پخش ویدیو

هوش‌برتر پلاس

گفت و گوی سهیل امانی با نیر ایال نویسنده مشهور آمریکایی
درمورد کنترل تمرکز - کنترل زندگی

4.4/5

این گفتگوی جذاب اینستاگرامی بین سهیل امانی و نیر ایال در پیج سهیل امانی برگزار شده است. صحبت‌های این دو حول محور تکنیک‌هایی است که عمل کردن به آنها می‌تواند باعث کنترل رفتار ما در شرایط گوناگون شود. بدین ترتیب کنترل زندگی برای ما ساده‌تر خواهد شد. 

مباحث مطرح شده در این لایو

در این گفت‌وگو در مورد چگونگی ساخت عادت هایی برای کنترل و افزایش تمرکز صحبت می شود.

برای مثال آقای نیر ایال در این گفت‌وگو در مورد قانون 10 دقیقه صحبت کردند. این قانون بیان می کند که اگر در وسط انجام کاری دلتان خواست کار دیگری انجام دهید، مثلا هنگام مطالعه دلتان خواست گوشی‌تان را چک کنید، ابتدا به خودتان بگویید من 10 دقیقه دیگر چک می‌کنم و پس از آن ده دقیقه دیگر دلتان نمی‌خواهد گوشی‌تان را چک کنید! شگفت انگیز است…

همچنین او در مورد حواس پرتی ناشی از تکنولوژی هم صحبت کرد. به عقیده نیر ایال، برای درمان این حواس پرتی باید مستقیما به سراغ خود تکنولوژی برویم!
برای مثال افزونه ای را برای گوگل کروم معرفی کردند به نام ( DF Tube ) که به وسلیه آن می توانید ویدئو های پیشنهادی کنار صفحه یوتیوب را ناپدید کنید تا دیگر حواستان را پرت نکنند…

یا برای حواس پرت نکردن اپلیکیشن‌های گوشی مثل اینستاگرام ، تلگرام و… می‌توانید در هنگام انجام کار از اپلیکیشن Forest استفاده کنید. ( برای اندروید و برای آی او اس موجود است )

آشنایی بیشتر با سهیل امانی و نیر ایال

نیر ایال (Nir Eyal) نویسنده کتاب‌های پرفروش “قلاب” و “Indistractible” است. همچنین به عنوان سخنران، استاد دانشگاه استنفورد و سرمایه گذار در حوزه تکنولوژی نیز فعالیت می‌کند.

سهیل امانی هم موسس مجموعه هوش برتر ایرانیان است. یک آموزشگاه توسعه فردی که آموزش فنون افزایش تمرکز یکی از مهمترین رسالت‌های آن است. به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم با یکی از بهترین افراد در این زمینه یک لایو اینستاگرامی برگزار کنیم. 

در این لایو حرف‌ها و نکات جذاب دیگری هم مطرح شده است. پس تماشای آنرا از دست ندهید. 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *