H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان رایگان و کاربردی

فهرست مطالب

شما که الان با جستجوی هوشمندانه خود به این مقاله رسیده‌اید حتما به دنبال منابع خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید. پیدا کردن بهتری اپلیکیشن برای یادگیری و آموزش زبان هم بدون شک یکی از مهمترین دغدغه‌های شما خواهد بود. اجازه بدهید برای درد و دل یک صحبتی را با شما داشته باشم. من یادگیری زبان انگلیسی را از سن ۱۵ سالگی شروع کردم. یادم می‌آید آن زمان‌ها رفتن به کلاس زبان برای رسیدن به هدف خاصی نبود؛ بلکه هر پسری که کلاس زبان می رفت در کل فامیل زبانزد می شد و همه به او احترام خاصی می گذاشتند. پدر و مادر هم که می توانستند با هزینه بسیار کم این اندازه افتخار و غرور را بخرند خیلی خوشحال بودند.

همانطور که گفتم در آن زمان‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی هیچ هدفی نداشتم و همین باعث شد ۶ سال عمرم را صرف رفت و آمد به کلاس زبان کنم و برای یادگیری این زبان چندین کتاب را پشت سر گذاشته و جیب صاحب آموزشگاه را پر کنم. در آن زمان آموزشگاه‌ها در کش دادن پروسه یادگیری زبان انگلیسی با هم در رقابت بودند و این باور را درون ذهن زبان آموزان شکل داده بودند که یادگیری این زبان در کمتر از ۵ سال ممکن نیست و هر کس ادعای آموزش زبان در یک سال یا کمتر را بکند شیاد و کلاهبردار است. ما هم که در آن زمان ساده بودیم و حرف معلم چنان تاثیری روی ما داشت که آن را وحی منزل می دانستیم.

 

آشنایی من با اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

سال‌ها گذشت و بالاخره با زیرکی فراوان و انگیزه وصف نشدنی به غول مرحله آخر انگلیسی رسیدم. یادم می‌آید آن زمان غول مرحله آخر کتاب cpe بود. آن کتاب را گذراندم و از آموزشگاه فارغ‌التحصیل شدم. یادم می‌آید در آن زمان کمتر کسی می‌توانست به این مرحله از زبان برسد. به همین دلیل همیشه باد در گلو می‌انداختم و از بالا با زبان آموزان تازه کار صحبت می‌کردم. این غرور کاذب و شکستنی باعث شد بدون آمادگی به خیال رتبه تک رقمی در کنکور زبان شرکت کنم ولی زهی خیال باطل. با یک رتبه کاملا معمولی دانشگاه قم قبول شدم و فصل جدیدی از زندگی‌ام آغاز شد. وارد رشته ادبیات انگلیسی شدم. با خودم فکر می‌کردم به دلیل دانش بالایم در زبان انگلیسی قرار است ۴ سال تفریح و لای کتاب را باز نکنم. ولی اینطور نشد. در دانشگاه بود که فهمیدم مسیری که طی کرده‌ام اشتباه بوده است.

در دانشگاه بود که فهمیدم بعد چندین سال زبان خواندن حتی به سطح متوسط واقعی زبان انگلیسی هم نرسیده‌ام. متاسفانه در دانشگاه بود که فهمیدم با اینهمه ادعا نمی توانم یک کتاب داستان ساده را روان و سریع به انگلیسی بخوانم. در یک ماه اول دانشگاه تصویری که از خود درون ذهنم ساخته بودم فرو ریخت و باید از نو همه چیز را می ساختم. فکر کنید بزرگترین افتخار شما یک شبه به بزرگترین ننگ شما تبدیل شود. چه واکنشی نشان می دهید؟ آنجا بود که تصمیم گرفتم به دنبال یادگیری سریع و واقعی زبان انگلیسی بروم. بعد از کلی مطالعه و تحقیق به این نتیجه رسیدم که با پشتکار بالا می شود زبان انگلیسی را در حدود یک سال کامل یاد گرفت و آن را مثل یک انگلیسی زبان صحبت کرد. به این نتیجه رسیدم که اپلیکیشن‌ها سریع ترین راه برای یادگیری یک زبان جدید هستند.

برگردیم به حرفی که در اول این مقاله زدم:

یادگیری این زبان هم می تواند بسیار سخت و زمانگیر باشد و هم بسیار آسان و سریع.

حالا من با پی بردن به اشتباهم و یادگیری کامل و درست زبان انگلیسی تصمیم گرفتم به همراه تیم تولید محتوای هوش برتر ایرانیان در این مقاله اپلیکیشن‌هایی را به شما معرفی کنیم که شما را در مسیر درست قرار دهند. درست است من در از ابتدا با اپلیکیشن به زبان انگلیسی مسلط نشدم ولی توانستم در عرض دو ماه با اپلیکیشن به زبان های فرانسوی و ترکی استانبولی تسلط نسبی پیدا کنم. در این مقاله قرار است شما با بهترین اپلیکیشن آموزش زبان آشنا شوید. پیش‌بینی می شود که در آینده بسیار نزدیک بخش عمده بازار آموزش زبان انگلیسی به دست اپلیکیشن‌ها بیفتد. شما با استفاده از اپلیکیشن‌ها می توانید با زمان روزانه نیم ساعت در حداکثر یک سال یک زبان جدید را کامل بیاموزید. حال بیاید به همراه یکدیگر این اپلیکیشن‌ها و کاربردشان را با هم تحلیل و بررسی کنیم.


قبل از شروع آموزش بخوانید: نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی


 

۱- اپلیکیشن آموزش زبان رزتا استون ( Rosetta Stone)رزتا استون

این اپلیکیشن شگفت انگیز  بهترین اپلیکیشن آموزش زبان است. رزتا استون از سال ۱۹۹۲ فعال است و می توان گفت این مجموعه آموزش انگلیسی جز قدیمی‌ترین آموزش هاست. رزتا استون از روش Language Immersion Method و یا روش غوطه وری زبان برای آموزش انگلیسی استفاده می کند. این دقیقا همان روشی است که کودک با استفاده از آن زبان اول خود را فرا می گیرید. در این روش زبان آموز غرق در کلمات و جملات انگلیسی شده و با تکرار و تمرین بیش از اندازه قادر می شود به زبان مقصد صحبت کند. اپلیکیشن رزتا استون فقط برای یادگیری زبان انگلیسی نیست و با آن می‌توان زبان های مختلفی را اعم از انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، چینی، عربی و حتی فارسی یاد گرفت. نکته قابل توجه این نرم افزار استفاده از صدای بسیار با کیفیت و رسا برای تلفظ کلمات و جملات است.

صدای گوینده رزتا استون آمریکایی اصل و نمونه کاملی برای تقلید لهجه است. همچنین این نرم افزار از شما می خواهد که کلمات را بعد او تکرار کنید و بنابراین شما مهارت گفتاری و لهجه خود را نیز تقویت خواهید کرد.  این اپلیکیشن در ۳ نسخه اندروید، IOS و ویندوز ارائه شده است پس شما با هر کنسولی می توانید از این نرم افزار استفاده کنید.

نصب Rosetta Stone

برای استفاده از این نرم افزار برای اندروید و  IOS مراحل زیر باید طی شوند:

دانلود نسخه کرک شده نرم افزار از سایت های دانلود
نصب نرم افزار
مشخص کردن آدرس ایمیل و پسورد
انتخاب زبان مقصد
شروع آموزش

برای استفاده از رزتا استون در کامپیوتر شخصی خود ابتدا باید نسخه کرک شده آن را دانلود کنید و با استفاده از راهنمای نصب آن را نصب کنید. نصب رزتا استون روی کامپیوتر پیچیدگی های فراوانی دارد که با مطالعه آموزش نصب آن به مشکل بر نخواهید خورد.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

۲- اپلیکیشن دو لینگو دولینگو بهترین اپلیکیشن آموزش زبان

کار با اپلیکیشن دولینگو بسیار ساده تر از آن است که حتی فکرش را می کنید. این نرم افزار توسط بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان استفاده می شود. کسانی که نرم افزار دولینگو را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب می کنند می‌توانند به بیش از ۳۵ زبان دنیا دسترسی داشته باشند. اپلیکیشن دولینگو روی هر چهار مهارت زبان انگلیسی تمرکز دارد و با آن می‌توانید از ابتدایی‌ترین سطح زبان انگلیسی به سطوح پیشرفته برسید. اپلیکیشن دولینگو با استفاده از تصویر و صدا زبان‌ها را آموزش می‌دهد که همین باعث می‌شود یادگیری بسیار عالی انجام شود. من خودم ده ها نفر را دیده ام که با نرم افزار دولینگو یک یا چند زبان دیگر را یاد گرفته‌اند. این نرم افزار دارای یک الگوریتم بسیار قدرتمند برای سنجش عملکرد شماست.

چرا دولینگو؟

با استفاده از دولینگو مسیر یادگیری زبان انگلیسی بسیار روشن و مشخص است. یکی از دلایلی که دولینگو محبوبیت بسیار بالایی در دنیا دارد رایگان بودن آن است. به دلیل اینکه آموزش در دولینگو مثل یک بازی مهیج اتفاق می افتد، کاربران بعد از گذشت مدتی از استفاده از آن به دولینگو عادت می کنند. برخی معتقدند دولینگو آینده آموزش زبان های جدید را برای خود می کند و بسیاری از کارشناسان دولینگو را مورد تحلیل و بررسی قرار داده اند. برای مثال مجله Time بعد از یک تحلیل و بررسی دقیق می نویسد:

«اپلیکیشن آموزش زبان دولینگو رمز و راز آینده‌ی آموزش زبان را در دست دارد.»

این اپلیکیشن در دو نسخه اندروید و IOS ارائه می شود. یک نسخه دیگر از این اپلیکیشن دولینگو پلاس نام دارد که تنها تفاوت آن با نسخه اصلی دریافت هزینه برای حذف تبلیغات است. تنها نکته منفی دولینگو این است که برای آموزش زبان از یک زبان دیگر استفاده می کند. یعنی شما برای شروع یادگیری خود باید زبان مبدا را انتخاب کنید سپس آن اپلیکیشن با استفاده از آن زبان مبدا، زبان مورد نظر شما را آموزش می دهد. متاسفانه دولینگو زبان فارسی را در فهرست زبان های مبدا خود ندارد و شما برای یادگیری انگلیسی باید از یک زبان دیگر مثل عربی، ترکی، فرانسوی، ایتالیایی،… استفاده کنید. دولینگو برای کسانی فوق العاده است که یک زبان مطرح دنیا را بلد هستند و میخواهند زبان دیگری را یاد بگیرند.

نصب دولینگو بسیار ساده است. فقط کافیست آن را دانلود و نصب کنید و سپس زبان مبدا و مقصد را برای آموزش انتخاب کنید.

۳- اپلیکیشن Learn Language with Memrise ممرایز بهترین اپلیکیشن یادگیری زبان

اگر به دنبال یک منبع واقعی و اصیل برای یادگیری یک زبان دیگر هستید Memrise را انتخاب کنید. این اپلیکیشن برای آموزش دروس از ویدیو‌هایی استفاده می‌کند که توسط افراد حرفه‌ای که به همان زبان صحبت می‌کنند ضبط شده است. برای مثال اگر بخواهید زبان فرانسوی را یاد بگیرید، Memrise برای آموزش آن از ویدیو‌های ضبط شده توسط فرانسوی زبانان استفاده می‌کند. این نکته فوق‌العاده باعث می‌شود زبان آموز مهارت شنیداری‌اش را بهبود ببخشد. همچنین در معرض تلفظ صحیح قرار گرفتن باعث بهبود لهجه هم می‌شود. Memrise از یک الگوریتم فوق قدرتمند برای آموزش زبان با ویدیو استفاده می‌کند و همین باعث شده که بیش از ۴۵ میلیون نفر در دنیا این اپلیکیشن را برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنند.

[sc name=”gelat504″][/sc]

Memrise زبان را با متد Direct یا مستقیم آموزش می‌دهد. در این متد فرد به طور مستقیم در معرض زبان مقصد قرار می‌گیرد. کسانی که می‌خواهند در زمان خیلی کوتاه به مکالمه زبان مقصد مسلط شوند بهتر است از این نرم افزار استفاده کنند. Memrise زبان دوم را به شما دقیقا مثل زبان مادری‌تان آموزش می‌دهد. البته به خاطر داشته باشید که برای نتیجه گرفتن باید مستمر تمرین کنید و به مدت حداقل یک ماه روزانه ۱۵ دقیقه برای این اپلیکیشن زمان بگذارید. Memrise هم دقیقا مثل دولینگو فارسی را در فهرست زبان‌ها اول ندارد و اگر بخواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید باید این کار را با استفاده از یک زبان دیگر انجام دهید.

این اپلیکیشن نیز هم برای اندروید و هم IOS در دسترس است. 


همچنین بخوانید: آموزش زبان انگلیسی با داستان


۴- اپلیکیشن Hello English: Learn English هلو انگلیش

این اپلیکیشن یکی از بهترین‌ها برای یادگیری اصولی زبان انگلیسی است. نرم افزار Hello English ساخت کشور هند است و در سال ۲۰۱۷ با وجود رقبای بسیار قدرتمند عنوان بهترین اپلیکیشن هندی را برای خود کرد. شاید مهمترین نقطه قوت این اپلیکیشن امکان استفاده آفلاین از آن است. همچنین متد آموزشی تعاملی Hello English می‌تواند فرصت را برای ارتباط بهتر زبان آموز با این برنامه آموزشی فراهم کند. در واقع این ویژگی به زبان آموز کمک می‌کند تا بتواند به صورت مستقیم با مدرسین ارتباط برقرار کند. بدین ترتیب اپلیکیشن یادگیری زبان Hello English توانسته یکی از بزرگترین چالش‌های آموزش آنلاین زبان که همان عدم تعامل بین معلم و زبان آموز است را به خوبی برطرف کند. این ویژگی باعث می‌شود که هیچ سوال یا نکته گنگ و مبهمی درون ذهن زبان آموزان باقی نماند. برخی کاربران باور دارند این بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بین تمام اپلیکیشن‌های موجود است.

ویژگی دیگری که این اپلیکیشن را نسبت به نمونه‌های مشابه خاص می‌کند، امکان برقراری ارتباط با سایر دوستان از طریق آن است. به این ترتیب افراد می‌توانند یادگیری گروهی زبان انگلیسی را نیز تجربه کنند. همچنین استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای آموزشی مختلف در این اپلیکیشن آنرا به برنامه‌ای مناسب برای یادگیری کودکان تبدیل کرده است. علاوه بر انگلیسی، زبان‌های هندی، اندونزیایی، تایلندی، ترکی، عربی و برخی دیگر از زبان‌ها هم در برنامه آموزشی Hello English  قرار دارند.

Hello English هم برای اندروید و هم IOS در دسترس است.

۵- اپلیکیشن آموزش زبان Babbel

ببل بهترین اپلیکیشن آموزش زبان

اگر به دنبال تقویت مهارت مکالمه خود هستید، اپلیکیشن Babbel انتخاب فوق‌العاده‌ای برای شما خواهد بود. شیوه تدریس این اپلیکیشن هم تعاملی بوده و باعث ارتباط برقرار کردن بهتر زبان آموز با دروس آموزشی می‌شود. اما نقاط قوت این اپلیکیشن عبارتند از:

  1. درس‌هایی که بر اساس موقعیت‌های مختلف به خوبی تفکیک شده‌اند. این ویژگی به زبان آموز کمک می‌کند که عباراتی که در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند را به خوبی بیاموزد و در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کند. برای مثال اصطلاحات مفید براس استفاده در سفر، دانشگاه، رستوران و  سایر موقعیت‌ها در درس‌های این اپلیکیشن گنجانده شده‌اند.  
  2. دومین مزیت Babbel این است که فرد می‌تواند تنها با روزی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تمرین، به مرور مکالمه خود را تقویت کند. همین موضوع استفاده از آن‌را به خصوص برای مسانی که زمان زیادی در اختیار ندارند جذاب می‌کند.
  3. آموزش ۱۴ زبان مختلف با ارائه درس‌‎نامه‌های کوتاه و کاربردی برای زبان آموزان.

نتایج تحقیقات دانشگاه Yale نشان می‌دهد که استفاده از Babbel به افراد کمک کرده تا در مهارت مکالمه پیشرفت بیشتری داشته باشند.

Babbel را نیز می‌توانید بر روی اندروید و IOS نصب کنید.

۶- اپلیکیشن آموزش زبان Busuu بوسو

برنده جایزه بهترین اپلیکیشن آموزش زبان در سال ۲۰۱۸، قطعا می‌تواند انتخاب مناسبی برای یادگیری بهتر ما باشد. بر اساس تحقیق و ادعای خود سازندگان این اپلیکیشن، اگر به مدت ۲۲ ساعت در برنامه آموزشی نسخه پریمیوم این اپلیکیشن شرکت کنید، تاثیری به اندازه یک ترم را تجربه خواهید کرد. در Busuu شما علاوه بر انگلیسی می‌توانید زبان‌هایی مانند فرانسوی، آلمانی، روسی، چینی، اسپانیایی، ایتالیایی و به طور کلی ۱۲ زبان را بیاموزید. در این اپلیکیشن امکان برقراری ارتباط با افرادی که به زبان مقصد صحبت می‌کنند فراهم شده است. به این ترتیب شما مکالمه به یک زبان مقصد را از افرادی که به همان زبان صحبت می‌کنند یاد خواهید گرفت.

تدریس گرامر در این اپلیکیشن به کمک هوش مصنوعی صورت می‌گیرد. این امر موجب افزایش دقت در آموزش و یادگیری گرامر خواهد شد.

اما چیزی که شاید Busuu را از سایر رقبای خود جدا کند و برای برخی آنرا به بهترین اپلیکیشن آموزش و یادگیری زبان تبدیل کند امکان ارائه گواهینامه معتبر بعد از شرکت در دوره‌های آن است. چنین ویژگی‌ای می‌تواند بسیاری از افراد را ترغیب کند تا این اپلیکیشن را انتخاب کنند. البته فراموش نکنید که برای استفاده از برخی ویژگی‌های این اپلیکیشن نیاز دارید تا نسخه پولی آنرا خریداری کنید. 

این اپلیکیشن هم بر روی دو پلتفرم اندروید و IOS قابل نصب است. 

۷- اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی Learn English – 15,000 Wordsیادگیری لغات انگلیسی

اگر به دنبال راهی برای یادگیری و حفظ لغات انگلیسی هستید، این اپلیکیشن انتخاب مناسبی برای شماست. Learn English لغات انگلیسی را به ۶۱ زبان زنده دنیا آموزش می‌دهد. این یعنی رنج افرادی که از این زبان می‌توانند استفاده کنند بسیار بزرگ است. نکته جالبتر اینکه زبان فارسی نیز در بین این لیست زبان‌ها به چشم می‌خورد. این اپلیکیشن شامل ۶۰۰۰ کلمه و ۵۰۰۰ عبارت انگلیسی است. تمامی این لغات هم در قالب آموزش تصویری به زبان آموزان تدریس می‌شوند. علاوه بر این تلفظ صحیح هر کلمه هم در برنامه آموزشی این اپلیکیشن گنجانده شده است. در کنار آن هم ابزاری قرار داده شده که تلفظ شما را چک کرده و کیفیت آنرا به شم اطلاع می‌دهد.

یکی از بزرگترین مزیت‌های این اپلیکیشن یادگیری زبان قابلیت استفاده از آن به صورت آفلاین است. در واقع شما به کمک آن می‌توانید در هر جای جهان لغات جدید انگلیسی را آموخته و یا مرور کنید. اما نکته جالب دیگر امکان رصد کردن و پیگیری روند آموزشی توسط خودتان است. شما می‌توانید میزان یادگیری خود را به خوبی و با استفاده از این اپلیکیشن پیگیری کنید. کلمات موجود در ۱۰ سطح آموزشی و با استفاده از ۲۰۰ موضوع متنوع تدریس می‌شوند. همچنین ۵۰۰۰ عبارت و اصطلاح موجود در آن نیز در ۷ سطح و با استفاده از ۱۲۰ موضوع مختلف تدریس می‌شوند. 

این اپلیکیشن هم برای اندروید و هم IOS در دسترس است.

۸- اپلیکیشن Elevate اپلیکیشن الویت

Elevate چیزی فراتر از یک اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی است. این اپلیکیشن در واقع برای تقویت تمامی مهارت‌های ذهنی و حتی تقویت حافظه و افزایش تمرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته‌ای که  Elevate  را نسبت به اپلیکیشن‌های مشابه متمایز کرده، توانایی طراحی و شناسایی برنامه برای یادگیری هر فرد است. به این ترتیب افراد می‌توانند به مرور زمان و با استفاده از این اپلیکیشن، توانایی‌های مغزی خود را بهبود ببخشند. همین موضوع به یادگیری سریع زبان انگلیسی نیز کمک می‌کند. اما این اپلیکیشن در مورد آموزش زبان انگلیسی، علاوه بر گسترش دامنه لغات شما، می‌تواند به بهبود توانایی‌های گفتاری شما نیز کمک کند. بازی‌های متنوع و جذاب و انواع و اقسام تمرین‌ها، این اپلیکیشن را به انتخابی طلایی تبدیل کرده است. در واقع بیشتر استفاده کنندگان از آن شیفته همین ویژگی‌ها خاص Elevate می‌شوند. 

حتی ساختن یک اکانت رایگان در این اپلیکیشن هم می‌تواند دریایی از تمرینات مختلف را پیش روی شما قرار می‌دهد. استفاده از Elevate همچنین می‌تواند به از بین رفتن خستگی ذهنی و مغزی ما نیز کمک فراوانی بکند.

Elevate را می‌توانیم بر روی گوشی های اندرویدی و IOS نصب کنیم. 

۹- اپلیکیشن آموزش زبان Sentence master pro اپلیکیشن مستر پرو

تقویت گرامر و یادگیری لغات انگلیسی بیشتر همیشه از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. این اپلیکیشن به شما کمک خواهد کرد تا حد زیادی از بابت هردوی این موارد خیالتان را راحت کنید. Sentence master pro هزاران جمله و عبارت انگلیسی را در اختیار شما می‌گذارد تا هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ دستوری با آن‌ها آشنا شوید. سپس برای تمرین به شما جمله‌های درهم ریخته داده خواهد شد . شما باید این تمرینات را با توجه به نکات گرامری که آموختید، مرتب کنید. بیش از ۱۰هزار جمله و عبارت در بانک آموزشی این اپلیکیشن قرار دارند. البته تدریس گرامر در آن مثل خیلی کلاس‌ها خشک و سنتی نیست. در واقع به کمک Sentence master pro شما گرامر زبان انگلیسی را در محیطی جذاب و شاد می‌آموزید. 

به باور طراحان و سازندگان این اپلیکیشن، قرار گرفتن در معرض زبان انگلیسی می‌تواند یادگیری آن‌را برای ما ساده‌تر کند. علاوه بر آن افراد با آزمون و خطا کردن، می‌توانند به مرور با ساختارهای زبان مقصد آشنا شوند. سپس با تمرین مداوم، زبان آموز قادر خواهد بود تا جملات جدیدی را به زبان مقصد ساخته و بیان کند. 

این اپلیکیشن را هم می‌توان بر روی اندروید و IOS نصب کرد.

اپلیکیشن‌های ایرانی آموزش زبان انگلیسیلرنیت بهترین اپلیکیشن آموزش زبان

اما سرانجام به سراغ دو اپلیکیشن ایرانی آموزش زبان انگلیسی می‌رویم. در قسمت اول قصد داریم کمی در مورد اپلیکیشن Learnit صحبت کنیم. مطالب آموزشی در این اپلیکیشن به خوبی سطح بندی شده‌اند. علاوه بر آن برای تدریس این مطالب، علاوه بر متن از صوت و عکس نیز استفاده شده است. این ویژگی به کاربر کمک می‌کند تا احساس خشک و بی‌روح برخی از اپلیکیشن‌ها را نداشته باشد. نکته مهم دیگر در مورد لرنیت این است که هم برای کودکان و هم بزرگسالان قابل استفاده است. اما استفاده از روش قدیمی و منسوخ شده GTM برای تدریس زبان انگلیسی است. این روش گرچه در برخی موارد خوب عمل کند، اما به طور کلی آنچنان به یادگیری و توانایی ساخت جملات در زبان‌آموزان کمک نمی‌کند.   

بعد از لرنیت هم به سراغ اپلیکیشن B Amooz می‌رویم. در بیاموز شما علاوه بر انگلیسی، می‌توانید زبان‌های آلمانی، فرانسوی و ترکی استانبولی را نیز یاد بگیرید. اما متاسفانه این اپلیکیشن هم از متد GTM استفاده می‌کند. نکته جالب توجه در مورد بیاموز طبقه‌بندی و دسته بندی خوب مطالب در آن است. در بیاموز شما علاوه بر بخش واژگان و گرامر، با بخش‌هایی مثل خواندن، شنیدن و الفبا نیز سروکار دارید. همچنین برای تسلط بر تلفظ صحیح کلمات، حروف فونتیک نیز آموزش داده شده‌اند. همچنین وجود یک جعبه لایتنر به یادگیری و حفظ لغات نیز کمک خواهد کرد.  

اگرچه نمی‌توان این دو اپلیکیشن را به عنوان بهترین اپلیکیشن آموزش زبان معرفی کرد، اما حداقل هر دوی آن‌ها گام مهمی در جهت گسترش صنعت آموزش زبان در ایران برداشته‌اند. 

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان؛ سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تعدادی از بهتری اپلیکیشن ها برای یادگیری و آموزش زبان را به شما معرفی کنیم. استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌تواند لذت یادگیری زبان انگلیسی را دوچندان کند. پس شما هم سعی کنید از اپلیکیشن‌های معرفی شده در این مقاله استفاده کنید. ضمنا، اگر اپلیکیشنی می‌شناسید که برای یادگیری زبان مفید است اما در لیست ما قرار نداشت، آنرا در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *