H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ ارائه راه‌کارهایی برای حل این مشکل

فهرست مطالب

چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ اگر زبان‌آموزی هستید که پس از یادگیری زبان و درک بسیاری از مفاهیم آن در سخن‌ گفتن با مشکل مواجه می‌شوید نگران نباشید چرا که خیلی‌ها با این مشکل روبه‌رو شده‌اند. قبل از اینکه بخواهیم راه‌کارهایی برای افزایش توانایی در سخن گفتن به انگلیسی را برای شما بازگو کنیم بهتر است به ریشه و دلیل این اتفاق بپردازیم.

آیا شما با شروع کلاس زبان و یادگیری، وقت خود را مدیریت کردید تا بتوانید تمام مهارت‌های لازم را تقویت کنید؟ اگر با برنامه‌ریزی درست و تلاش برای آموزش هم‌زمان مهارت‌های مختلف پیش می‌رفتید قطعا در صحبت به انگلیسی دچار مشکل نمی‌شدید. از آنجایی که زبان‌آموز در ابتدا نمی‌تواند تصمیم درستی بگیرد، این مسئولیت بیشتر برعهده سیستم آموزشی یا مرکزی است که فرد در آن‌جا ثبت‌نام کرده‌ است. اگر این مراکز شما را به‌خوبی راهنمایی نکردند نگران نباشید؛ چرا که ما در ادامه تمام نکات و راه‌کارهای مهم برای تقویت مهارت صحبت کردن به انگلیسی را برای شما بازگو می‌کنیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ ارائه راه‌کارهایی برای حل این مشکل

چرا نمی‌توانم انگلیسی صحبت کنم؟

دلیل این اتفاق به نحوه آموزش و یادگیری شما برمی‌گردد. بیشتر زبان‌آموزان در ابتدای مسیر شروع به یادگیری لغات جدید می‌کنند و سعی دارند تا قواعد گرامری را به‌خوبی در ذهن خود بسپارند. این روش باعث می‌شود تا درک کاملی از زبان داشته باشند و در مواقعی که افراد شروع به حرف زدن می‌کنند به‌راحتی سخن آنها را متوجه شوند. در کنار حفظ لغات و تمرکز روی گرامر، بسیاری از روش‌های آموزشی که امروزه استفاده از آنها به زبان‌آموز توصیه شده مانند دیدن فیلم‌ و گوش دادن به ترانه‌های زبان انگلیسی، باعث تقویت مهارت شنیداری افراد می‌شود.

زبان‌آموز با خوشحالی از اینکه به‌خوبی زبان را درک می‌کند، دیگر تلاشی برای استفاده از آن نخواهد داشت و به‌همین دلیل در حین استفاده یا همان صحبت کردن به انگلیسی، دچار مشکل می‌شود. اگر نمی‌خواهید در مسیر یادگیری زبان با مشکل مواجه شوید بهتر است از همان ابتدا با برنامه‌ریزی دقیق و توجه به تقویت تمام مهارت‌ها پیش بروید. برخی افراد ممکن است در نوشتن نیز دچار مشکل شوند؛ اما تقویت این مهارت نسبت به صحبت کردن می‌تواند راحت‌تر باشد. دلیل این موضوع نیز امکان تمرین به‌صورت انفرادی و با فکر کردن زیاد است. اما وقتی فرد می‌پرسد چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ یعنی در یافتن پاسخ به‌صورت آنی و بیان کردن آن دچار مشکل شده است. این شرایط نشان می‌دهد زبان‌آموز در فکر کردن به انگلیسی دچار مشکل شده و سعی دارد جملات را ابتدا در ذهن خود ترجمه کند. این کار در حین صحبت بسیار وقت‌گیر بوده و در نتیجه باعث نگرانی فرد از ناتوانی در صحبت به انگلیسی خواهد شد.


بیشتر بخوانید: چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟


چه راه‌کارهایی برای حل مشکل عدم توانایی صحبت به انگلیسی وجود دارد؟

چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟ قبل از اینکه راه‌کارهای مناسب را بیان کنیم بهتر است به این سوال نیز پاسخ دهیم تا زبان‌آموزان به درک کاملی از مسیر آموزش زبان برسند. در واقع باید گفت هر کاری سختی‌های خاص خود را دارد و این موضوع برای آموزش زبان نیز صدق می‌کند. در این مسیر شما باید با برنامه‌ریزی دقیق و تحت نظر معلمی توانا پیش بروید تا سختی آن کمتر شود. بسیاری از افراد پس از شروع آموزش زبان با این سوال مواجه می‌شوند که چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ در صورتی که بدون برنامه پیش بروید این مشکل برای شما نیز پیش می‌آید. به‌همین دلیل نیز قصد داریم در ادامه چند راه‌کار مهم که می‌تواند در صحبت کردن به زبان انگلیسی به شما کمک کند ارائه دهیم.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

خود را غرق در مکالمات انگلیسی کنید

حرف زدن بهترین راهی است که به شما کمک می‌کند تا در صحبت به انگلیسی دچار مشکل نشوید. هر موضوعی به ذهنتان می‌رسد را با صدای بلند و به زبان انگلیسی بازگو کنید. اگر ساعت‌های طولانی برای افزایش قدرت مکالمه خود زمان نگذارید؛ هرگز نمی‌توانید به موفقیت دست یابید. چرا که با گذشت زمان، دیگر مباحثی که در ذهن خود ثبت کرده‌اید ممکن است کمرنگ شوند. از آنجایی که زبان رسمی ما فارسی است شاید یافتن فرصت در مکان‌های مختلف برای صحبت به انگلیسی کمی مشکل باشد اما شما نباید در این مسیر کوتاه بیایید.

پیدا کردن پارتنر برای مکالمه به زبان انگلیسی

حال که نمی‌توان در مکان‌های مختلف به زبان انگلیسی صحبت کرد؛ باید از یک پارتنر که در سطح خود ما مشغول به یادگیری زبان است کمک بگیریم. البته از افرادی با سطح بالاتر نیز می‌توان در این مسیر کمک گرفت اما شاید مکالمه برایتان کمی سخت شود؛ چرا که آنها سرعت بالاتری دارند و ممکن است از لغات نامفهومی در مکالمات استفاده کنند. راه دیگری که وجود دارد چت با افراد خارجی است. شما می‌توانید از طریق برخی شبکه‌های اجتماعی افرادی که مایل به یادگیری زبان فارسی هستند را پیدا کنید. حال در این مسیر پارتنری خواهید داشت که هم می‌تواند به شما کمک کند و هم اینکه از راهنمایی شما در ارتباط با یادگیری زبان فارسی بهره‌مند ‌شود. به‌طور کلی داشتن پارتنر ایرانی یا خارجی و انجام مکالمه با او می‌تواند شما را به موفقیت نزدیک‌تر کند تا دیگر لازم نباشد درگیر سوال چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ باشید.


بیشتر بخوانید: اعتمادبه‌نفس در مکالمه انگلیسی


مکالمات انگلیسی خود را ضبط کنید

می‌توانید دوربین خود را روشن کرده و درباره موضوع خاصی صحبت کنید. همچنین مراجعه به وب‌سایت‌هایی که با پرسیدن سوالات مختلف، حس یک مکالمه واقعی را برای شما به‌وجود می‌آورند نیز مناسب است. در حین پاسخ‌ دادن به سوالات یا توضیح در رابطه با موضوعی خاص از خود فیلم بگیرید. شما می‌توانید این کار را حتی حین صحبت کردن با پارتنر خود نیز انجام دهید. بعد از پایان صحبت‌ها باید ویدیو ضبط‌شده را مشاهده کنید. با دیدن این فیلم شما می‌توانید نقاط ضعف خود را متوجه شوید. اینکه درکدام گروه لغات مشکل دارید یاکدام بخش از گرامر برای شما سخت‌تر است با مشاهده ویدیو ضبط‌شده کاملا مشخص خواهد بود.

این بازبینی و یافتن اشتباهات در صورتی به شما کمک می‌کند که با تمرین و تکرار سعی در حل آنها داشته باشید. پس باید دوباره در رابطه با موضوع مورد نظر حرف بزنید و ویدیو جدیدی نیز ضبط کنید. در آخر با مشاهده هر 2 ویدیو و مقایسه آنها با یکدیگر می‌توانید متوجه تغییرات شوید. با این‌کار اعتمادبه‌نفس در مکالمه انگلیسی خود را نیز افزایش می‌دهید. زبان‌آموز اگر ببیند با ضبط چند ویدیو و بررسی اشکالات خود می‌تواند تا حد زیادی آنها را رفع کند، قطعا انگیزه و اعتمادبه‌نفس بیشتری برای صحبت کردن به انگلیسی پیدا خواهد کرد. البته اگر در روزهای ابتدایی شروع به ضبط ویدیو تغییرات چشم‌گیری بین قبل و بعد خود حس نکردید نیازی به نگرانی نیست. چرا که آموختن زبان نیاز به تمرین و تکرار دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند با چند بار تلاش بپرسد چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟

[sc name=”gelat504″][/sc]

استفاده از تکنیک shadowing

یکی از تکنیک‌هایی که شاید انجام آن برای زبان‌آموز کار آسانی نباشد، تکنیک سایه یا shadowing است. باید گفت این روش می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی روی مکالمات افراد داشته باشد. در تکنیک سایه شما باید فیلم یا پادکستی از یک شخص انگلیسی‌زبان پخش کنید و تمام تلاش خود را به‌کار گیرید تا جملات را همراه او بدون هیچ فاصله‌ای به زبان بیاورید. این تمرین هم باعث تقویت شنیدار شما شده و هم صحبت کردن به انگلیسی را راحت‌تر می‌کند. برای عدم خستگی در این مسیر پیشنهاد ما انتخاب فیلم‌های زبان اصلی است که به آنها علاقه دارید. اگر می‌خواهید علاوه ‌بر یادگیری صحبت به انگلیسی، لهجه خود را نیز تقویت کنید، باید توجه خود را به ریتم و نحوه بیان جملات توسط بازیگر یا فرد انگلیسی‌زبان معطوف کرده و با همان ریتم سخن بگویید.

چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟

از فکر کردن زیادی پرهیز کنید

حساسیت زیادی برای انتخاب کلمات درست و رعایت قواعد گرامری یک از دلایل اساسی است که زبان‌آموز را با سوال چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ مواجه می‌کند. از فکر کردن برای انتخاب کلمات و رعایت گرامر دست بردارید تا توانایی برقراری ارتباط سریع و حرف زدن به انگلیسی برای شما به‌وجود بیاید. قطعا در اوایل مسیر یادگیری زبان و حرف زدن به انگلیسی اشتباهات بسیار زیادی مرتکب خواهید شد که این موارد هیچ اشکالی ندارد.


بیشتر بخوانید: یادگیری آیلتس بدون معلم


در بسیاری از مواقع ممکن است ما حتی در حرف زدن به زبان مادری خود نیز دچار اشتباه شویم؛ انگلیسی که دیگر جای خود دارد و هیچکس از شما انتظار صحبت کردن مانند یک فرد انگلیسی‌زبان را نخواهد داشت. با گذشت زمان اشتباهات کمرنگ‌تر شده و اعتمادبه‌نفس شما نیز افزایش می‌یابد پس، از نگرانی بابت اشتباه بیان کردن جملات دست بردارید.

لازم نیست تند تند حرف بزنید

افرادی که تسلط کافی در صحبت به زبان انگلیسی پیدا کردند معمولا به بیان سریع جملات می‌پردازند و این تصور در ذهن بسیاری از زبان‌آموزان به‌وجود آمده که برای موفقیت حتما باید تندتند صحبت کنند. در این راه ممکن است خیلی سریع با خود بگویید که چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ در واقع باید گفت ابتدای مسیر به‌هیچ وجه لازم نیست جملات را با سرعت بالا بیان کنید. با شروع یادگیری زبان شما هنوز گرامر و لغات را به‌خوبی یاد نگرفته‌اید یا حداقل نمی‌دانید که چگونه می‌توان به‌درستی از آنها استفاده کرد.

سریع حرف زدن در این شرایط تنها باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس خود را از دست داده و نسبت به ادامه مسیر بی‌انگیزه شوید. پس از حرف زدن سریع پرهیز کنید. در مقابل تلاش خود را روی ارائه درست کلمات و لهجه صحیح متمرکز کرده و جمله مورد نظر خود را به‌صورت روان و کاملا قابل فهم بیان کنید. از آنجایی که ممکن است لغات را از یاد ببرید آرام حرف زدن به شما کمک می‌کند تا در حین بیان جملات در صورتی که کلمه‌ای را فراموش کرده‌اید آن را به‌یاد بیاورید.

چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟

از خواندن کتاب‌های انگلیسی غافل نشوید

اگر برای شما سوال شده که چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ باید از شما بپرسیم آیا به‌طور مرتب خواندن کتاب یا رمان‌های انگلیسی‌زبان را در برنامه روزانه خود دارید؟ می‌توانید برای شروع از کتاب‌های کوچک یا داستان‌های کوتاه استفاده کنید و البته برای یادگیری باید تمام متن‌های موجود در کتاب را با صدای بلند بخوانید.

تمرین خود را افزایش دهید

برای پاسخ به سوال چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ باید پاسخ دهید که آیا به‌طور مرتب به تمرین زبان انگلیسی می‌پردازید؟ چند دقیقه یا ساعت در روز را به مطالعه و کشف نقاط ضعف یا قدرت خود در زبان انگلیسی اختصاص می‌دهید؟ این توقع که انتظار داشته باشید با هفته‌ای چند ساعت تمرین می‌توانید مانند فردی که روزها و ماه‌های متوالی را به‌تمرین گذرانده، انگلیسی صحبت کنید کاملا غلط است. هر کدام از مهارت‌های زبان نیاز به تمرین و تکرار دارند.


بیشتر بخوانید: چت با افراد خارجی


این موضوع در اسپیکینگ اهمیت بیشتری پیدا کرده زیرا فرد باید بدون فکر و در مدت‌زمانی کوتاه باید به بیان عبارات مختلف بپردازد. اگر قصد دارید در صحبت به انگلیسی موفق شوید اعتمادبه‌نفس خود را افزایش داده و از تمرین غافل نشوید، استرس و نگرانی را نیز از خود دور کنید.

یادگیری زبان چه سودی برای ما دارد؟

حال که با تمام پاسخ‌های سوال چرا نمی‌توانم انگلیسی صحبت کنم؟ آشنا شدیم بهتر است از اهمیت زبان در زندگی روزمره نیز آگاه شویم. با دریافت مدرک زبان یا یادگیری صحبت به انگلیسی شما می‌توانید در شغل خود ارتقاء درجه پیدا کنید یا حتی در موقعیت‌های بهتر، شغل خود را تعویض کنید. در حال حاضر زبان به‌ یکی از اصلی‌ترین مهارت‌های زندگی تبدیل شده و اگر شما قصد دارید برای کار یا تحصیل به کشور دیگری سفر کنید، حتما باید در آزمون‌های جهانی مانند آیلتس یا تافل شرکت کرده و نمره قابل قبولی به‌دست بیاورید. برای یادگیری آیلتس بدون معلم باید برنامه‌ریزی کاملی داشته باشید تا تمام مهارت‌های شنیداری، نوشتاری و اسپیکینگ را در خود تقویت کنید.

جمع‌بندی

چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ این موضوع از دغدغه‌های مهم زبان‌آموزان به‌حساب می‌آید و افراد زیادی پس از گذشت مدت‌زمانی از شروع یادگیری با این سوال مواجه می‌شوند. دلیل اصلی این موضوع عدم توجه به تقویت مهارت صحبت کردن به انگلیسی است. بسیاری از زبان‌آموزان تمام تمرکز خود را روی یادگیری لغات جدید و آشنایی با قواعد گرامری می‌گذارند و با این کار وقتی برای تمرین اسپیکینگ ندارند. اگر می‌خواهید در صحبت به انگلیسی نیز پیشرفت کنید باید از اشتباه کردن نترسید، برای خود پارتنر انتخاب کنید، کتاب‌های انگلیسی را با صدای بلند بخوانید، مکالمات خود را ضبط کنید و در شروع مسیر از تند صحبت کردن بپرهیزید. در این مسیر همچنین باید استرس و اضطراب را از خود دور کرده و  اعتمادبه‌نفستان را برای صحبت به انگلیسی افزایش دهید.

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *