H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

6 گام گرفتن مدرک آيلتس

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

6 گام گرفتن مدرک آيلتس

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

برای آیلتس از کجا شروع کنم؟ صفر تا صد آیلتس

فهرست مطالب

آماده شدن برای آزمون آیلتس معمولاً زمانی شروع می‌شود که متوجه می‌شوید برای ویزا یا درخواست ورود به دانشگاه به نمره خاصی در آزمون آیلتس نیاز دارید. همین موقع‌هاست که از خود می‌پرسید برای آیلتس از کجا شروع کنم؟ بسیاری از دانش‌آموزان ماه‌ها را به نگرانی در مورد آزمون و آماده شدن برای آن سپری می‌کنند. اما آماده‌سازی شما برای آیلتس در واقع سال‌ها پیش شروع شده است، زمانی که شما برای اولین بار زبان انگلیسی را شروع کردید.

هدف آزمون آیلتس این است که سطح زبان انگلیسی شما را به دقت ارزیابی کند، بنابراین در یک دنیای ایده‌آل، آماده‌سازی برای آیلتس به اصطلاح بهبود زبان انگلیسی شما می‌انجامد.

در ادامه، به توضیح چهار گامی می‌پردازیم  که شما را برای آزمون در مسیر نگه می‌دارد و سوال برای آیلتس از کجا شروع کنم را پاسخ می‌دهد.

گام 1: مشخص کردن وضعیت خود

اگر ندانید سطح فعلی زبان انگلیسی شما از دیدگاه مقیاس آیلتس چیست، نمی‌دانید چقدر از هدف خود دور هستید. بنابراین، قدم اول در هر برنامه‌ی آماده‌سازی آیلتس باید آزمون سطح فعلی شما باشد. آزمون‌های تمرینی زیادی وجود دارد، اما راحت‌ترین راه برای بررسی نمره فعلی شما در آیلتس، شرکت در EF SET است.

EF SET یک آزمون یک ساعته است و از آنجایی که به شما یک نمره معادل آیلتس برای هر دو مهارت خواندن و گوش دادن ارائه می‌دهد، واقعاً مفید خواهد بود.

برای آيلتس از کجا شروع کنم

گام 2: بهبود زبان انگلیسی خود

شما باید بر روی تمام جوانب زبان انگلیسی خود کار کنید: خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن. می‌توانید از ابزارهای مطالعه خاص آیلتس استفاده کنید، اما در این مرحله اجباری نیست. هر تکنیک یادگیری زبان انگلیسی که بنظر شما جذاب است، می‌تواند برای آماده‌سازی آیلتس مؤثر باشد؛ به عنوان مثال:

 • در مورد موضوعاتی که به آن‌ها علاقه دارید به انگلیسی بخوانید و خود را وادار کنید تا معنی واژه‌هایی که نمی‌فهمیدید را، جستجو کنید.
 • خواندن به نویسندگی کمک می‌کند، اما به تمرین نوشتن هم بپردازید. خود را به یک سبک نوشتاری محدود نکنید.نوشتن داستان‌های کوتاه و تلاش برای نوشتن مقالات همگی تمرین‌های خوبی هستند.
 • فیلم‌های انگلیسی تماشا کنید یا به رادیوی زبان انگلیسی گوش دهید.
 • کسب تجربه کافی در گفتگو ممکن است به تنهایی کاری سخت باشد، اما می‌توانید آنلاین یا در شهر خود شریک مکالمات زبان پیدا کنید.

گام 3: آشنایی با قالب آزمون آیلتس

افزایش توانایی‌های زبان انگلیسی تنها کافی نیست تا نمره عالی در آزمون آیلتس بگیرید. شما باید بدانید چگونه امتیازدهی در آزمون انجام می‌شود، چه میزان متن برای هر سوال مورد نیاز است . وبسایت‌ها و کتب آماده‌سازی آیلتس وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا ساختار آزمون آیلتس را بهتر درک کنید.

گام 4: خود را دوباره آزمایش کنید

زمانی که متوجه می‌شوید که زبان انگلیسی خود را بهبود داده‌اید و با آزمون آیلتس آشنا شده‌اید، قبل از ثبت‌نام برای شرکت در آزمون، یک گام دیگر وجود دارد. خود را دوباره آزمایش کنید. اگر گام 1 را با EFSET Plus گرفته‌اید، آن را دوباره متحان کنید تا ببینید چقدر پیشرفت کرده‌اید. این تنها راهی است که متوجه بشوید آیا آماده‌اید پول خود را برای شرکت در آزمون رسمی خرج کنید یا خیر.

