H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

دانلود فایل :

مدت زمان مطالعه:

فهرست مطالب

پارتنر زبان انگلیسی و نکاتی که باید در این باره بدانید!

فهرست مطالب

چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ چرا پیداکردن پارتنر زبان انگلیسی مفید است؟ تقریبا هدف همه کسانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند، این است که به‌راحتی به مکالمه بپردازند. این روزها به لطف اینترنت و فضای مجازی، پیداکردن اشخاص برای گفت‌وگو کار چندان سختی نیست. در ادامه سعی داریم درمورد استراتژی‌های مدرن برای داشتن یک معاشرت موفقیت‌آمیز بپردازیم.

پارتنر زبان انگلیسی و نکاتی که باید در این باره بدانید!

چرا مکالمه از اهمیت بالایی برخوردار است؟

قبل از پاسخ به سوال چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ بهتر است ابتدا به دلایل اهمیت وجود پارتنر بپردازیم. در واقع، لازمه بهترشدن در هر چیزی، تمرین و تلاش است. یادگیری زبان انگلیسی نیز بدون مهارت در مکالمه امکان ندارد. صرفا جهت یادآوری باید بگوییم که مکالمه جزء یادگیری‌های فعال است و شما را مستلزم به مشارکت فعال در گفت‌وگو می‌کند.

همچنین مکالمه فقط یک ترفند آموزشی نیست بلکه می‌توان صحبت‌کردن با دیگران را تجربه‌ای لذت‌بخش و جالب دانست که به‌هیچ‌وجه احساس کسل‌کننده درس‌خواندن را به یادگیرنده القا نمی‌کند. در این روش یادگیری، فرد مقابل، خود را با سطح شما تطبیق می‌دهد. به این معنی که اگر شما به مفهوم جمله یا کلمه‌ای پی نبردید، پارتنر می‌تواند آن را مجددا تکرار و شفاف‌سازی کند. این بازخورد لحظه‌ای تاثیر فوق‌العاده‌ای در فهم شما از زبان دارد.

با این اوصاف اگر تمایل دارید که مکالمه را در برنامه‌ روزانه خود برای یادگیری سریع‌تر زبان جای دهید و سوال شما این است که چگونه یک پارتنر زبان پیدا کنیم؟ لازم است بگوییم تکنیک‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که در عناوین بعدی، به معرفی آنها می‌پردازیم.

تقویت مکالمه با شبکه‌های اجتماعی

به‌نظر شما چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ در این راستا باید بگوییم که فضای مجازی، تنها ابزاری برای سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت شما نیست. افراد بسیاری با ملیت‌های مختلف در اقصی‌نقاط دنیا وجود دارند که می‌توانند پارتنر خوبی برای مکالمه با شما باشند.

جهت یافتن آنها و چت با افراد خارجی می‌توانید به کامنت‌های انگلیسی در زیر ویدیوهای یوتیوب مراجعه کنید. همچنین عضویت در گروه‌ پارتنر زبان در واتساپ، تلگرام یا حتی فیس‌بوک، فرصتی عالی برای کسانی است که می‌پرسند چگونه پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنیم؟

اپلیکیشن پارتنر زبان انگلیسی

مکالمه‌ای حرفه‌ای با اپلیکیشن تبادل زبان

در راستای پاسخ به سوال چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ می‌خواهیم به معرفی مفیدترین و جذاب‌ترین روش‌ها برای تقویت مکالمه بپردازیم. در حقیقت، این روش همان نصب اپلیکیشن‌های متعددی است که شما را به افراد زیادی در نقاط مختلف دنیا وصل کرده و زمینه ارتباط شما را فراهم می‌کنند. به‌طوری که پارتنرتان در تلاش است زبان فارسی را یاد بگیرد و شما نقطه مقابل او، می‌خواهید به انگلیسی تسلط یابید. بنابراین؛ از طریق این تبادل هردوی شما زبان مورد نظر خود را بهبود می‌بخشید.

در حال حاضر تنوع اپلیکیشن پارتنر زبان انگلیسی بسیار بالاست و هریک روش کاری مختص به خود را دارند اما با این حال چندی از آنها را معرفی کرده‌ایم تا پاسخگوی کسانی باشیم که می‌پرسند چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟

 • Conversation Exchange
 • My Language Exchange
 • Polyglot Club
 • Language Share
 • Papora
 • Bilingua
 • Speaky

چگونه پارتنر انگلیسی پیدا کنیم؟

بهبود مهارت‌های زبان با منابع خبری

گوش‌سپردن به منابع خبری، روشی است که افراد کمی به‌سراغ آن می‌روند اما بهتر است بدانید که بیشترین تاثیر را در روند یادگیری شما دارد. با گوش‌دادن به موضوعات جذابی که در قالب داستان از طریق اخبار بیان می‌شود، شما مدام با اصطلاحات و عبارات جدیدی آشنا می‌شوید و این سبب گسترش دایره لغات شما خواهد شد.

همچنین می‌توانید از طریق آموزش انگلیسی با اخبار، به تقویت مهار‌ت‌های Reading ، Speaking و Listening بپردازید و درک مطلب خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید.‌ بنابراین؛ در پاسخ به کسانی که می‌گویند چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ باید بگوییم که اخبار انگلیسی به منزله کلاس درس خصوصی و یک دوست خوب برای تقویت مکالمه شماست.


بیشتر بخوانید: چت با افراد خارجی


 

چگونه پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنیم؟

تدریس خصوصی با مدرسین آنلاین

اگر می‌خواهید دردسر کمتری در پیداکردن یک پارتنر داشته باشید، تدریس خصوصی یک‌نفره نیز می‌تواند انتخابی موثر در روند یادگیری و تقویت مکالمه شما باشد. اما نکته قابل توجه اینجاست که گرفتن یک معلم خصوصی بومی زبان، هزینه هنگفتی را شامل می‌شود و این روش بیشتر شکل درس‌خواندن به خود خواهد گرفت.


بیشتر بخوانید: آموزش انگلیسی با اخبار


 

گروه پارتنر زبان

 چگونه با پارتنر زبان بهتر یاد می‌گیریم؟

هدف از سوال چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ فقط منتهی به راه‌های پیداکردن او نیست، بلکه کیفیت یادگیری در کنار پارتنر نیز مهم است. با انتخاب پارتنری که از لحاظ سطح یادگیری هیچ تناسبی با شما ندارد، نتیجه کارآمدی از مکالمه نخواهید داشت. مهم‌ترین مولفه در این راستا، پیداکردن شریکی است که هم‌زبان با خودتان باشد تا بتوانید یکدیگر را درگیر یادگیری کنید‌.

فاکتورهای دیگری که باید در انتخاب پارتنریابی مورد توجه قرار دهید، عبارت‌اند از:

هم‌سطح‌بودن پارتنر زبان

قرار نیست در مکالمه یکی از طرفین متکلم‌الوحده باشد و دیگری یادگیرنده. در واقع هدف از داشتن پارتنر، با هم یادگرفتن است و باید از لحاظ مهارتی به هم نزدیک باشند و نقاط ضعف یکدیگر را پوشش دهند. بنابراین؛ باید از لحاظ سطح در یک راستا قرار بگیرند. سطح های زبان انگلیسی، نشان‌دهنده میزان تسلط و مهارت زبان‌آموز است که در دسته‌بندی‌های کوچک‌تر می‌توان آن در ۳ لول مقدماتی، متوسطه و پیشرفته خلاصه کرد.

علایق مشترک بین پارتنرهای زبان

قطعا یکی دیگر از مهم‌ترین پاسخ‌های سوال چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ این است که باید با شریک زبان خود علایق مشترکی داشته باشیم تا بتوانیم راجع‌به موضوعات گسترده‌تر حرف بزنیم. آنچه که در یک مکالمه جذابیت دارد، صحبت از موضوعاتی است که مورد توافق شما و پارتنر تمرینی‌تان باشد در غیر این صورت، نتیجه‌ای جز بی‌میلی شما یا طرف مقابل نخواهد داشت.


بیشتر بخوانید: سطح های زبان انگلیسی


 

تناسب سن بین دو پارتنر

راهنمایی دیگر در پاسخ به سوال چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ تطابق سنی ۲ شخص است. تجربه ثابت کرده افرادی که در بازه سنی یکسانی هستند، از لحاظ فکری، عقیدتی و احساسی رابطه نزدیکی دارند و به‌طبع حرف‌های بیشتری نیز برای گفتن دارند. اما ‌پارتنرهایی با تفاوت سنی بالا نمی‌توانند به نقطه‌نظر مشترکی پیرامون یک موضوع برسند و در نتیجه ارتباط موثری بین آنها شکل نمی‌گیرد.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

اهداف مشترک

یادگیری زبان توسط افراد با اهداف مختلفی انجام می‌شود. ممکن است یک نفر تسلط به زبان را برای سفرهای کاری و شخصی نیاز داشته باشد و هدف دیگری شرکت در آزمون‌های تافل و آیلتس. بنابراین؛ اگر همچنان می‌پرسید که چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ باید بگوییم که وجود هدف مشترک بین خودتان و شریک‌تان را نادیده نگیرید.

انگلیسی زبان اول پارتنر باشد

تمرین‌کردن با افراد بومی از بهترین روش‌ها برای یادگیری خواهد بود. می‌پرسید چرا؟ در حقیقت آنچه که در مکالمه حائز اهمیت بوده لهجه است. شما به‌واسطه آشنایی با لهجه فرد، متوجه اشتباهات خود در تلفظ خواهید شد. بنابراین؛ می‌توانید مکالمه خود را بر حسب صحبت‌های آنها تنظیم کنید.

چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟

با این تکنیک‌های هوشمندانه، انگلیسی بیاندیشید

چنانچه مکالمه شما بعد از یادگیری‌های بسیار، همچنان اختلال دارد، ما یک ایده بکر برایتان داریم. اگر می‌خواهید روان صحبت کرده و زبان را سریع‌تر به پردازش برسانید به انگلیسی بیاندیشید. اما سوال افراد اینجاست که چطور انگلیسی فکر کنیم؟

در ادامه تکنیک‌هایی را معرفی می‌کنیم که قدرت تفکر شما را به انگلیسی بالا می‌برد.

خود را در انگلیسی غرق کنید

به این منظور سعی کنید طراحی فضای اطرافتان به‌گونه‌ای باشد که فقط انگلیسی ببینید و بشنوید. البته این کار را از قالب درس‌خواندن خارج کنید تا جنبه سرگرمی و لذت برایتان داشته باشد. این فعالیت‌های سرگرم‌کننده می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • گوش‌سپردن به پادکست‌های انگلیسی
 • گوش‌سپردن به آهنگ‌های انگلیسی
 • خواندن کتاب و مجلات انگلیسی
 • تماشای ویدیو و سینمایی‌های انگلیسی
 • گوش‌سپردن به رادیوی انگلیسی

بیشتر بخوانید: چطور انگلیسی فکر کنیم؟


 

از گام‌های کوچک شروع کنید

یک استراتژی متداول برای انگلیسی فکرکردن و در پی آن تقویت مکالمه، این است که هرچیزی را که می‌بینید و می‌شنوید، نام انگلیسی آن را در ذهن خود مرور کنید. یادتان باشد که این ترفند را با کلماتی انجام دهید که می‌دانید و نیاز نیست مدام در جستجوی عبارات جدید باشید تا ذهنتان خسته شود. این کار در هر مکان و شرایطی قابل اجراست و سعی کنید آن را در عادات روزانه خود بگنجانید. سپس با گذشت زمان، انتظارات خود را افزایش دهید و به‌جای ساختن و مرور کلمات در ذهن، با جملات بازی کنید.

با خودتان بیشتر حرف بزنید

اگر بخواهیم به کسانی که می‌پرسند چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ پاسخ دهیم، بهتر است بگوییم که اولین و بهترین پارتنر خودشان برای خودشان هستند. شما می‌توانید حداقل چند دقیقه در روز با خودتان درمورد هر موضوعی که دوست دارید و به آن علاقه‌مند هستید گفت‌وگویی داشته باشید. سعی کنید تفکرات درونی خود را با صدای بلند به انگلیسی بیان کنید تا واژه‌ها جایگاه خود را در ذهن شما ثبت کنند.

[sc name=”gelat504″][/sc]

از طریق مکالمه با دیگران، به انگلیسی فکر کنید

پبشنهاد ما این است که این تمرین را هنگام مکالمه با اطرافیان نیز اعمال کنیم. به این منظور سعی کنید بیشتر از قبل به‌دنبال صحبت با اطرافیان مثل معلم، دوستان و دانش‌آموزان باشید. در واقع از این طریق فرصت بیشتری برای فکرکردن در حین مکالمه خواهید داشت. بنابراین؛ بهتر است در طول روز، چند مکالمه کوتاه با دیگران داشته باشید و تمرکز خود را بر این تکنیک افزایش دهید.

تک‌زبانه باشید

مهم‌ترین عاملی که سبب تقویت مکالمه و افزایش اعتمادبه‌نفس شما می‌شود، استفاده از فرهنگ لغت تک‌زبانه است. قطعا روزهای اول این کار برایتان سخت خواهد بود اما به شما قول می‌دهیم که یک گام بزرگ در جهت پیشرفت شماست. یک فرهنگ لغت تک‌زبانه، شما را مجبور می‌کند که ترجمه را متوقف و بیشتر به انگلیسی فکر کنید. قطعا نمی‌توانید یک‌شبه به این تکنیک تسلط یابید. استفاده از فرهنگ لغت نیاز به تلاش و زمان زیادی دارد.

چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟

چرا برای تمرین و مکالمه به پارتنر نیاز داریم؟

آنچه که پس از سوال چگونه یک پارتنر زبان پیدا کنیم؟ پرسید می‌شود، این است که اصلا چرا به یک پارتنر احتیاج داریم؟ اگر قصد شما زبان‌آموزان عزیز این است که به‌طور جدی و مستمر به فعالیت‌های یادگیری و بهبود مکالمه بپردازید، پارتنر زبان انگلیسی می‌تواند موجبات رشد شما را در یادگیری کوتاه‌مدت فراهم کند.

حالا که توانستیم برای سوال چگونه پارتنر انگلیسی پیدا کنیم؟ راهکارهای مفیدی ارائه دهیم، بهتر است از فواید وجود آن بیشتر برایتان بگوییم. خیلی از افراد ممکن است در مراحل اولیه، استرس و واهمه بسیاری از اشتباهات خود داشته باشند. وجود یک پارتنر به هر شکلی که شما انتخاب می‌کنید، به اصلاحات خطاهایتان کمک می‌کند و این یک راهکاری سریع در یادگیری است.

علاوه بر آن، همه ما می‌دانیم که صحبت‌کردن با زبان‌های دیگر بدون اعتمادبه‌نفس کافی چقدر سخت است ولی اگر یک پارتنر داشته باشید و میزان مکالمات خود را با او گسترش دهید، این حس معذب‌بودن از شما دور می‌شود. در واقع هنگامی که از اعتمادبه‌نفس بالایی برخوردار باشید، اسپیکینگ شما نه‌تنها با استرس بلکه با شادی همراه خواهد بود و در برقراری ارتباط، تجربه‌های مثبتی ‌می‌گیرید.

از کسانی که پرسیدند چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ خواستیم که هدفشان را از یادگیری شرح دهند. آیا می‌خواهند از زبان جدید در شغل خود استفاده کنند؟ هدف آنها مهاجرت است؟ می‌خواهند با افراد خارجی ارتباط بگیرند و سوال‌های بسیار دیگر. می‌بینید؟ زندگی امروزه ما با زبان‌ها گره خورده است. به‌همین دلیل همه افراد اعم از پیر و جوان مشتاق یادگیری آن هستند و سعی دارند با انتخاب پارتنر مناسب، روند یادگیری را تسریع کنند.

چگونه بیشترین بهره را از زمان مکالمه با پارتنر انگلیسی ببریم؟

همانطور که تا اینجای مقاله مشاهده کردید، راه‌های زیادی برای یافتن شریک گفت‌وگو وجود دارد و ما سعی کردیم حداکثر پیشنهادات را در پاسخ به سوال چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ ارائه دهیم. اما پس از آن باید چه اقداماتی انجام دهید که  بیشترین بهره را از مکالمه ببرید؟

 • اگر پارتنر شما در کشور دیگری زندگی می‌کند به اختلاف زمانی دقت کنید و بهترین ساعت را در نظر بگیرید تا بیشترین تمرکز را بر تمرین داشته باشید.
 • با توافق طرف مقابل خود، یک نرم‌افزار خوب را برای تمرین انتخاب کنید تا ارتباطی باکیفیت را تضمین کند. پیشنهاد ما استفاده از اپلیکیشن Skype و Zoom است.
 • نقاط ضعف خود را در یادگیری برای یکدیگر شرح دهید تا وقت بیشتری بر روی آن گذاشته و آنها را رفع کنید.
 • پیش از شروع مکالمه سعی نکنید با تمرین جملات، خود را آماده‌سازی کنید‌. هدف از مکالمه با پارتنر، قرارگرفتن در عمل انجام شده و به چالش‌کشیدن ذهن است.
 • قبل از شروع مکالمه، خود را توجیه کنید که این صرفا جنبه تمرینی دارد و نیازی نیست استرسی را متحمل شوید.
 • با اشتباهات خود راحت برخورد کنید. این یک امر طبیعی است و نباید در صورت بروز خطا، ترس و دلهره‌ بگیرید و انگیزه‌تان را برای ادامه اسپیکینگ از دست بدهید.
 • تعهد و نظم را فراموش نکنید. به این منظور سعی‌تان بر این باشد که روز و ساعت مشخصی برای مکالمه تعیین کنید و بر اساس برنامه‌ریزی پیش بروید.

جمع‌بندی

چگونه پارتنر زبان پیدا کنیم؟ این سوال بسیاری از افراد است که نمی‌توانند زبان را به‌صورت خودخوان یا فقط شرکت در کلاس‌های آموزشی شخصی یا گروهی یاد بگیرند. پارتنر زبان کسی است که شما مثل یک عضو خانواده با او معاشرت می‌کنید و هدف از این کار، افزایش تمرین و تمرکز شما بر مهارت‌های صحبت‌کردن و شنیداری است. پیداکردن این پارتنر ممکن است در ابتدا سخت و چالش‌برانگیز باشد اما با استفاده از روش‌هایی که بیان کردیم، شما می‌توانید به‌راحتی شریکی برای گفت‌وگویی ۲ نفره بیابید.

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

 

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *