H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

فهرست مطالب

هر نویسنده‌ای آرزو دارد کتاش جزو «پرفروشترین کتاب‌های نیویورک تایمز» قرار بگیرد. این عنوان برای ناشران هم به معنای دیده شدن و موفقیت است. خب، فهرست پرفروش‌‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز اصلا چیست؟ به چه دردی می‌خورد؟ چگونه ممکن است یک کتاب جزو این لیست قرار گیرد؟ آیا آنها جزو کتاب‌هایی که باید خواند هستند؟ پاسخ به این سؤالات کمی پیچیده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد؛ زیرا شاملفرمول‌های مخفی، کتاب‌فروشان ناشناخته، دست‌های پشت پرده و البته کمی شانس است.

لیست پرفروشترین کتاب‌های نیویورک تایمز چیست؟

این لیست که برای اولین بار در نیمه اول قرن بیستم (اکتبر 1931) ظاهر شد، خلاصه‌ای از پنج کتاب داستانی و چهار کتاب غیرداستانی پرفروش در شهر نیویورک را نشان دادتا سال 1942، روزنامه تایمز با جمع‌آوری اطلاعات از کتاب‌فروشی‌های محلی، فروشگاه‌های بزرگ و عمده‌فروشان، فروش کتاب‌ها را در 22 شهر بزرگ آمریکا رتبه‌بندی کرد.

در 9 آگوست 1942 این فهرست دیگر به شهر نیویورک محدود نبود؛ زیرا به یک نظرسنجی ملی تبدیل شد. از آن زمان به بعد، فهرست پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های نیویورک تایمز از «کتاب فروشان برتر در 22 شهر آمریکا» تهیه میشود و به غیر از اضافه شدن فروش آنلاین در سال 2011، تقریبا یکسان باقی مانده است.

در دهه 1950، این لیست در مسیر تبدیل شدن به غول بازاریابی بود و فهرستی از محبوب ترین کتابهای آمریکا را تهیه میکرد. در حال حاضر آمار کتاب‌های چاپی و الکترونیکی در نیویورک تایمز بررسی می‌شود. این اطلاعات از چندین و چند منبع مختلف به دست می‌آید.

حتی گفته می‌شود که متاسفانه بعضی از ناشران، کتاب‌های خود را در تیراژهای بالا می‌خرند تا بتوانند در این لیست قرار گیرند. دیگر فهرست‌ها آمار را به صورت منطقهای منتشر می‌کنند یا مانند آمازون، فقط وبسایت خودشان را منتشر می‌کنند. با این حال نیویورک تایمز قصد دارد آمار فروش کل کشور آمریکا را به دست آورد

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
کدام کتاب برای اولین بار جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت؟

به سختی می توان رکوردهای فروش کتاب‌ها قبل از سال1942 را بدست آورد؛ اما در روز راهاندازی نظرسنجی ملی، کتاب «Now Tomorrow» اثر راشل فیلد مقام اول را داشتهمچنین در هفته قبل و زمانی که لیست هنوز محلی بود، جایگاه شماره 1 را داشتاین کتاب در سال‌ 1944 به صورت یک فیلم ساخته شد و همچنان چاپ می‌شود.

هدف از انتشار لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز چیست؟

به گفته نیویورک تایمز، این فهرست به شرح زیر است: «رتبه‌بندی فروش کتاب‌ها که توسط فروشندگانی گزارش شده است و طیف وسیعی از عناوین عمومی را ارائه میدهندمحل فروش کتابهای چاپی شامل خرده فروشان مستقل کتاب است: فروشگاه‌های زنجیره‌ای منطقهای و محلی، خرده فروشان آنلاین و چند رسانهای، سوپرمارکتها، دانشگاهها و دکههای روزنامه فروشی. 

البته این فهرست بیشتر از اینکه به ما بگوید پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان کدامند، مطالب کتاب‌ها را ارتقا می‌دهد. همچنین مزایایی دارد که فهرست‌های صنعتی مانند بیلبورد نداردتایمز به خوانندگان حسی را که دیگر خوانندگان کتاب میخوانند ارائه میدهد.

به بیان دیگر مردم تصور میکنند که اگر دیگران در حال خواندن یک کتاب هستند، پس باید خوب باشداینجاست که فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز واقعا قدرت و همچنین مفید بودن خود را برای خوانندگان به دست میآورد

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
آیا امکان خطا در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز وجود دارد؟

گفته می‌شود که امکان دستکاری فهرست وجود داردبرای مثال نویسنده، برای هر کسی که میشناسد ایمیلی ارسال میکند و میگوید: «کتاب من در فلان روز منتشر میشودخیلی مهم است که آن را بخرید تا در رتبه بندی بالا برود. بنابراین اگر قصد خرید آن را دارید، این کار را در این تاریخ خاص انجام دهیدهمین کار باعث می‌شود تا رتبه‌بندی را به طور موقت تغییر کند.

همچنین گزارشات نشان می‌دهد که ناشران دست به خریدهای انبوه از خودشان می‌زنند تا در فهرست قرار گیرند. گاهی ممکن است یک نویسنده یک کتاب واقعا موفق بنویسد؛ اما هرگز به فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز وارد نشود؛ زیرا ناشر آنقدر قدرت ندارد یا به اندازه کافی سر و صدا نمی‌کندهمچنین ممکن است نویسنده فقط کتابی در دست داشته باشد که به آرامی (اما پیوسته) به فروش میرسد.

نویسندگان با وجود تمام این خطرات، به مبارزه خود برای ورود به فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز ادامه می‌دهند؛ زیرا این بهترین راه برای دیده شدن کتابشان استاعتبار، پول و محبوبیت چیزهای سختی هستند که در دنیای ادبی به دست میآیند و برای به دستآوردن آنها، باید شماره یک باشید.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
قرار نگرفتن کتاب‌ها در لیست

تد کروز (سناتور جنجالی جمهوریخواه) اخیرا با نیویورک تایمز درگیری لفظی داشت. دلیلش هم این بود که گویا تایمز، از قرار دادن کتاب جدید تد کروز «زمانی برای حقیقت» در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز خودداری کرددرواقع کتاب کروز بیشتر از تمام کتاب‌های فهرست (به جز دو عنوان) به فروش رسید؛ اما با این حال تایمز ادعا کرد که ناشر برای قرار گرفتن در فهرست، خودش نسخه‌های انبوه را خریداری می‌کند.

یک هفته بعد کتاب کروز در فهرست ظاهر شد و بیانیه رسمی تایمز گفت: «فهرست پرفروش‌های این هفته، با استفاده از فرایند مشابه هفته‌های گذشته به دست آمده است. این فرآیند شامل تجزیه و تحلیل دقیق اطلاعات است و به هیچ وجه تحتتأثیر محتوای کتاب یا فشار ناشران یا فروشندگان کتاب نیست.» 

آیا پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز در ایران هم شناخته شده است؟

بله، این روزها روی بسیاری از کتاب‌ها نوشته شده است: «کتاب پرفروش نیویورک تایمز». البته بسیاری از این کتاب‌ها تنها یک یا چند هفته در صدر این فهرست قرار گرفته‌اند؛ اما تعدادی از آن‌ها جایگاهشان را برای مدت‌ها حفظ کرده‌اند. معمولا بهترین ناشران ایران این کتاب‌ها را چاپ می‌کنند. در ادامه چند تا از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌ تایمز با ترجمه فارسی را معرفی خواهیم‌ کرد. 

عادت‌های اتمی

جیمز کیلر نویسنده این کتاب خودیاری است که دو ماه متوالی توانست در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گیرد. کتاب عادت‌های اتمی پس از فروش فوق‌العاده‌ای که داشت، به زبان‌های مختلف ترجمه شد.این کتاب به زبان ساده به ما یاد می‌دهد که چگونه با شناخت عادات کوچک، هر روز یک درصد بهتر شویم. درواقع همین عادات هستند که تعیین میکند پنج سال بعد در چه جایگاهی هستیم! این کتاب جزو بهترین کتاب‌ها برای تغییر عادت‌ها است.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
ای کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم

نویسنده این کتاب مشهور تینا سیلیگ نام دارد. او پروفسور و استاد دانشگاه استندفورد می‌باشد و در زمینه خلاقیت، نوآوری و كارآفرینی فعال است. این کتاب پرفروش، یكی از منحصر بفردترین كتابهای دنیا در‌زمینه خلاقیت و تغییر نگرش است. این جزو کتاب‌هایی که قبل از بیست سالگی باید خواند است.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

میشل اوباما شدن

میشل اوباما شدن یکی از معروف‌ترین کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز در ایران است که در سال 2018 در لیست قرار گرفت. همسر باراک اوباما و بانوی اول آمریکا بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ بود. او این کتاب را به شکل زندگی‌نامه‌ خود منتشر کرد که درنهایت به کتابی الهام‌بخش در دنیا تبدیل شد. میشل در این کتاب نشان می‌دهد که چطور یک زن آفریقاییآمریکایی برای موفقیت در زندگی خود می‌جنگد. این‌ کتاب جزو مشهورترین و بهترین کتاب‌های حوزه زنان و فمنیسم است.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

مردی به نام اوه

مردی به نام اوه یکی دیگر از کتاب‌هایی است که هفته‌ها‌ در صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت. این کتاب در سال ۲۰۱۲ در سوئد منتشر شد و یک سال بعد به انگلیسی ترجمه شد. با اینکه 18 ماه طول کشید تا در فهرست نیویورک تایمز وارد شود؛ اما توانست 42 هفته جایگاهش را حفظ کند. مردی به نام اوه داستانی روان دارد که به سادگی می‌توان با آن ارتباط برقرار کرد. در 2016 فیلم این کتاب هم ساخته شد و مانند کتابش پرفروش بود.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

دلیا اونز نویسنده و جانورشناس آمریکایی است که اولین رمان خود را منتشر کرد. این کتاب در سال 2019 هفتهها در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت. شخصیت اصلی داستان، کیا کلارک ملقب به دختر مرداب است. او در سه سالگی از سوی خانواده‌ خود طرد می‌شود و بعد از آن به همراه پدرش بداخلاقش در طبیعت به زندگی ادامه می‌دهد. این دختر به طور ناخواسته وارد مسائل جنایی می‌شود. جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند درباره تلاش برای بقا، امیدواری، عشق ‌ورزیدن، تنهایی، ناامیدی، غرور و تعصب است.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

تحصیلکرده

کتاب تحصیلکرده زندگینامه نویسنده و تاریخ‌نگار آمریکایی به نام تارا وستور است. سارا در یک خانواده به شدت متعصب و مذهبی به دنیا آمد. پدر و مادرش نه تنها دولت و حتی درمان پزشکی را قبول نداشتند؛ بلکه حتی برای فرزندان خود شناسنامه هم نگرفته بودند. در این رمان نحوه پیشرفت و فارغ‌التحصیل شدن سارا در چنین شرایطی را دنبال خواهید کرد.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمزاز ما بهتران

این کتاب نیز یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است. مالکان گلدول در کتابش توضیح می‌دهد که چه چیزی باعث موفقیت بهترین‌ها، مشهورترین‌ها و معروف‌ترین افراد می‌شود؟ اصلا افراد موفق و ستاره‌ها از کجا آمده‌اند و چگونه تربیت می‌شوند؟ در این کتاب همچنین مصاحبه افراد نابغه وجود دارد که دارای ضریبهوشی بسیار بالا هستند؛ اما هرگز به انسان‌های موفق تبدیل نشدند.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

خودت باش دختر

این کتاب اثر ریچل هالیس است. انتشار آن در سال ۲۰۱۸ سر و صداهای زیادی در آمریکا به پا کرد و خیلی زود پایش به فهرست‌های بزرگ و مشهور باز شد. کتاب خودت باش دختر اتفاقاتی را که برای ریچل هالیس در طول مسیر زندگی‌اش رخ داده روایت می‌کند. ماهیت کلی کتاب در این باره است که ما برای قرار گرفتن. در مسیر موفقیت، باید ذهنیت‌های غلط را از خود دور کنیم.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

من پیش از تو

یکی از پرفروشترین کتاب‌های نیویورک تایمز، رمان عاشقانه به نام من پیش از تو است. این رمان جزو کتاب‌هایی که فیلم شدند می‌باشد و فیلمش هم همچون کتابش، بسیار پرطرفدار و پرفروش است. نویسنده کتاب یعنی جوجو مویز، تاکنون دو بار جایزه‌ انجمن  نویسندگان رمان عاشقانه را از آن خود کرده است. عشقی که میان شخصیت‌های اصلی وجوددارد، فراتر از عشق‌های زمینی است.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

کار عمیق

آقای کال نیوپورت اصول تمرکز را برای اولین بار در کتاب خود با عنوان کتاب کار عمیق ارائه کرد. او در کتاب پرفروش خود می‌گوید: «حلقه گمشده موفقیت در در دنیای پرآشوب امروز، تمرکز است.» البته کال نیوپورت هر کاری با تمرکز بالا را عمیق نمی‌داند. کار عمیق یعنی فعالیت‌هایی که ما آنها را بدون هیچ حواس پرتی انجام می‌دهیم. بدون شک با خواندن این کتاب، نگرشی تازه درباره نحوه تمرکز و انجام کار‌ها به صورت عمیق کسب خواهید کرد.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

هنر ظریف بی‌خیالی

ما انسان‌ها معمولا از زندگی خود ناراضی هستیم و همه چیز را سخت می‌گیریم. آیا بی‌خیال بودن برایتان سخت است؟ آیا می‌خواهید با خیال راحت زندگی کنید؟ خب، کافی است این کتاب پرفروش را در دست بگیرید و مطالعه کنید. مارک منسون در کتاب خود می‌گوید: ما آن‌قدر فرصت، قدرت و انرژی نداریم که به همه چیز اهمیت دهیم. باید بی‌خیال خیلی چیزها شویم تا بتوانیم حواس خود را به گزینه‌‌های محدود و مشخص جمع کنیم. بنابراین کتاب هنر ظریف بی خیالی فقط درباره‌ بیخیالی نیست؛ بلکه اتفاقا درباره‌ توجهِ بیش از حد به اهداف، ارزش‌ها و بی‌توجهی به حواشی است .

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

مینیمالیسم دیجیتال

در کتاب مینیمالیسم دیجیتال درباره نحوه حذف مسائل غیرضروری و توجه‌ به اموری که ضروری هستند خواهید خواند. متاسفانه کمپانی‌ها برای بدست آوردن سود بیشتر، محصولات خود را به شکلی تولید می‌کنند که مشتریان به آنها معتاد شوند. بنابراین ضروری است تا با دیدی باز با دنیای دیجیتال و مجازی برخورد کنیم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله «مینیمالیسم دیجیتال چیست؟» را هم مطالعه کنید.

پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمزحرف آخر

امروزه کسب موفقیت در دنیای ادبیات بسیار دشوار است؛ زیرا نویسندگی به یک شغل حرفه‌ای تبدیل‌ شدهاست. اکثر نویسندگان نه تنها می‌خواهند محبوبترین و مشهورترین نویسنده‌ ژانر خود باشند؛ بلکه درآمد بالایی هم بدست آورند. خب، متاسفانه هنر نویسندگی برای دستیابی به این موارد کافی نیست؛ زیرا بازاریابی ناشر و نویسنده حرف اول را می‌زند.

راه یافتن به لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز یکی از بهترین راه‌ها برای شناخته شده کتاب، نویسنده و ناشر است. اگر یک کتاب بتواند چند هفته در صدر این فهرست قرار گیرد، شانس زیادی برای ترجمه شدن را پیدا خواهد کرد. پس با دانستن تمام این‌ها، با خیال راحت می‌توانید به کتاب‌های پرفروش معرفی شده در این مقاله اعتماد کنید، آنها را تهیه کنید و از خواندنشان لذت ببرید!

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *