H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

مشخصات:

دانلود فایل :

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

فهرست مطالب

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن موقع امتحان

فهرست مطالب

همه ما این شرایط را تجربه کرده‌ایم که درست شب پیش از امتحان متوجه شویم که اکثر مطالب را مطالعه نکرده و نخوانده باقی گذاشته‌ایم. در این مواقع شما احتمالا به فکر خوردن یک قرص تقویت حافظه برای درس خواندن می‌افتید. اما آیا چنین قرصی وجود دارد؟ اگر وجود دارد چه عوارض و یا تاثیراتی بر روی مغز و بدن ما می‌گذارد؟ چگونه باید این قرص را تهیه کنیم؟ با وجود اینکه تمام قرص و داروها عوارض خطرناکی برای بدن ما دارند، ما در این مقاله قصد داریم یک قرص تقویت حافظه را به شما معرفی کنیم؛ که هیچ خطری برای سلامتی شما ندارد. کمی صبر داشته باشید، ما به تمام پرسش‌های شما در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

آیا قرص تقویت حافظه برای درس خواندن واقعی است؟

ممکن است شما هم از دوستان خود یا دیگران شنیده باشید که فلان قرص برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز مفید است. یا حتی شاید بعضی از شما قرص هایی مثل ریتالین را به امید اینکه بتوانید در امتحانات یا کنکور موفق شوید مصرف کرده‌اید. اما خوب است بدانید قرص‌های تقویت حافظه برای درس خواندن مضرات و آسیب‌های جدی به مغز شما وارد می‌کنند، که برخی از آن‌ها تا آخر عمر قابل جبران نیستند!

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

چرا ریتالین به عنوان یک قرص تقویت حافظه مضر است؟

ریتالین در اصل برای درمان کودکانی که به آن‌ها اصطلاحا «بیش فعال» گفته می‌شود و با دستور و تایید پزشک تجویز می‌شود؛ اما عده‌ای از آن برای افزایش تمرکز و تقویت حافظه بلند مدت استفاده می‌کنند. ریتالین از آمفتامین ها به حساب می آید. فرد مصرف کننده پس از مدتی مصرف ریتالین، به این قرص معتاد شده و زندگی اش مختل می شود. فردی که به مصرف ریتالین و قرص هایی از این دست معتاد از پس از مدتی دچار مشکلاتی مثل پارانویا، توهم، روان پریشی، عصبی شدن و حتی کاهش وزن می شود. تحقیقات نشان می دهد که ترک کردن مواد آمفتامینی (مثل ریتالین و شیشه) بسیار سخت تر از سایر انواع مواد است.

در واقع ریتالین یک پاسخ آنی و در عین حال خطرناک به یک مشکل مهم و بنیادین است. برای همین هم توصیه می‌کنیم به جای مصرف ریتالین و قرص‌های مشابه آن، به دنبال راه حلی واقعی برای مشکل ضعف حافظه خود باشید! به جای مصرف ریتالین و سایر قرص‌های شیمیایی که به مغز شما صدمات بسیار زیادی می‌زنند، بهتر است که تکنیک‌های تقویت حافظه را یاد بگیرید. این تکنیک‌ها به شما کمک می‌کنند تا هرچیزی را به راحتی به خاطر بسپرید و هر وقت نیاز داشتید آن را به یاد بیاورید.

قرص تقویت حافظه ریتالین

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن در تمام سنین

اما یک داروی تقویت حافظه وجود دارد که برای تمام سنین مفید است. در واقع افراد از 9 تا 99 سال می‌توانند با استفاده از آن نه تنها حافظه خود را تقویت کنند، بلکه به ظرفیت واقعی مغز دست پیدا کنند. دارویی که دانش آموزان، دانشجویان، بازنشسته‌ها، خانم‌های خانه‌دار یا هر فرد دیگری می‌تواند از آن برای تقویت حافظه‌اش استفاده کند. مهم‌تر از همه اینکه این دارو هیچ عوارضی ندارد و اتفاقا علاوه بر تقویت حافظه، تمرکز شما را نیز افزایش می‌دهد! خب، مشتاقید بدانید دارویی که از آن حرف می‌زنیم چیست؟

داروی ما دوره تقویت حافظه هوش برتر ایرانیان است. این دوره به شما کمک می‌کند تا با تقویت حافظه خود به پتانسیل حقیقی مغزتان دست پیدا کنید. این دوره بدون اینکه هیچ عوارضی برای سلامتی شما داشته باشد، شما را قادر می‌کند تا نه تنها در امتحانات و هنگام درس خواندن عملکرد بهتری داشته باشید، بلکه در زندگی روزمره هم از این تکنیک‌ها استفاده کنند.


پیشنهاد مطالعه: برای یافتن قرص تقویت حافظه در تمام زمینه‌ها می‌توانید به این نوشتار از هوش برتر ایرانیان مراجعه کنید؛ همچنین در دوره تقویت حافظه به معرفی بهترین تکنیک‌ها و تمرین‌های تقویت حافظه و تمرکز پرداخته‌ایم.


بی‌خطرترین قرص برای تقویت حافظه!

بهترین قرص تقویت حافظه اینجاست! با ثبت نام و شرکت در دوره تقویت حافظه هوش برتر ایرانیان و یادگیری تکنیک‌های حافظه، دیگر لازم نیست نگران عوارض مصرف قرص‌های تقویت حافظه باشید. همین حالا ثبت نام کنید تا 80 درصد تخفیف و 2 وبینار رایگان از ما هدیه بگیرید!
فرصت استفاده از این تخفیف هم فقط 48 ساعته!

سایر روش‌های بی خطر تقویت حافظه

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

اما بجز استفاده از قرص و دارو، راه‌های دیگری هم هست که می‌توانند به شما در تقویت حافظه تان و افزایش تمرکز در زمان امتحانات کمک کنند. شما می‌توانید با استفاده از برخی گیاهان دارویی و یا خوراکی‌ها حافظه خود را تقویت کنید. برای مثال یکی از همین گیاهان دارویی را بهتر می‌شناسیم. 

داروی تقویت حافظه ؛ جینکو بیلوبا

معروف‌ترین داروی تقویت حافظه که عوارض آنچنانی ندارد جینکو بیلوبا یا گینکو بیلوبا نام دارد. این دارو که از گیاهی به همین نام (در فارسی به آن کهن دار می‌گویند) گرفته می‌شود تاثیر مثبتی بر روی عملکرد حافظه و همچنین تمرکز مشا می‌گذارد. اما مثل همه داروهای موجود ریسک‌هایی هم دارد. مهم‌ترین ریسک آن هم مصرف قرص‌های تقلبی است؛ که نه تنها برای شما فایده‌ای نخواهند داشت، بلکه ممکن است مشکلاتی هم ایجاد کنند.

دومین نکته منفی درباره این داروی تقویت حافظه این است که جینکو بلیوبا فقط مناسب افرادی با سنین بالای 18 سال است. آن‌هم در حالی که بسیاری از افراد زیر این سنین هم نیازمند تقویت حافظه و افزایش تمرکز خود هستند. مثلا خیلی از کسانی که به مدرسه می‌روند دوست دارند با تقویت حافظه خود عملکرد بهتری در امتحانات، کلاس یا حتی کنکور داشته باشند. پس تکلیف آن‌ها چه می‌شود؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.

تمرینات کاربردی برای تقویت حافظه و تمرکز

همانطور که گفتیم بهترین راه تقویت حافظه، انجام دادن تمرینات مربوط به آن است. در این مقاله ما سعی کرده ایم تا به ۳ تمرین و عادت که تاثیر بسیار مثبتی بر روی حافظه شما می‌گذارند بپردازیم و آن‌ها را معرفی کنیم. البته باز هم تاکید می‌کنیم که بی‌خطرترین و در عین حال بهترین راه برای تقویت حافظه، آشنایی با تکنیک‌های حافظه است. کاری که ما در دوره تقویت حافظه خودمون انجام دادیم تا شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید حافظه خودتان را تقویت کنید. به این ترتیب یادگیری، به خاطرسپاری و یا حتی یادآوری هر مطلبی برای شما ساده‌خواهد بود.


پیشنهاد مطالعه: برای تقویت حافظه کوتاه مدت خود می‌توانید مقالات تخصصی هوش برتر ایرانیان را مطالعه کنید.


1- خواب کافی

یکی از مهمترین اصول برای داشتن مغزی سالم و سلامت، به اندازه کافی خوابیدن است. هنگام خواب سطح مغز ما با مایعی معروف به مایع مغزی پوشانده میشود و آسیب های کوچک سطح آن توسط این مایع درمان می شوند. بجز این، مغز ما دز هنگام خواب استراحت کرده و برای پردازش اطلاعات و انتقال آنها از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت آماده می شود. سعی کنید تا در طول روز زمانهای کوتاهی را به چرت زدن اختصاص دهید تا همیشه مغزتان را سالم و آماده نگه دارید.

قرص تقویت حافه برای درس خواندن

2- ورزش و فعالیت بدنی

ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی، نه تنها به بدن ما شکل و فرم مناسبی می دهد، بلکه سبب افزایش ضربان و سرعت خونرسانی به بدن می شود. افزایش خونرسانی موجب می شود تا اکسیژن بیشتری به سلول های مغزی برسد و در نتیجه عملکرد آنها بهبود یابد. با ورزش کردن می توانید بسیاری از عوامل استرس‌ زا را نیز از خود دور کنید. استرس های منفی علاوه بر بوحود آوردن آسیب مغزی، موجب کاهش تمرکز و حافظه نیز می شوند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که دویدن و ورزش کردن در بلند مدت تاثیر مثبتی بر روی حافظه ما می‌گذارد.

3- بازی های فکری را فراموش نکنید

هرچه سنمان بیشتر شد، بازی های فکر و ذهنی را کم کم به فراموشی سپردیم. بازی های ساده ای مثل سودوکو، شطرنج و جدول کلمات، علاوه بر اینکه شما را سرگرم میکنند، موجب تقویت حافظه و قوه ادراک شما نیز می شوند. مزیت این بازی ها این است که می توانید براجتی و بدون صرف هزینه زیادی آنها را به تنها یا با دوستانتان بازی کنید.

بهترین قرص تقویت حافظه برای درس خواندن کدام است؟

همانطور که دیدید راهکارهای زیادی برای تقویت حافظه وجود دارد، اما هیچ قرص تقویت حافظه مشخصی برای درس خواندن وجود ندارد؛ که با خوردن آن به تنهایی حافظه شما تقویت شود. شما در عوض می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های حافظه مثل ارتباط یا کاخ حافظه و یا حتی استفاده از مواد غذایی مفید برای مغز و حافظه، هر چیزی را به سادگی آب خوردن به حافظه بسپارید. خوشبختانه ما تمام این نکات را در دوره جامع تقویت حافظه خود آورده‌ایم. دوره‌ای که حالا می‌توانید با 80 درصد تخفیف شگفت انگیز آن را دریافت کنید. پس اگر به دنبال تقویت حافظه‌تان هستید، تا فرصت محدود استفاده از این تخفیف تمام نشده در آن ثبت نام کنید.

بی‌خطرترین قرص برای تقویت حافظه!

بهترین قرص تقویت حافظه اینجاست! با ثبت نام و شرکت در دوره تقویت حافظه هوش برتر ایرانیان و یادگیری تکنیک‌های حافظه، دیگر لازم نیست نگران عوارض مصرف قرص‌های تقویت حافظه باشید. همین حالا ثبت نام کنید تا 80 درصد تخفیف و 2 وبینار رایگان از ما هدیه بگیرید!
فرصت استفاده از این تخفیف هم فقط 48 ساعته!

قرص های بیشتر برای تقویت حافظه؟

در کنار موارد گفته شده، بسیاری دیگر از مواد غذایی مثل گردو و ماهی هم برای تقویت حافظه بسیار مهم هستند. البته بهترین مکمل برای تمام نکاتی که در این مقاله گفتیم، تکنیک‌های حافظه هستند. آشنایی با تکنیک‌های حافظه نه تنها در زندگی روزمره به ما کمک می‌کند تا حافظه بهتری داشته باشیم، بلکه هنگام امتحانات هم باعث افزایش قدرت یادگیری و یادآوری ما خواهد شد. همچنین اگر علاقه‌ای به تقویت حافظه با طب سنتی دارید می‌توانید مقاله هوش برتر در این زمینه را مطالعه کنید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *