H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

یادگیری سریع زبان انگلیسی

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

یادگیری سریع زبان انگلیسی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

یادگیری سریع زبان انگلیسی؛ از دروغ تا حقیقت!

فهرست مطالب

یادگیری زبان در یک ماه! احتمالا شما هم تا به حال با چنین تبلیغاتی در سطح اینترنت روبرو شده‌اید. کمبود زمان و میل به پیشرفت سریع باعث می‌شود که بسیاری از افراد هم گول این تبلیغات را خورده و در چنین دوره‌هایی ثبت نام کنند. اما سوال اینجاست که آیا اصلا یادگیری سریع زبان انگلیسی ممکن است؟ آیا می‌توانیم سرعت یادگیری زبان انگلیسی را در خود افزایش دهیم؟ اگر شما هم از این نوع سوالات در ذهن دارید، در ادامه به راهکارهایی اشاره می‌کنیم که برای یادگیری سریع زبان انگلیسی از وقت ارزشمندتان به درستی استفاده کنید و انگیزه مطالعه‌تان را حفظ نمایید. البته فراموش نکنید که هیچ راهکار یا متد آموزش زبان انگلیسی نمی‌تواند شما را طی یکی دوماه بر زبان انگلیسی مسلط کند!

راهکارهایی برای یادگیری سریع زبان

قبل از اینکه به سراغ راهکارهای مهم زیر برویم، بد نیست کمی در مورد اهمیت تمرین کردن صحبت کنیم. مهمترین عاملی که موجب افزایش سرعت شما در یادگیری می‌شود، تمرین کردن است. ما هرچه در هنگام یادگیری هر مهارتی، تمرین بیشتری داشته باشیم، آن‌را بهتر به خاطر خواهیم سپرد. حال بیایید با هم تکنیک‌هایی را بررسی کنیم که به ما در یادگیری سریع زبان انگلیسی کمک می‌کنند. 


همچنین بخوانید: بهترین روش یادگیری زبان


اهدافتان را مرور کنید

تا به حال به کودکان توجه کرده‌اید که برای یادگیری زبان انگلیسی چه‌قدر با انگیزه‌اند و هیجان دارند؟ تجربه نشان‌داده‌است برای یادگیری سریع زبان انگلیسی بهتر است خودتان را همانگونه که دوست دارید باشید مجسم کنید و برای اینکه انگیزه‌تان را حفظ کنید هدف داشته‌باشید. داشتن هدف یکی از راهکارهای حفظ انگیزه است. پس قبل از اینکه به سمت کتابخانه‌تان بروید تا مطالعه را شروع کنید هدف خود را برای یادگیری مشخص و برای آن برنامه ریزی کنید. در ابتدا برای خودتان مدت زمان دستیابی به هدف، هدف از یادگیری و زمینه‌هایی که در آن علاقمندید یادگیری سریع زبان انگلیسی را آغاز کنید تعیین کنید. به طور مثال:

 • در هشت ماه آینده ‌می‌توانم مکالمات ساده‌ی زبان انگلیسی را متوجه شوم و با افراد انگلیسی زبان درمورد علایق هنری، ورزشی و اهداف شغلی و تحصیلیشان ارتباط برقرار کنم.
 • در سه ماه آینده می‌خواهم در مصاحبه‌ ‌های کاری شرکت کنم که بتوانم قراردادهای تجاری را به زبان انگلیسی بخوانم و توانایی خود را در رایزنی‌های کسب و کار نشان دهم.

بلد نیستید برای یادگیری زبان هدفگذاری کنید؟
این مقاله را از دست ندهید:

نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی


حسابی خودتان را با زبان انگلیسی درگیر کنید

بعد از مشخص کردن اهداف، بهتر است از منابعی یادگیری را شروع کنید که کمی چالش‌برانگیز باشند. مناسب سطح زبانی خودتان منابعی را انتخاب کنید که خیلی آسان یا خیلی سخت نباشند. و اگر هدفتان این است که با انگلیسی‌زبانان مکالمات روزمره داشته‌باشید در گروه‌هایی عضو شوید که بتوانید درمورد مسائل روزمره با دیگران صحبت کنید. یکی از دیگر روش‌های یادگیری سریع زبان انگلیسی، گوش کردن به پادکست و خواندن فایل متنی آن‌ها است. در ادامه تعدادی پادکست به شما معرفی می‌کنیم:

حتی اگر قرار است در زمینه خاصی با دیگران گفتگو کنید می‌توانید صفحات مجازی یا کانال‌های یوتیوب افراد معروف آن حوزه را دنبال کنید و نظرات دنبال‌کنندگان آن‌ها را بخوانید. چرا؟ به دلیل اینکه این منابع شامل تعداد زیادی کلمات جدید می‌شوند و از طرفی کلماتی که با آن‌ها از قبل آشنایی دارید برای شما مرور می‌شوند. نکته جالب‌تر اینکه وقتی نهایتا به کشور انگلیسی زبان سفر می‌کنید از اینکه فقط اطلاعات زبانی ندارید و با فرهنگ مردم هم آشنا شدیده‌اید شگفت‌زده خواهید شد.

مرور و یادداشت
مرور، یادداشت و خلاصه‌برداری در تسریع یادگیری زبان انگلیسی موثر است.

یادگیری سریع زبان انگلیسی با تماشای فیلم

برخی از فراگیران علاقمندند برای یادگیری زبان انگلیسی فیلم تماشا کنند. در واقع، زمانی یادگیری سریع زبان انگلیسی اتفاق می‌افتد که از فراگیری آن لذت ببرید. اما همه‌ی فیلم‌های برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب نیستند. دقت داشته‌باشید حتما هنگام تماشای فیلم، برای به یاد آوردن جمله یا کلمه‌ای که ممکن است کاربردی باشد، فیلم را مکث کرده و در یک ژورنال بنویسید. به این ترتیب شما جملات واقعی را جمع آوری می‌کنید که می‌توانید با دوستان انگلیسی‌زبان خود تمرین کنید و از آنها استفاده کنید (البته به شرطی که آنها توهین‌آمیز نباشند). در ادامه به تعدادی فیلم‌ که در یادگیری شما موثر هستند اشاره می‌کنیم.

 • The Wizard of Oz
 • Clueless
 • The Hunger Games
 • Jurassic Park
 • Notting Hill

فیلم دیدن برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

از متن‌های سطح‌بندی‌شده استفاده کنید

توصیه می‌کنیم برای افزایش سرعت یادگیری زبان انگلیسی از متون سطح‌بندی‌شده شروع کنید. در واقع، بهترین متون و فایل‌های شنیداری آنهایی هستند که سطح‌بندی‌شده‌اند و درسنامه‌ها و داستان‌هایی را در برمی‌گیرند که برخی کلمات در آن بیشتر تکرار می‌شوند. برای مثال، داستان‌های کوتاه منتشرشده روی وبسایت lingq یک منبع بسیار خوب برای تمرین مهارت شنیداری، خواندن و افزایش دامنه لغات شما است. پس از چند ماه، می‌توانید با مدیریت زمان، متون اصلی را بخوانید و خلاصه‌ای از آن را برای خود به زبان انگلیسی بازگو کنید.

کلمات جدید را بنویسید

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی دایره لغاتتان را افزایش دهید. بسیاری از افرادی که می‌خواهند به زبان انگلیسی صحبت کنند زمان زیادی را صرف تمرین لهجه و گرامر می‌کنند. در واقعیت اگر لهجه خوبی داشته باشید اما کلمات زیادی بخاطر نسپرده باشید نمی‌توانید با انگلیسی‌زبانان ارتباط موفقیت‌آمیزی برقرار کنید. تقریبا تمامی انگلیسی‌زبانان در دنیا لهجه خارجی دارند و انگلیسی‌زبانان به شنیدن لهجه‌های مختلف عادت دارند. پس اصلا نگران لهجه خود نباشید. از طرفی، دانستن ساختارهای عالی به اندازه‌ی دانش لغات مهم نیست. شما می‌توانید همچنان با تعدادی هم غلط گرامری، انگلیسی را روان صحبت کنید. بنابراین باز هم نمی‌توانید با داشتن دانش گرامری خوب و دامنه واژگان کم روان صحبت کنید.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

کلمات را با کدگذاری و تست زدن یاد بگیرید

به‌خاطر سپردن کلمات با کدگذاری  به روشی دوست‌داشتنی برای فراگیران زبان انگلیسی تبدیل شده‌است زیرا با تصویرسازی‌ میتوان کلمات متنوع را در مدت زمانی کوتاه آموخت. کدگذاری کلمات را در حافظه کوتاه مدت شما حفظ می‌کنند و ممکن است نتوانید در گفتار از آن‌ها استفاده کنید. اما برای فراگیری کلمات سخت‌تر روش خوبی است. شما می‌توانید با مطالعه مقاله حفظ لغات انگلیسی، تا حدی با اصول کدینگ آشنا شوید.

 • Daily Vocab
 • Memrise
 • Duolingo
 • Babbel

لازم به ذکر است، نرم‌افزارهای  Duolingoو Babbel مهارت شنیداری و تلفظ کلمات شما را تقویت می‌کنند و می‌توانید از سوالات متنوع و متعدد آن مانند تست چندگزینه‌ای برای تمرین عبارات و کلمات استفاده کنید.

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی نقشه ذهنی رسم کنید

یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توانید حافظه بلند مدت خود را فعال کنید استفاده از نقشه ذهنی است. نقشه ذهنی نموداری است که اطلاعات را در یک ساختار عنکبوتی سازماندهی می‌کند. جالب‌تر آن‌که برای هر موضوع و هر مهارتی می‌توانید نقشه ‌کشی ذهنی انجام دهید. برای مثال، اگر در حال یادگیری کلمات مربوط به حیوانات هستید عنوان دسته‌بندی را در مرکز قرار دهید و برای هر کلمه زیرشاخه‌های مربوط مانند تلفظ، معانی و همنشینی را مشخص کنید.

نقشه کشی ذهنی
استفاده از نقشه‌ کشی ذهنی در یادگیری سریع زبان انگلیسی تاثیرگذار است.

با انجام این‌کار، ذهن شما طبقه‌بندی خواهد شد و هر کجا که از نظر موضوعی متناسب باشد می‌توانید کلمات جدیدی به آن‌ها اضافه کنید. اگر دوست دارید یک مجموعه دیجیتالی از این نقشه‌های ذهنی برای خودتان درست کنید از وبسایت‌هایی مانند Mind Meister استفاده کنید. با استفاده از این نرم افزار آنلاین می‌توانید اطلاعات متنوعی درمورد کلمات مانند جمله‌سازی، تعاریف، مترادف و متضادها، نکات تلفظ را ثبت کنید و سرعت فراگیری خود را افزایش دهید. توصیه ما این است که نقشه‌های ذهنی را برای خودتان روی کاغذ چاپ کنید تا بتوانید سریع‌تر آن‌ها را مرور کنید. بعد از آن می‌توانید متنی مرتبط با محوریت نقشه ذهنی و متناسب سطح خودتان انتخاب کنید و کاربرد کلمات، ساختارها و عبارات را در بافت و جمله ببنید.

البته پیشنهاد ما این است که با شرکت در دوره نقشه کشی ذهنی واقعی هوش برتر ایرانیان، این مهارت را به شکل کاملا اصولی بیاموزید و برای بهبود یادگیری خود به کار بگیرید. 

تلفظ کلمات مهم‌تر از لهجه است

بسیاری از فراگیران زبان انگلیسی فکر می‌کنند که روان صحبت کردن به این معنی است که باید سریع صحبت کنند. اما اگر به یادگیری سریع زبان انگلیسی می‌اندیشید، بدانید آرام صحبت کردن به شما فرصت می‌دهد تا به درستی نفس بکشید و به آنچه می‌خواهید بعد بگویید فکر کنید. پس احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و می توانید روی خارق العاده جلوه‌دادن انگلیسی خود تمرکز کنید. به عبارتی، در ادای تلفظ کلمات بهتر عمل خواهید نمود.

