H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

دلایلی برای اینکه چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

فهرست مطالب

اگر در ذهن شما این پرسش وجود دارد که چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ درواقع مهم­ترین پاسخ به هدف شما بستگی دارد و اینکه تا چه حد به مسئله یادگیری زبان دوم اهمیت می­دهید. انگلیسی زبان علم، محاسبات، دیپلماسی و گردشگری است، ازآنجایی ­که دانش زبانی، شانس شما را برای به ­دست آوردن یک شغل خوب در یک شرکت چندملیتی در داخل کشور یا برای درخواست کار در خارج از کشور افزایش می­دهد می­توان گفت که در دنیای تجارت نیز اهمیت زیادی دارد. این زبان همچنین در زمینه برقراری ارتباط بین ­المللی، دسترسی به رسانه­ ها و استفاده از اینترنت نیز جایگاه ویژه­ای دارد، بنابراین یادگیری زبان انگلیسی برای معاشرت، سرگرمی و کار بسیار مهم است.

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

اصولی که ثابت می­کند چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

انگلیسی به­ عنوان زبان فرصت توصیف شده و تا زمانی که به پایان این مقاله برسید، بدون شک شما هم با این نظریه موافق خواهید بود و متوجه می­شوید که چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که چرا باید یک زبان جدید یاد بگیریم و اینکه به چه دلیل روی آوردن به این کار ایده خوبی به ­نظر می­رسد. در واقع این مسئله به شما امکان می­دهد تا با افراد جدید ارتباط برقرار کنید. یادگیری یک زبان جدید به شما کمک می­کند تا مسائل را از منظری متفاوت ببینید یا درک عمیق­تری از فرهنگ­های دیگر به ­دست آورید و حتی چنین امکانی را به ­وجود می­ آورد که شنونده بهتری باشید.

این را هم در نظر داشته باشید که وقتی به این سوال پاسخ می­دهیم که چرا باید یک زبان جدید یاد بگیریم، متوجه این موضوع خواهیم شد که انجام این کار فوایدی برای سلامتی نیز دارد، زیرا مطالعات نشان داده افرادی که به 2 یا چند زبان صحبت می­کنند، ذهن فعال­تری در طول زندگی دارند! همه اینها دلایلی برای یادگیری هر نوع زبانی هستند اما آیا می­دانستید که درحال­ حاضر هنوز در دنیا مردم به 6500 زبان مختلف صحبت می­کنند؟ با چنین تعداد زیادی مورد یادگیری برای انتخاب، چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟ در اینجا چندین دلیل با اهمیت وجود دارد که نشان می­دهد یادگیری انگلیسی می­تواند زندگی شما را بهبود بخشد.

انگلیسی یک زبان جهانی است

اگرچه از نظر تعداد کل کسانی که به این زبان صحبت می­کنند پس از ماندارین در رتبه دوم قرار دارد اما انگلیسی زبانی است که می­توانید به ­طور گسترده از آن استفاده کنید، زیرا در کشورهای زیادی به­ عنوان زبان اول در نظر گرفته می­شود. بهتر است بدانید که حدود 60 کشور از میان 196 کشور جهان، انگلیسی را به ­عنوان زبان رسمی خود در نظر می­گیرند که نشان از اهمیت بالای یادگیری و ایجاد ارتباط با استفاده از آن دارد.

به ­طور کلی جمعیت قابل توجهی از مردم جهان به زبان انگلیسی صحبت می­کنند و اهمیت این زبان برای دستیابی به موقعیت­های مختلف باعث شده تا افراد زیادی به سمت آموزش و یادگیری این مهارت بروند. این موضوع نشان می­دهد، انگلیسی زبانی است که بهترین بازده را برای شما به ارمغان می ­آورد که با آموزش مستمر، تلاش در این مسیر و همچنین با استفاده از روش­های یادگیری مناسب می­توانید تسلط کافی بر این زبان داشته باشید. البته اگر به این فکر می­کنید که چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟ جدا از چالش­های مربوط به آموزش، صرف زمان و تلاش زیاد برای یادگیری زبانی که به سختی فرصت استفاده از آن را خواهید داشت، فایده­ای ندارد پس بهتر است به­ دنبال ایجاد ارتباط با دیگر کسانی یاشید که به ­صورت مادرزادی انگلیسی صحبت می­کنند.

چرا باید یک زبان جدید یاد بگیریم، چرا زبان انگلیسی مهم است

با تسلط به زبان انگلیسی در سفرهای خارجی راحت­تر هستید

ایجاد فرصت­های مختلف در دیگر کشورها از دلایل دیگری است که نشان می­دهد چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم. در واقع توانایی صحبت­ کردن به انگلیسی به شما این امکان را می­دهد که در بسیاری از کشورها به­ طور موثر ارتباط برقرار کنید. اگر سفر تفریحی داشته باشید به­ عنوان یک گردشگر خارجی برای انجام امور خود راحت­تر عمل می­کنید، به این صورت که هنگام سفر به یک کشور انگلیسی ­زبان، دیگر نگران گم ­شدن نخواهید بود،

زیرا به ­راحتی می­توانید اطلاعات مسیر را بپرسید و همچنین جهت سفارش غذا و حرف ­زدن با مردم دیگر منعی برای شما وجود نخواهد داشت. علاوه­ بر این، مشاغلی که شامل سفرهای زیاد یا قرارگرفتن در معرض موقعیت­های بین­ المللی هستند، مانند خطوط هوایی، راهنمای گردشگری و برخی موقعیت­های دیگر، از انگلیسی به­ عنوان زبان رسمی خود استفاده می­کنند.

یافتن شغل؛ یکی از دلایل مهم برای اینکه چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

برای اینکه متوجه شوید چرا زبان انگلیسی مهم است، باید این را در نظر بگیرید که مسلط­ بودن به زبان دوم، به وضوح بیانگر مغز قدرتمندی خواهد بود که نشان می­دهد یک فرد زمان و انرژی زیادی را برای تسلط بر آن صرف کرده است.

اضافه­ کردن زبان انگلیسی به رزومه شما برای یافتن شغل مناسب بسیار مفید خواهد بود، به­ طوری که اگر به سطح خوبی از تسلط بر زبان انگلیسی رسیده باشید، در موقعیت بسیار قوی­تری برای درخواست شغل در خارج از کشور قرار می­گیرید.

بسیاری از کارفرمایان احتمالا به مدرکی مبنی بر تایید سطح معینی از مهارت در زبان انگلیسی نیاز دارند و در هنگام استخدام شما، آن را در نظر خواهند گرفت. این بدان معنا است که اگر بتوانید انگلیسی صحبت کنید، متوجه خواهید شد که پس از اتمام دانشگاه، تعداد موقعیت­های شغلی احتمالی بیشتری در آینده دارید. انگلیسی به­ عنوان زبان تجارت نیز نامیده می­شود و فهمیدن دلیل این تعریف خیلی دشوار نیست. اگر به­ دنبال این هستید که یک کسب ­و کار بین ­المللی داشته باشید، در نظر گرفتن این مسئله ضروری است که بتوانید انگلیسی را به ­صورت روان صحبت کنید.


بیشتر بخوانید: چرا نمیتوانم انگلیسی صحبت کنم؟


تجارتی که در سطح بین­ المللی انجام می­شود اغلب به زبان انگلیسی قابل اجرا خواهد بود. حتی اگر به زندگی و کار در خارج از کشور فکر نمی­کنید، به این معنی نیست که یادگیری این زبان را یک گزینه خوب برای دستیابی به شغل مناسب ندانید. ممکن است تعداد زیادی شرکت چندملیتی انگلیسی ­زبان در داخل کشور وجود داشته باشد که به مهارت شما در زمینه یک موقعیت شغلی خاص نیاز داشته باشند اما بدون شک یکی از فاکتورهای مهم برای استخدام در آنها تسلط به این زبان است.

مهارت­های زبانی کارکنان برای مدیران در داخل کشور نیز به همان اندازه مطلوب است که برای کارفرمایان خارجی اهمیت دارد، در ادامه چند مثال می­زنیم تا متوجه شوید که موقعیت­های مختلفی در مشاغل داخل کشور وجود دارد که یادگیری این زبان امکان دارد برای آنها مفید باشد.

ارتباط میان جلسات کاری و اینکه چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

در جایی که چندین شرکت خارجی برای همکاری با هم حضور دارند، احتمال اینکه جلسه به زبان انگلیسی برگزار شود بیشتر است، پس توانایی صحبت به زبان انگلیسی باعث می­شود تا شما بتوانید در جلسات تجاری شرکت کنید. اگر در گروه تجاری شرکت یا سازمان، شما تنها کسی هستید که می­توانید به این زبان صحبت کنید، ممکن است متوجه شوید که برای حضور در جلسات مهم پیشنهاد داده می­ شوید و از این طریق می­توانید خود را به سمت و جایگاه بالاتری برسانید. درواقع می­توان آن را نوعی نردبان شغلی در نظر گرفت.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

خدمات مربوط به مشتری؛ موقعیت دیگری برای اینکه بدانیم چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

شما می­توانید به مشتریان انگلیسی ­زبانی که ممکن است مدیر شما داشته باشد کمک کنید و از این طریق در امر فروش کالا و خدمات موثر باشید. این موقعیت، فرصت ایجاد روابط با مشتریان خارج از کشور را برای شما فراهم می­کند. از همین رو در نظر داشته باشید که توانایی ایجاد روابط به زبان دیگر، یک مهارت تجاری مهم است که شما را نسبت به سایر کارمندان برتری می­دهد و باعث می­شود برای شرکتی که در آن کار می­کنید ارزشمندتر به ­نظر برسید.

برای مسائل مربوط به بازاریابی چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

اگر شرکتی که در آن مشغول به فعالیت هستید، محصولات یا خدماتی را به کشورهای انگلیسی ­زبان عرضه می­کند، دانش زبانی شما ممکن است برای انجام فرایندهای مربوط به داد و ستدهای تجاری و انجام بازاریابی مفید باشد. امکان تعامل با مشتریان خارجی که از طریق یادگیری زبان انگلیسی به­ دست خواهید آورد، می­تواند یک پل ارتباطی برای برقراری روابط بین­ المللی با دیگر کشورهایی باشد که به­ عنوان بازار هدف محصول یا خدمات شرکت شما در نظر گرفته می­شوند.


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای یادگیری یک زبان جدید


می­توانید برای تحصیل در دانشگاه­های معتبر جهان درخواست دهید

این زبان به­ طور گسترده به­ عنوان زبان آموزش عالی در نظر گرفته می­شود. دانشگاه­های معتبر بسیاری در سطح جهان وجود دارند که هر ساله دانشجوهای زیادی را از کشورهای خارجی پذیرش می­کنند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد ترجیح می­دهند برای ادامه تحصیل در کشورهایی با موقعیت­های تحصیلی مناسب حضور پیدا کنند و تحصیلات خود را در یک دانشگاه معتبر ادامه دهند، بهتر است به این نکته توجه داشت که یادگیری زبان انگلیسی شانس شما را برای پذیرش بالاتر می­برد.

اگر به ادامه تحصیل در یک دانشگاه برتر فکر می­کنید، میزان تلاشی که برای مطالعه زبان انگلیسی انجام می­دهید، در انتخاب دانشگاه­هایی که امکان ارسال درخواست برای آنها وجود دارد، تاثیرگذار خواهد بود. از همین رو می­توان گفت بهترین سن برای یادگیری یک زبان جدید می­تواند متناسب با موقعیتی باشد که شما در آن قرار دارید، حتی اغلب والدینی که به ­دنبال تحصیل فرزندشان در دانشگاه­های خارج از کشور هستند ترجیح می­دهند از دوران کودکی آموزش­های لازم برای یادگیری انگلیسی را آغاز کنند.

[sc name=”gelat504″][/sc]

بسیاری از آثار ادبی مشهور جهان به زبان انگلیسی است

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ شاید یکی از دلایل دیگر برای پاسخ به چنین سوالی این باشد که می­توانید از خواندن آثار برخی از مشهورترین نویسندگان جهان به زبان انگلیسی لذت ببرید. وقتی بتوانید انگلیسی صحبت کنید، آثار نویسندگان مشهور جهان همچون شکسپیر، جورج اورول و خواهران برونته مفهوم جدیدی برای شما پیدا می­کنند و می­توانید از خواندن آنها لذت ببرید.


بیشتر بخوانید: پارتنر زبان انگلیسی


باید در نظر داشته باشید که در زمان ترجمه به­ ندرت پیش می ­آید که انتقال مفهوم کلام نویسنده خیلی دقیق رعایت شود، بنابراین تنها راه برای فهم درست از یک اثر ادبی، خواندن آن به زبان اصلی است. حتی می­توان این­طور در نظر گرفت که با انجام چنین کاری، دانش خود را در زبان انگلیسی با غنی ­سازی آن از طریق مشاهده کلمات و ساختار جمله­ های جدید عمیق­ تر می­کنید.

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

از تماشای فیلم­ها و گوش­ دادن به موسیقی­های انگلیسی ­زبان لذت ببرید

پرطرفدارترین فیلم­های جهان در هالیوود ساخته می­شوند و بدون شک به زبان انگلیسی هستند. از همین رو باید این را در نظر داشته باشید که برای خلاص ­شدن از دست زیرنویس ­های سریع می­توانید به یادگیری زبان انگلیسی روی بیاورید. از طرفی به این مسئله فکر کنید که گوش ­دادن به موسیقی­های انگلیسی و زمزمه­ کردن آنها علاوه­ بر اینکه روشی جهت آموزش بهتر زبان انگلیسی است، برای شما بسیار لذت­بخش خواهد بود.

الفبای ساده زبان انگلیسی و پیش ­زمینه مناسب برای یادگیری دیگر زبان­ها

سادگی و یادگیری آسان انگلیسی در مقایسه با برخی از زبان­های دیگر نیز به ­عنوان یک دلیل مهم برای این است که چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم. الفبای انگلیسی بسیار ساده است و این مسئله باعث می­شود تا تسلط بر آن، نسبت به یادگیری نمادها یا حروفی که در برخی از زبان ­های دیگر دیده می­شود، آسان­تر باشد.

اگر تاکنون برای یادگیری زبان دیگری اقدام کرده باشید، ممکن است متوجه شوید با تسلط بر انگلیسی که به­ طور معمول حروف مشترکی با بسیاری از زبان­ها دارد، پیشرفت بیشتری در این زمینه تجربه کنید.

به­ طور مثال در زبان فرانسه که از الفبای یکسانی استفاده می­کند، چندین لهجه بر روی حروف خاصی استفاده می­شود که تلفظ را تغییر می­دهد، این درحالی است که انگلیسی این­طور نیست. در ضمن به­ طور کلی هیچ­گونه اصول خاصی برای مودبانه و غیررسمی حرف­زدن که ممکن است باعث آزار شما در هنگام ادای کلمات شود، وجود ندارد. پس لازم نیست نگران ایجاد مشکلاتی در زمان برقراری ارتباط با دیگر افراد باشید. در ضمن خلاف بسیاری از زبان­های اروپایی، هیچ قواعد مردانه و زنانه خاصی برای یادگیری آنها در این زبان دیده نمی­شود.

دسترسی بهتری به منابع علمی دارید

در نظر داشته باشید که اگر زبان انگلیسی را یاد بگیرید، فقط به بخش بزرگی از دانش موجود در اینترنت دسترسی نخواهید داشت بلکه می­توانید با خواندن کتاب­ها و مقالات علمی بیشتر، سطح علمی خود را ارتقا دهید. با توجه به تمامی این موارد که ثابت می­کند چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم، شما برای یادگیری هرچه بهتر می­توانید از روش­های مختلفی استفاده کنید که البته در این زمان، ارتباط با یک پارتنر زبان انگلیسی بسیار کمک­ کننده خواهد بود.

جمع­ بندی

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ این پرسش در ذهن بسیاری از افراد ایجاد می­شود و برای پاسخ به آن باید بدانید که انگلیسی یک زبان بین­ المللی است که در تجارت، ارتقای علمی و بسیاری موارد دیگر به شما کمک خواهد کرد. در نظر داشته باشید که دسترسی به بسیاری از منابع علمی با استفاده از این زبان راحت­تر است. در ضمن شما می­توانید با یادگیری زبان انگلیسی ارتباط موثرتری در زمان سفر به کشورهای خارجی داشته باشید و برای یافتن شغل یا تحصیل در دانشگاه­های معتبر بهتر عمل کنید.

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *