H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

یادگیری زبان انگلیسی در خانه ؛ بدون نیاز به کلاس و معلم خصوصی!

فهرست مطالب

یادگیری زبان انگلیسی برای اغلب ما یک فرآيند طولانی و خسته‌کننده بوده است؛ همچنین عده زیادی با وجود پرداخت هزینه‌های زیاد، نتیجه رضایت‌بخشی دریافت نکردند! به نظر شما تا چه اندازه می‌توان از آموزشگاه‌ها و معلم‌های خصوصی برای یادگیری زبان انگلیسی و شرکت در آيلتس و تافل انتظار داشت؟ واقعیت این است که هر زبان آموزی نیاز به خودخوانی برای رسیدن به هدف اصلی خود دارد. در این مقاله سعی داریم تمامی کتاب‌های ارتقای مهارت‌های 4 گانه را همراه با تکنیک‌های یادگیری زبان انگلیسی در خانه به شما معرفی کنیم.

روزی از یکی از دوستان صمیمی‌ام که به خوبی انگلیسی را صحبت می‌کند پرسیدم با کدام آموزشگاه زبان یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده است؟ او به من گفت فقط با فیلم و کتاب! باور کردنی بود اما این میزان از تلفظ خوب از انتظارم خارج بود. این دوست من مدت زمان زیادی را در خانه به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص داده بود، اما نتیجه عالی بود.

احتمالا برای شما که مخاطب هوش برتر ایرانیان هستید هم این نوع آموزش زبان انگلیسی جالب یا چالش‌برانگیز باشد. به همین دلیل، در اینجا مزایای یادگیری زبان انگلیسی در خانه را مرور می‌کنیم؛ سپس با منابعی آشنا می‌شویم که متناسب با زمانی که برای مطالعه در نظر می‌گیرید، در پیشرفت و یادگیری شما در منزل تاثیرگذار باشند.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

مزایای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

یادگیری زبان انگلیسی در خانه تجربه‌ای عالی برای فراهم کردن محیطی متنوع و باب سلیقه و سبک یادگیری خودمان است. از طرفی، اگر همه چیز هدفمند و با برنامه ریزی باشد، پیشرفت فوق‌العاده‌ای خواهید داشت. علاوه بر این، در وقت، هزینه و انرژی شما در رفت و آمد برای شرکت در کلاس‌ها صرفه جویی می‌شود و می‌توانید این هزینه را برای تهیه بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی در خانه نمایید. البته همانطور که اشاره کردیم، همه این پیشرفت‌ها به عواملی مانند داشتن برنامه ریزی و تقویت مهارت‌ها وابسته است.

برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی درخانه

به دلیل اهمیت مسئله برنامه‌ریزی در یادگیری زبان انگلیسی، برای شما مطلبی نوشته‌ایم و مرحله به مرحله شما را برای چگونگی موفقیت در یک برنامه ریزی و مطالعه نظام‌مند راهنمایی کرده‌ایم. در این بخش از اهمیت هدف گذاری، نحوه تدوین جدول برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت با تمرکز بر تمامی مهارت‌های میکرو و ماکرو زبان انگلیسی صحبت کرده‌ایم. 

در ابتدای راه بهتر است یک فضای مناسب برای مطالعه زبان در اتاق خود فراهم کنید. شاید جالب باشد که بدانید داشتن یک محیط ویژه مخصوص درس خواندن، بازدهی انسان را بالاتر می‌برد. پس از درس خواندن پشت میز ناهارخوری و روی تخت خواب خودداری کنید! در قدم دوم باید ساعات مشخصی را در طول هفته برای زبان خواندن تعیین کنید. واضح بودن برنامه درسی و کاری به زندگی شما نظم می‌دهد و به مرور باعث افزایش تمرکز می‌گردد.

نرم افزاز آموزش زبان انگلیسی در منزل


پیشنهاد مطالعه: اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تخصصی هوش برتر ایرانیان را در این زمینه مطالعه کنید.


منابع رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

همانطور که گفتیم، یادگیری زبان انگلیسی در خانه شاید هزینه زیادی نداشته باشد؛ اما باید حتما در انتخاب منابع دقت داشته باشید. وقتی تصمیم می‌گیریم خودمان در خانه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم، با منابع مجازی و کاغذی فراوانی روبرو می‌شویم. این مرحله به عبارتی مثل یک جاده لغزنده است! سعی کنید برای مدت زمان مشخصی ترجیحا از یک منبع مجازی برای تک مهارت (شنیداری، خواندن، نوشتاری و مکالمه) استفاده کنید.

مثلا اگر با یکی از گزینه‌های لیست بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی (مانند دولینگو) یادگیری لغات را شروع کرده‌اید، با همان برنامه تا سطح مشخصی ادامه دهید. همچنین برای تنوع و حفظ انگیزه یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌توانید از داستان یا انیمیشن‌های انگلیسی بهره ببرید.


پیشنهاد مطالعه: اگر علاقمند به انیمیشن هستید یا برای کودکان خود نیاز به محتوای آموزنده دارید، مقاله آموزش زبان با انیمیشن ما را از دست ندهید.


۱۰ کتاب عالی برای برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

از بین منابع زیادی که برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارند، ۱۰ منبع به طور کلی برای یادگیری و تمرین در منزل اولویت دارند. در ادامه با اشاره به سبک آموزشی هر یک از کتاب‌ها، سطح آموزشی آن و منابع مجازی و صوتی هر یک، به معرفی بهترین کتاب‌های یادگیری لغت، گرامر و اسپیکینگ در منزل می‌پردازیم.

بهترین کتاب یادگیری لغات زبان انگلیسی

منابع آموزشی لغات تنوع زیادی دارند از کتاب ۵۰۴ که همه با آن آشناییم، تا کتاب ۱۱۰۰ برای افزایش دامنه لغات ما تهیه شده‌اند. اما شاید اگر در مورد دو کتاب زیر بخوانید نظرتان تغییر کند. 

یادگیری لغات زبان انگلیسی در خانه

English Vocabulary Builder

غالبا استفاده از تصاویر نه تنها برای افرادی که حافظه تصویری دارند، بلکه برای همه فراگیران، روشی ساده برای حفظ کردن لغات است. یکی از بهترین کتاب‌های لغت مصور زبان انگلیسی English for Everyone است که برای کودکان و نوجوانان انتخاب مناسبی است؛ اما برای بزرگسالان English Vocabulary Builder را پیشنهاد می‌کنیم. علاوه بر این، شما می‌توانید از داستان‌های کوتاه و بلند به زبان انگلیسی برای افزایش دامنه لغات استفاده کنید.

English Collocations in Use (Cambridge)

قبلا در مقاله یادگیری سریع زبان انگلیسی گفتیم یاد گرفتن یک کلمه فقط آن کلمه و تعریف یا ترجمه آن نیست! تلفظ، مثال، کاربرد و املا آن هم اهمیت دارد؛ زیرا این فاکتورها باعث می‌شوند مانند یک نیتیو صحبت کنید. این کتاب برای هر زمان که بخواهید دامنه لغاتتان را زیاد کنید مناسب است.

بهترین کتاب تقویت و یادگیری گرامر زبان انگلیسی در خانه

همه می‌گویند یادگیری گرامر اصلا راحت نیست؛ شاید چون تعداد زیادی از کتاب‌هایی که در بازار وجود دارن یک مبحث ساده را پیچیده می‌کنند! ۲ کتابی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم به ساده‌ترین و جذاب‌ترین حالت ممکن گرامر را آموزش می‌دهد. حتی قبل از اینکه بخواهید منابع آزمون آیلتس را بخوانید، اول باید به سراغ این دو کتاب بروید.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی خودخوان

English Grammar in Use (Cambridge)

یکی از معروف‌ترین و بهترین کتاب های یادگیری گرامر زبان انگلیسی در منزل کتاب کار English Grammar in Use می‌باشد. در این کتاب هر مبحث با توضیحات ساده، مثال و تمرین آموزش داده شده است. همچنین، در آخر کتاب آزمون‌های مبحث‌محور قرار داده شده تا نقاط ضعف خود را پیدا کنید. این کتاب برای سه سطح مقدمانی، متوسطه و پیشرفته نگارش شده است. مطمئن شوید سطح مناسب خودتان را تهیه کنید.


پیشنهاد مطالعه: اگر در انتخاب دوره آموزش زبان انگلیسی مورد نظرتان به مشکل برخورد کردید، بهتر است سری به مقالات هوش برتر بزنید. 


Practical English Usage (Oxford)

مشکل اصلی اغلب کتاب‌های گرامر اطلاعات اضافی است و معمولا توسط اساتید زبان‌شناسی که به تاریخچه و روانشناسی زبان علاقمندند نوشته شده است. این اطلاعات خوب است؛ اما برای اشتباهات رایج فراگیران یا کسانی که دوست دارند یادگیری زبان انگلیسی در منزل را تجربه کنند مناسب نیست. کتاب Practical English Usage مخصوصا برای افرادی نوشته شده که می‌خواهند زبان انگلیسی را بیاموزند. اگرچه در این کتاب تمرین‌های گرامر پیدا نمی‌کنید؛ در نتیجه برای فراگیران سطح متوسطه و پپیشرفته که دوست دارند مثال‌های بیشتری بخوانند انتخاب بی‌نظیری است.

بهترین کتاب تقویت مهارت اسپیکینگ در خانه

تلفظ و املا دو مهارت میکرو هستند که از ابتدای یادگیری زبان انگلیسی اهمیت دارند. معمولا بهترین راه برای تقویت اسپیکینگ آموزش دیدن توسط معلم یا تمرین کردن با دوستان انگلیسی‌زبان است؛ اما با چند کتاب خوب هم می‌توانید مطالب زیادی در مورد مهارت اسپیکینگ یاد بگیرید.

یادگیری اسپیکینگ زبان انگلیسی در خانه رایگان

English Conversation (Practice Makes Perfect)

اولین کتابی که با یادگیری مطالب آن در منزل به راحتی با آن می‌توانید با دوستان، همکاران و اعضای خانواده‌تان به انگلیسی ارتباط برقرار کنید کتاب English Conversation (Practice Makes Perfect) می‌باشد که ناشر آن نیز آمریکایی است. این کتاب به شما در یادگیری عبارت‌های رایج زبان انگلیسی برای مواقع مختلف کمک می‌کند.

  • معرفی کردن خودتان و دیگران
  • صحبت کردن در مورد علایق و نیازهایتان
  • داستان یا خاطره تعریف کردن

یکی از دلایلی که این کتاب را برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل معرفی می‌کنیم فایل‌های صوتی آن است که هم از طریق وبسایت و هم اپلیکیشن موبایل قابل دسترسی است. البته ممکن است این کتاب برای زبان‌آموزان سطح مقدماتی و پیش‌متوسطه اندکی دشوار باشد؛ اما برای سطوح متوسطه و پیشرفته انتخاب فوق‌العاده‌ای است.

Ship or Sheep? An Intermediate Pronunciation Course

یکی دیگر از بهترین کتاب‌های یادگیری زبان انگلیسی در خانه، کتاب Ship or Sheep می‌باشد. این کتاب توسط انتشارات کمبریج منتشر شده و به صورت واضح و طبیعی کلمات و جملات انگلیسی را تلفظ کنید. دقیقا مثل کتاب English Grammar in Use مطالب هر درس روی یک آوا متمرکز شده است. همچنین فایل‌های صوتی، دیالوگ‌ و تکالیفی در کتاب قرار داده شده‌اند؛ که برای تمرین با پارتنر و همکلاسی و معلم بسیار کاربردی هستند.

بهترین کتاب‌ یادگیری و تقویت رایتینگ در خانه

مهارت رایتینگ اهمیت زیادی در زندگی کاری و تحصیلی همه افرادی که در محیط‌های بین‌المللی هستند یا قصد دارند در این فضاها قرار بگیرند می‌باشد. کتابی که بتواند در کوتاه‌ترین و بهترین حالت به زبانی دوستانه شما را در نوشتن راهنمایی کند در انگیزه نوشتن شما نیز تاثیرگذار است.

Writing Power

پیشنهاد ما برای تمامی فراگیرانی که قصد دارند در یک کتاب جامع با ساختارهای نوشتاری اطلاعات پایه‌ای نگارش را دریافت کنند کتاب Writing Power است. این کتاب در ۵ مرحله و ۴ فصل به شما نوشتن را آموزش می‌دهد و می‌توانید با تمرینات و سوالات مطرح‌شده مهارت رایتینگ خودتان را تقویت کنید. علاوه بر این، این کتاب برای پاسخ‌دهی به سوالات قسمت رایتینگ آیلتس مناسب می‌باشد. البته اگر دوست دارید از جمله‌نویسی تا پاراگراف نویسی در انگلیسی مهارت پیدا کنید، کتاب Writing in Paragraphs: From Sentence to Paragraph فوق‌العاده است. 

بهترین کتاب برای تقویت ریدینگ در منزل

حتما شما هم متوجه شده‌اید که مهارت ریدینگ (Reading) به طور مستقیم با مهارت نوشتاری مرتبط است. برای تقویت مهارت نوشتن باید بدانید چگونه بخوانید، به چه کلمات، تیترها و جملاتی دقت کنید؛ بنابراین اگر دوست دارید در منزل و بدون معلم ریدینگ را یاد بگیرید، باید به طور منظم با متن‌ها و استراتژی‌های خواندن در ارتباط باشید. خوشبختانه، منابع زیادی در این مورد وجود دارند. اینجا قصد داریم منبعی را معرفی کنیم که برای شروع مناسب هر یک از شما باشد. 

Active Reading

معمولا از هر منبعی می‌توان با روش صحیح برای تقویت ریدینگ استفاده کرد: رمان‌ها، داستان‌های کوتاه سطح‌بندی شده، مجلات و روزنامه‌ها. اما برای کسانی که دوست دارند از منابع مشخص برای مطالعه استفاده کنند Active Reading کتاب خوبی است و به شما این آزادی را می‌دهد که به طور واقع‌بینانه مناسب سطحتان مطالعه را شروع کنید. از ویژگی‌های این سری کتاب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنوع موضوعات متنی
  • یادگیری دانش لغات کاربردی
  • یادگیری استراتژی‌های مطالعه و حل سوالات چندگزینه‌ای ریدینگ 
  • ارائه سوالات برای تمرین اسپیکینگ 

اگر قبلا این کتاب را مطالعه کرده‌اید با کتاب Focus on Vocabulary ادامه دهید تا هم دانش لغاتتان را بسنجید هم با لغات و موضوعات پرحاشیه فضای آکادمیک آشنا شوید. لازم به ذکر است این کتاب برای افرادی که سطح متوسط دارند انتخاب بهتری است.

بهترین کتاب زبان انگلیسی

بهترین کتاب تقویت مهارت شنیداری 

به طور کلی تقویت مهارت شنیداری تاثیر زیادی در روان صحبت کردن، خوب نوشتن و صحیح صحبت کردن زبان‌آموزان دارد. از طرفی تنوع منابع موجود برای تقویت مهارت شنیداری برای هر سطح و سن محدودیتی برای پیشرفت در این زمینه ایجاد نمی‌کند. با وجود این، کتاب‌ها بین زبان‌آموزان محبوبیت دیگری دارد. به همین دلیل در ادامه به دو تا از بهترین کتاب‌های تقویت مهارت شنیداری که در منزل هم قابل تمرین است معرفی می‌کنیم.

Active Listening 

کتابهای Active Listening شامل ۳ سطح است و هر کتاب ۱۶ درس موضوع محور دارد. با مطالعه این کتاب‌ها یاد خواهید گرفت ابتدا خوب درمورد آن موضوع مشخص فکر کنید، سپس اطلاعات کلی و نهایتا اطلاعات جزیی‌تر از فایل شنیداری دریافت کنید. همچنین، این کتاب به شما موضوعاتی خواهد داد تا بارش فکری انجام دهید و بتوانید در مورد آن موضوع روان صحبت کنید. 

Tactics for Listening 

این کتاب در سه سطح نگارش موجود است و به دلیل تنوع سوالات و مباحث انگیزه شما را در گوش کردن به مکالمات و حل تمارین بالا می‌برد. لازم به ذکر است تمامی سوالات مطابق با انواع آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی هستند و به شما آمادگی نسبی برای این آزمون‌ها خواهند داد. 

ما در انتخاب این منابع نیازهای زبان‌آموزان را در نظر گرفته‌ایم اما اگر احساس می‌کنید در یادگیری هر یک از این کتاب‌ها به کمک نیاز دارید نگران نباشید، مدتی با راهنمایی معلم خوب همه چیز برطرف خواهد شد. همچنان که اگر به نکات آموزش زبان از پایه دقت کنید آرامش بیشتری در مسیر یادگیری خواهید داشت.

دوره ایمپکت

نکته پایانی

به خاطر داشته باشید اگر مدت زمان مشخصی را روزانه به یادگیری زبان انگلیسی در منزل اختصاص دهید. همچنین حتما از منابع خوب استفاده کنید. یک دفترچه یادداشت گزارش مطالعه روزانه داشته باشید و همه فعالیت‌هایی که در راستای تقویت زبان انگلیسی انجام داده‌اید یادداشت کنید. در پایان هر روز به خودتان امتیاز بدهید. به این صورت انگیزه تکرار و ثبات در یادگیری را در خود تقویت می‌کنید. 

اگر تا به حال کلاس زبان شرکت نکرده‌اید و خودخوان زبان انگلیسی را یادگرفته‌اید، برای همراهان ما در هوش برتر ایرانیان بنویسید چه عواملی در پیشرفت شما موثر بوده است؟ شما کدامیک از منابعی که برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه معرفی شد را مطالعه کرده‌اید؟

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی کلیک کنید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش زبان ایمپکت

یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته، به روشی مطمئن و تست شده

بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس

پشتیبانی و ضمانت بازگشت وجه، با لبخند ؛)

شامل تدریس هر ۴ مهارت اصلی زبان به همراه تمرین