[sc name=”gelat504″][/sc]

برای تسلط بهتر، کلمات آهنگ‌های محبوب انگلیسی را بیاموزید و همراه آنها آواز بخوانید. آواز به شما کمک می‌کند تا آرامش داشته باشید و فقط این کلمات را ادا کنید. همچنین این روش به ریتم و لحن شما کمک می‌کند. از آنجا که نیازی به تمرکز بر ساخت جملات ندارید، می‌توانید روی تلفظ کلمات نیز تمرکز کنید! هنگام تمرین در آینه به خود بنگرید و به نحوه‌ی ادای آواها دقت کنید و شیوه گفتار خواننده یا گوینده را تقلید نمایید. برای اینکه سریع‌تر و دقیق‌تر کلمات ‌زبان انگلیسی را تلفظ کنید، از ویدیوهای کوتاه آموزشی BBC Learning English  و یا English with Emma استفاده کنید.

رقابت با خود یادگیری سریع زبان انگلیسی
برای یادگیری سریع زبان انگلیسی با خودتان رقابت کنید و خودتان را با کسی مقایسه نکنید.

الگوها را بخاطر بسپارید

زبان‌های مختلف از الگوها تشکیل شده‌اند و هرچه‌قدر سریعتر الگوها را پیدا کنید، سرعت یادگیری شما افزایش می‌یابد. برای مثال زمانی‌که می‌خواهید اشکال گذشته افعال با قاعده و بی‌قاعده را بخاطر بسپارید، دنیال الگوی مشترک آن‌ها بگردید. به افعال زیر نگاه کنید:

Plan — Planned 

Rot — Rotted

Stop — Stopped

همانطور که ملاحظه می‌کنید تمامی این افعال که در شکل ساده به حروف بی‌صدا تمام می‌شوند در حالت گذشته پسوند –ed  می‌گیرند.

همچنین، به صفات زیر دقت کنید:

Responsible — Irresponsible

Regular — Irregular

Relevant — Irrelevant

در بیشتر مواقع برای منفی کردن صفاتی که با حرف R شروع می‌شوند می‌توان از پیشوند منفی‌ساز ir- استفاده نمود. از  طرفی، برای بیشتر صفاتی که با L  شروع می‌شوند از پیشوند منفی‌ساز il استفاده می‌کنیم. به مثال‌های زیر توجه نمایید:

Legal — Illegal

Legible — Illegible

Literate — Illiterate

یکی دیگر از ساختارهای چالش‌برانگیز در زبان انگلیسی جملات وارونه است. جملات زیر را بخوانید:

.Only once did I go to the opera

.Only by chance had Archimedes discovered density

.Only after worse will the patient cry doctors give him pills

در این جملات، بعد از only once, only after, only by chance  جمله به حالت سوالی تبدیل می‌شود. بنابراین، بجای حفظ کردن قواعد بهتر است برای  یادگیری سریع زبان انگلیسی این الگوها را در جملات بررسی کنید و دقت کنید آیا شما هم می‌توانید الگوهای دیگری بیابید.

از سیستم کرنل برای یادداشت‌برداری استفاده کنید

شما هم حتما شنیده‌اید که گوش دادن یکی از راه‌های تقویت مهارت گفتاری زبان انگلیسی است. اما حتما این را هم می‌دانید که هر مرحله از یادگیری باید هدفمند باشد. اگر روش‌های یادگیری را بدانید سریع‌تر به هدف خود نزدیک می‌شوید. یکی از راه‌های موثر در افزایش سرعت فراگیری زبان انگلیسی یادداشت برداری است. یک روش علمی برای افزایش سرعت یادگیری مهارت شنیداری Cornell System  می‌باشد. در این روش، قبل از پخش کردن فایل صوتی ابتدا یک جدول به شکل زیر رسم کنید و آن را به دو ردیف و ردیف اول را به دو ستون تقسیم کنید.

یادداشت کرنل
برای یادگیری سریع زبان انگلیسی از روش‌های به‌روز استفاده کنید.

 اکنون، فایل صوتی متناسب با سطح خودتان را پخش کنید و هر کلمه‌ای که می‌شنوید را در ردیف بالا ستون سمت راست بنویسید. برای بار دوم فایل را پخش کنید و سعی کنید کلمات کلیدی مربوط به گفتگویی که شنونده آن هستید را در ستون سمت چپ در ردیف بالا یادداشت کنید. برای دفعه سوم، فایل را پخش کنید و خلاصه‌ای از ایده اصلی بحث را بنویسید و ردیف پایین را تکمیل کنید. پس از انجام این فرایند، به تمامی یادداشت‌های خود نگاه کنید و هر آنچه متوجه شده‌اید را با استفاده از کلماتی که یادداشت کرده‌اید برای خودتان تکرار کنید.

به‌خاطر داشته‌باشد که خلاصه نویسی کرنل منحصر مهارت شنیداری و یادگیری زبان انگلیسی نیست، بنابراین برای آشنایی با کاربردهای دیگر مقاله‌ی روش یادداشت برداری کرنل را مطالعه کنید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی هدفگذاری

یادگیری سریع زبان انگلیسی با هدفگذاری و برنامه‌ریزی

تمرین روزانه کلید یادگیری سریع زبان انگلیسی است

یادگیری سریع زبان انگلیسی زمانی اتفاق می‌افتد که انگیزه‌تان حفظ شود و از زمانتان بهینه استفاده کنید هر روز خودتان را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید. بیایید سناریوهای زیر را در نظر بگیریم:

 • صبا دو روز در هفته انگلیسی مطالعه می‌کند و با شروع برنامه هر هفته احساس می‌کند تمامی مطالبی که هفته پیش آموخته را فراموش کرده‌است. پس زمان زیادی را به مرور مطالب هفته گذشته اختصاص می‌دهد.
 • سینا هر روز مطالعه می‌کند و چون ذهن او هر روز آماده است روزمره مدت زمان کمی را به مرور مطالب روز قبل اختصاص می‌دهد.

بنابراین، اگر تصمیم بگیرید که هر روز کمی انگلیسی بخوانید حتی اگر یک روز به دلیلی نتوانستید مطالعه داشته باشید از برنامه بلندمدتتان عقب نخواهید افتاد. مثلا سعی کنید به‌جای اینکه یک روز در هفته به مدت ۲ ساعت کلمه بخوانید،  هر روز ۱۵ دقیقه برای یادگیری لغات زبان انگلیسی وقت بگذارید. نکته دیگر این است که، اگر روزانه نمی‌توانید هر چهار مهارت خواندن، شنیداری، گفتاری و نوشتاری را تمرین کنید، حداقل یکی از دو گروه مهارت شنیداری و گفتاری یا خواندن و نوشتاری را تمرین کنید. بدین منظور از شما دعوت میکنیم به مقاله‌ی ایجاد عادت‌های مطالعه روزانه مراجعه کنید.

از مرور کردن غافل نشوید

مرور کردن مطالبی که می‌آموزیم در یادگیری سریع زبان انگلیسی موثر است. به فرض مثال، اگر مطلبی را هشت صبح امروز بخوانید و فردا در همان ساعت آن را مرور کنید حدودا تنها ۲۰ درصد آن را از یاد خواهید برد. حالا اگر هفته آینده ۵ دقیقه زمان برای مرور مطلب هفته پیش اختصاص دهید تا یک ماه میتوانید همه مطالب را بخاطر داشته‌باشید. با مرور مجدد همان مطلب پس از ۴۰ روز نیز ماندگاری آن را به ۶ ماه افزایش خواهید داد. بنابراین، مرور کردن مطالب در فواصل زمانی مشخص حافظه بلند مدت شما را تقویت می‌کند و به‌خوبی مطالب را به‌خاطر می‌سپارید. 

 

از کتاب‌های تصویری استفاده کنید

دانش روان‌شناسی امروز بر اهمیت خنده در یادگیری تاکید می‌کند. در واقع خنده می‌تواند در افزایش سرعت یادگیری زبان انگلیسی نقش داشته‌‌باشد. کتاب‌ تصویری یا داستان تصویری مجموعه روایت‌های خنده‌داری هستند که شما را با شوخی‌های انگلیسی‌زبانان آشنا می‌کند و می‌توانید با تصاویر جذاب کتاب روایت را برای خودتان بازگو کنید. برای سطوح مختلف، داستان‌های مصور زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

 • اگر مبتدی هستید، Diary of a Wimpy Kid بخوانید.
 • اگر در سطح متوسطه هستید، Archie بخوانید.
 • اگر در سطح پیشرفته هستید، Romantically Apocalyptic بخوانید.
یادگیری آنلاین
داشتن یک مدرس خوب باعث می‌شود سرعت شما در یادگیری افزایش یاید و اشتباهات شما برطرف شوند.

برای افزایش سرعت در یادگیری زبان انگلیسی کلاس ثبت‌نام کنید

ممکن است لازم باشد بر اساس اهدافتان برای مهارت خاصی به آموزش صحیح نیاز داشته‌باشید. برای مثال می‌توانید در یک کلاس مجازی ثبت‌نام کنید و زمینه لازم را برای اهداف خود فراهم کنید. اگر قصد دارید انگلیسی را برای مکالمات روزمره در سفر یاد بگیرید پس در دوره‌ی مخصوص به آن شرکت کنید یا اگر اهداف کسب و کاری دارید ممکن است بخواهید برای تقویت مهارت نوشتاری یا مهارت خواندن کلاس نام‌نویسی کنید. ثبت‌نام کردن در کلاس‌های آنلاین در راستای هدف اصلی‌تان شما را در مسیر درست موفقیت قرار می‌دهد.

یک هم‌صحبت ( پارتنر) پیدا کنید

شما از هم‌اکنون می‌توانید در مکالمات روزمره به زبان انگلیسی صحبت کنید. نه فردا و نه سال آینده. حتی نه وقتی‌که تمام کلمات لغت‌نامه را حفظ شوید یا قواعد زبان را کامل بشناسید. همین الان که ممکن است شما در سطح مبتدی باشید می‌توانید با انگلیسی‌زبانان صحبت کنید و به معنای واقعی در این موقعیت مهارتی را تمرین می‌کنید که می‌خواهید یاد بگیرید. از آنچایی‌که زبان یعنی ارتباط برقرار کردن، با دیدن افراد جدید شما علاقمند می‌شوید در مورد آن‌ها بیشتر بدانید.

بعضی اوقات افرادی هستند که علاقمندند فارسی یاد بگیرند. شما می‌توانید به آن‌ها فارسی بیاموزید و با آن‌ها زبان انگلیسی تمرین کنید. به این منظور می‌توانید به وبسایت Language Exchange مراجعه کنید، یک پروفایل کاربری بسازید و برای تمرین زبان انگلیسی پارتنر پیدا کنید. اگر دوست دارید از طریق یک پیام‌رسان زبان انگلیسی را تمرین کنید، برنامه‌ی پرطرفدار Tandem را روی تلفن هوشمند خود نصب کنید. یکی دیگر از وبسایت‌های که با عضویت در آن می‌توانید هم‌صحبت پیدا کنید و با او تمرین کنید Meetup است. در این پلتفرم میتوانید با بزرگ‌ترین گروه‌های زبان ‌انگلیسی آشنا شوید و درمورد موضوعات مورد علاقه‌تان به گفتگو بپردازید. با این روش، سرعت یادگیری زبان انگلیسی افزایش می‌یابد.

توصیه می‌شود روزانه ۵ تا ۱۰ دقیقه به طور هدفمند با دوستان خود زبان انگلیسی را تمرین کنید تا یادگیری ثمربخش باشد. مثلا از پارتنر انگلیسی‌زبان بخواهید چند کلمه‌ای که در صحبش برای شما جدید است را تلفظ کند و بعد از او تکرار کنید. به این صورت اندک‌اند در بیان کلمات موفق‌تر می‌شوید.

مطالعه گروهی
مطالعه گروهی زبان انگلیسی ذهن شما را برای پذیرفتن عقاید مختلف آماده می‌کند.

گاهی اوقات گروهی زبان انگلیسی بخوانید

حتما ضرب‌المثل معروف انگلیسی‌زبانان را شنیده‌اید که می‌گویند: ” دو فکر بهتر از یک فکر است”. در واقع، عضویت در گروه‌های زبان انگلیسی فرصتی برای شما فراهم می‌کند که با افراد مختلف، ایده‌ها و روش‌های یادگیری آن‌ها آشنا شوید. ​​اگر می‌خواهید همیشه مشتاق یادگیری زبان انگلیسی باشید، و بتوانید آن را روان صحبت کنید و در عین حال اعتماد به نفس بگیرید و کم‌رو نباشید، برخی اوقات گروهی مطالعه کنید. با اعضای گروه می‌توانید یک متن بخوانید و به‌جای تمرکز مطلق بر ایده اصلی متن، ایده‌های ارائه‌شده توسط نویسنده را مقایسه کنید و نظراتتان را آزادانه بیان کنید.

دفترچه خاطرات داشته‌باشید

هر شب اتفاقات مهم و معمولی روز خود را ثبت کنید. در نوشتن خاطرات روزانه سعی کنید کلمات و الگوهایی که آموخته‌اید را به‌کار ببرید. با این روش مجبور می‌شوید به کلمات و عبارات زبان انگلیسی فکر کنید و به مرور برای شما صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی ساده‌تر خواهد شد. از طرفی، هنگامی‌که قصد دارید سریع‌تر زبان انگلیسی را بیاموزید باید از آنچه فراگرفته‌اید استفاده کنید. چه راهی بهتر از نوشتن!

به خودتان جایزه بدهید

برای اینکه متمرکز و با اشتیاق درس بخوانید، به خودتان جایزه بدهید. روش‌های مختلفی وجود دارند تا بتوانید در همه حال به مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی ادامه دهید. مثلا می‌توانید به خودتان وعده مشاهده یک فیلم بدهید، با دوستتان به گردش کوتاه بروید، بازی‌ کامپیوتری انجام دهید، یا ورزش کنید. به یاد داشته‌باشید که حتما به وعده خود عمل کنید تا اشتیاق یادگیری در شما نهادینه شود.

از اشتباه کردن نترسید

افت در یادگیری مسئله‌ی انکارناپذیری است. در واقع، اشتباهات روشی آسان برای پیشرفت کردن هستند. اشتباه کردن برای یک مهندس جبران ناپذیر است اما برای یک فراگیر زبان انگلیسی طبیعی است. یکی از روشهای یادگیری سریع زبان انگلیسی آن است که اشتباهات بیشتری داشته باشید، زودتر متوجه اشتباهات آن شوید و شکل اصلاح‌شده آن را بدانید.

ما مطمئنیم که شما می‌توانید زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید چراکه میلیون‌ها آدم در سراسر دنیا هرچقدر بیشتر تمرین انجام داده‌اند، اشتباه داشته‌اند و صحبت کرده‌اند زبان انگلیسی را سریع‌تر آموخته‌اند. پس چرا از امروز شروع نکنید؟

یادگیری سریع زبان انگلیسی ؛ حرف آخر

ماروین وایس در کتابش با عنوان چگونه مهارت گفتاری خود را تقویت کنیم نوشته‌است: “با وجود اینکه زبان انگلیسی از زبان‌های سخت دنیا به شمار می‌رود، بیشتر افراد دنیا زبان انگلیسی را به عنوان زبان دومشان انتخاب کرده‌اند و به آن تسلط دارند. عواملی مانند ارتباط برقرار کردن با دیگران، مشاهده فیلم، گوش کردن به موزیک و مطالعه کتاب‌های مناسب، و یادآوری اهدافتان سرعت شما را در یادگیری زبان انگلیسی افزایش خواهد داد.” ما مطمئنیم که با مثبت‌نگری و دنبال کردن روش‌های بالا می‌توانید زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید چراکه میلیون‌ها آدم در سراسر دنیا هرچقدر بیشتر تمرین انجام داده‌اند، اشتباه داشته‌اند و صحبت کرده‌اند زبان انگلیسی را سریع‌تر آموخته‌اند. پس چرا از امروز شروع نکنید؟

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

2 پاسخ

 1. سلام
  مقاله خوب بود اما جدیدا احساس میکنم به علت مشغله کاری زیادی که دارید دقتتون در تایپ متن‌ها کم شده و غلطهای تایپی بیشتر.
  اگر چه خواننده باید عاقل باشد🥰🥰🥰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *