H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

چگونه انگلیسی صحبت کنیم

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

چگونه انگلیسی صحبت کنیم

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

چگونه در مدت زمان کوتاهی انگلیسی روان صحبت کنیم؟

فهرست مطالب

پایین آمدن سن مهاجرت و گرایش کسب و کارها به استخدام افرادی که نیاز نیست بگویند چه کنیم و چگونه انگلیسی روان صحبت کنیم انگیزه‌ای برای تقویت صحبت کردن افرادی شده که یا در حال گذراندن دوره آموزش زبان انگلیسی هستند. واقعیت این است که یادگیری زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاهی تقریبا غیر ممکن است اما اگر هدفگذاری کنید و برنامه‌ریزی لازم برای مطالعه را داشته باشید می‌توانید آهسته پیشرفت کنید و انگلیسی را روان صحبت کنید. به همین جهت، مقاله امروز را برای تقویت مکالمه نوشته‌ایم و مطمئنیم سریعترین راه تقویت صحبت کردن استفاده از منابع و نکات گفته شده است و متوجه خواهید شد که پس از مدتی چگونه انگلیسی روان صحبت می‌کنید.

به طور کلی، در این مقاله به سوالات روبرو پاسخ خواهیم داد: چگونه در یک ماه انگلیسی صحبت کنیم؟ با چه منابعی آموزش مکالمه روان زبان انگلیسی را شروع کنیم؟ قواعد تلفظ در مکالمه زبان انگلیسی را چگونه یاد بگیریم؟ بهترین روش آموزش مکالمه زبان انگلیسی در منزل و کلاس چیست؟

چرا هنوز نمی‌توانیم با اعتماد به نفس و روان انگلیسی صحبت کنیم؟

قبل از اینکه شما را در مکالمه روان زبان انگلیسی راهنمایی کنیم باید ببینیم مشکل اسپیکینگ ضعیف فراگیران از کجاست. در واقع، مشکل رایجی که زبان‌آموزان هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی دارند تامل بیش از حد آن‌ها در بیان است. این مشکل می‌تواند چند دلیل داشته باشد:

  • به فارسی فکر می‌کنید
  • دامنه لغات کافی ندارید
  • تلفظ کلمات را نمی‌دانید
  • ساختارهای گرامری را فراموش کرده‌اید
  • با تکنیک‌ها آشنایی ندارید

راستش را بخواهید این‌ها مسئله بزرگی نیستند و با چند راه‌حل ساده حداقل در یک ماه می‌توانید شاهد پیشرفت خودتان باشید. در ادامه خواهیم گفت برای هر یک از ۵ دلیل بالا چه راه‌حل‌هایی وجود دارد و چگونه می‌توانید پس از آن انگلیسی روان صحبت کنید.  

انگلیسی حرف زدن
اشتباهات پر تکرار خود را در دفترچه خود یادداشت کنید.

دایره لغاتتان را افزایش دهید

اگر همیشه کلمات و جملات خود را از فارسی به انگلیسی تبدیل می‌کنید و حتما به شما می‌گویند جملاتت فارسی است یا صحبت‌های شما برای انگلیسی‌زبانان نامفهوم است، باید با روشهایی مثل کدینگ کلمات بیشتری یاد بگیرید و ترجیحا از ترجمه فارسی آن‌ها خودداری کنید. با یادگرفتن کلمات به همراه کلمات هم‌معنی آن‌ها ذهن شما همیشه تعداد کافی کلمه‌ انگلیسی دارد و نیاز به معادل‌سازی آن از فارسی به انگلیسی نیست.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

اگر کلمه‌‌های مرتبط با آن‌چه قصد دارید در مورد آن صحبت کنید را نمی‌دانید چند راه‌حل وجود دارد. فراگیران در هر سطحی مکالماتی را در کلاس با دوستان یا معلمانشان خواهند داشت که در مورد آن کلمات کافی آموخته‌اند. بنابراین، کلمات هر درس را روزانه تمرین و تکرار کنید. وقتی زبان‌آموز بودم، قبل از کلاس سعی می‌کردم پیش‌بینی کنم بحث کلاس امروز در مورد چه موضوعی می‌تواند باشد و به دنبال پاسخ آن کلمات و ساختارهایی را تمرین می‌کردم. خوشبختانه در ۹۰ درصد اوقات موفق می‌شدم عملکرد خوبی داشته باشم و برای همیشه آنچه یاد گرفته بودم در ذهنم می‌ماند.

مکالمه زبان
برای اینکه بدانیم چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم نیاز به شرکت کردن در کلاس‌های اسپیکینگ داریم.

کلمه کافی نیست

قبلا اشاره کردیم که گرامر اهمیت زیادی در درست صحبت کردن ما دارد اما باید همراه با لغات باشد. اگر من کلمه زیادی بدانم اما با ساختار گرامری جملات به خوبی آشنا نباشم در تولید جملات صحیح دچار مشکل خواهم شد. به همین دلیل، هر روز حداقل ۲۰ دقیقه گرامر بخوانید و خودتان را در معرض مثال‌های زیادی قرار دهید. و نکته دیگر مورد تلفظ کلمات است. از طرفی، گاهی وسواس در مطالعه گرامر یا حفظ کردن لغات شما را از یادگیری تلفظ صحیح آن‌ها غافل می‌کند. در این مورد به طور مفصل در ارتباط با اهمیت تقویت تلفظ هنگام یادگیری لغات، گوش دادن به موسیقی و تماشای انیمیشن صحبت کرده‌ایم و از شما دعوت می‌کنیم مقاله مزبور را مطالعه نمایید.


بیشتر بخوانید: چگونه گرامر را از صفر تا صد یاد بگیریم؟


بارش فکری را فراموش نکنید

مشکل دیگری که در فراگیران سطوح بالا نیز دیده‌ام، به کار نگرفتن کلیدواژه نویسی قبل از صحبت کردن است. به طور معمول، وقتی موضوعی به فراگیران برای گفتگو و تعامل در کلاس و گروهی داده می‌شود حداقل یک دقیقه برای بررسی جوانب مسائلی که قصد دارند در مورد آن صحبت کنند داده می‌شود. در این مدت زمان فراگیران کلمات، اصطلاحات و عبارات و مباحثی که می‌توانند در مورد آن موضوع صحبت کنند و در ارتباط با آن مثال‌هایی ذکر کنند نوشته می‌شود. پیشنهاد ما این است که حتما از این روش استفاده کنید و خواهید دید که با مشکلات بالا کمتر مواجه خواهید شد. کاربردهای روش نقشه کشی ذهنی تنوع بالایی دارد، حتما در این مورد از سایت هوش برتر ایرانیان بخوانید.

همانطور که ملاحظه کردید، کافی است بدانید از چگونه روش درست را برای یادگیری هر یک از مهارت‌ها پیش بگیرید تا به تسلط برسید. البته در ادامه به چند منبع کاربردی برای یادگیری و تقویت اسپیکینگ اشاره می‌کنیم و بهترین روش مطالعه را آموزش داده‌ایم.

[sc name=”gelat504″][/sc]

چگونه انگلیسی روان صحبت کنیم؟

یک اصل در یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. آن هم این است که اول گوش کنید، بعد صحبت کنید، سپس بخوانید و در نهایت بنویسید. برای اینکه در مهارت مکالمه پیشرفت کنید و انگلیسی روان صحبت کنید مراحل بالا را رعایت کنید. حتما لازم نیست منابع شما کتاب باشند، گاهی چگونگی صحبت کردن روان انگلیسی متاثر از فایل ویدیویی خوب یا انیمیشن است. در ادامه گفته‌ایم با چه روشی و چگونه یاد بگیریم انگلیسی را با استفاده از همین منابع روان صحبت کنیم.


بیشتر بخوانید: آموزش زبان با انیمیشن


در هر سطحی که باشید می‌توانید در ارتباط با موضوعات خاصی انگلیسی صحبت کنید. به جدول زیر دقت کنید. شما در کدام سطح هستید و آیا می‌توانید در مورد همه این موضوعات چیزی برای ارائه داشته باشید؟

سطح  موضوعات
A1 مکالمات روزمره

صحبت کردن در مورد افراد و ویژگی‌های آنها

صحبت کردن در مورد کار، سرگرمی‌های شخصی

A2 صحبت کردن در مورد سفر و برنامه ریزی سفر

صحبت کردن درمورد خانه و محل کار

توضیح دادن در مورد سلامتی و تندرستی

B1 صحبت کردن در مورد سبک زندگی، فرهنگ، سرگرمی، و احساسات
B2 صحبت کردن در مورد انتخابات، سیاست، انتخابهای زندگی، دنیای مدرن

بهترین منابع و روش‌های آموزش اسپیکینگ زبان انگلیسی

درستش این است که مناسب سطح خودتان به کلمات و موضوعات بحث‌برانگیز آن تسلط داشته باشید. اگر قصد دارید در سطح خودتان به مهارت مکالمه قوت ببخشید، از منابع پرطرفداری مثل کانال یوتیوب Tony Illustrated English یا از کتاب Speak English like an American استفاده کنید.

 

چگونه یاد بگیریم انگلیسی روان صحبت کنیم؟

  • به هر مکالمه ۳ الی ۴ مرتبه گوش کنید
  • عبارات، اصطلاحات و کلمات جدید را در این مراتب کاملا یادداشت کنید
  • این عبارات، اصطلاحات و کلمات را با استفاده از فایل‌های صوتی تکرار کنید
  • در مورد همان موضوع با استفاده از نوشته‌های خود (عبارات، اصطلاحات و کلمات) متناسب با شرایط خودتان و کشورتان متنی بنویسید. در این مرحله نقشه کشی ذهنی را فراموش نکنید.

با استفاده از ویدیوهای این وبسایت آموزشی یا کتاب معرفی شده می‌توانید به مدت یک ماه حداقل در مورد ۲۴ موضوع رایج به انگلیسی صحبت کنید و یاد بگیرید با دیگران مکالمه کنید. اگر هر روز به اندازه کافی برای تمرین صحبت کردن وقت بگذارید، به زودی شاهد پیشرفت خود خواهید بود. این روش در کلاس‌های آموزش زبان و یا یادگیری در منزل قابل اجرا هستند و شما هم می‌توانید از امروز با منابع ذکر شده یادگیری را شروع کنید.

البته فراگیرانی که دوست دارند در کنار این آموزش‌ها از موسیقی برای بهتر صحبت کردن استفاده کنند می‌توانند هر هفته یکی از آهنگ‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنند و با لبخوانی و همخوانی از روی متن آهنگ با کلمات آشنا شوند. همچنین، مطالعه هدفمند انیمیشن‌ها در تقویت دایره لغات و اسپیکینگ موثر هستند.


بیشتر بخوانید: تاثیر موسیقی در یادگیری


آموزش صحبت کردن زبان انگلیسی و چالش تلفظ

کتاب Ship or Sheep که در مقاله یادگیری زبان انگلیسی در منزل برای تقویت تلفظ معرفی کردیم، شما را با کلمات هم آوا و تفاوت آن‌ها آشنا می‌کند. تصاویر، مکالمه‌ها و فایل‌های صوتی به شما این امکان را می‌دهد که پس از مدت کوتاهی کلمات را درست ادا کنید. حتی آشنایی با فونتیک، شما را از استفاده دیکشنری صوتی بی‌نیاز می‌کند. به این صورت به یک فراگیر کاملا مسلط به زوایای مختلف زبانی تبدیل خواهید شد.

انگلیسی روان
خوب گوش دادن شرط اول روان صحبت کردن به زبان انگلیسی است.

آموزش مکالمه روان زبان انگلیسی با روخوانی

تحقیقات نشان می‌دهند روخوانی به طور مستقیم بر توانایی ذهنی شما تاثیرگذار است. دلیل این است که تلفظ کلمات باعث می‌شود یک تجربه به یاد ماندی در ذهن شما ثبت شود. یا به عبارتی آن کلمه و تلفظ صحیح آن به حافظه بلند مدت شما منتقل شود. بنابراین، هنگامی که قصد دارید آن کلمه را در صحبت کردن به کار ببرید به راحتی آن را به یاد می‌آورید. به همین دلیل است که باید یادگیری صحیح، با افزایش تمرکز و کنترل ذهن، مدون با استفاده از منابع خوب داشته باشید. البته بازی‌هایی مانند Tongue Twisters نیز برای تقویت اسپیکینگ وجود دارند که می‌توانید با دوستانتان تمرین لذت‌بخشی را تجربه کنید.


بیشتر بخوانید: بازی های تمرکزی ؛ ۹ بازی پرطرفدار برای افزایش تمرکز


چگونه با کتاب‌های لیسنینگ مکالمه انگلیسی یاد بگیریم

از کتاب Can you believe it  گرفته تا کتاب Tactics for Listening یا Q skills همگی از منابع عالی برای یادگیری مکالمات روزمره و تمرین اسپیکینگ هستند. کتاب اول برای فراگیران نوجوان فوق‌العاده است. این کتاب در سه سطح ارائه شده است. تجربه نشان می‌دهد شروع کردن از سطح اول این کتاب هنوز مطالب جدیدی برای یادگرفتن دارد. همچنین، دو مجموعه کتاب‌هایی که معرفی شد نیز معمولا به فراگیران بزرگسال معرفی می‌شود که سطح‌بندی مختلفی دارند. تنوع موضوعات، تمرینات فراوان و محتوای کاربردی این کتاب‌ها به شما فرصت تمرین و تکرار مطالب را در موضوعات مربوط خواهند داد و به نحوی باعث می‌شوند ناخودآگاه لهجه انگلیسی داشته باشید.  

چگونه در مورد موضوعات مختلف به انگلیسی صحبت کنیم
در کلاس‌های بحث آزاد موضوع‌بندی شده شرکت کنید.

دوست انگلیسی‌زبان و آموزش اسپیکینگ زبان انگلیسی

سایت‌های مکالمه زبان انگلیسی که این روزها فراگیران زبان‌ها را از نقاط مختلف جهان به یکدیگر وصل می‌کند فرصتی هستند تا بتوانید فرصت آشنایی با اصطلاحات روزمره بیشتر را پیدا کنید. در این مکالمات با دوستان انگلیسی‌زبان خود که بهتر از کوتاه هم باشند، در مورد موضوعات روز به تبادل نظر بپردازید و تلفظ کلمات را از زبان انگلیسی‌زبانان بشنوید. به این صورت، کلمه را در بافت و با تجربه ماندگار صحبت کردن با دوست خارجی یاد گرفته‌اید.

جمع‌بندی

امیدواریم منابع، روش‌ها و نکات آموزش مهارت مکالمه زبان انگلیسی که در این مقاله به آن اشاره کردیم در پیشرفت شما موثر باشند. ممکن است در این میان، شما به منابع بهتری دست یافته باشید. یا احتمالا روشی برای خودتان دارید. اما همیشه تلاش کنید با زبان انگلیسی و دوست انگلیسی‌زبان در ارتباط باشید تا به مرور موفق شوید انگلیسی را روان صحبت کنید.

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *