H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

ویژگی معلم زبان خوب

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

ویژگی معلم زبان خوب

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

ویژگی های معلم زبان خوب ؛راهنمای انتخاب بهترین‌ها

فهرست مطالب

یادگیری زبان انگلیسی یکی از دغدغه‎های امروز مردم ایران و تمام جهان است. سالیانه هزینه های زیادی صرف یادگیری زبان انگلیسی می شود اما در اکثر اوقات نتیجه ی لازم حاصل نمی شود. اولین قدم برای شروع یادگیری زبان تشخیص معلم خوب است. با تشخیص ویژگی های معلم زبان خوب به صورت درست اولین قدم را درست خواهید برداشت. اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید هزینه و وقت زیادی را بیهوده صرف کرده اید.

زمان ارزشمند ترین نکته در زندگی افراد است زیرا هیچ وقت نمی توان آن را جبران کرد. با داشتن اطلاعات کافی می توانید انتخاب درستی داشته باشید و با برنامه ریزی مناسب به سوی پیشرفت حرکت کنید. اشتباهاتی که در انتخاب زبان آموزان می بینیم از تحقیق نکردن و عدم آگاهی سر چشمه می گیرد. در این مقاله قصد داریم این ویژگی ها را به صورت خلاصه بیان کنیم تا به شما در یادگیری زبان دوم کمک کنیم. پس با ما همراه باشید تا علاوه بر ویژگی های معلم زبان خوب به شما حفظ کردن لغات انگلیسی را هم بیاموزیم.

 

آموزش لغات پرکاربرد یکی از ویژگی های معلم زبان خوب است

ممکن است با این مورد مواجه شده باشید که معلم های زبان برای تبلیغ کار خود از جمله ی “مواردی را به شما تدریس میکنم که حتی خود خارجی ها نیز بلد نیستند”. این جمله چند مشکل دارد. اول این که شما هدفتان از یادگیری زبان برقراری ارتباط با مردمان دیگر کشور ها است پس نیاز دارید مواردی را یاد بگیرید که آن ها نیز بلد هستند وگرنه ارتباطی بین شما شکل نمی گیرد. دوم این که یادگیری موارد خاص وقتی شما مباحث پایه‎ای زبان را بلد نیستید هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. پس به یاد داشته باشید یکی از ویژگی های معلم زبان خوب اموزش موارد پرکاربرد و همگانی است که شما می توانید از آن در موقعیت های مختلف استفاده کنید‌.

ساختار ها و لغات پر کاربرد اولین چیزی است که شما باید یاد بگیرید. با آموختن
آن ها ابزار زبانی لازم را دارید تا بتوانید پیام مد نظر خود را به خوبی و به شکل
واضح منتقل کنید. موارد پرکاربرد زبان استفاده های زیادی دارند که در روزمره
آن ها را می توانید مشاهده کنید. برای مثال شما با دانسستن یک لغت کم
کاربرد فقط در موقعیت های خاص می تواتید از آن استفاده کنید که ممکن از
هیچ وقت با آن رو به رو نشوید. اما یک واژه‎ی پر کاربرد در محیط های مختلف
استفاده می شود و با یادگیری آن در حقیقت با یک تیر چند نشان را هدف قرار داده اید.

 

معلم زبان خوب واقعیت را به شما نشان می دهد و قصد فریب شما را ندارد

یادگیری زبان دوم پروسه ای زمان بر است و شما نمی توانید زبان را در چند ماه یاد بگیرید و از آن به خوبی استفاده کنید. در نتیجه یک معلم خوب این حقیقت را به شما می گوید که یادگیری زبان نیازمند زمانی منطقی است. شما وقتی این حقیقت را بدانید توقع و هدف خود را در جایگاه درست قرار می دهید و سر خورده نمی شوید که چرا نمی توانید زبان را به سرعت یاد بگیرید. یا چرا در هنگام یادگیری دچار مشکلاتی می شوید. یکی از ویژگی های معلم زبان خوب صداقت است که باعث می شود توقع شما به صورت غیر معمول و واقعی بالا نرود و با تلاش به سمت یادگیری زبان انگلیسی پیش می رود.

هدف معلم اگر موفقیت شما باشد، حتما با صداقت کامل مقابل شما رفتار خواهل کرد و قصد فریب شما را نخواهد داشت. دسته ای از معلم ها از این که باید چه چیزی را به شما اموزش بدهند آگاهی ندارند و به اشتباه تدریس موارد خاص و کم کاربرد را انتخاب میکنند. گروه دیگری از معلم ها نیز وجود دارند که با وجود آگاهی از این موارد سمت تدریس این گونه موارد می روند و متاسفانه تمام هدف آن ها تبلیغ اشتباه خود و فریب شما می باشد. سعی کنید نه تنها معلم بلکه دیگر افراد زندگی خود را با توجه به صداقت و واقع بینی آن ها انتخاب کنید.

ویژگی های معلم زبان خوب انگلیسی

 

معلم زبان خوب به دانش آموزش زبان تسلط کافی دارد

دانش و علم آموزش زبان حاصل سال ها تحقیق و تلاش محققان و افراد بزرگ این رشته است. معلمی نمیتواند ادعا کند که تحقیق ها بی استفاده هستند. معلمی که دانش آموزش زبان دارد از ویژگی های زبان آموز به خوبی اگاه است، مشکل های آن ها را به خوبی تشخیص می دهد و راه مناسب را برای حل آن ها می‎داند. با دانستن روش های تدریس، استرس را از روی زبان آموز بر می دارد. کتاب مناسب با استعداد و نیاز او را انتخاب می کند و با سنجش درست یادگیری او را به سوی هدف زبانی اش هدایت می کند. به یاد داشته باشید یکی از مهم ترین ویژگی های معلم زبان خوب دانستن یافته های تحقیق های گذشته است‌.

برای مثال یکی از مهم ترین اقدامات معلم بررسی نیاز های شماست که تمام زبان شناسان ارزش آن را ذکر کرده اند؛ شاید هدف یادگیری شما از زبان به گونه ای باشد ک شما به خواندن بیشتر از مهارت های دیگر نیاز داشته باشید در نتیجه معلم برنامه ی تحصیلی را به گونه ای تنظیم می کند که بیشترین بخش از تدریس اختصاص به مهارت خواندن داشته باشد و برای شما تمرین هایی را طراحی می کند که استراتژی های خواتدن متون را به خوبی یاد بگیرید و تمرین کنید.

استرس یکی از موانعی هست که شما هنگام یادگیری زبان با آن مواجه می شوید.
معلمی که دانش آموزش زبان دارد از این مشکل اگاه است و روش تدریسی را انتخاب
می کند که علاوه بر کاهش استرس، بار آموزش را از دوش شما بر می دارد و می‎توانید
با خیال آسوده از یادگیری خود لذت ببرید.

 

 

با آگاهی از ویژگی های معلم زبان خوب راه خود را هموار کنید

زبان انگلیسی

در این مقاله با ویژگی های معلم زبان خوب آشنا شدید. همان طور ک در طول مقاله به آن اشاره شد با شناخت این ویژگی ها می توانید شروع خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. داشتن آگاهی درباره کاری که می خواهید انجام بدهید مانند داشتن نقشه هنگام رفتن به شهر یا مکانی جدید است. نقشه به شما کمک می کند تا هدف مشخصی داشته باشید و بتوانید راه درست رسیدن به آن را تشخیص بدهید. با استفاده از این نقشه وقت خود را صرف موارد بیهوده نمی کنید و به بیراهه قدم نخواهید گذاشت.

دانستن ویژگی های معلم زبان خوب به شما کمک می کند مدرس خود
را به درستی و با کمترین اشتباه انتخاب کنید. تدریس موارد پرکاربرد یکی
از این ویژگی ها است و درکنار صادق بودن و داشتن دانش تدریس زبان
کافی می تواند شما را به خواسته و هدفتان نزدیک کند. در نتیجه اگر قصد
انتخاب معلم زبان دارید این ویژگی ها را در او بررسی کنید و ببینید ک تا چه
میزان از آن ها برخوردار است.

تیم ما امیدوار است این مقاله بتواند اگاهی اولیه را به شما بدهد و اولین چراغ
راه یادگیری زبان انگلیسی را برای شما روشن کند. منتظر دیگر مقاله های ما
با موضوع یادگیری زبان انگلیسی باشید.

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *