به مطالعه مفید و تمرین گروهی مطالب انگلیسی اختصاص دهید.

دوره آموزش زبان انگلیسی تجاری

اگر قصد دارید آموزش زبان انگلیسی تجاری را شروع کنید، باید خودتان را در محیط کسب و کار قرار دهید. این دوره‌ها روی مهارت‌های کاربردی زبان مثال آموزش کلمات تخصصی، نامه‌نگاری و سوالات رایج مصاحبه تمرکز می‌کنند. جالب‌تر آن است که مهارت‌های ارتباطی در دوره آموزش تخصصی متفاوت از دوره‌های آموزش زبان عمومی تعلیم داده می‌شوند و متناسب با هر محیط طراحی شده‌اند. برای مثال اگر قرار است در یک شرکت بین‌المللی پروژه‌ای ارائه دهید، نیاز است مهارت‌های ارائه مطلب را هم فرابگیرید. همچنین شما به دایره لغات کافی برای این کار هم نیازمندید. این یعنی باید روش های حفظ لغات انگلیسی را هم بدانید. یا اگر قرار است مذاکره کنید، باید فن مذاکره زبان انگلیسی را هم بیاموزید. این مهارت‌ها تحت عنوان دوره آموزش زبان انگلیسی تجاری ارائه می‌شوند و می‌توانید متناسب هدفتان در این دوره‌ها شرکت کنید.

مهارت‌هایی که در دوره‌های تخصصی آموزش داده می‌شوند نکات آموزش داده نشده در دوره‌های زبان عمومی را جبران می‌کنند. 


این مقاله را از دست ندهید: بهترین روش یادگیری زبان


دوره آموزش زبان انگلیسی با اهداف ویژه

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی با اهداف ویژه یا ESP برای مشاغل و حرفه‌های مشخصی تعریف شده‌اند. برای مثال، این دوره‌ها در زمینه فروش و بازاریابی، مدیریت روابط عمومی، یا پزشکی کمک‌کننده هستند. بنابراین، کتاب‌های آموزشی و محتوای این نوع دوره آموزش زبان انگلیسی شما را با کلمات، عبارات و اصطلاحات آن زمینه آشنا می‌کند. همچنین شما مطالب را در بطن حوزه تخصصی خود آموزش می‌بینید. علاوه براین، مهارت‌هایی که در دوره‌های تخصصی زبان انگلیسی آموزش داده می‌شوند نکات آموزش داده نشده در دوره‌های زبان عمومی را جبران می‌کنند. 

دوره آموزش زبان انگلیسی تجاری
شرکت در هر دوره‌ آموزش زبان انگلیسی باید همراه با تلاش و آشنایی و شبیه سازی شرایط واقعی باشد.

دوره‌ آموزش زبان انگلیسی آنلاین

اگر در سطح متوسط زبان هستید می‌توانید از دوره های آموزش زبان انگلیسی آنلاین استفاده کنید. استفاده از این دوره‌ها در وقت و هزینه صرفه جویی می‌کند. حتی می‌توانید یک معلم خصوصی آنلاین داشته باشید. انتخاب معلم خوب می‌تواند در انگیزه و سرعت یادگیری شما تاثیر مثبتی داشته باشد. نکته دیگر آن است که شما می‌توانید در مورد زمان و نحوه پیشبرد کلاس با مدرس خود هماهنگ باشید و مهارت‌های لازم را یاد بگیرید.  روش دیگری هم وجود دارد که بدون پرداخت هزینه، اما با پشتکار و تمرین روزانه می‌توانید در یادگیری زبان انگلیسی موفق شوید. شاید می‌پرسید این چه دوره آموزش زبان انگلیسی است و کجا باید ثبت‌نام کنیم؟ خوب، هر چند وقت یکبار میبینیم که بهترین اپلیکیشن آموزش زبان در تمامی اپ‌استورهای تلفن هوشمند معرفی می‌شود و شما می‌توانید ضمن یادگیری از طریق این برنامه‌های تلفن همراه با دیگر فراگیران بین‌المللی رقابت کنید.


همچنین بخوانید: یادگیری سریع زبان انگلیسی


ویژگی‌های بهترین دوره زبان انگلیسی چیست؟  

هنگام انتخاب دوره آموزش زبان به نکاتی توجه کنید. بهتر است آن دوره آموزشی:

  • زبان رسمی و غیر رسمی را آموزش دهد

یکی از نکات مهم هنگام یادگیری زبان انگلیسی شناختن زبان رسمی از غیر رسمی است. مثلا شخص باید بداند از کدام ساختار دستوری یا کلمه هنگام صحبت کردن با دوست و آشنا استفاده کند. و کدام کلمات برای رایتینگ و مکالمه با استاد یا مدیر باید به کار روند. بنابراین، دانستن نکات ریز می‌تواند لحن نوشتن و بیان شما را تغییر دهد: می‌تواند احساسی شود یا حرفه‌ای. 

  • متناسب سطح و سن شما باشد

معمولا آموزشگاه‌های زبان متناسب با سن فراگیران و سپس سطح زبان آن‌ها را در کلاس‌های مختلف قرار می‌دهند. اگر در یک کلاس فاصله سنی بین فراگیران تفاوت زیادی داشته باشد یا کتاب درسی متناسب با سن فراگیر نباشد، مسلما هنگام صحبت کردن و درک نکات زبان‌آموز با مشکل مواجه خواهد شد. به همین صورت، اگر تناسب رعایت شود، کلاس می‌تواند جذاب باشد. 

  • با اهداف تحصیلی شما در یک راستا باشد

همانطور که در بالا اشاره کردیم، باید اول هدف خود از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید. بنابراین، اگر لازم باشد در یک جلسه رسمی کاری شرکت کنید، شاید شرکت کردن در دوره عمومی زبان مناسب شما نباشد. شناختن دوره و مطالب آن یادگیری شما را هدفمند می‌کند. 

  • امکان ارتباط برقرار کردن و تمرین کردن مکالمات شبیه‌سازی‌شده را فراهم کند

روش یادگیری تعاملی در تقویت ۴ مهارت‌ اصلی زبان و افزایش اعتماد به نفس فراگیران بسیار تاثیرگذار است. اگر در کلاس در مورد مسائل مختلف فرصت اظهار نظر داشته باشید، یاد می‌گیرید نظرات مختلف را بپذیرید. یا اگر بتوانید هر از گاهی در کلاس درمورد موضوع مورد علاقه خود صحبت کنید، کم‌کم با مهارت‌های ارائه مطلب هم آشنا خواهید شد.   • مدرس با تجربه داشته باشد

درست است که یادگیری خیلی به تلاش فردی شما نیاز دارد، اما داشتن یک معلم خوب و با تجربه می‌تواند در حکم یک معلم خصوصی هم برای شما باشد. مثلا اگر خودتان متوجه ضعف خود در مهارت Writing نباشید، معلم به شما روش‌ها و منابع مناسب شما معرفی خواهد کرد. به این صورت، هم در کلاس‌های گروهی با دوستانتان تعامل برقرار می‌کنید، هم راهنمایی‌های فردی دریافت خواهید نمود.

ویژگی‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، دانش قبلی شما را احیا می‌کند و فراگیری موثر را تجربه خواهید کرد. حتی به شما کمک می‌کند زبان محاوره و آکادمیک را از هم تشخیص داده و متناسب آن موقعیت ارتباط برقرار کنید. هرچند ثبت‌نام در بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی هم به پشتکار و نظم در یادگیری نیاز دارد، داشتن معلم با تجربه در انگیزه شما تاثیر مثبت خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ویژگی های یک معلم زبان خوب را بخوانید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

سخن پایانی

اگر بخواهیم وقت و هزینه خود را روی یک برنامه آموزشی سرمایه گذاری کنیم، باید اهدافمان را مشخص کنیم. در این مقاله، متناسب با اهداف مختلف انواع دوره‌های آموزش زبان انگلیسی که هر روز تبلیغ آن را مشاهده می‌کنید ارائه کردیم. و مختصر مطالبی که طی هر دوره داده می‌شود گفتیم. در آخر به نکاتی اشاره کردیم که هر فراگیر باید هنگام ثبت‌نام دوره‌های آموزشی به آن دقت کند.

پس از اینکه فراگیر اهداف و مدت زمان یادگیری خود را مشخص کند، وقت آن است که با شناخت کافی بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کند و با خیال راحت یادگیری را شروع کند.

به مقاله امتیاز دهید : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading…

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

بستن