هدف از شرکت در آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس محبوب‌ترین آزمون زبان انگلیسی جهان برای کار، تحصیل و مهاجرت است. در این آزمون، توانایی شما در چهار مهارت زبان انگلیسی، یعنی شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار، ارزیابی می‌شود. همچنین، شما می‌توانید بین نسخه‌های آموزشی یا آموزش عمومی آزمون انتخاب کنید. نسخه آموزشی آیلتس برای ورود به دانشگاه یا کالج الزامی است، در حالی که نسخه آموزش عمومی آیلتس برای مقاصد شغلی و مهاجرت مناسب است. اما چرا باید آزمون آیلتس را بدهید؟

 • این آزمون باعث می‌شود که امکان شرکت در هزاران دانشگاه و کالج معتبر در سراسر جهان را داشته‌باشید.
 • این آزمون به شما کمک می‌کند تا بتوانید کسب‌وکاری داشته‌باشید یا در کشور‌های انگلیسی زبان شاغل شوید.
 • این آزمون توسط دولت‌ها در بیشتر کشورها به عنوان یکی از شاخص‌های درخواست اقامت در نظر گرفته می‌شود.
مراحل گرفتن آيلتس
                                                                      برای آیلتس از کجا شروع کنم؟

آشنایی با انواع آزمون آیلتس

آیلتس مجموعه‌ای از آزمون‌ها را ارائه و به شما امکان انتخاب آزمون مناسب با نیازهایتان را می‌دهد. در هر دو آزمون آموزش عمومی و آکادمیک، بخش‌های گفتاری و شنیداری یکسان هستند. با این حال، بخش‌های خواندن و نوشتن این آزمون‌ها متفاوت است. آن‌ها به طور خاص برای ارزیابی توانایی زبان طراحی شده‌اند که برای هر بخش خاص اهمیت دارد. این آزمون بر سه نوع است academic, general training, life skills .

آیلتس آکادمیک academic

اگر قصد دارید در یک کشور انگلیسی‌زبان تحصیل کنید، احتمالاً آزمون آیلتس آکادمیک مناسب شماست. این آزمون ارزیابی می‌کند که آیا شما برای شروع تحصیل به زبان انگلیسی آماده هستید یا خیر. آزمون آیلتس آکادمیک برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی‌تان طراحی شده است، به ویژه مهارت‌های مرتبط با تحصیل در دوره‌های کارشناسی یا ارشد. شما می‌توانید آزمون را در مراکز رسمی آزمون به صورت کاغذی یا روی کامپیوتربه صورت آنلاین، بدهید.


پیشنهاد مطالعه: اگر حین درس خواندن و مطالعه زبان دچار فراموشی می‌شوید، بهتر است به دنبال راهکارهای تقویت حافظه باشید. همچنین چندین داروی تقویت حافظه هستند که به شما کمک می‌کنند تا بازدهی ذهن و حافظه خود را بهبود ببخشید.


آزمون آیلتس آموزش عمومی general training

آزمون آیلتس آموزش عمومی برای افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور با زبان انگلیسی (استرالیا، کانادا، نیوزیلند، انگلیس) را دارند و همچنین برای افرادی که قصد آموزش یا تحصیل در سطح زیر مقطع کارشناسی را دارند نیز مناسب است. این آزمون مهارت‌های زبان انگلیسی روزمره را ارزیابی می‌کند که شما دراجتماع و محیط‌های کاری به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

اگر قصد دارید به یک کشور با زبان انگلیسی (مانند استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلیس) مهاجرت کنید یا اگر قصد آموزش یا تحصیل در سطح زیر مقطع کارشناسی را دارید، آزمون آیلتس آموزش عمومی را انتخاب کنید.

آزمون مهارت های زندگی آیلتس life skills

آزمون مهارت‌های زندگی آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی تایید شده توسط دولت بریتانیا (SELT) است که تنها توانایی گفتار و شنیداری شما را ارزیابی می‌کند. این آزمون برای افرادی مناسب است که نیاز به اثبات توانایی گفتار و شنیداری زبان انگلیسی خود دارند مواردی مانند:

 • اگر می‌خواهید با یکی از اقوام، همسر یا شریکی که از پیش در بریتانیا زندگی می‌کند، به صورت دائمی در بریتانیا بمانید.
 • اگر از پیش در بریتانیا زندگی می‌کنید و می‌خواهید آن را به عنوان خانه دائمی خود انتخاب کنید.
 • اگر می‌خواهید شهروند بریتانیایی شوید.
موفقیت در آزمون آیلتس
                                                                     برای آیلتس از کجا شروع کنم؟

6 مرحله تا گرفتن مدرک آیلتس

در پاسخ به سوال برای آیلتس از کجا شروع کنم؟‌ تصمیم گرفتیم 6 مرحله کلیدی گرفتن مدرک را برای شما شرح دهیم.

مرحله 1: انتخاب مناسب ترین آزمون آیلتس

آزمون آیلتس به انواع مختلفی تقسیم می‌شود و بر اساس نیازهای شما، باید آزمون مناسب خود را انتخاب کنید.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه انگلیسی‌زبان را دارید، باید در آزمون آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) شرکت کنید. از سوی دیگر، اگر به دنبال مهاجرت به خارج از کشور برای کار یا آموزش‌های فنی و حرفه‌ای هستید، آزمون آیلتس جنرال (General Training IELTS) مناسب است. اگر می‌خواهید آموزش زبان انگیسی برای مهاجرت را در پیش بگیرید،‌توصیه می‌کنیم راهنمای جامع هوش برتر را مطالعه کنید.

مرحله 2: آشنایی با آزمون

پس از آشنایی با شکل و انواع سوالات آیلتس، سعی کنید با انجام تست‌های مختلف، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. آزمون آیلتس از چهار مهارت Speaking، Reading، Listening و Writing تشکیل شده است. هر بخش از آزمون آیلتس تست‌های مختلفی دارد که مهارت‌های مختلفی را ارزیابی می‌کنند.

مرحله 3: تحقیق درباره فرمت سوالات

هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال از 4 مهارت Listening، Reading، Writing و Speaking تشکیل شده است. انواع سوالات در هر بخش از آزمون متفاوت است. به یاد داشته باشید که با انواع سوالات و زمان مورد نیاز برای هر مهارت آشنا شوید.

مرحله 4: آشنایی با شیوه نمره‌دهی

نتایج آیلتس به شما نمرات جداگانه برای هر مهارت و یک نمره کلی (Overall) از 0 تا 9 را ارائه می‌دهد. این نمرات به صورت کامل و نیم نمره‌ای داده می‌شوند (مثلاً 7.0 یا 8.5). برای آمادگی بهتر برای آزمون، با معانی هر نمره و معیارهای نمره‌دهی که بر اساس آن امتیاز می‌دهند، آشنا شوید.

مرحله 5: مطالعه و برنامه‌ریزی برای آمادگی

مطالعه برای آزمون آیلتس بسیار اهمیت دارد. استفاده از زبان انگلیسی را به یک عادت قبل از آزمون تبدیل کنید. تعیین اهداف مطالعه ساده می‌تواند به شما کمک کند در زمان آماده شدن برای آیلتس پیشرفت کنید.

برخی از اهدافی که ممکن است در نظر بگیرید:

 • ارزیابی مهارت‌های انگلیسی خود
 • انجام تست‌های مختلف برای شناسایی نقاط قوت و ضعف
 • تبدیل زبان انگلیسی به یک عادت روزانه
 • تمرین روزانه در چهار قسمت آزمون آیلتس

مرحله 6: آشنایی با روز آزمون

مرحله ششم از مراحل آمادگی به نیروهای درونی شما اختصاص دارد. برای کاهش استرس قبل از شروع آزمون، نکاتی را درباره روز آزمون بدانید.

 • ثبت نام زودتر: بهتر است زودتر برای آزمون ثبت نام کنید.
 • تحویل وسایل شخصی: وسایل شخصی خود مانند تلفن همراه، ساعت هوشمند، کتاب و یادداشت را تحویل دهید.
 • مدارک شناسایی: مدارک شناسایی خود را برای ورود به آزمون همراه داشته باشید.

نکات مهم شرکت در آزمون آیلتس

در اینجا چند نکته کلیدی برای شرکت در هر آزمون زبانی مثل آيلتس و تافل است. در نظر داشته باشید که اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی در خانه هم هستید،‌باز هم این نکات برای شما کاربردی هستند.

۱. به خاطر نسپارید

در آزمون‌های گفتاری و نوشتاری آیلتس، انتظار می‌رود که پاسخ‌های شما طبیعی باشند. بازرس می‌تواند حدس بزند که آیا پاسخ‌های شما حفظ شده‌اند و ممکن است بر نمره نهایی شما تأثیر بگذارد.

۲. استفاده از تنوع در ساختارهای گرامری

ارتباط، منابع واژگانی، تنوع گرامری و دقت نقش مهمی ایفا می‌کنند هنگامی که بازرس شما را در آزمون‌های گفتاری و نوشتاری آیلتس ارزیابی می‌کند. اطمینان حاصل کنید که از تنوع وسیعی از ساختارهای گرامری برای بیان افکار خود استفاده می‌کنید.

۳. تمرین مناسب

جلسات آموزشی آیلتس توسط متخصصان آیلتس برگزار می‌شود که در آن جواب سوالات شما داده می‌شود. همچنین می‌توانید از آزمون‌های تمرینی رایگان و ابزارهای پشتیبانی دیگر برای آماده آزمون آیلتس شدن استفاده کنید.

چگونه برای آیلتس بخوانم
                                                                     برای آیلتس از کجا شروع کنم؟

۴. درخواست توضیحات

یکی دیگر از نکاتی که در جواب برای آیلتس از کجا شروع کنم؟ باید به آن بپردازیم این است. اگر سوال را در آزمون گفتاری آیلتس به خوبی نشنیده‌اید یا مطمئن نیستید که بازرس منظورش چیست، خواهش کردن از او برای توضیح بیشتر اشکال ندارد.

۵. تمرین شنیداری

در بخش ۱ و ۳ آزمون شنیداری آیلتس، چندین گوینده وجود دارد، بنابراین خوب است با دیالوگ‌های مختلفی تمرین کنید. بخش ۲ و ۴ آزمون شنیداری آیلتس فقط یک گوینده دارد، بنابراین تمرین خوب برای این مرحله، می‌تواند گوش دادن به یک سخنرانی ویدیوی کوتاه باشد. بخش ۲ و ۴ حدود ۵-۷ دقیقه طول می‌کشد، بنابراین خوب است به چیزی با طول مشابه گوش دهید.

۶. ترتیب پاسخ‌ها در خواندن

به یاد داشته باشید که برخی از انواع سوالات در آزمون خواندن آیلتس پاسخ‌هایی دارند که به ترتیب ظاهر می‌شوند، مانند درست/غلط سوالات چهار گزینه‌ای. این بدان معناست که شما نیازی به شروع با اولین سوال و انجام آن به ترتیب ندارید.

بهترین  دوره آموزش زبان انگلیسی

دوره ایمپکت یکی از بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی به شما آموزش می‌دهد تا در کوتاه‌ترین زمان و به شکل موثر، زبان انگلیسی را یاد بگیرید. این دوره بر اساس ویرایش سوم کتاب‌های تاپ ناچ طراحی شده است و به طور کامل برای مطالعه و یادگیری در خانه مناسب است. در این دوره، به صورت جامع به تمام ساختارهای گرامری زبان انگلیسی می‌پردازیم و همچنین لغات پرکاربرد انگلیسی به شما آموزش می‌دهیم.

هدف اصلی دوره ایمپکت این است که شما را برای مطالعه متون به زبان انگلیسی آماده کند، اما در طول دوره، متوجه می‌شوید که تمرکز ما بر روی هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی است. ما از منابع متنوعی مانند کتاب داستان، فیلم و سریال استفاده می‌کنیم تا زبان انگلیسی واقعی و کاربردی را به شما آموزش دهیم. دوره ایمپکت، به عنوان یک راهکار کاربردی،  کوتاه‌ترین و بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی را به شما ارائه می‌دهد.

کلاس‌های بحث آزاد آنلاین و حضوری نیز در دوره ایمپکت وجود دارند تا شما بتوانید از زبان انگلیسی خود به بهترین شکل استفاده کنید. همچنین، با آموزش روش‌های نقشه کشی ذهنی، به شما کمک می‌کنیم تا لغات را بهتر یاد بگیرید و بتوانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید. همچنین، با آشنایی با ریشه شناسی، می‌توانید به بهترین شکل ممکن از لغات جدید بهره‌مند شوید.

دوره ایمپکت

برای آیلتس از کجا شروع کنم؟

سخن پایانی

دوره ایمپکت به شما این امکان را می‌دهد که توانایی مطالعه کتاب‌ها و متون به زبان انگلیسی را به دست آورید، برای شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل آماده شوید، اخبار، فیلم‌ها و موسیقی‌های انگلیسی را درک کنید، و با افراد انگلیسی زبان در داخل یا خارج از کشور ارتباط برقرار کنید. همچنین، این دوره به شما توانایی مکاتبه و نوشتن به زبان انگلیسی را نیز می‌آموزد. پس اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس یا تافل را دارید و دغدغه اینکه برای آیلتس از کجا شروع کنم را دارید معطل نکنید همین حالا در دوره‌های ایمپکت ثبت نام کنید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *