H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

برای تقویت حافظه چه باید کرد

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

برای تقویت حافظه چه باید کرد

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

برای تقویت حافظه چه باید کرد ؛ ۵ راهکار طلایی!

فهرست مطالب

حافظه یکی از مهمترین بخش های مغز ما محسوب می شود و تقویت و پرورش ان می تواند از جنبه های متفاوتی به ما کمک کند. برای اینکه بتوانیم حافظه خود را تقویت کنیم، راه های متفاوتی پیش روی ما قرار دارند. از استفاده از مواد غذایی گرفته، تا قرص تقویت حافظه و یا حتی تمریناتی که به تقویت حافظه ما کمک می کنند. فرقی ندارد که شما به دنبال تقویت حافظه بلند مدت خود هستید یاتقویت حافظه کوتاه مدت ، یا شاید هم میخواهید هر دوی انها را تقویت کنید، در هر صورت باید با بهترین روش های انجام این کار آشنا باشید اگر شما هم دوست دارید بدانید برای تقویت حافظه چه باید کرد ، این مقاله را تا انتها دنبال کنید، تا علاوه بر راهکارها برخی نکات آموزشی را نیز در این زمینه یاد بگیرید.

برای تقویت حافظه چه باید کرد

برای تقویت حافظه چه باید کرد ، معرفی روش ها

همانطور که گفتیم روش ها، تکنیک ها و نکات بسیار متفاوتی برای فهمیدن اینکه برای تقویت حافظه چه باید کرد وجود دارند. اما دانستن این که کدامیک از این موارد برای ما اهمیت بیشتری دارند بسیار مهم و حیاتی است. چرا که ندانستن این موضوع می تواند علاوه بر تلف کردن زمان ما، موجب شود که با استفاده از روش های غیر اصولی و ناکارآمد نتوانیم حافظه خود را تقویت کنیم. به طور کلی ما می توانیم با استفاده از ۵ روش به حافظه و مغز خود کمک کرده و آن ها تا جای ممکن تقویت کنیم. هر کدام از این روش ها می توانند به تنهایی و یا حتی به صورت گروهی هم استفاده شوند و همه آنها در جهت این طراحی شده اند که به تقویت حافظه ما کمک کنند. این ۵ روش عبارتند از:

  • استفاده از مواد غذایی مختلف
  • استفاده از دارو های تقویت حافظه
  • انجام تمریناتی که به تقویت حافظه ما کمک می کنند
  • ساخت یا از بین بردن الگوهای رفتاری درست و غلط
  • انجام کارها و فعالیت هایی که روند تقویت حافظه را بهبود می بخشند

۱٫ خوراکی های تقویت حافظه

تقویت حافظه بلند مدت

همانطور که گفتیم مواد غذایی و رژیمی که ما بر پایه مصرف آنها برای خود تنظیم می کنیم، می تواند نقش مهمی در پروژه تقویت حافظه کوتاه یا بلند مدت ما ایفا کند. برای درک این موضوع لازم است باز هم تاکید کنیم که مغز ما مواد مورد نیاز و انرژی خود را از طریق مواد غذایی که ما در طول روز مصرف میکنیم به دست می آورد. حال اگر ما در طول روز به میزان کافی این انرژی را در اختیار آن قرار ندهیم، مغز ما قادر نخواهد بود که به خوبی کار کند و این موضوع بخش مهمی از مغز که حافظه است را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهد.

بهتر است همیشه در رژیم غذایی تان سبزیجات تازه و میوه ها را قرار دهید. این مواد به دلیل آنتی اکسیدان هایی که در آن ها یافت می شوند، از بروز بسیاری از مشکلات در حافظه مثل بیماری آلزایمر، جلوگیری می کند. مصرف پروتئین ها و آمینو اسید هایی مثل امگا-۳ را نیز در برنامه خود قرار دهید. اگر باز هم نمی دانید
برای تقویت حافظه چه باید کرد، میتوانید به طور مفصل می توانید مقاله
برای تقویت حافظه چه بخوریم را در همین سایت مطالعه کنید. 

 

۲٫ داروی تقویت حافظه، افسانه یا واقعیت

omega 3

استفاده از دارو یا قرص تقویت حافظه می تواند همانقدر که مفید است، مضر هم باشد. بسیاری از افراد به دلیل اینکه نم یدانند برای تقویت حافظه چه باید کرد در دام این قرص ها و دارو های تقویت حافظه می افتند و نه تنها از آنها بهره ای نمی برند، بلکه آسیب های جبران ناپذیری نیز به خود و مغزشان می رسانند. مصرف قرص هایی مانند ریتالین می تواند باعث به وجود آمدن نوعی اعتیاد در شما شود. این اتفاق به سبب آن است که ریتالین حاوی مواد آمفتامینی است که بسیار اعتیاد آور و خطرناک اند. 

تنها قرص یا داروی تقویت حافظه ای که می تواند بدون اینکه
سلامت شما را تهدید کند به شما کمک کند استفاده از قرص های
امگا-۳ است. این اسید چرب برای سلول های مغز ما بسیار مفید
است و مصرف مداوم آن می تواند به بهبود عملکر حافظه شما کمک بسیاری کند. 

 

۳٫ برای تقویت حافظه چه باید کرد ، تمرینات موثر

مغز ما درست مثل یک ماهیچه می ماند که هرچه از آن بیشتر کار
بکشیم و تمرینات بیشتری انجام دهیم، عملکرد آن بهتر و بهتر خواهد
شد. برای همین هم این موضوع بسیار مهم است که شما در طول
روز و بطور مداوم تمرینتای انجام دهید که بر روی مغز و حافظه تان
تاثیر مثبت می گذارد. مثلا یکی از تمرین ها این است که سعی کنید
لیست خرید فروشگاهتان را مثل یک داستان دربیاورید و آنرا در ذهنتان
مدام مرور کنید.

برای تقویت حافظه چه باید کرد

علاوه بر آن شما می توانید از بازی هایی مثل شطرنج، سودوکو و یا حتی جدول حل کردن استفاده کنید. ممکن است این بازی ها ساده و پچیش پا افتاده به نظر برسند ولی تاثیر آنها در طولانی مدت بر روی مغز شما بسیار شگرف و حیرت انگیز است. روزانه بخشی از زمان خود را به انجام این بازی ها و تمارین اختصاص دهید و آنها را به بخشی از زندگی روتین خود بیافزایید.

 

 

۴٫الگوهای رفتاری صحیح برای داشتن حافظه ای نامحدود

تمامی اجزا و بخش های بدن ما به شکل شگفت انگیزی با هم در ارتباط هستند. به همین دلیل عملکرد ضعیف هر عضو می تواند بر روی دیگری تاثیر منفی ای بگذارد و موجب ضعف آن نیز بشود. همین موضوع در مورد مغز و حافظه ما هم صدق می کندو. تحقیقات نشان می دهند که افرادی که بطور روزانه ورزش نمی کنند بیشتر در معرض استرس های مضر قرار دارند و جالب است بدانید که این استرس ها مستقیما بر روی عملکرد مغز و حافظه ما تاثیر می گذارند. علاوه بر آن کم خوابیدن هم باعث خستگی سلول
های مغز و در طولانی مدت حتی مرگ برخی از آنها خواهد شد.

دختر خوابیده

برای مقابله با این معضل همیشه بخشی از برنامه روزانه تان را به ورزش، خصوصا ورزش های هوازی اختصاص دهید. همچنین با برنامه ریزی کردن ساعت خوابیدن و بیدار شدن خود را تنظیم کرده و بر اساس برنامه ای که تنظیم کرده اید عمل کنید. در پایان پیشنهاد ما این است که حتما یک فعالیت دیگر که نیازمند دیگری شدن حافظه شما است را انجام دهید. مثلا ساز زدن می تواند تا حد زیادی مغز و حافظه شما را درگیر کند . به آنها کمک کند. هنوز هم نمی دانید برای تقویت حافظه چه باید کرد ؟ نگران نباشید هنوز یک نکته دیگر باقی مانده است.

۵٫ فعالیت های جانبی

خندیدن

اما تقویت حافظه چه بلند مدت و چه کوتاه مدت تنها در هیمن نکات خلاصه نمی شود. نکات بسیار ساده تری هستند که می توانند بدون آنکه شما متوجه شوید حافظه تان را ارتقا ببخشند. یکی ازین نکات خندیدن زیاد و مثبت اندیشی است. خندیدن باعث آزاد شدن مواد شیمیایی در مغز شده که بسیار برای سلول های مغز ما مفید هستند. همچنین مثبت اندیشی نیز اعتماد به نفس ما را بالا می برد و به ما انرژی و انگیزه مضاعفی برای تقویت و ارتقا خود و مغزمان می دهد. تحقیقات نشان می دهند که وقت گذراندن با
دوستان می تواند تا حد بسیار زیادی موجب کاهش استرس های
منفی در فرد شود و به او کمک کند تا در شرایط مختلف و با تکیه
بر قوه حافظه خود بهترین و عاقلانه ترین تصمیم ها را لحاظ کند. 

 

برای تقویت حافظه چه باید کرد ؛ سخن پایانی

یادتان نرود که تقویت حافظه مسلما به همین موارد ختم نمیشود. برخی از افراد همیشه به دنبال این هستند که حافظه بلند مدت خود را تقویت کنند که از این طریق بتوانند مطالب را برای مدت طولانی تری در ذهن نگه دارند. حال آنکه برخی دیگر به دنبال تقویت حافظه کوتاه مدت خود هستند چرا که در درجه اول قادر نیستند چیزی را به خوبی به خاطر بسپارند. اما اگر هنوز هم نمی دانید برای تقویت حافظه چه باید کرد و به دنبال راهی کم دردسر برای آن هستید، من به شما دوره تندخوانی و تقویت حافظه هوش برتر ایرانیان را پیشنهاد می کنم. بدون شک شرکت در این دوره تمام سوالات شما را پاسخ خواهد داد.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *