H_B_I-mianlogo

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

بهترین کتابهای زبان

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

بهترین کتابهای زبان

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

یادگیری زبان انگلیسی در منزل بدون نیاز به معلم!

فهرست مطالب

روزی از یکی از دوستان صمیمی‌ام که به خوبی انگلیسی را صحبت می‌کند پرسیدم با کدام آموزشگاه زبان یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده است؟ او به من گفت فقط با فیلم و کتاب! باور کردنی بود اما این میزان از تلفظ خوب از انتظارم خارج بود. این دوست من مدت زمان زیادی را در خانه به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص داده بود، اما نتیجه عالی بود. احتمالا برای شما که مخاطب هوش برتر ایرانیان هستید هم این نوع آموزش زبان انگلیسی جالب یا چالش‌برانگیز باشد. به همین دلیل، در اینجا مزایای یادگیری زبان انگلیسی در منزل را مرور می‌کنیم و با منابعی آشنا می‌شویم که متناسب با زمانی که برای مطالعه در نظر می‌گیرید در پیشرفت و یادگیری شما در خانه تاثیرگذار باشند.

چگونه به تنهایی گرامر یاد بگیریم
خواندن مجلات در اوقات فراغت و گوش دادن به اخبار در زمان مرده می‌توانند به طور چشمگیری در تقویت زبان شما تاثیرگذار باشند.

مزایایی یادگیری زبان انگلیسی در منزل چیست

یادگیری زبان انگلیسی در منزل تجربه‌ای عالی برای فراهم کردن محیطی متنوع و باب سلیقه و سبک یادگیری خودمان است. از طرفی، اگر همه چیز هدفمند و با برنامه ریزی باشد، پیشرفت فوق‌العاده‌ای خواهید داشت. علاوه بر این، در وقت، هزینه و انرژی شما در رفت و آمد برای شرکت در کلاس‌ها صرفه جویی می‌شود و می‌توانید این هزینه را برای تهیه بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی در منزل نمایید. البته همانطور که اشاره کردیم، همه این پیشرفت‌ها به عواملی مانند داشتن برنامه ریزی و تقویت مهارت‌ها وابسته است.  

برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

به دلیل اهمیت مسئله برنامه ریزی در یادگیری زبان انگلیسی، برای شما مطلبی نوشته‌ایم و مرحله به مرحله شما را برای چگونگی موفقیت در یک برنامه ریزی و مطالعه نظام‌مند راهنمایی کرده‌ایم.


بیشتر بخوانید: راهنمای جامع برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی


در این مقاله از اهمیت هدفگذاری، نحوه تدوین جدول برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت با تمرکز بر تمامی مهارت‌های میکرو و ماکرو زبان انگلیسی صحبت کرده‌ایم. همچنین، اگر مدت زیادی است از مطالعه فاصله گرفته‌اید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقاله چگونه درس بخوانیم را مطالعه کنید.

نرم افزاز آموزش زبان انگلیسی در منزل
با اپلیکیشنهای آموزش زبان انگلیسی آشنا شوید و تقویت یکی از مهارت‌های خود را با آن پیش ببرید.

منابع رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

همانطور که گفتیم، یادگیری زبان انگلیسی در منزل شاید هزینه زیادی نداشته باشد. اما باید حتما در انتخاب منابع دقت داشته باشید. وقتی تصمیم می‌گیریم خودمان در خانه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم، با منابع مجازی و کاغذی فراوانی روبرو می‌شویم. اینجا به عبارتی جاده لغزنده است. سعی کنید برای مدت زمان مشخصی ترجیحا از یک منبع مجازی برای تک مهارت‌ها استفاده کنید.

مثلا اگر با یکی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی مانند دولینگو یادگیری لغات را شروع کرده‌اید با همان برنامه تا سطح مشخصی ادامه دهید. همچنین برای تنوع و حفظ انگیزه یادگیری زبان انگلیسی در منزل از داستان یا انیمیشن‌های انگلیسی بهره ببرید.


بیشتر بخوانید: آموزش زبان با انیمیشن


۱۰ کتاب عالی برای برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

از بین منابع بیشماری که برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارند، ۱۰ منبع به طور کلی برای یادگیری و تمرین در منزل اولویت دارند. در ادامه با اشاره به سبک آموزشی هر یک از کتاب‌ها، سطح آموزشی آن و منابع مجازی و صوتی هر یک به معرفی بهترین کتاب‌های یادگیری لغت، گرامر و اسپیکینگ در منزل می‌پردازیم.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

بهترین کتاب‌ها برای یادگیری لغات زبان انگلیسی

منابع آموزشی لغات تنوع زیادی دارند از ۵۰۴ که همه با آن آشناییم تا ۱۱۰۰ برای افزایش دامنه لغات ما تهیه شده‌اند. اما شاید اگر در مورد دو کتاب زیر بخوانید نظرتان تغییر کند. 

آموزش لغات زبان انگلیسی در منزل
دانستن عبارات رایج و کلمات در زمینه‌های مختلف به ارتباطات روزمره انگلیسی شما کمک می‌کند.

English Vocabulary Builder

غالبا استفاده از تصاویر نه تنها برای افرادی که حافظه تصویری دارند بلکه برای همه فراگیران روشی ساده برای حفظ کردن لغات است. یکی از بهترین کتاب‌های لغت مصور زبان انگلیسی English for Everyone است که برای کودکان و نوجوانان انتخاب مناسبی است. اما برای بزرگسالان English Vocabulary Builder را پیشنهاد می‌کنیم.

علاوه بر این، از داستان‌های کوتاه و بلند به زبان انگلیسی برای افزایش دامنه لغات استفاده کنید. مطلبی که در زیر لینک آن را مشاهده می‌کنید به شما ایده خوبی در انتخاب رمان‌ها می‌دهند. 


بیشتر بخوانید: بهترین رمان ها و کتاب های ایرانی ؛ از گذشته تا امروز


English Collocations in Use (Cambridge)

قبلا در مقاله یادگیری سریع زبان انگلیسی گفتیم یاد گرفتن یک کلمه فقط آن کلمه و تعریف یا ترجمه آن نیست. تلفظ، مثال، کاربرد و املا آن هم اهمیت دارد زیرا این فاکتورها باعث می‌شوند مانند یک نیتیو صحبت کنید. این کتاب برای هر زمان که بخواهید دامنه لغاتتان را زیاد کنید مناسب است.

[sc name=”gelat504″][/sc]

بهترین کتاب‌ها برای تقویت و یادگیری گرامر زبان انگلیسی در منزل

همه می‌گویند یادگیری گرامر اصلا راحت نیست. اما تعداد زیادی از کتاب‌هایی که در بازار وجود دارن یک مبحث ساده را پیچیده می‌کنند! ۲ کتابی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم به ساده‌ترین و جذاب‌ترین حالت ممکن گرامر را آموزش می‌دهد. حتی قبل از اینکه بخواهید منابع آزمون آیلتس را بخوانید، اول باید به سراغ این دو کتاب بروید.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی در منزل
برای یادگیری بهتر گرامر زبان انگلیسی در منزل هر شب به مدت ۱۵ دقیقه کتاب دستور زبان مطالعه کنید.

English Grammar in Use (Cambridge)

یکی از معروف‌ترین و بهترین کتاب های یادگیری گرامر زبان انگلیسی در منزل کتاب کار English Grammar in Use می‌باشد. در این کتاب هر مبحث با توضیحات ساده، مثال و تمرین آموزش داده شده است. همچنین، در آخر کتاب آزمون‌های مبحث‌محور قرار داده شده تا نقاط ضعف خود را پیدا کنید.

این کتاب برای سه سطح مقدمانی، متوسطه و پیشرفته نگارش شده است. مطمئن شوید سطح مناسب خودتان را تهیه کنید.


بیشتر بخوانید: گرامر حال ساده را به سادگی آب خوردن یاد بگیرید و استفاده کنید!


Practical English Usage (Oxford)

مشکل اصلی اغلب کتاب‌های گرامر اطلاعات اضافی است و معمولا توسط اساتید زبان‌شناسی که به تاریخچه و روانشناسی زبان علاقمندند نوشته شده است. این اطلاعات خوب است اما برای اشتباهات رایج فراگیران یا کسانی که دوست دارند یادگیری زبان انگلیسی در منزل را تجربه کنند مناسب نیست.

کتاب Practical English Usage مخصوصا برای افرادی نوشته شده که می‌خواهند زبان انگلیسی را بیاموزند. اگرچه در این کتاب تمرین‌های گرامر پیدا نمی‌کنید، برای فراگیران سطح متوسطه و پپیشرفته که دوست دارند مثال‌های بیشتری بخوانند انتخاب بی‌نظیری است.

بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت اسپیکینگ در منزل

معمولا بهترین راه برای تقویت اسپیکینگ آموزش دیدن توسط معلم یا تمرین کردن با دوستان انگلیسی‌زبان است. اما با چند کتاب خوب هم می‌توانید مطالب زیادی در مورد مهارت اسپیکینگ یاد بگیرید.  

یادگیری اسپیکینگ زبان انگلیسی در منزل رایگان
تلفظ و املا دو مهارت میکرو هستند که از ابتدای یادگیری زبان انگلیسی اهمیت دارند.

English Conversation (Practice Makes Perfect)

اولین کتابی که با یادگیری مطالب آن در منزل به راحتی با آن می‌توانید با دوستان، همکاران و اعضای خانواده‌تان به انگلیسی ارتباط برقرار کنید کتاب English Conversation (Practice Makes Perfect) می‌باشد که ناشر آن نیز آمریکایی است. این کتاب به شما در یادگیری عبارتهای رایج زبان انگلیسی برای مواقع مختلف کمک می‌کند.

  • معرفی کردن خودتان و دیگران
  • صحبت کردن در مورد علایق و نیازهایتان
  • داستان یا خاطره تعریف کردن

یکی از دلایلی که این کتاب را برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل معرفی می‌کنیم فایل‌های صوتی آن است که هم از طریق وبسایت و هم اپلیکیشن موبایل قابل دسترسی است. البته ممکن است این کتاب برای زبان‌آموزان سطح مقدماتی و پیش‌متوسطه اندکی دشوار باشد اما برای سطوح متوسطه و پیشرفته انتخاب فوق‌العاده‌ای است.


بیشتر بخوانید: تقویت تلفظ زبان انگلیسی؛ روش‌های ساده و منابع کاربردی


Ship or Sheep? An Intermediate Pronunciation Course

یکی دیگر از بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی در منزل Ship or Sheep? می‌باشد. این کتاب توسط انتشارات کمبریج منتشر شده و به صورت واضح و طبیعی کلمات و جملات انگلیسی را تلفظ کنید.

دقیقا مثل کتاب English Grammar in Use مطالب هر درس روی یک آوا متمرکز شده است. همچنین، فایل‌های صوتی، دیالوگ‌ و تکالیفی در کتاب قرار داده شده‌اند که برای تمرین با پارتنر و همکلاسی و معلم بسیار کاربردی هستند.

بهترین کتاب‌ برای یادگیری و تقویت رایتینگ در منزل 

مهارت رایتینگ اهمیت زیادی در زندگی کاری و تحصیلی همه افرادی که در محیط‌های بین‌المللی هستند یا قصد دارند در این فضاها قرار بگیرند می‌باشد. کتابی که بتواند در کوتاه‌ترین و بهترین حالت به زبانی دوستانه شما را در نوشتن راهنمایی کند در انگیزه نوشتن شما نیز تاثیرگذار است.

Writing Power

پیشنهاد ما برای تمامی فراگیرانی که قصد دارند در یک کتاب جامع با ساختارهای نوشتاری اطلاعات پایه‌ای نگارش را دریافت کنند کتاب Writing Power است. این کتاب در ۵ مرحله و ۴ فصل به شما نوشتن را آموزش می‌دهد و می‌توانید با تمرینات و سوالات مطرح‌شده مهارت رایتینگ خودتان را تقویت کنید. علاوه بر این، این کتاب برای پاسخ‌دهی به سوالات قسمت رایتینگ آیلتس مناسب می‌باشد. البته اگر دوست دارید از جمله‌نویسی تا پاراگراف نویسی در انگلیسی مهارت پیدا کنید، کتاب  Writing in Paragraphs: From Sentence to Paragraph فوق‌العاده است. 

بهترین کتاب برای تقویت ریدینگ در منزل

حتما شما هم متوجه شده‌اید که رایتینگ به طور مستقیم از رایتینگ متاثر شده‌است و برای تقویت مهارت نوشتن باید بدانید چگونه بخوانید، به چه کلمات، تیترها و جملاتی دقت کنید. بنابراین، اگر دوست دارید در منزل و بدون معلم ریدینگ را یاد بگیرید باید به طور منظم با متن‌ها و استراتژی‌های خواندن در ارتباط باشید. خوشبختانه، منابع زیادی در این مورد وجود دارند. اینجا قصد داریم منبعی را معرفی کنیم که برای شروع مناسب هر یک از شما باشد. 

Active Reading

معمولا از هر منبعی می‌توان با روش صحیح برای تقویت ریدینگ استفاده کرد: رمان‌ها، داستان‌های کوتاه سطح‌بندی شده، مجلات و روزنامه‌ها. اما برای کسانی که دوست دارند از منابع مشخص برای مطالعه استفاده کنند Active Reading کتاب خوبی است و به شما این آزادی را می‌دهد که به طور واقع‌بینانه مناسب سطحتان مطالعه را شروع کنید. از ویژگی‌های این سری کتاب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنوع موضوعات متنی
  • یادگیری دانش لغات کاربردی
  • یادگیری استراتژی‌های مطالعه و حل سوالات چندگزینه‌ای ریدینگ 
  • ارائه سوالات برای تمرین اسپیکینگ 

اگر قبلا این کتاب را مطالعه کرده‌اید با کتاب Focus on Vocabulary ادامه دهید تا هم دانش لغاتتان را بسنجید هم با لغات و موضوعات پرحاشیه فضای آکادمیک آشنا شوید. لازم به ذکر است این کتاب برای افرادی که سطح متوسط دارند انتخاب بهتری است.

بهترین کتاب زبان انگلیسی
از سری کتابهای Active و Focus برای تقویت مهارت شنیداری و خواندن در منزل استفاده کنید.

بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت شنیداری 

به طور کلی تقویت مهارت شنیداری تاثیر بسزایی در روان صحبت کردن، خوب نوشتن و صحیح صحبت کردن زبان‌آموزان دارد. از طرفی تنوع منابع موجود برای تقویت مهارت شنیداری برای هر سطح و سن محدودیتی برای پیشرفت در این زمینه ایجاد نمی‌کند. با وجود این، کتاب‌ها بین زبان‌آموزان محبوبیت دیگری دارد. به همین دلیل در ادامه به دو تا از بهترین کتاب‌های تقویت مهارت شنیداری که در منزل هم قابل تمرین است معرفی می‌کنیم.

Active Listening 

کتابهای Active Listening شامل ۳ سطح است و هر کتاب ۱۶ درس موضوع محور دارد. با مطالعه این کتاب‌ها یاد خواهید گرفت ابتدا خوب درمورد آن موضوع مشخص فکر کنید، سپس اطلاعات کلی و نهایتا اطلاعات جزیی‌تر از فایل شنیداری دریافت کنید. همچنین، این کتاب به شما موضوعاتی خواهد داد تا بارش فکری انجام دهید و بتوانید در مورد آن موضوع روان صحبت کنید. 

Tactics for Listening 

این کتاب در سه سطح نگارش موجود است و به دلیل تنوع سوالات و مباحث انگیزه شما را در گوش کردن به مکالمات و حل تمارین بالا می‌برد. لازم به ذکر است تمامی سوالات مطابق با انواع آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی هستند و به شما آمادگی نسبی برای این آزمون‌ها خواهند داد. 

ما در انتخاب این منابع نیازهای زبان‌آموزان را در نظر گرفته‌ایم اما اگر احساس می‌کنید در یادگیری هر یک از این کتاب‌ها به کمک نیاز دارید نگران نباشید، مدتی با راهنمایی معلم خوب همه چیز برطرف خواهد شد. همچنان که اگر به نکات آموزش زبان از پایه دقت کنید آرامش بیشتری در مسیر یادگیری خواهید داشت. 

نکته پایانی

به خاطر داشته باشید اگر مدت زمان مشخصی را روزانه به یادگیری زبان انگلیسی در منزل اختصاص دهید. همچنین حتما از منابع خوب استفاده کنید. یک دفترچه یادداشت گزارش مطالعه روزانه داشته باشید و همه فعالیت‌هایی که در راستای تقویت زبان انگلیسی انجام داده‌اید یادداشت کنید. در پایان هر روز به خودتان امتیاز بدهید. به این صورت انگیزه تکرار و ثبات در یادگیری را در خود تقویت می‌کنید. 

 

اگر تا به حال کلاس زبان شرکت نکرده‌اید و خودخوان زبان انگلیسی را یادگرفته‌اید، برای همراهان ما بنویسید چه عواملی در پیشرفت شما موثر بوده است؟ شما کدامیک از منابعی که برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل معرفی شد را مطالعه کرده‌اید؟

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

دوره آموزش زبان ایمپکت

یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته، به روشی مطمئن و تست شده

بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس

پشتیبانی و ضمانت بازگشت وجه، با لبخند ؛)

شامل تدریس هر ۴ مهارت اصلی زبان به همراه تمرین