H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی که شما را به بهترین دانشگاه‌ها می‌رساند

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی که شما را به بهترین دانشگاه‌ها می‌رساند

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی که شما را به بهترین دانشگاه‌ها می‌رساند

فهرست مطالب

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی که شما را به بهترین دانشگاه‌ها می‌رساندهر سال تعداد افراد علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد بیشتر می‌شود. یکی از رشته‌های موردبحث برای ادامه تحصیل زبان انگلیسی و گرایش‌های آن است. بیشتر افراد علاقه‌مند هستند در دانشگاه‌های دولتی و برتر تحصیل کنند.

بنابراین داوطلب برای ورود به این رشته و قبولی در یک دانشگاه خوب باید بهترین منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی را برای خود تهیه کند. در ادامه منابع کنکور ارشد ادبیات زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی به تفکیک بررسی شده‌اند تا با سطح های زبان انگلیسی مختلف بتوانید به موفقیت برسید.

کنکور ارشد زبان انگلیسی

کنکور ارشد زبان انگلیسی دارای دو بخش است. بخش اول شامل 60 سوال عمومی زبان انگلیسی می‌شود. در این قسمت 20 سوال مربوط به لغات، 10 سوال مربوط به گرامر، 30 سوال مربوط به ریدینگ و 10 سوال مربوط به کلوز تست را گنجانده‌اند. در قسمت دوم کنکور 60 سوال تخصصی در اختیار داوطلبان قرار داده می‌شود. متناسب با گرایش انتخابی، سوالات این بخش متفاوت خواهد بود.

هر سال از سوی سازمان سنجش عناوین دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد زبان انگلیسی و ضرایب هر درس برای هر یک از گرایش‌های این رشته به‌صورت کلی معرفی می‌گردد. اما هیچ جزییاتی از منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی از سوی این سازمان اعلام نمی‌شود.

برای تمام بخش‌های ذکر شده در بالا منابع زیادی برای مطالعه وجود دارد که گاهی اوقات باعث سردرگمی متقاضی می‌شود. برخی از این منابع، روش های نوشتن مقاله انگلیسی را به شما آموزش می‌دهند و برخی گرامر و سایر مباحث را؛ اما بدانید که شروع آیلتس از صفر هم امکان‌پذیر است.

بهترین راه برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد بررسی دقیق کتاب‌های مرجع و منابعی است که طراحان سوال از آن‌ها استفاده می‌کنند. داوطلبان باید با در نظر داشتن ضریب هر درس و اهمیت و تاثیر آن‌ها در قبولی اقدام به انتخاب و تهیه منابع خود کنند. بنابراین سعی نموده‌ایم در ادامه بهترین منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی را به تفکیک هر بخش معرفی کنیم.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی برای زبان عمومی

سوالات زبان عمومی در هر سه گرایش کنکور ارشد زبان انگلیسی یکسان هستند. برای سوالات مربوط به لغات خواندن منابع 1100 واژه، 504 واژه ضروری تافل از انتشارات جنگل، Vocabulary for TOEFL and MA candidates of TOEFL از محمد صالحی، انتشارات کوی کوثر و بررسی مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی از انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور پیشنهاد می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم از بین کتاب‌های این لیست ابتدا کتاب 504 و سپس 1100 واژه را مطالعه کنید.

برای منابع بخش سوالات گرامر نیز Oxford practice Grammar Advanced (by George Yule)، تافل رهنما از ابراهیم نظری تیموری و انتشارات رهنما، گرامر کاربردی زبان انگلیسی از انتشارات مبتکران به نویسندگی شهاب اناری و همکاران، گرامر بتی آذر از انتشارات جنگل،  Grammar Digest  بهترین به‌شمار می‌روند.

در بخش ریدینگ نیز خواندن قسمت‌های درک مطلب کتاب‌های  GRE و TOEFL و سوالات ریدینگ مربوط به کنکورهای سال قبل خیلی کمک خواهند کرد. در نهایت اگر در پی یک کتاب تست جامع برای هر سه بخشی که توضیح دادیم هستید، تهیه کتاب تست زبان عمومی مدرسان شریف و ماهان را در نظر بگیرید.

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی در رشته آموزش زبان

سوالات تخصصی مقطع کارشناسی ارشد آموزش زبان دانش داوطلبان را در سه مبحث تیچینگ یا روش تدریس (30 سوال)، زبان شناسی یا لینگویستیک (15 سوال) و تستینگ یا آزمون‌سازی (15 سوال) مورد ارزیابی قرار می‌دهد. طبق آخرین تغییرات آزمون کارشناسی ارشد آموزش زبان، منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی در این رشته به شرح زیر است:

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی

منابع روش تدریس:

Principles of language Teaching and learning (D.H. Brown)

Approaches and Methods in Language Teaching (J,C.R Richards and T.S.Rodgers, R&R)

Teaching by Principles (D.H. Brown)

Developing Second Language Skills (K. Chastain, Chastain)

Techniques and Principles in Language Teaching (D. Larsen-Freemen)

منابع سوالات زبان‌شناسی:

Essential Introductory Linguistics (G. Hudson, Hudson)

An Introduction to Language (V. Fromkin, R. Rodman, and N. Hyams, Fromkin)

The Study of Language (G. Yule)

منابع سوالات آزمون‌سازی:

Testing Language Skils (H. Farhady, A. Ja’farpur, and P. Birjandi, FJB)

Writing English Language Tests (J.B. Heaton, Heaton, All)

Language Assessment by Douglas Brown

Fundamental considerations in Language Testing by L.Bachman

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی در رشته مترجمی

بخش سوالات تخصصی کنکور کارشناسی ارشد زبان را مباحث اصول و مبانی نظری ترجمه، زبان‌شناسی، ساخت مقابله‌ای زبان، واژه‌شناسی و فنون و مهارت ترجمه تشکیل می‌دهند. برای هر کدام از این قسمت‌ها در زیر بهترین منابع معرفی شده است.

 • اصول و مبانی نظری ترجمه
 • Studies ( مطالعات ترجمه) از جرمی ماندی
 • Translation
 • (Hatim & Munday)Translation: An advanced resource book
 • (مترجمی زبان از پیتر نیومارک)
 • A teatbook of translation
 • مجموعه مقالات ترجمه‌شناسی دکتر فرح‌زاد
 • اصول و روش ترجمه دکتر ملانظر
 • translation (ترجمه بر مبنای معنا از لارسون)
 • Meaning-based زبان‌شناسی
 • The study of language ( زبان‌شناسی جورج یول)
 • An introduction to language ( مقدمه‌ای بر زبان‌شناسی از فرامکین)
 • Introductory linguistics (زبان‌شناسی مقدماتی اساسی گروور هادسون)
 • principles of language learning and teaching داگلاس براون (فصل 9)
 • ساخت مقابله‌ای زبان
 • ontrastive Analysis & Error Analysis (بررسی مقابله‌ای و تجزیه تحلیل خطا از دکتر کشاورز)
 • بررسی مقابله‌ای و تجزیه و تحلیل خطاها از دکتر ضیاء حسینی
 • واژه‌شناسی
 • واژه‌شناسی دکتر تجویدی
 • مبانی صرف دکتر شقاقی
 • ساخت اشتقاقی واژه در فارسی امروز دکتر کلباسی
 • فنون و مهارت ترجمه
 • تئوری‌های ترجمه از دکتر علی میر عمادی
 • ترجمه متون (بررسی آثار ترجمه‌شده اسلامی (1) و بررسی ترجمه متون ادبی و اسلامی (2)) دکتر سالار منافی

[sc name=”gelat504″][/sc]

منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی در رشته ادبیات انگلیسیمنابع کنکور ارشد زبان انگلیسی در رشته ادبیات انگلیسی

مباحث تاریخ ادبیات و آثار ادبی، فنون و صناعات ادبی و تاریخچه و رویکردهای نقد ادبی قسمت‌های تخصصی کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی را تشکیل می‌دهند. برای موفقیت در این بخش نیز بهترین منابع در زیر ذکر شده‌اند.

بهترین منابع مهم بخش تاریخ ادبیات و آثار ادبی در گرایش زبان و ادبیات انگلیسی

 • Abrams, et al, ed., The Norton Anthology of English Literature

– نورتون تک‌جلدی، جمع‌آوری‌شده توسط دکتر جلال سخنور: کتاب نورتون به‌‌صورت دو جلدی و سه جلدی نیز منتشر شده است. اما نورتون تک‌جلدی برای مطالعات دانشگاهی بسیار مناسب‌تر  و جامع‌تر است. 

 • Abjadian, Amrollah, A Survey of English Literature, 2 vols

– کتاب سیری در تاریخ ادبیات در دو جلد و توسط انتشارات سمت از دیگر منابع کنکور ارشد گرایش ادبیات انگلیسی است.

 • Ousby, Ian, Cambridge Paperback Guide to Literature in English

کتاب کامپنین کمبریج از دیگر منابع این بخش است که به‌صورت خلاصه و مفید آثار ادبی را معرفی می‌نماید. خواندن این منبع شما را از مطالعه سیلی عظیم از انواع کتاب‌های ادبی برای کنکور بی‌نیاز می‌کند.

بهترین منابع فنون و صناعات ادبی در گرایش زبان و ادبیات انگلیسی

کتاب اصطلاحات ادبی ابرامز یک منبع جامع برای پاسخ‌گویی به سوالات این بخش به‌شمار می‌رود. تمام اصطلاحات و صناعات ادبی به‌طور کامل در این کتاب تشریح شده‌اند. در سال‌های قبل نیز سوالات کنکور ارشد زیادی از مباحث این کتاب طرح شده بود.

Abrams, M.H., A Glossary of Literary Terms

بهترین منابع تاریخچه و رویکردهای نقد ادبی در گرایش زبان و ادبیات انگلیسی

کتاب ریچارد داتن به بررسی تاریخچه و نقد ادبی از عهد باستان تا امروز می‌پردازد. در کنکورهای سال پیش سوالات زیادی از این کتاب آمده بود. این کتاب با قسمت اول کتاب برسلر کاملا هم‌پوشانی دارد. مطالعه این دو بسیار توصیه می‌شود.

Dutton, Richard, An Introduction to Literary Criticism

Bressler, Charles, Literary Criticism: An Introduction to Theory and Practice

نکات مهم در انتخاب منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی

بسیاری از داوطلبان در بخش عمومی سوالات کنکور زبان با وجود خواندن تمام منابع باز هم در پاسخ‌گویی به سوالات گرامر زیاد موفق نیستند. این دسته از افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که طراحان، سوالات گرامر را به‌صورت ترکیبی و از چند مبحث مطرح می‌کنند. بنابراین برای حل این مشکل داوطلب باید مجموعه سوالات کنکورهای سال قبل به‌همراه پاسخ تشریحی آن‌ها را با دقت تمام مورد بررسی قرار دهند.

مباحث این مجموعه کتاب‌ها کاملا دسته‌‌بندی ‌شده‌اند و هر فصل آن به‌صورت جداگانه نکات گرامری را همراه با تست‌هایی که در کنکور آمده است به‌صورت تشریحی توضیح می‌دهند. برای قبولی و اخذ رتبه خوب در این آزمون باید برنامه‌ریزی مناسبی داشت و منابع را با کیفیت مطالعه کرد. پس برای دست‌یابی به‌ منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی دنبال منابع متعدد از انتشارات مختلف نباشید و منابع معرفی‌شده در این مقاله را مطالعه کنید. داشتن منابع مختلف کمکی به شما نمی‌کند. برنامه‌ریزی و کیفیت مطالعه، کلید رمز موفقیت داوطلبان برتر آزمون کارشناسی ارشد زبان انگلیسی است.

جمع‌بندی

سه گرایش برای شرکت در کنکور ارشد زبان انگلیسی وجود دارد. برای هر یک از این گرایش‌ها از منابع خاصی سوال طراحی می‌شود. با جست‌وجو در اینترنت قطعا با لیست بلندی از منابع روبرو خواهید شد که بیشتر شما را سردرگم می‌کند. سازمان سنجش هر سال لیست دروسی را که از آن‌ها سوال مطرح می‌شود، اعلام می‌کند. البته منابع اصلی ذکر نمی‌شوند. طراحان برای تعیین سوالات هر مبحث و بخش‌ کنکور از چند کتاب استفاده می‌کنند. لذا مطالعه تمام منابع کنکور ارشد زبان انگلیسی در هر گرایش برای داوطلب ضروری خواهد بود.  

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *