H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

سایت مکالمه زبان

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

سایت مکالمه زبان

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

۷ سایت برتر مکالمه زبان انگلیسی با تمرین روزانه!

فهرست مطالب

بنظر شما به غیر از کلاس‌های گروهی کدام سایت می‌تواند برای مکالمه زبان مناسب باشد؟ اصلا چگونه از سایت‌ها برای تمرین و تقویت مکالمه زبان استفاده کنیم؟ چگونه دوست انگلیسی زبان پیدا کنیم؟ بسیاری از فراگیران بر نکات گرامر زبان انگلیسی تسلط دارند، اما وقتی صحبت از مکالمه می‌شود خودشان را می‌بازند. به واقع، تنها راه ایجاد تسلط به زبان دوم یا سوم گوش دادن زیاد و صحبت کردن است. البته استفاده از وبسایت‌ها اگرچه بهترین روش یادگیری زبان نیستند، اما می‌توانند به شما در بهبود زبان خود کنند.

اهمیت استفاده از سایت مکالمه زبان

قبلا برای تمرین کردن مکالمه زبان انگلیسی باید حتما در یک کلاس گروهی ثبت‌نام می‌کردیم. یا باید با یک همکلاسی یا فردی که با زبان انگلیسی آشنایی داشت ارتباط برقرار می‌کردیم. خوب، این خودش مشکلاتی مثل هماهنگ نبودن ساعت‌های یادگیری و تمرین و کافی نبودن منابع به وجود می‌آورد.

اما الان موضوع اینقدر هم پیچیده نیست. چرا؟ زیرا سایت‌های تعاملی زبان انگلیسی به شما کمک می‌کنند تا تمام مهارتهای خود را تمرین کنید. علاوه بر این، این پلتفرم‌ها شما را برای استفاده از زبان انگلیسی در زندگی واقعی آماده می‌کنند. یعنی به جای اینکه فقط کلمات جدید یا قواعد گرامری را بخاطر بسپارید، گوش دادن، خواندن، نوشتن و بله – حتی صحبت کردن – را تمرین خواهید کرد! به همین جهت، در اینجا منحصرا ۷ سایت مکالمه زبان انگلیسی را به دانشجویان، دانش آموزان و شاغلین معرفی می‌کنیم و نحوه استفاده از امکانات آن را ارائه خواهیم داد.

۱- Busuu

اولین سایت مکالمه انگلیسی که دوست دارم به شما معرفی کنم، Busuu است. این سایت که اپلیکیشن هم دارد برای یادگیری ۱۵ زبان دنیا از جمله زبان انگلیسی قابل استفاده است.

از مزایای این اپلیکیشن و سایت مکالمه زبان این است که بعد از ساختن یک حساب کاربری، از شما یک تعیین سطح گرفته خواهد شد و اگر بخواهید یادگیری زبان انگلیسی را از پایه شروع کنید باید گزینه مربوط را انتخاب کنید. سپس، روزها،  مدت زمان مطالعه، و حتی اهداف یادگیری مدنظرتان را برای دریافت آموزش‌ها مشخص می‌کنید. این وبسایت به شما برنامه روزانه خواهد داد و همه مطالب را صوتی، تصویری و نوشتاری آموزش خواهید دید. در حین یادگیری نیز از شما تست خواهد گرفت و بین برنامه روزهایی را برای تمرین و مرور خواهید داشت.

مطمئن باشید اگر با این سایت رایگان مکالمه زبان هر روز یک قدم برای یادگیری کاربردی‌ترین جملات بردارید می‌توانید با چت کردن با اعضای گروه social یا در هر موقعیت دیگر  از این عبارات استفاده کنید.

سایت مکالمه انگلیسی آنلاین
آموزش مجازی مکالمه زبان انگلیسی مجازی با همراهی یک استاد با تجربه یادگیری شما را تسریع می‌بخشد.

۲- BBC Learning English

اگرچه قبلا هم در مورد مزایای استفاده از پادکست‌های BBC 2 Minutes برای تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی صحبت کرده‌ایم، این بار شما را با کمپین تقویت تلفظ زبان در ۵ روز آشنا می‌کنیم که این سایت برای مکالمه زبان ارائه می‌کند. شما هر روز یک فایل رایگان دریافت می‌کنید و در آن با لیست کلمات و حروف و آموزش تلفظ آن‌ها مواجه می‌شود. هر روز تمرین‌های تلفظ را باید در ثانیه‌های مختلف، صحیح و سریع‌تر تلفظ کنید. جالب‌تر این است با اتمام دوره، توسط مدرس نیتیو BBC به شما یک گواهی‌نامه اتمام دوره داده خواهد شد.

۳- British Council

این سایت آموزش زبان انگلیسی برای همه سطوح و سنین مناسب است و به طور منظم مناسب هر سطح درسنامه و عبارات کاربردی مکالمه را از حالت روزمره و دوستانه تا رسمی و کاری یا تحصیلی آموزش خواهد داد. درسنامه‌های بخش مکالمه سایت British Council شامل محتوای ویدیویی به همراه زیرنویس آن می‌باشد و برای هر درس حداقل ۳ فایل تمرین دریافت خواهید کرد. یکی از از ویژگی‌های خوب این سایت مکالمه زبان آن است که در پایان هر درس به شما سوالات بحث و گفتگو ارائه می‌کند و مدرسین نیز می‌توانند از آن در کلاس استفاده کنند. شما می‌توانید پس از تمرین مطالب در سایت Tandem یک هم‌صحبت پیدا کنید. و سعی کنید روزانه ۱۵ دقیقه درمورد مطالبی که یاد گرفته‌اید تبادل نظر کنید. 

سایت تمرین مکالمه زبان
صحبت کردن با یک پارتنر انگلیسی زبان باعث می‌شود بدون استرس قضاوت شدن سعی کنید نظراتتان را بیان کنید.

۴- سایت مکالمه زبان Speaky

با استفاده از سایت مکالمه زبان speaky می‌توانید با فراگیران ۱۸۰ کشور دنیا ارتباط برقرار کنید. از مزایای این سایت مکالمه زبان قابلیت پیدا کردن پارتنر مناسب سطح شما و ارتباط مستقیم با آن‌ها است. برخلاف برخی سایت های مکالمه زبان مثل My Language Exchange استفاده از این سایت رایگان است. شما هم می‌توانید امتحان کنید و ببینید می‌توانید به فردی فارسی بیاموزید و از او انگلیسی یاد بگیرید. 


بیشتر بخوانید: نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی


 

۵- سایت مکالمه زبان Lingo Blabla

Lingo Blabla یک سایت فوق‌العاده است که می‌توانید بلافاصله فقط با یک کلیک یک پارتنر انگلیسی‌زبان پیدا کنید. همچنین، نه تنها می‌توانید در هر مکان و هر زمان انگلیسی را تمرین کنید، بلکه می‌توانید با افراد از سراسر جهان دوست شوید. همچنین، بهترین گزینه برای افرادی که تمایل دارند به طور رایگان تلفظ و مکالمه زبان تمرین کنند همین اپلیکیشن یا سایت مکالمه زبان Lingo Blabla است. دقت داشته باشید که باید برای یادگیری خود برنامه‌ریزی داشته باشید. به این منظور که زمانی را به مطالعه مفید و زمانی برای تعامل با دوستان انگلیسی‌زبان اختصاص دهید. 

پیدا کردن پارتنر انگلیسی زبان
استفاده از سایت های مکالمه زبان نه تنها به تقویت مهارت بیان شما کمک می‎‌کند، بلکه با فرهنگ مردم مختلف آشنا خواهید شد.

۶- Hinative

اگر شما هم از دانشجویانی هستید که باید به زبان انگلیسی مقاله بنویسید یا علاقمندید با کمک انگلیسی‌زبانان جملاتتان را به زبان انگلیسی نزدیک‌تر کنید، این سایت برای شما است. با استفاده از سایت مکالمه زبان Hinative سوالات گرامری، کلمه و غیره را بپرسید و فورا پاسخ بگیرید. به این صورت از به اصطلاح “انگلیسی بودن” متن خود اطمینان حاصل خواهید نمود. البته این موضوع محدود به پرسش‌های کلمات یا گرامر نیست. در مورد هر موضوعی که علاقمند باشید می‌توانید با انگلیسی‌زبانان ارتباط صحبت کنید و مطالب جدید بیاموزید. 

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

۷- italki

اگر مشغله دارید و زمان یا بودجه اندکی می‌توانید برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید، در سایت مکالمه زبان italki ثبت‌نام کنید. برای عضویت تنها به یک ایمیل نیاز دارید و از شما سطح کنونی تسلط به زبان هدف پرسیده خواهد شد. سپس به شما چند معلم با ملیت‌های مختلف معرفی خواهد کرد که با حداقل هزینه بتوانید از ابتدا ۱۳۷ درسنامه مختلف دریافت کنید. البته برای مدرسین زبان انگلیسی هم به طور رایگان درسنامه، داستان و انواع بازی برای تمرین مکالمه زبان انگلیسی ارائه شده است. هرچند ممکن است محتوای این درسنامه‌ها کافی باشند، می‌توانید با استفاده از نکاتی که در مقاله تقویت زبان انگلیسی درمورد آن صحبت کرده‌ایم نقاط ضعف خود را جبران کنید. 

سایت دوره انلاین مکالمه زبان
برای استفاده از وبسایت‌ های مکالمه زبان برنامه ریزی حداکثر ۳۰ دقیقه‌ای روزمره داشته باشید.

درست است که موارد بالا سایت های تمرین مکالمه زبان هستند، اما اپلیکیشن آن‌ها نیز قابل نصب است. علاوه بر این، اپلیکیشن‌های آموزش زبان با اهداف مختلف طراحی می‌شوند و تنوع بالایی دارند که می‌توانید در مورد آن در مقاله بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان بیشتر بخوانید. 

[sc name=”gelat504″][/sc]

سایت مکالمه زبان؛ سخن پایانی

در این مقاله ۷ سایت برتر مکالمه زبان معرفی کردیم. علاوه بر این در مورد اهداف و کاربردهای آن صحبت کردیم. مثلا می‌توانید برای تبادل زبان و فرهنگ در هر زمان و هر مکان از هر یک از سایت‌ها استفاده کنید. همچنین درمورد نحوه استفاده از آن‌ها گفتیم. اشاره کردیم که عضویت و استفاده از این سایت‌های مکالمه زبان انگلیسی آنلاین انجام می‌شود. نکته مهم مثل همیشه این است که برای دریافت آموزش های مجازی مکالمه زبان انگلیسی فقط کافی است هر روز تلاش کنید. مطمئن باشید زمانی که بیشتر صحبت کنید و اعتماد به نفس این را داشته باشید که با انگلیسی زبانان ارتباط برقرار کنید، در کمترین زمان با عبارات و اصطلاحات روزمره آشنا خواهید شد. نکته آخر این است که هنگام استفاده از این برنامه‌ها از به اشتراک گذاشتن عکس، فیلم یا مستندات خصوصی خودداری کنید و فقط روی تمرین زبان انگلیسی تمرکز کنید. 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

  1. سایت کولرنرا (colearnera.ir) سایتی هست که میتونی بر اساس سطحت پارتنر تمرینی پیدا کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *