H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم

مشخصات:

دانلود فایل :

مدت زمان مطالعه:

فهرست مطالب

صفر تا صد یادگیری گرامر زبان انگلیسی

فهرست مطالب

مطالعه گرامر آنقدر قدمت دارد که به هنر بلاغت یونان و باستان باز می‌گردد. آن روزها یکی از هفت هنر مهم قرون وسطی گرامر بود. مثلا همین ترتیب (فاعل، فعل، مفعول) انگلیسی ریشه در یونان باستان دارد. اما با اینکه به مرور منابع و اینکه چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم تغییر کرده‌است دلایل یادگیری گرامر چندان تغییری نکرده است. در حقیقت، کاربرد صحیح گرامر در آموزش زبان انگلیسی مهم است و به جملات ما معنی می‌بخشد. اگر بخواهیم معنای منتقل شده توسط جملات را بفهمیم و توانایی خود را در بیان تقویت کنیم هرچه اطلاعات بیشتری درباره گرامر داشته باشیم، بهتر می‌توانیم این کار را انجام دهیم. به همین دلیل، این مقاله را نوشته‌ایم تا به افرادی که می‌گویند اگر کلمه بلد باشیم همه چیز حل است اثبات کنیم مهمترین و اولین عامل شکل‌دهنده مفاهیم دانستن گرامر زبان انگلیسی است. علاوه بر این، در مورد بهترین کتاب گرامر انگلیسی، نکات مهم دستور زبان انگلیسی به همراه بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی صحبت می‌کنیم.

معلم خصوصی و تمرین گرامر انگلیسی
برای تقویت و یادگیری گرامر معلم خصوصی بگیرید یا در کارگاه‌های گرامر شرکت کنید.

چرا باید گرامر بخوانیم؟

یادگیری یک زبان جدید تحت تاثیر عوامل مختلفی است. یکی از عوامل موثر در یادگیری زبان دوم انتقال مفاهیم از زبان مادری به زبان مقصد است. معمولا فراگیران سطوح مبتدی با اولین ساختارهای گرامر زبان انگلیسی آشنا می‌شوند. به همین ترتیب، می‌توانند جملات و سوالات ساده بسازند. واقعیت این است که هنوز برای زبان‌آموزان این مسئله واضح نشده است که تاثیر یادگیری گرامر در یادگیری زبان و تقویت ۳ مهارت‌ اصلی زبان آن‌ها چقدر زیاد است. توجیه فراگیران به طور معمول این است که خود انگلیسی‌زبانان هم در دیالوگ فیلم‌ها یا ویدیوهای شبکه‌های اجتماعی گرامر مقدماتی زبان انگلیسی را رعایت نمی‌کنند. به همین جهت کمی که از یادگیری گرامر که می‌گذرد فکر می‌کنند بهتر است مکالمه یا لغت را جایگزین یادگیری گرامر کنند. نظرتان چیست که جوانب این موضوع را بررسی کنیم؟

گرامر یا لغت؟

اگر تصمیم گرفته‌اید گرامر را رها کنید و لغت بخوانید. صبر کنید! هیچ اشکالی ندارد! ولی کلمات را باید به صورت کالوکیشن یا در چانک یاد بگیرید. تصور کنید می‌خواهید بگویید “قرار ملاقات هماهنگ کردن”! باید بدانید کلمه appointment با چه فعلی اگر همراه شود مفهوم شما را می‌رساند؟ give یا make؟ دانستن این ترکیب‌ها کالوکیشن هستند. اما چانک همان عبارات هستند. برای مثال، by the way با at the end of the day معنای تحت‌الفظی ندارند. یعنی باید بدانید انگلیسی‌زبانان از چه عباراتی به طور روزمره استفاده می‌کنند. در این شرایط، هم در تندخوانی، هم در صحبت کردن و ساختن جملات موفق خواهید بود. زمانی که بدانید با چه قاعده‌ای جملات را با این عبارات می‌سازیم نگارش و صحبت کردن بهتری خواهید داشت. در غیر این صورت، فقط تعدادی کلمه بلدید که نمی‌دانید چگونه صحبتتان را به واسطه آن بگویید.

چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم
خودتان را با منابع مختلف مثل مجلات و کتابهای انگلیسی مشغول کنید.

گرامر یا مکالمه؟

شاید شنیده‌اید که با گوش کردن به مکالمه‌ها گرامر را ناخودآگاه یاد می‌گیرید. اما پیشنهاد می‌کنم همین الان یکی از کانال‌های رادیو جهان انگلیسی زبان را روشن کنید. کمی دقت کنید. همه جملات یه نظم خاصی دارند. درست است؟ احتمالا اگر زیاد نه مقدار کمی از بحث را نیز متوجه خواهید شد. اما آیا چه تعداد ساختار گرامری را با مکالمه می‌توان یاد گرفت؟ به همین دلیل است که آموزش مکالمه چیزی بیش از دانش کلمات است. یعنی برای صحبت کردن در مورد موضوعات مختلف باید بدانیم چطور گرامر زبان را یاد بگیریم و از آن استفاده کنیم. پس گرامر نقش مهمی در مکالمه زبان، شرکت در بحث‌های کلاسی و خواندن مطالب آموزشی و روزمره دارد.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

همینطور که ملاحظه کردید گرامر نقش مهمی در انتقال اطلاعات و ادراک موضوعات مختلف دارد. اصلا فکر کنید آموزش زبان انگلیسی را برای مهاجرت شروع کرده‌اید و شدیدا به این نوع ارتباط صحیح نیاز دارید! از طرفی، دانستن اینکه چه زمانی و با چه فردی چگونه صحبت کنیم اهمیت دانش گرامر خود را پر رنگ می‌کند. در ادامه، بهترین روش‌ های یادگیری گرامر زبان انگلیسی را به شما توضیح می‌دهیم. مطمئنا بعد از این با ممارست، صبر و حوصله می‌توانید گرامر انگلیسی را از صفر تا صد اصولی یاد بگیرید.

اولین روش گرامر زبان انگلیسی
نوشتن و تمرین کردن ساختارهای گرامری اولین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی است.

آموزش گرامر زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

وقتی در مقاله ۷ سایت برتر مکالمه زبان انگلیسی از منابع موثر در یادگیری زبان به طور مجازی صحبت می‌کردیم، پلتفرم‌هایی معرفی کردیم که به شما گرامر را نیز آموزش می‌دهد. سایتی مثل Busuu از ابتدا آموزش گرامر زبان انگلیسی را با مثال انجام می‌دهد. همچنین هنگام آموزش، از صفر تا صد گرامر زبان انگلیسی را با مکالمات روزمره و عبارات یا اصطلاحات نیتیو ارائه می‌کند. واقعیت این است که وقتی زبان آموز ببیند واقعا این ساختارها به طور روزمره توسط انگلیسی‌زبانان استفاده می‌شود به تمرین گرامر انگلیسی ترغیب می‌شود.

درست وقتی‌که برای یادگیری کلمات باید روش‌های مختلف یادگیری مانند حفظ کردن لغات با کدنیگ را بدانید، اگر روش خودتان را پیدا کنید گرامر انگلیسی را از صفر تا صد به راحتی یاد می‌گیرید. استفاده از این روش‌ها با کتاب گرامر انگلیسی، انیمیشن‌ها، فیلم‌های آموزشی گرامر انگلیسی ممکن است. حتی برخی به روش سنتی یادگیری گرامر انگلیسی با ترجمه علاقمندند. در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه می‌توانیم گرامر زبان انگلیسی را با این روش‌ها و منابع یاد بگیریم.

چگونه به تنهایی گرامر یاد بگیریم
فواصل کوتاه مطالعه گرامر و تغییر محیط مطالعه به یادگیری سرعت میبخشند.

بهترین روش های یادگیری گرامر زبان انگلیسی

شاید شما هم مثل موقعی به جای اینکه آخر کلاس به معلمتان به جای اینکه بگویید Thank you گفته‌اید Don’t be tired. اما این اشتباه‌ها یکی دو تا نیستند. مسئله وقتی به صفت‌های مشابه با معانی متفاوت می‌رسد هم دشوار می‌شود! مثلا خواسته‌اید بگویید کسل‌ام (I am bored) گفته‌اید کسل‌کننده‌ام(I am boring)! این شرایط برایتان آشناست. نه؟ راستش وقتش رسیده یک روش بهتر برای یادگیری گرامر پیدا کنید. اصلاح روش یادگیری گرامر مسئله را تا حد زیادی رفع می‌کند. بنظر شما بهتر است با کدام یک از ۶ متد زیر گرامر بخوانید؟

[sc name=”gelat504″][/sc]

۱- آموزش گرامر زبان انگلیسی با مثال

حتما شما هم وقتی حرف از گرامر می‌شود یا کتاب English Grammar In Use در ذهنتان می‌آید یا Basic English Grammar. این کتاب‌ های گرامر انگلیسی در آموزش قواعد مقدماتی زبان انگلیسی تا نکات طلایی پیشرفته موفق بوده‌اند. دلیل اینکه این کتب به علاوه کتاب Oxford Practice Grammar  بهترین کتاب های گرامر زبان انگلیسی هستند آموزش قواعد با مثال است. هنگام مطالعه این کتاب‌ها، اگر توصیه‌های زیر را دنبال کنید، گرامر را به خوبی فرا خواهید گرفت.

  • تمرین گرامر انگلیسی باید روزانه باشد.
  • برای هر درسنامه‌ی گرامر متن کوتاهی در مورد موضوعات روزمره بنویسید.
  • تا حد امکان مطالب هر درس را با درس قبل ربط دهید.
  • از روش نقشه کشی ذهنی برای یادگیری افعال استفاده کنید.
  • گاهی برای به خاطر سپاری بهتر ساختارها دنبال الگوها باشید، نه قواعد.

با این وجود، کتاب‌های گرامر دیگری هم وجود دارند که اگر باب سلیقه‌تان بود می‌توانید به آن‌ها رجوع کنید.

چگونه گرامر زبان انگلیسی را مجازی یاد بگیریم
اگر با معلمین برجسته زبان انگلیسی در شبکه‌های اجتماعی آموزش گرامر می‌بینید، نکات را یادداشت و مرور کنید.

۲- آموزش گرامر زبان انگلیسی به روش مفهومی

بعضی از کتاب‌های آموزشی از ابتدا شما را با متن‌هایی روبرو می‌کنند که یک قانون گرامری مدام تکرار می‌شود. در این صورت، ناخودآگاه شخیص می‌دهید شکل استفاده و کاربرد آن گرامر زبان چیست. امروزه این متد که به روش مفهومی آموزش گرامر معروف است در جدیدترین کتاب‌ها مثل Got It استفاده شده.

 

البته این متد به کتب محدود نمی‌شود. در مقاله‌ی بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان برنامه رزتا استون را معرفی کردیم. به این معنی که حتی دغدغه زبان آموزان برای اینکه چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم به برنامه‌نویسان هم رسیده. آموزش در این برنامه‌ها به شکلی است که با تمرین و تکرار بر گرامر مسلط می‌شوید.

 

از طرفی، برای اینکه از انتخاب بهترین روش یادگیری زبان مطمئن شوید، توصیه ما این است که مجموعه این روش‌ها را به ترتیب در پروسه یادگیری خود قرار دهید. در ادامه دو روش دیگر به شما معرفی خواهیم کرد.

گرامر انگلیسی با ترجمه
تکرار کردن ساختارها، بازی و روشهای آموزشی فعالانه یادگیری گرامر را ساده می‌کنند.

۳- یادگیری گرامر انگلیسی با ترجمه

ابتدای مقاله صحبت از یونان باستان شد. آن زمان‌ها که کتاب مقدس تدریس می‌شد از نسخه لاتین آن می‌خوانند و کلمات را جداگانه ترجمه می‌کردند. با این خیال که اگر کلمات بیشتری بدانند می‌توانند کل متن را متوجه شوند این متد ادامه پیدا کرد. این روز‌ها برخی افراد نیز به یادگیری گرامر انگلیسی با ترجمه علاقمندند زیرا معتقدند اگر قواعد را حفظ کنند می‌توانند جملات خوبی بسازند. من جمله این مثال‌ها در مقاله‌ای که به آموزش گرامر زمان حال کامل پرداخته‌ایم آمده است: مانند پیدا کردن مشابهت افعال در فارسی و انگلیسی.

گاهی نیز وبینارهای آموزش مکالمه با روش ترجمه برگزار می‌شود. مثلا از شما می‌خواهند با جایگزینی کلمات مختلف و ترجمه آن به زبان مادری یک ساختار انگلیسی را از بر شوید. مثلا:

اسمت چیه؟ ?What is your name

 اسم مادرت چیه؟ ?What is your mother’s name

یا در حالت پیشرفته‌تر:

 آشپزی که بلد نیستی. بلدی؟ ?You can’t cook, you can

 خودت که نپختی. پختی؟ ?You don’t cook that, you do

یادگیری قواعد زبان انگلیسی به این روش برای اغلب افراد مفرح و لذت بخش است. اما باید با دو روشی که پیشتر به آن اشاره کردیم همراه شود.

آموزش صفر تا صد گرامر زبان انگلیسی
در کلاسهای بحث آزاد شرکت کنید تا از میزان تتسلط بر گرامر زبان دوم خود مطمئن شوید.

۴- چگونه گرامر زبان انگلیسی را با اشتباهات املایی یاد بگیریم

صحبت از لذت در یادگیری شد گفتیم صحبت از روشی نه چندان رایج بلکه جانبی داشته باشیم. گاهی روبرو شدن با اشتباهات روی بیلبوردها یا محیطهای عمومی که معمولا توسط افراد غیر انگلیسی‌زبان تولید می‌شود باعث می‌شود گرامرها در ذهن ما ثبت شوند.

مثلا دیده شده روی تابلوی اعلانات یک بیمارستان محلی به اشتباه جمله زیر نوشته شده:

!No smoking aloud

در صورتی که منظور شخص از aloud شکل سوم فعل allow یا همان allowed بوده است.

یا روی تابلویی در سطح شهر، به اشتباه نوشته شده بوده است:

!Illegally parked cars will be fine

در اینجا معنای جمله از حالت تهدید به نوعی تشویق تبدیل شده! Fine هم صفت است هم فعل. اگر فعل باشد به معنی جریمه شدن است و در این قسمت همین مفهوم و شکل سوم فعل یعنی fined نیاز داریم.

 

به واقع، دقت کردن به اشتباهات مکرر تنوع در یادگیری است و ذهن شما را کنجکاو میکند از هر فرصتی بشنناسید بپرسید چگونه با این جمله یا تصویر می‌توانیم نکته‌ای از گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم.

 

۵- چگونه با انیمیشن گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

یک مطالعه آموزش زبان صورت گرفته اخیرا به بررسی اینکه چگونه با فیلم‌های انیمیشن گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم پرداخته است. نتایج این تحقیق نشان داده است که یادگیری زبان با انیمیشن حتی برای آموزش گرامر زبان انگلیسی تاثیر مثبت دارد. بر اساس این پژوهش و تحقیقات قبلی، استفاده از انیمیشن در سرعت یادگیری و افزایش تسلط به گرامر انگلیسی موثر است. بنابراین، از یادداشت برداری دیالوگ‌های معروف یا متن ‌آهنگ فیلم برای تقویت گرامر غافل نشوید.

 

۶- کتاب خواندن چگونه باعث می‌شود گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

همانطور که در مقاله آموزش زبان با داستان از فاکتورها و راه‌های تقویت مهارت‌های زبانی با رمان و انواع مجلات و داستان‌ها گفتیم، با رعایت برخی اصول گرامر شما تقویت می‌شود. می‌پرسید خوب چطور گرامر را به این شکل یاد بگیریم؟ توصیه این است که اول مقاله پیشنهادی را بخوانید. به طور کلی باید برای خواندن هر متنی پس از آن یا اسپیکینگ یا رایتینگ تمرین کنید. این روش که با خلاصه برداری صفحاتی از کتابهای داستان نیز امکانپذیر است باعث تمرین گرامر انگلیسی می‌شود.

نکات مهم گرامر در زبان انگلیسی
غلطهای گرامر و املا متن‌های خود را با سایت گرامرلی بررسی کنید.

نکات مهم دستور زبان انگلیسی

در قسمت پایانی این مقاله قصد داریم خلاصه‌وار نکات طلایی گرامر زبان انگلیسی را در یک جدول به شما  آموزش دهیم. دفتر گرامر خود را بردارید و این نکات مهم دستور زبان انگلیسی را یادداشت کنید.

 

معمولا صفاتی که آخر آن‌ها ing دارد به اشیا و آن‌ صفاتی که به ed ختم می‌شوند به انسان اشاره دارند. Exciting

 

!This movie is exciting

Excited

 

!She is excited now

تفاوت بین کلمات مشابه را بشناسید. See به سرسری نگاه کردن اشاره دارد و watch یعنی به دقت نگاه کردن. Watch

 

 

Can you watch my baby when I go ?shopping

See

 

 

?Can you see the tumbling sea

تضادها را بشناسید. مثلا until برای اشاره به مدت زمان انجام کاری است. اما by به معنای آخرین مهلت انجام کار است. By

 

I need your assignment on my desk by Friday

Until

 

I will be on vacation until Friday

با مخفف‌های گرامری آشنا شوید. مثلا FANBOYS به قیدهای ربط در گرامر زبان انگلیسی اشاره دارد. و  OSASCOMP به ترتیب قرار گرفتن صفات قبل از اسم.  

 

OSASCOMP

Opinion, Size, Age, Shape, Color

Origin, Material, Purpose

 

 FANBOYS

For, And, Nor, But, Or, Yet, So

به مرور خودتان نیز می‌توانید در دفتر یادداشت خود اشتباهات رایج گرامری را بنویسید و به این روش گرامر زبان را بیاموزید.

 

نکته پایانی

امیدواریم انتظار نداشته باشید که دستور زبان شما بلافاصله همه چیز تمام باشد. اما یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن اطمینان از یادگیری یک نکته گرامری جدید، استفاده هرچه بیشتر از آن است. اگر تازه به تفاوت boring و bored پی برده‌اید درموردش بیشتر بخوانید. همیشه می‌توانید درستی جملات خود را با طرح پرسش در سایت‌های مکالمه انگلیسی یا گوگل بررسی کنید.

یادتان باشد که مکان مطالعه خوب انتخاب کنید. علاوه بر این شما باید به روشی متناسب با سبک های یادگیری خود مطالعه کنید. اگر دیدید که خواندن و نوشتن در یک کافه راحت تر از فیلم آموزشی است، همین روند را دنبال کنید اجازه ندهید که فرآیند یادگیری استرس‌زا باشد. پس لذت را با یادگیری همراه کنید.

 

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *