H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

حل جدول برای تقویت حافظه

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

حل جدول برای تقویت حافظه

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

حل جدول برای تقویت حافظه و معرفی اپلیکیشن جدول

فهرست مطالب

گاهی اوقات ممکن است ارتباط کلمات یا خاطرات دشوار باشد و برای برخی افراد، بیان این افکار حتی دشوارتر است. با این حال، تحریک ذهن از طریق بازی‌ها می‌تواند راه خوبی برای کمک به بهبود موثر حافظه باشد. این مقاله انواع مختلف بازی‌ها را مورد بحث قرار می‌دهد؛ بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسنی که به طور منظم در بازی‌هایی مانند پازل کلمات و اعداد شرکت می‌کنند، مغز پویاتری دارند. هر چه بیشتر به حل جدول برای تقویت حافظه بپردازند، عملکرد مغزشان بهتر می شود.

یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می‌تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد. فعالیت‌های تحریک کننده ذهنی ممکن است به تاخیر در شروع علائم کمک کند، اما به تنهایی نمی‌توانند از زوال عقل جلوگیری کنند. معماهای مغزی ممکن است به عنوان بخشی از یک برنامه جامع پیشگیری از زوال عقل در نظر گرفته شوند که شامل ورزش و تغذیه سالم نیز می شود.

اهمیت تقویت حافظه

حافظه شما دارایی ارزشمندی است که باید از آن محافظت کنید و آن را بهبود و توسعه دهید. حتی اگر دیگر نیازی به حفظ اطلاعات برای امتحانات نداشته باشید، توانایی به خاطر سپردن سریع و دقیق همیشه مهم است.

شما فقط یک مغز دارید؛ پس با آن خوب رفتار کنید، شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی به مهارت‌های آن نیاز دارید تا در بهترین حالت خود قرار بگیرید.

برای به خاطر سپردن چیزها، تکنیک‌های یادگاری را آزمایش کنید. در اطراف شما فرصت‌هایی برای به چالش کشیدن تفکر و تقویت مهارت‌های حافظه وجود دارد.

در حالی که ایجاد یک حافظه خوب مهم است، یادآوری چیزهای غیر ضروری (مانند کارهایی که باید انجام دهید یا چیزهایی که باید بخرید) کار سختی است. علاوه بر این، از آنجایی که این کار از حافظه کوتاه مدت استفاده می‌کند، می‌تواند توانایی شما را برای تمرکز بر روی مسائل مهم تر کاهش دهد و باعث افزایش سطح استرس شما شود. پس بهتر است به‌جای استفاده دائمی از حافظه بعضی کارها را یادداشت کنید.

جدول حل کردن برای حافظه

حل جدول چگونه به تقویت حافظه کمک می کند؟ 

کار بر روی یک پازل یا جدول کلمات ارتباطات بین سلول‌های مغز را تقویت می‌کند، سرعت ذهن را بهبود می‌بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. علاوه‌بر آن آن‌ها روحیه شما را تقویت می‌کنند یعنی بازی‌ها تولید دوپامین را افزایش می‌دهند، (ماده‌ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می‌کند.) وقتی معما را حل می‌کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می‌شود.

بازی‌ها و پازل‌ها استدلال بصری و فضایی را بهبود می‌بخشند؛ شما باید به بخش‌های جداگانه یک پازل یا فضاهای موجود در یک جدول کلمات متقاطع نگاه کنید و بفهمید که چگونه قطعات یا کلمات را در فضای آن‌ها قرار دهید. اگر این کار به طور منظم انجام شود، مهارت‌های استدلال بصری و فضایی شما را بهبود می‌بخشد. آن‌هابرای تمرین مغز شما در نظر گرفته شده‌اند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مشکلات منطقی همگی می‌توانند بخش‌های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت‌های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

ایجاد هیجان برای پیدا کردن جواب

در بسیاری از مواقع افراد به دنبال داروی تقویت حافظه هستند. حل معماها فایده زیادی دارد، تولید دوپامین در مغز را افزایش می‌دهند. این انتقال دهنده عصبی مسئول تنظیم خلق و خو و خوش بینی است. همچنین بر یادگیری، حافظه، افزایش تمرکز و انگیزه تأثیر می‌گذارند یعنی هر بار که ما یک جدول را حل می‌کنیم، دوپامین در بدن ما آزاد می‌شود.

حفظ پویایی ذهن

حل پازل می‌تواند یک تمرین ذهن آگاهی عالی باشد که به شما کمک می‌کند و توجه شما را به لحظه حال هدایت می‌کند. با غوطه‌ور شدن کامل در کار مورد نظر، مغز شما وارد یک حالت، مشابه زمانی که در حال مدیتیشن هستید؛ می‌شود.

انجام بازی‌های کلمه‌ای مانند Scrabble یا Wordfeud می‌تواند مزایای زیادی برای سلامت روان شما در دراز مدت داشته باشد. به گفته جسیکا کالدول، دکترا، عصب‌روان‌شناس کلینیک کلیولند، بازی‌های کلمات می‌توانند به سلامت مغز شما تا آخر عمر کمک کنند، اگر از آن‌ها لذت ببرید و آن‌ها شما را به چالش بکشند.

حفظ آرامش در طول روز

بازی با کلمات یک راه رایگان و آسان برای سرگرمی و رفع فشار است. این کار می‌تواند به کاهش استرس، اضطراب کمک کند و به شما استراحت لازم برای کارهای روزمره را بدهد. بازی‌های با کلمات مانند جدول‌ها یک راه عالی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده است شما با کمک‌ آن‌ها می‌توانید به اتصال بلوک‌های حروف و ایجاد کلمات صحیح بپردازید.

دوری از روش های آسیب‌زا

هنگامی که شما پرتنش هستید و ذهن شما بیش از حد تحریک شده یا حواس پرت است، توانایی شما در به خاطر سپردن ممکن است آسیب ببیند. استرس ناشی از یک ضربه روحی نیز می تواند منجر به از دست دادن حافظه شود. کمبود مواد مغذی از جمله پروتئین‌ها و چربی‌های با کیفیت بالا – برای عملکرد صحیح مغز مهم است

اگر به اندازه کافی نمی‌خوابید، ممکن است به شناخت و حافظه خود آسیب وارد کنید. هر شب هفت تا نه ساعت را هدف گذاری کنید و در آن زمان بخوابید. مدیتیشن، کاهش استرس و حفظ یک شبکه خوب از روابط اجتماعی، همگی از اثرات پیری بر مغز جلوگیری می‌کنند پس به‌جای تلاش برای به زور به خاطر سپردن اطلاعات سبک زندگی خود را تغییر دهید.

تقویت حافظه با جدول

معرفی بهترین اپلیکیشن های حل جدول

در این بخش قصد داریم چند مورد از اپلیکیشن‌ها برای حل جدول برای تقویت حافظه را معرفی کنیم.

جدولانه دو (جدول شرح در متن)

جدول شرح در متن به‌عنوان محبوب‌ترین نوع جدول، این امکان را فراهم می‌آورد که با جابجا کردن خانه‌ها، جدول را به‌راحتی حل کنید. این بازی، علاوه بر سرگرمی، به شما این فرصت را می‌دهد که هوش خود را تقویت کنید.

جدول پلاس

جدول پلاس به‌عنوان یک چالش ساده برای ارتقاء سطح اطلاعات عمومی افراد طراحی شده است. در این بازی، شما می‌توانید از راهنمای حل جدول برای تقویت حافظه استفاده کنید و حتی جدول را زوم یا جابجا کنید. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که به‌صورت مفرح از بازی خود بهره‌مند شوید.

جدول کلاسیک

جدول روزنامه‌ها و مجلات حالا به صورت آنلاین در دستان شماست! با محیط کاربری دوستانه، این بازی اعتیادآور به‌صورتی مطابق با جدول روزنامه‌ها طراحی شده و به کاربران امکان سرگرمی و لذت بردن از بازی را به صورت فراوان می‌دهد.

جدول انگلیسی (سخنگو)

اگر به دنبال تقویت دایره لغات انگلیسی خود هستید، این بازی گزینه‌ای عالی‌ است. این بازی با کلماتی آسان شروع می‌شود و به سوی کلمات دشوارتر پیش می‌رود. با کامل کردن هر کلمه، شما حتی تلفظ آن را نیز خواهید شنید و کلمات را به حافظه خود می‌سپارید.

جدول طلایی

با جدول طلایی، می‌توانید ساعت‌ها سرگرمی داشته و اطلاعات عمومی خود را ارتقا دهید. در این جدول از لغات سخت استفاده نشده و با راهنمایی‌های موجود، می‌توانید به‌راحتی جداول را حل کنید.

جدولستان حقوقی (جدول شرح در متن)

این جدول به اطلاعات حقوقی اختصاص داده شده و برای کسانی که مایل به شرکت در آزمون‌های حقوقی هستند، گزینه مناسبی برای یادآوری نکات اساسی است.

جدول آباد

جدول آباد نیز یکی از برنامه‌های محبوب است که با طراحی زیبا و کاربر پسند، فضای جذابی برای حل جدول ایجاد کرده و برای کمک به حل سریع‌تر جداول می‌توانید از امکاناتی همچون راهنمای حل جدول برای تقویت حافظه و خرید سکه بهره‌مند شوید.

حل سودوکو برای تقویت حافظه

تقویت حافظه با جدول سودوکو و ۲۰۴۸

از نظر عملکردی، این بازی تک نفره به حرکات انگشتان در چهار جهت نیاز دارد تا کاشی‌ها را تا سال 2048 مطابقت دهد. والدین شما قطعاً درگیر این بازی خواهند شد زیرا تقریباً مانند Candy Crush ساخته شده برای متخصصان ریاضی و اعتیادآور است! حتی اگر آن‌قدرها عاشق ریاضی نباشند، 2048 هنوز به اندازه کافی چالش برانگیز و هیجان‌انگیز است، زیرا بازیکنان را تشویق می‌کند تا راه‌حل‌های خلاقانه را ارائه کنند.

 2048 نیاز به تفکر انتقادی، حل مسئله و برنامه ریزی استراتژیک دارد و مغز شما را تمرین می‌دهد و به بهبود قوه شناختی کمک می‌کند. شما می‌توانید با بازی پازل 2048 مغز خود را تمرین دهید و ذهن خود را در بازی فعال کنید. هدف این است که حباب‌های شماره‌دار یکسانی را به هم وصل کنید تا در اعداد بیشتری ادغام شوند.

سودوکو

سودوکو نیز مانند Words With Friends یکی از بازی‌های محبوب است. این بازی ژاپنی‌تبار شهرت زیادی دارد زیرا مغز بازیکنان را تحریک می‌کند تا یک شبکه 9×9 را با قرار دادن منطقی اعداد پر کنند. والدین شما برای انجام این بازی نیازی به درک گسترده‌ای از ریاضیات ندارند، اما قطعا برای برنده شدن در این بازی به چند استراتژی نیاز دارند. علاوه بر این، آیا می‌دانستید که سودوکو می‌تواند به تاخیر در زوال عقل و بیماری آلزایمر کمک کند و از مغز در برابر زوال محافظت کند؟ همین دلیل به تنهایی برای معرفی این بازی به والدین شما کافی است.

بازی سودوکو نه تنها می‌تواند تمرکز و حافظه را برای کودکان بهبود بخشد، بلکه برای افراد مسن نیز می‌تواند آلزایمر – رایج ترین انواع زوال عقل – را دور نگه دارد. هیجان کار روی بازی همچنین می‌تواند ضریب شادی شما را افزایش دهد و از خستگی شما جلوگیری کند.

سخن پایانی

با افزایش سن، حفظ سلامت روان برای سلامت کلی ما اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. یکی از راه‌های لذت بخش برای تیز نگه داشتن ذهن، درگیر شدن با پازل‌ها و بازی‌های فکری و حل جدول برای تقویت حافظه است. این فعالیت‌ها نه تنها مزایای شناختی را به همراه دارند، بلکه می‌توانند منبع خوبی برای سرگرمی نیز باشند که در این مطلب از وبلاگ هوش برتر ایرانیان به بررسی آن‌ها پرداختیم. پازل‌ها و بازی‌های سنتی، جدول کلمات متقاطع از دیرباز مورد علاقه سالمندان بودند؛ این پازل با به چالش کشیدن واژگان و دانش عمومی ما، مغزمان را تحریک می‌کند و به بهبود حافظه کمک می‌کند. شما می‌توانید جدول کلمات متقاطع را در روزنامه‌ها، پازل‌ها و حتی آنلاین پیدا کنید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *