H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

آموزش زبان انگلیسی در خواب؛ بخوانید و باور کنید!

فهرست مطالب

شاید به دلیل مشغله یا شاید هم عجول بودن ما انسان‌ها است که برای کسب نتیجه دلخواه می‌خواهیم از هر فرصتی شده برای رسیدن به هدف خود استفاده کنیم. مثلا همین آموزش زبان انگلیسی در خواب که این روزها در مورد آن اطلاعات ضد و نقیض می‌شنویم هم از این تمایلات انسانی است. خوب، چه چیزی بهتر از این که بتوان در خواب آموزش دید. 

به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم شما را با میزان تاثیرگذاری منابع و روش های‌ آموزش زبان انگلیسی در خواب آشنا کنیم. همچنین، با اشاره به نتایج تحقیقات علمی با شما درمورد آنچه باید و نباید از آموزش زبان انگیسی در خواب انتظار داشته باشید صحبت خواهیم کرد. در پایان نیز منابع پرطرفدار آموزش زبان انگلیسی را معرفی می‌کنیم تا یکبار هم که شده از میزان یادگیری زبان انگلیسی در خواب آگاه شوید. البته، یک رمان و یک کتاب خوب هم در ارتباط با اهمیت خواب و یادگیری مطالب در خواب معرفی کرده‌ایم که اگر دوست داشته باشید آن‌ها را مطالعه کنید.

تکنولوژی و یادگیری زبان در خواب 

فناوری به جزئی اساسی در زندگی ما تبدیل شده است. از صبح تا شب با تلفن‌ همراه و تبلت گرفته تا رایانه و تلویزیون احاطه شده‌ایم. این دستگاه‌ها می‌توانند در چرخه‌های طبیعی بدن ما تداخل ایجاد کرده و توانایی مغز را در داشتن یک خواب با کیفیت کاهش دهند. اما این همه ماجرا نیست. در واقع، اخیرا فراگیران برای آموزش زبان انگلیسی به استفاده از هندزفری یا تماشای فیلم قبل از خواب تشویق می‌شوند. در پس این ماجرا هم، سال‌ها پژوهش است که متمرکز بر توانایی یادگیری مغز در خواب می‌باشد. این توانایی تحت عنوان نام علمی هیپنوپدیا بررسی می‌شود. 


همچنین بخوانید: بهترین روش یادگیری زبان


 

هیپنوپدیا چیست؟

به توانایی یادگیری در خواب هیپنوپدیا گفته می‌شود و از موضوعات پژوهشی چالش‌برانگیز این روزها است. در این پژوهش‌ها به بررسی میزان پذیرش صدا و درک مطالب هنگام خواب پرداخته شده است. نقطه تشابه تمامی این تحقیقات بر آن است که آموزش در حالت نیمه هشیار منطقی‌تر از آموزش هنگام خواب عمیق است. به همین دلیل نمرکز اصلی این مقاله نیز بر این اساس است. در حقیقت، مغز انسان توانایی درک و یادگیری درس در خواب را ندارد. اما پژوهش‌ها اثبات می‌کنند مطالعه کردن قبل از خواب در تحلیل و بازیابی مطالب فراگیری شده موثر است. پس، به طور کلی وقتی صحبت از آموزش زبان انگلیسی در خواب می‌شود منظور زمانی است که هنوز بالشتان را بغل نگرفته‌اید و یک ساعت قبل از به خواب رفتن را به مطالعه اختصاص می‌دهید.

یادگیری زبان در خواب
استفاده از تکنولوژی قبل ازخواب باعث کاهش کیفیت خواب و خستگی در روز بعد خواهد شد.

معرفی یک رمان درمورد یادگیری در خواب 

اگر دوست داشته باشید با یک روایت جالب در مورد یادگیری مغز در خواب آشنا شوید، رمان دنیای قشنگ نو اثر آلدوس هاکسلی را بخوانید یا فیلم اقتباس آن را تماشا کنید. در این داستان می‌بینید که چگونه با روش آموزش در خواب نهادهای حاکم برای انتقال اطلاعات به کودک با استفاده از بلندگوهایی که در کنار کودک قرار می‌گیرند شعارها و پیام ها را هنگام خواب تکرار می‌کنند تا این پیام‌ها را در حافظه کودک جا بیندازند.

باور کردن این‌که روشی برای یادگیری انگلیسی در خواب هم وجود دارد شاید سخت باشد، اما در واقعیت کلمات و تلفظ در خواب با هندزفری تقریبا کارکردی شبیه بلندگوهای دنیای علمی‌تخیلی آلدوس هاکسلی را دارند. اگر موافق باشید شرایط لازم برای تجربه یادگیری زبان در خواب را با هم بررسی کنیم.

آموزش زبان انگلیسی در خواب
یکی از رازهای مطالعه در شب استفاده از میز مطالعه است.

انگلیسی در خواب حقیقت دارد؟

همانطور که در مقاله یادگیری در خواب از کارکرد مغز هنگام خواب صحبت کردیم، در طول خواب قشری از مغز که با یادگیری زبان در ارتباط می‌باشد فعال است. برای اینکه تلفظ انگلیسی را تقویت کنیم یا کلمات جدید بیاموزید می‌توانید قبل از خواب وقتی در حالت نیمه هشیار هستید مطالعه کنید. البته تجربه این یادگیری مشروط به یک سری و باید و نبایدهای زیر است.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

۱- در درجه اول از منابع صوتی استفاده کنید

سال ۲۰۱۶ پژوهشی در مورد یادگیری کلمه در خواب در دانشگاه زوریخ انجام شد که بر تاثیر آموزش صوتی کلمات زبان انگلیسی تاکید کرد. نتیجه این پژوهش نشان می‌دهد یادگیری کلمات زبان انگلیسی در خواب موفقیت‌آمیزتر از دیگر مهارت‌ها است. بنابراین، اگر قصد دارید آموزش زبان انگلیسی در خواب را تجربه کنید از یک اپلیکیشن یادگیری لغات استفاده کنید. لازم است توجه داشته باشید که مدت زمان یادگیری کوتاه باشد و ترجیحا یکی از بهترین اپلیکیشن‌ های آموزش زبان را انتخاب و استفاده کنید. این روش برای فراگیران سطوح مبتدی می‌تواند جذاب باشد.

۲- ترجیحا از منابع کاغذی استفاده کنید

تحقیقات اخیر بر اثرات مخرب نور آبی در کیفیت خواب تاکید می‌کند. نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد اگر چشم در معرض نور آبی قرار بگیرد کیفیت خواب کاهش می‌یابد. بنابراین، اگر تمایل دارید قبل از خواب از روی صفحه دستگاه‌های الکترونیکی داستان یا رمان مطالعه کنید از اپلیکیشن‌هایی مثل Moon Reader استفاده کنید یا گوشی خود را روی حالت شب قرار دهید. همچنین، استفاده از فلش‌کارت‌های لغات منابع خوبی برای فعالسازی مغز و آموزش زبان انگلیسی در خواب هستند. 

آموزش زبان انگلیسی در خواب
زمان، محیط و شرایط مطالعه مناسب از فاکتورهای اصلی یادگیری زبان در خواب هستند.

۳- مطالب و مهارت‌های سخت‌تر را قبل از خواب یاد بگیرید

از آنجایی‌که مرور مطالب پیچیده قبل از خواب باعث انتقال مفاهیم به حافظه بلند مدت می‌شود، می‌توانید مطالبی که در روز یادگرفته‌اید را پیش از خواب مرور کنید. همچنین، فراگیران سطوح پیشرفته زبان انگلیسی می‌توانند برای تقویت حافظه شنیداری خود از پادکست‌ها استفاده کنند. برای مثال پادکست‌های موضوع‌بندی شده یا رادیو VOA منابع خوبی به این منظور هستند.

۴- انتظار دریافت حجم بالایی از آموزش زبان انگلیسی را در خواب نداشته باشید

همانطور که در مطالعه روزانه خود مدت زمانی مشخصی را برای یادگیری مدنظر می‌گیرید، برای دریافت آموزش قبل از خواب و تثبیت آن در خواب نیاز دارید میزان مطالب را به طور منطقی در نظر بگیرید. بنابراین، حجم مطالب را برای شب کاهش دهید و بر کیفیت یادگیری متمرکز شوید.

۵- از تاثیر خواب در مطالعه غافل نشوید

حالا که در مورد کارکرد مغز هنگام خواب در بازیابی اطلاعات یادگرفته شده مطمئن شدید، باید حواستان به موضوع دیگری باشد. واقعیت این است که نورون‌های مغزی که وظیفه بازیابی اطلاعات را دارند باید هنگام خواب فعال سازی شوند. این فعال‎‎سازی با خواب راحت امکان پذیر است. برای اینکه با اهمیت و دلایل داشتن خواب خوب بیشتر آشنا شوید توصیه می‌کنیم خلاصه کتاب چرا می‌خوابیم را مطالعه کنید. این کتاب اهمیت دارد زیرا علاوه‌بر اینکه مطالب آن شما را از خطرات کم‌خوابی مطلع می‌کنند، متوجه تاثیرات مثبت خواب خوب بر زندگی سالم‌تر و هوشمندانه‌تر خواهید شد. 

[sc name=”gelat504″][/sc]

مطالب آموزش صوتی زبان انگلیسی در خواب چه ویژگی‌هایی دارند؟

همانطور که در بالا در مورد تاثیر خواب خوب در یادگیری فوق‌العاده گفتیم، اگر بخواهیم آموزش زبان انگلیسی را در خواب تجربه کنیم شرایط خاصی باید برای آرامش ذهنی ما فراهم باشد. مجددا تاکید می‌کنیم که منظور ما از خواب حالت نیمه هشیار یعنی حدود نیم ساعت قبل از به خواب رفتن است. بنابراین، در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که می‌توانند در انتخاب یک منبع آموزشی خوب زبان انگلیسی در خواب موثر باشند.

  • لحن آرام

         اولین و مهمترین فاکتور در انتخاب فایل آموزش صوتی زبان انگلیسی لحن آرام گوینده است. دلیل اهمیت لحن و تن آرام صدا عدم آشفتگی ذهن است.

  • صدای سه بعدی 

          فراگیرانی که علاقمند هستند قبل از خواب به داستان یا پادکست گوش کنند بهتر است از فایل‌های سه بعدی استفاده کنند. در واقع، تکنولوژی این صدا آرامش را در مغز برقرار می‌کند. علاوه بر این، استفاده از دو گوش برای دریافت روایت‌ها در فضاسازی کمک می‌کند. و این عامل مهمی در بالا بردن روند شناخت زبان مقصد است.  

یادگیری در خواب
مطالعه از حالت نیمه هشیار به پردازش اطلاعات در مغز هنگام خواب کمک می‌کند.
  • تکرار مطالب آموزشی برای یادگیری بهتر زبان در خواب

          همانطور که در نکته ۴ اشاره شد، حجم مطالب برای یادگیری در خواب باید معقول باشند. از طرفی برای یادگیری مطلوب این مطالب نیاز است مطالب تکرار شوند. این موضوع به طور مشخصی هنگام یادگیری کلمات بروز پیدا می‌کنند. همچنین، یادگیری تصویری کلمات زبان انگلیسی هنگام شب در به یادآوردن آن‌ها طی روز بعد موثرتر هستند. 

  • آموزش زبان انگلیسی به زبان مادری

       یکی از راه‌هایی که به وسیله آن ذهن از خط یادگیری جدا نشود استفاده از فایل‌های آموزشی است که تکرار و تمرین داشته باشد و با شما تعامل برقرار کنند. به جهت اینکه ذهن شما در جستجوی مطالب حاشیه‌ای نرود، استفاده از زبان مادری موثر است.

مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم شاید تنها تعدادی از موارد موثر باشند. اما به تجربه و به صورت علمی اثبات شده است که یادگیری زبان در خواب به معنی اختلال در خواب نیست. به همین دلیل، باید ذهن شما به راحتی به خواب برود.

آموزش زبان انگلیسی با هندزفری
برای داشتن آمادگی بهتر برای قبل، مدت زمان مطالعه را محدود و ترجیحا از آموزش صوتی استفاده کنید.

معرفی اپلیکیشن یادگیری زبان در خواب

اپلیکیشن ۵۰ Languages برای آموزش زبان انگلیسی در خواب تهیه شده است. با استفاده از این برنامه هر شب تعدادی کلمه یاد خواهید گرفت. هنگام یادگیری کلمات با کتاب صوتی یا اپلیکیشن چشمان خود را ببندید و تمرین کنید. 

 

معرفی سایت آموزش زبان انگلیسی در خواب

مرور مطالبی که قبلا یاد گرفته‌اید با سایت Sleepy Languages ممکن است. علاوه بر این، می‌توانید برای یادگیری کلمات از Sleepy Learning استفاده کنید. شنیدن کلمات و نحوه ادای آن‌ها در تلفظ انگلیسی شما موثر خواهد بود.  


بیشتر بخوانیم: روش‌های تقویت زبان انگلیسی


 

کتاب‌های صوتی آموزش زبان انگلیسی در خواب

شاید باورتان نشود اما گوش دادن به فایل‌های صوتی در تقویت تلفظ شما تاثیر زیادی دارند. به خصوص اگر از داستان‌های صوتی سه بعدی استفاده کنید درک مطلب شما بهتر خواهد شد. تعدادی از اپلیکیشن‌هایی که ترکیبی از تاثیر موسیقی بر یادگیری و داستان بر تقویت درک مطلب را با هم تجربه می‌کنید پادکست‌های Nova FM و Player FM هستند. برای استتفاده از این منابع، ابتدا هندزفری خود را بردارید و فایل را پخش کنید و به صورت چشم بسته به داستان و روایت گوش دهید.

یادگیری در خواب
در برنامه خود زمانی برای زمانبندی و انتخاب بهترین مطالب آموزش زبان انگلیسی در خواب اختصاص دهید.

سخن پایانی

در این مقاله، بر اهمیت خوابیدن پس از یادگیری و آموزش در حالت هشیاری و نیمه هشیار صحبت کردیم. علاوه بر این، درمورد منابع مناسب تجربه یادگیری زبان در خواب گفتیم. و اشاره کردیم که منظورمان از یادگیری زبان در خواب همان یادگیری در حالت نیمه هشیار است. اما باید بدانید که به هیچ وجه نباید خواب خوب را فدای یادگیری کنید. اگر انتقال مفاهیم و مطالب به حافظه بلند مدت با خواب ناکافی و خستگی اگر غیرممکن نباشد بسیار سخت است. 

در پایان، اگر احساس می‌کنید شما با منبع خاصی آشنا هستید که برای خوانندگان ما نیز موثر است، حتما در قسمت نظرات یادداشت کنید. 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *