H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین کتاب های بازاریابی و فروش ؛ 10کتاب خواندنی

فهرست مطالب

شاید اگر تا 10 سال پیش کسی به شما می‌گفت که به زودی حتا جورابتان را هم از فروشگاه‌های اینترنتی می‌خرید به او می‌خندیدید. اما امروز نه تنها جوراب بلکه آب خوردن را هم از فروشگاه‌های اینترنتی می‌خریم! در چنین فضای رقابتی و بازار بزرگی، اهمیت دانستن نحوه رقابت و اصول بازاریابی و فروش بیشتر می‌شود. برای همین تصمیم گرفتیم در ادامه معرفی کتاب های خود به سراغ 10 مورد از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش برویم. مطالعه این کتاب ها به ما کمک می‌کند تا ذهنیت بهتری راجع به مفهوم فروش، دلایل و انگیزه‌های خرید، تکنیک‌های متقاعد سازی و به طور کلی مبانی بازاریابی پیدا کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم حتما تا پایان مقاله همراه ما باشید. 

 

1- ما، همه فروشنده‌ایم

ما همه فروشنده ایم

اولین کتاب فهرست ما یکی از بهترین کتاب های بازاریابی است که اتفاقا در لیست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز هم قرار گرفته است. دانیل پینک، نویسنده کتاب، در ما همه فروشنده‌ایم به ما الفبای نوین فروشندگی را آموزش می‌دهد. او همچنین برای فروشندگان مشتاقی که به دنبال میانبرهایی برای تاثیرگذاری بیشتر روی مشتریان هستند هم نکات ارزشمندی دارد. علاوه بر این با مطالعه کتاب ما همه فروشنده‌ایم شما 6 راهکار جایگزین برای ارائه آسانسوری، یک مدل 5 مرحله‌ای برای افزایش تاثیرگذاری پیام و 3 قانون برای درک بینش مخاطب را می‌آموزید.

البته این کتاب فقط به درد فروشندگان و بازاریاب‌ها نمی‌خورد. به طور کلی می‌توان گفت که ما همه فروشنده‌ایم می‌تواند به شما کمک کند تا حتی ارتباطات روزمره خود را نیز بهبود ببخشید.

چیزی که باعث شد ما این کتاب را در فهرست خود قرار دهیم نوع نگاه نویسنده آن به مسئله فروش و بازاریابی بود. دانیل پینک به ما نشان می‌دهد که تقریبا همه ما به نوعی فروشنده هستیم. ما هر روز تلاش می‌کنیم مردم را متقاعد کنیم تا به ما گوش دهند، از ما خرید کنند، با ما حرف بزنند یا حتی کارهای دیگری برایمان انجام دهند. پس بهتر است این کار را بهتر از قبل انجام دهیم تا بتوانیم دیگران را برای پاسخ به خواسته‌های خود متقاعد کنیم. این کتاب با نام فروشندگی هم در بازار موجود است و می‌توانید آن را تهیه کنید.

 

2- خریدشناسی

خرید شناسی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

یک قانون وجود دارد که تقریبا برای حل هر مسئله‌ای به ما کمک می‌کند. اگر مشکلی داریم بهتر است که اول دلیل بروز آن را بدانیم تا بتوانیم راحتتر به سراغ راه حل آن برویم. خب، کتاب خریدشناسی هم دقیقا همین رویکرد را پیش گرفته است. مارتین لندستروم در کتاب خریدشناسی به دنبال این رفته که چه چیزی در ذهن یک مشتری باعث می‌شود که او برند و محصول ما را به دیگر رقبایمان ترجیح دهد. در واقع او بازاریابی و فروش را از زاویه دید مشتری بررسی می‌کند.

بد نیست بدانید لندستروم برای نوشتن این کتاب تحقیقی بر پایه بازاریابی عصبی یا همان Neuromarketing انجام داد که حدود 3 سال طول کشید. او در طی این مدت 2000 نفر داوطلب را در معرض تماشای تبلیغات، لوگو‌ها، برندها و محصولات قرار داد و نتایج آن‌ها را بررسی کرد. این بررسی‌ها به لندستروم نشان داد که عواملی مثل رسم و رسومات، خرافات، دین و احساسات نقش مهمی در برندسازی و فروش دارند.

حالا او نتایج یافته‌های خود را در کتاب خرید شناسی آورده است که می‌توانید آن را از نشر فروزش یا مبلغان تهیه و مطالعه کنید.


همچنین بخوانید: نوروساینس یا علوم اعصاب (Neuroscience) چیست؟


 

3- قدرت محتوا

قدرت محتوا

بازاریابی محتوایی یا همان Content Marketing یکی از شاخه‌های بازاریابی است که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کتاب بازاریابی پر محتوا یا همان قدرت محتوا هم نوشته جو پلیتزی است که یکی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های بازاریابی محتوایی در سراسر دنیاست. او در این کتاب به شما آموزش می‌دهد که چگونه با ساخت و نوشتن محتوایی اثربخش و قصه‌گو، بتوانید علاوه بر سرگرم کردن مخاطب، محصول یا خدمات خود را هم به او بفروشید.

کتاب قدرت محتوا فقط به درد مدیران بازاریابی یا فروش نمی‌خورد. حتی اگر یک بلاگ نویس تازه کار هم هستید می‌توانید با مطالعه این کتاب ذهنیت خوبی از بازاریابی محتوایی پیدا کنید.

بازاریابی محتوایی یک یاز تاثیرگذارترین انواع بازاریابی سات. برای همین هم اگر به خوبی روی آن مسلط شوید، می‌توانید رشد و فروش مجموعه خود را چند برابر کنید. شما می‌توانید این اثر که از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش است را از نشر آموخته یا آریانا قلم تهیه و مطالعه کنید.

 

4- روانشناسی فروش

رواشناسی فروش برایان تریسی

یکی از مشهورترین، پرفروش ترین و بهترین کتاب های بازاریابی و فروش. برایان تریسی کتاب‌های زیادی در زمینه فروش نوشته است اما اینیکی از همه آن‌ها مشهورتر است. او در این کتاب راهکارها و قوانین ساده و قابل اجرایی را به ما آموزش می‌دهد که تقریبا هر فردی با هر شغلی می‌تواند از آن‌ها برای افزایش فروش خود استفاده کند. در واقع او نقشه راهی پیش روی شما می‌گذارد که بسیاری از قدم‌های شما در آن از قبل مشخص شده است. برای همین هم کتاب مناسبی برای شروع بازاریابی است.

تریسی ادعا می‌کند که استفاده از نکات و راهکارهایی که او در این کتاب گفته است، به شما کمک می‌کند تا میزان فروش خود را 2 تا 3 برابر کنید. البته این ادعای بزرگی است و به عوامل دیگری هم بستگی دارد.

رواشناسی فروش را می‌توانید از نشر ذهن آویز و با ترجمه مهدی قراچه داغی تهیه کنید.

 

 

5- گاو بنفش

گاو بنفش از  بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

یکی دیگر از کتاب های مشهور حوزه بازاریابی و فروش از شخصیتی مشهور، ست گادین. گاو بنفش به قدری محبوب و مشهور شد که از آن به عنوان یک اصطلاح در بازاریابی استفاده می‌شود. ست گادین در این کتاب به ما یاد می‌دهد که چرا دیگر روش‌های قدیمی و سنتی بازاریابی جواب نمی‌دهند و باید رویکرد جدیدی برای افزایش فروش خود به کار بگیریم.

همانطور که از اسمش پیداست، گاو بنفش به شما یاد می‌دهد که چگونه با پررنگ کردن مزیت‌‌های رقابتی محصولات یا خدمات خود، فروش آن‌ها را نیز افزایش دهید. ست گادین در این کتاب خود بر روی تغییر تاکید دارد. به نظر او تا زمانی که ما نتوانیم تغییر کنیم محکوم به نابودی هستیم. برای همین هم او می‌گوید اگر قصد دارید در این بازار رقابتی خوب عمل کنید باید ریسک تغییر را به جان بخرید.

خوشبختانه می‌توانید خلاصه کتاب گاو بنفش را با کلیک بر روی لینک زیر مطالعه کنید.


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب گاو بنفش اثر ست گادین


 

6- مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی کاتلر

یکی از قدیمی ترین و بهترین کتاب های بازاریابی و فروش که از گذشته تا امروز راهنمای بسیاری از بازاریابان و فروشندگان بوده است. کتاب مدیریت بازاریابی اثر فیلیپ کاتلر است. فردی که از آن به عنوان پدر بازاریابی مدرن یاد می‌کنند. کاتلر از دهه 60 میلادی تا به امروز همواره کتابش را ویرایش کرده و آن را با نیازهای روز بازاریابی هماهنگ مرده است.

مدیریت بازاریابی کتابی است که هنوز هم در دانشگاه‌ها و مراکز عالی تدریس می‌شود و به عنوان یکی از بهترین منابع بازاریابی شناخته می‌شود. از مفهوم بازاریابی گرفته تا نحوه تجزیه و تحلیل بازار و حتی چگونگی برنامه‌ریزی همگی در این کتاب آموزش داده شده‌اند. سایر کتاب‌های فیلیپ کاتلر در حوزه بازاریابی هم بسیار مفید هستند که در بین آن‌ها پیشنهاد خود من کتاب اصول بازاریابی هم هست.

نشر آموخته کتاب مدیریت بازاریابی را با ترجمه بهمن فروزنده منتشر کرده است.

 

 

7- کتاب قرمز

کتاب قرمز از  بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

بیشتر فروشندگان و بازاریابان دوست دارند بدانند چگونه باید بفروشند. اما آن‌ها یک موضوع بسیار مهم را فراموش کرده‌اند: اینکه مردم چرا خرید می‌کنند؟! جفری گیتومر نویسنده کتاب قرمز به ما یادآوری می‌کند که نگاه مشتری هم درست به اندازه نگاه فروشنده مهم است. کتاب قرمز اثری کوتاه، مختصر و مفید است که به سادگی از اسرار خرید مشتریان پرده برمی‌دارد. این کار به تمام فروشندگان و بازاریابان کمک می‌کند تا استراتژی‌های فروش خود را بهتر تعیین کنند.

گیتومر حتی برای جذاب‌تر کردن کتابش از عکس‌های کارتونی و جوک هم استفاده کرده است. این همان چیزی است که گیتومر از شما به عنوان یک فروشنده انتظار دارد. کتاب قرمز فروشندگی و بازاریابی را از کاری خسته کننده و دشوار به یک شغل مفرح و لذتبخش تبدیل می‌کند. برای همین هم ما آن را در فهرست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش خود قرار دادیم.

نشر پندار تابان ناشر این کتاب در ایران و فرخ بافنده مترجم آن است.


همچنین بخوانید: بهترین کتاب های کارآفرینی


 

8- جایگاه سازی

جایگاه سازی از  بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

یکی دیگر از کتاب های قدیمی اما مهم بازاریابی و فروش که بیش از 40 سال پیش نوشته شده است. جایگاه سازی اثر ال ریس است، کسی که با برندسازی شناخته می‌شود. معمولا در تمام کتاب های برندسازی به شما گفته می‌شود که باید پیام خود را واضح ساخته و منتقل کنید. اما ال ریس اعتقاد دارد این کار برای موفقیت و رشد کافی نیست، بلکه شما باید علاوه بر پیام، جایگاه خود را هم در ذهن مشتری تحکیم کنید. به بیان دیگر مدیر یک کسب و کار باید قبل از هرچیز بفهمد نقاط قوت و ضعف او و رقبایش در ذهن مردم کدامند.

از انتخاب نام و ساخت تبلیغ گرفته تا نحوه صحیح استفاده از جایگاه و موقعیت فعلی، همگی نکاتی هستند که با مطالعه کتاب جایگاه سازی یاد می‌گیرید. موضوع جایگاه سازی اولین بار توسط خود ریس مطرح شد. او به صاحبان کسب و کار نشان داد که برای موفقیت و پیشرفت نباید به دنبال انجام کارهای جدید و اضافه کردن تنوع به کارهایشان باشند، بلکه باید تلاش کنند تا در یک حوزه خاص به موفقیت برسند.

نشر سیته ناشر این کتاب و ترانه قطب مترجم آن است.

 

9- ایده عالی مستدام

ایده عالی مستدام

تا حالا به این فکر کردید که چرا برخی ایده‌ها به موفقیت می‌رسند و برخی دیگر شکست می‌خورند؟ چرا بعضی تبلیغ‌ها حتی با گذشت سال‌های زیاد در خاطر ما باقی می‌مانند در حالی که برخی دیگر فقط چند دقیقه در ذهن ما باقی می‌مانند؟ خب، تفاوت زیادی بین ایده‌های ماندگار و شکست خورده وجود دارد. دن و چیپ هیث هم در کتاب خود به سراغ همین تفاوت‌ها و شباهت‌ها رفته‌اند.

کتاب ایده عالی مستدام برای این در فهرست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش ما قرار گرفته که می‌تواند به شما نشان دهد چگونه ایده‌پردازی کنید تا به رشد و سود مالی برسید. نویسندگان این کتاب با بررسی ایده‌های برنده به عوامل و خصوصیات مشترک بین آن‌ها رسیدند. سپس آن‌ها را به شکل تکنیک‌هایی در آوردند که به شما کم می‌کنند تا بتوانید ایده منحصر به فرد و البته برنده‌ای بسازید.

نکته جالب اینکه کتاب ایده عالی مستدام به دور از تمام درشت‌گویی‌ها و حرف‌های رسمی است. این کتاب با زبانی ساده و قابل درک به شما کمک می‌کند تا ایده‌های خود را چه در زندگی معمولی و چه در فروش و بازاریابی بهتر بیان کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

10- خلق داستان برند

خلق داستان برند از  بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

آخرین کتاب فهرست ما اگر از تمام کتاب‌هایی که معرفی کردیم بهتر نباشد، مسلما ضعیف‌تر هم نیست! خلق داستان برند اثر دونالد میلر است. میلر در این کتاب به ما مدلی را یاد می‌دهد که به کمک آن و طی 7 مرحله می‌توانید پیام خود را به مشتری منتقل کنید. یکی از دلایلی که بسیاری از مشتریان از شما خرید نمی‌کنند این است که پیامتان به اندازه کافی برایشان واضح نیست. تا زمانی هم که این پیام واضح نباشد نمی‌توانید امیدوار به فروش و پیشرف باشید.

دونالد میلر برای ساخت این مدل 7 مرحله‌ای به سراغ 7 جزء هنر داستان نویسی رفته است. در واقع او باور دارد برای متقاعد کردن مشتری باید او را درگیر داستان خودمان با او بکنیم. به باور او داستان‌ها به سادگی از ذهن ما پاک نمی‌شوند. برای همین هم تمرکز بر روی قدرت داستان پردازی می‌تواند به ما برای افزایش فروش و بازاریابی بهتر محصولات و خدمات خود کمک کند.


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب خلق داستان برند


 

سوالات متداول درباره بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

آیا با خواندن کتاب های فروش می توانیم فروش بیشتری داشته باشیم؟

بهترین کتاب های فروش کدامند؟

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *