H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

آیا تندخوانی واقعیت دارد 3

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

آیا تندخوانی واقعیت دارد 3

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

آیا تندخوانی واقعیت دارد ، حقیقت یا دروغ یک مهارت

فهرست مطالب

دانش تندخوانی بدون شک یکی از مهمترین و بهترین مهارت های موجود است که همه ما در هر سنی که باشیم باید آن را یاد بگیریم. آموزش تندخوانی در تمام زمینه های زندگی ما تغییرات مثبتی ایجاد می کند، مخصوصا در زندگی تحصیلی ما این مهارت باعث می شود که در زمان کوتاهتری بتوانیم همان مطالب گذشته را مطالعه کنیم. همچنین تمرین تندخوانی باعث تقویت برخی بخش های مغز ما مثل قوه تمرکز و حافظه‌مان خواهد شد. اما قبل از اینکه هر گونه قدمی برای یادگیری تندخوانی برداریم، باید بررسی کنیم که آیا تندخوانی واقعیت دارد یا نه. در این مقاله ما این مهارت را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داده‌ایم و از چند سو به تندخوانی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید تا پرده از این راز مهم برداریم.

آیا تندخوانی واقعی است؟

تندخوانی چیست؟

برای دانستن این که آیا تندخوانی واقعیت دارد یا نه، باید اول بفهمیم تندخوانی به طور کلی به چه معناست؟ تندخوانی یعنی مطالعه مطالب با سرعت بالا، به شرط آن که درک مطلب ما کاهش پیدا نکند. اما مگر ممکن است که کاری را با سرعت بیشتری انجام دهیم، بدون آن که کیفیت آن افت کند؟ بله، در مورد تندخوانی می شود چنین کاری انجام داد. تصور کنید که در حال خورد کردن گوشت یا سبزیجات با یک چاقوی تیز هستید. وقتی که با سرعت کمی در حال کار کردن با چاقو هستید، خیلی به حرکات دست خود توجه نمی کنید، اما زمانی که با سرعت بالا سبزیجات را خرد می کنید بیشتر حواستان را جمع می کنید و دائم مراقبید که مبادا دست خود را ببرید.

تمرین تندخوانی 1

اما این مثال چه ربطی به تندخوانی داشت؟ تندخوانی و کندخوانی دقیقا مثل همان مثال چاقو عمل می کنند. زمانی که ما تندخوانی می کنیم مغز و چشمان ما به صورت ناخودآگاه با تمرکز و دقت بیشتری مطالب را مطالعه می کنند. در نتیجه درک ما از مطلب نه تنها کاهش نمی یابد بلکه بیشتر هم می شود. بر خلاف تصوری که وجود دارد، زمانی که ما یک متن را به آرامی یا با سرعت معمول خود مطالعه می کنیم خیلی خود را درگیر آن نمی‌کنیم و با دقت خیلی زیادی آن را نمی خوانیم. در حالی که روش های تندخوانی به ما می آموزند که چگونه با وجود مطالعه سریعتر، درک مطلب بیشتری از متن داشته باشیم. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم که آیا تندخوانی واقعیت دارد یا خیر.

 

آیا تندخوانی واقعیت دارد ، داستان آشنایی من با تندخوانی

به خاطر دارم در روز های اولی که با دانش تندخوانی آشنا شده بودم و فهمیده بودم مهارتی وجود دارد که می‌تواند باعث افزایش سرعت مطالعه من شود، گاهی اوقات با تبلیغاتی روبرو می‌شدم که برایم غیر واقعی به نظر می‌رسیدند. برای مثال برخی افراد بودند (و شاید همچنان هستند!) که ادعا می‌کردند با یک کارگاه ۱ ساعت و نیمه می‌توانند کاری کنند که سرعت مطالعه شما تا ۵ برابر افزایش یابد! به دلیل اینکه آشنایی زیادی با این مهارت و اساتید بزرگ آن نداشتم به ناچار در یکی از این کارگاه‌ها شرکت کردم. این کارگاه به قدری ضعیف و ناامید کننده بود که تا مدتی اصلا به یادگیری تندخوانی فکر نمی کردم و به کلی آن را فراموش کرده بودم. اما اتفاقی افتاد که باعث شد دوباره به سمت آموزش تندخوانی جذب شوم.

آموزش تندخوانی

 

بعد از مدتی باز هم احساس بدی که نسبت به سرعت پایین مطالعه‌ام داشتم، دوباره به سراغ یادگیری تندخوانی رفتم اما این بار سعی کردم با دقت بیشتری جستجو کنم تا باز هم وقت و پول خود را هدر نداده باشم. همه این اتفاقات منجر به آشنایی من با اساتیدی شد که آینده من و تمام افرادی که از طریق موسسه هوش برتر ایرانیان تندخوانی را یاد گرفته‌اند را تغییر داد. ما در دوره آموزش تندخوانی
خود از تمام آموزش‌ها و نکاتی که اساتیدی مثل اولین وود و تونی بوزان استفاده کرده‌ایم. تمام شرکت کنندگان در این دوره حالا جواب این سوال که آیا تندخوانی واقعیت دارد را می دانند و مسلما پاسخ همه آنها “بله” است چرا که تا به حال حتی یک نفر هم از شرکت در این دوره ناراضی نبوده است.

[sc name=”tondkhani”][/sc]

 

آیا تندخوانی واقعیت دارد ، تندخوانی افسانه و جادو نیست

آیا تندخوانی واقعیت دارد

یادگیری تندخوانی هیچ نکته عجیب و غریبی ندارد و نیازمند داشتن هیچ قدرت خارق‌العاده ای نیست. تنها کافی است با یادگیری ترفند های تندخوانی و به کارگیری همیشه آنها در هنگام مطالعه می‌تواند به شما کمک کند که بعد از مدتی بتوانید با سرعت بیشتری مطالعه کنید. این موضوع تنها در مورد تندخوانی صدق نمی کند و شما می توانید تقریبا در هر مهارتی با تمرین بهتر و بهتر شوید. برای مثال من در حفظ اعداد بسیار ضعیف بودم و هیچوقت نمی‌توانستم رمز ایمیل های خودم را به خاطر بسپارم. اما با تمرین توانستم به سطحی برسم که شماره موبایل دوستانم را تنها با یک بار شنیدن در حافظه‌ام ثبت کنم.

 قهرمانان تندخوانی چه می گویند؟

مسلما با همه توضیحاتی که تا الان داده شده هم برخی افراد هستند که هنوز نمی دانند که آیا تندخوانی واقعیت دارد یا خیر. برای بهتر فهمیدن این موضوع بد نیست که نگاهی به قهرمانان و بنیان گذاران این متد بیاندازیم. اول از همه از خانم اولین وود شروع می کنیم. اولین وود که خود یک معلم بود به شدت از سرعت پایین مطالعه خود و شاگردانش ناراضی بود، اما وقتی فهمید خط بردن تا چه میزان بر روی سرعت مطالعه اش موثر است این تکنیک را بارها و بارها تمرین کرد تا سرعت مطالعه اش چند برابر شد.

آموزش تندخوانی - آیا تندخوانی واقعیت دارد

همین موضوع در مورد تمام قهرمانان تندخوانی هم صدق می کند. تمام این افراد روزی از سرعت پایین مطالعه‌شان ناراضی بوده‌اند، اما با تمرین فراوان توانسته‌اند که سرعت مطالعه خود را به شکل چشمگیری افزایش دهند. بد نیست بدانید که به طور کلی یکی از مهمترین رموز موفقیت در هر زمینه ای، داشتن تداوم و پایداری در انجام کارهای مربوط به آن است. در تندخوانی هم همانطور که کمی قبل گفتیم شما با تمرین بسیار خواهید توانست سرعت مطالعه‌تان را چند برابر کنید.

 

آیا تندخوانی واقعیت دارد ، تندخوانی باعث ایجاد چه تغییراتی در ما می شود؟

پیشتر گفتیم که تندخوانی چگونه باعث افزایش تمرکز و دقت در فرد می شود. علاوه بر این، تندخوانی می تواند حوزه دید شما را هم تقویت کند. اما چگونه؟ ما در تندخوانی به شما می آموزیم که چگونه از کلمه خوانی عبور کنید و به سمت عبارت خوانی پیش بروید. مسلما خواندن یک عبارت که از چند کلمه تشکیل شده است سخت تر از خواندن کلمات به صورت تک تک است و چشمان شما به دقت بیشتری در این مواقع نیاز دارد. برای تکرار تمرینات تندخوانی به شما کمک می کند که چشمان خود را تقویت کنید و قادر شوید که با یک نگاه بیش از یک کلمه را ببینید و معنای عبارات را کاملا دریابید.

کتاب 2

تندخوانی همچنین از دوباره خوانی قسمت‌هایی از متن جلوگیری می کند. دوباره خوانی یا Subvocalization زمانی اتفاق می‌افتد که ما قسمتی از متن را می خوانیم و سپس دوباره برمی‌گردیم و آن قسمت را دوباره مطالعه می کنیم. این اتفاق بیشتر به این دلیل می‌افتد که ما کلمات را تک تک درون ذهن یا زیر لب زمزمه می کنیم. از طرفی بعضی وقتها هم ما به دلیل اینکه قسمتی از متن را به خوبی متوجه نشده‌ایم بازهم آن را به اجبار مطالعه می‌کنیم. همه این اتفاقات باعث افزایش زمان مطالعه ما می شود، پس ما به کمک تندخوانی قادر خواهیم بود که در زمان خود هم صرفه جویی کنیم.

 

آیا تندخوانی واقعیت دارد ؛ سخن پایانی

خب، همانطور که دیدید تندخوانی کاملا واقعی است و روشی فوق‌العاده برای کسانی است که به دنبال افزایش سرعت مطالعه و یادگیری خود هستند. اما اگر می خواهید بیشتر با این مهارت آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنم که دوره رایگان آموزش تندخوانی تایفون را دانلود کنید و به راحتی و با تمرین آن به صورت روزانه، با این مهارت بهتر آشنا شوید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

2 پاسخ

  1. سلام‌خسته‌نباشین‌شماکه‌این‌مطالب‌رامیگذارین‌‌ایا‌دکتر‌هستی‌واین‌تجارب‌چگونه‌ثابت‌‌شده‌اگرممکن‌با‌ذکر‌منابع‌معتبرودلایل‌واقعی‌بنده‌یه‌پسر‌دارم‌که‌ازهوش‌کمتری‌برخوردار‌‌‌کلاس‌ششم‌درس‌میخونه‌‌لطفن‌راهنمایی‌کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *