H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

بهترین ناشران ایران

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

بهترین ناشران ایران

مشخصات:

دانلود فایل :

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

فهرست مطالب

بهترین ناشران ایران کدامند؟ 19 نشر برتر ایرانی

فهرست مطالب

انتخاب یک کتاب مناسب برای مطالعه گاهی اوقات سختترین کار ممکن است. در واقع خیلی از ما به خاطر اینکه نمی‌توانیم کتاب خوبی برای مطالعه کردن پیدا کنیم، از کتاب خواندن منصرف می‌شویم. اما اصلا چگونه باید کتاب خوبی را انتخاب کرد؟ یکی از راه‌های انتخاب کتاب مناسب برای مطالعه، توجه به ناشر آن است. در واقع ناشران معتبر معمولا بهترین کتاب‌ها را برای انتشار انتخاب می‌کنند. برای همین هم تصمیم گرفتیم در این مقاله به شما بهترین انتشارات یا همان ناشران ایرانی را معرفی کنیم. در ضمن، انتخاب ناشر معتبر می‌تواند نقش مهمی را در انتخاب بهترین ترجمه نیز ایفا کند. حال بیایید به سراغ برخی از این ناشران ایرانی برویم. 

نشر ققنوس

نشر ققنوس از بهترین ناشران ایرانی

انتشارات ققنوس بدون شک یکی از خوشنام‌ترین انتشارات ایرانی است. اما قصه راه اندازی و شروع به کار این نشر هم تا حدودی جالب و خواندنی است. امیرحسین زادگان، موسس نشر ققنوس از سال 1350 کارش را در یک کتابفروشی به نام امیر آغاز کرد. بعد از 4 سال او کار نشر را شروع کرد و انتشاراتش را هم با همان نام نشر امیر تاسیس کرد. البته در سال 1356 نام نشر خود را از امیر به ققنوس تغییر داد. نخستین کتابی که این نشر به انتشار رساند کتاب توراندخت، اثر برتولت برشت و با ترجمه رضا کرم‌رضایی بود. عمده فعالیت نشر ققنوس در زمینه چاپ کتاب‌های داستانی است اما چاپ آثاری در زمینه فلسفه، روانشناسی و تاریخ نیز در کارنامه آن‌ها به چشم می‌خورد.

البته نشر ققنوس از چاپ کتاب برای کودکان و نوجوانان نیز غافل نبوده و نشر سرود که زیر مجموعه این انتشارات است در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کند. در ادامه برخی از مهمترین آثاری که این نشر تاکنون منتشر کرده را می‌بینیم.

 1. سمفونی مردگان
 2. سال بلوا
 3. توراندخت
 4. شازده احتجاب
 5. برتری خفیف
 6. ملت عشق
 7. برتری خفیف

دفتر مرکزی: تهران، خیابان انقلاب، خیابان ١٢ فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری غربی، شماره ۱۱۱

سایت انتشارات ققنوس


نشر چشمه

نشر چشمه بهترین ناشران ایرانی

یکی دیگر از ناشران خوشنام و قدیمی ایرانی که مانند نشر ققنوس کارش را از یک کتابفروشی آغاز کرد. نشر چشمه به کیفیت بالای کتاب‌ها و طراحی جلد زیبایش معروف است. در بین انواع ژانر کتاب، نشر چشمه بیشتر به چاپ کتاب‌های ادبی روی آورده است. در این میان می‌توان به آثار بزرگانی مانند احمد شاملو، محمود دولت آبادی، فیردون مشیری، صادق هدایت و … اشاره کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبتی که در آثار منتشر شده این نشر به چشم می‎خورد همکاری با بهترین مترجم های کتاب در ایران است. در واقع وقتی از نشر چشمه رمانی را برای مطالعه تهیه می‌کنید، تقریبا می‌توانید مطمئن باشید که ترجمه آن خوب و روان است. البته این نشر هم علاوه بر رمان و کتاب‌های ادبی به انتشار کتاب‌هایی در زمینه سیاست، اقتصاد، موسیقی، سینما و… پرداخته است. با هم نگاهی به برخی آثار مشهور منتشر شده توسط این نشر می‌اندازیم:

 1. عقاید یک دلقک
 2. اتحادیه ابلهان
 3. جز از کل
 4. هنر شفاف اندیشیدن
 5. اشتباه در ستاره‌های بخت ما
 6. عامه پسند

نشانی: تهران، خیابان کارگر شمالی، تقاطع بزرگراه شهید گمنام، خیابان چهارم، نبش خیابان صالحی، پلاک ۲

سایت نشر چشمه


نشر ثالث ؛ بهترین ناشر کتاب های سیاسی و زندگینامه ایران

نشر ثالث

نشر ثالث تقریبا نشر جوانی به حساب می‌آید. جوان از این حیث که در سال 1375 تاسیس شده و قدمت آن هنوز به 30 سال نمی‌رسد. با این وجود اما نشر ثالث را همه با کتاب‌هایی که در زمینه تاریخ، سیاست و به خصوص برخی از بهترین کتاب های زندگینامه به چاپ رسانده است می‌شناسند. این نشر توسط آقای محمدعلی جعفری مطبعه چی تاسیس شده است. البته نشر ثالث در سایر زمینه‌ها نیز فعالیت دارد و کتاب‌های سایر ژانرها را نیز منتشر می‌کند. برای آشنایی با برخی آثار مشهور این نشر کافیست به کتاب‌های زیر نگاه کنید:

 1. کیمیاگر
 2. مائو
 3. آتش و خشم
 4. هزار خورشید تابان

آدرس فروشگاه: خیابان کریم خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰، طبقه چهارم

سایت نشر ثالث


نشر مرکز

نشر مرکز

نشر مرکز هم از دیگر ناشران خوب ایرانی است که در سال 1364 تاسیس و آغاز به کار کرد. عمده فعالیت این نشر به چاپ آثار ادبی (غیر داستانی) فلسفه، تاریخی و سیاسی مربوط می‌شود. مشهورترین اثر داستانی این نشر کتاب روی ماه خداوند را ببوس از مصطفی مستور است. نشر مرکز هم مانند نشر ققنوس در زمینه کتاب‌های کودکان و نوجوانان هم فعالیت می‌کند. این نشر آثار این گروه سنی را با نام کتاب مریم و آثار علمی خود را با نام کتاب ماد به بازار عرضه می‌کند. در پایان برخی آثار مشهور نشر مرکز را با هم می‌بینیم:

 1. روی ماه خداوند را ببوس
 2. یا این یا آن
 3. پوپولیسم
 4. هنر پیر شدن
 5. روسو

تهران، خیابان فاطمی، خیابان باباطاهر، شماره‌ی 8

سایت نشر مرکز


نشر قطره

نشر قطره بهترین ناشران ایرانی

یکی دیگر از ناشران خوشنام ایرانی که در دی ماه 1367 کار خود را شروع کرد. نشر قطره را با آثار متنوعی که چاپ می‌کند می‌شناسند. البته عمده شهرت آن به چاپ کتاب‌‌های داستانی و برخی از بهترین کتاب های روانشناسی برمی‌گردد. نکته مهمی که درباره نشر قطره صدق می‌کند انتخاب برخی از بهترین مترجمان ایرانی برای ترجمه آثار نویسندگان خارجی است. در ادامه به برخی از مهمترین آثاری که نشر قطره به چاپ رسانده را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. حکایت دولت و فرزانگی
 2. وقتی نیچه گریست
 3. سه شنبه ها با موری
 4. مرگ ایوان ایلیچ
 5. بار هستی
 6. مکبث

آدرس: تهران _ خيابان فاطمي _ خيابان شيخلر (ششم) _ كوچه‌ي بنفشه _ پلاك 8

سایت نشر قطره


نشر مروارید

نشر مروارید

نزدیک به 60 سال سابقه در عرصه انتشار کتاب یعنی اینکه نشر مروارید را باید بدون شک از بهترین ناشرین ایرانی بدانیم. انتشارات مروارید در سال 1340 تاسیس شد. اگرچه شروع فعالیت این نشر با آثار ادبی بوده است، اما بعد از مدتی نشر مروارید به سراغ موضوعاتی همچون روانشناسی، مدیریت و طنز نیز رفت. حال نوبت آن می‌رسد تا با برخی از بهترین آثار این نشر بیشتر آشنا شویم.

 1. هنر عشق ورزیدن
 2. نام من سرخ
 3. کوری
 4. جادوی فکر بزرگ
 5. نفر بعدی که در بهشت ملاقات می‌کنید

آدرس فروشگاه : خیابان انقلاب ، جنب خیابان دانشگاه ، پلاک ۱۱۸۸
دفتر مرکزی : تهران ، خیابان انقلاب ، خیابان وحید نظری ، پلاک ۲۹

سایت انتشارات مروارید


نشر نی

نشر نی از بهترین ناشران ایرانی

یکی دیگر از ناشران قدیمی و فعال ایرانی که اتفاقا به شدت هم حامی کتابفروشی‌ها است. نشر نی را همه با نمایشنامه‌های بی‌نظیر ایرانی و خارجی که منتشر می‌کند می‌شناسند. البته این تنها فعالیت انتشارات قدیمی نی نیست. نشر نی علاوه بر ادبیات، در حوزه‌هایی همچون علوم اجتماعی، علوم سیاسی، حقوق، اقتصاد، فلسفه و دین و … کتاب‌های مختلفی را روانه بازار کرده است. کیفیت فوق‌العاده کتاب‌ها در کنار کمک گرفتن از مترجم‌های خوب و کار بلد این نشر را به یکی از بهترین انتشارات و ناشران ایرانی تبدیل کرده است. نشر نی تا کنون بیش از 1500 عنوان را در زمینه‌های گفته شده روانه بازار کرده است. کتاب ایران بین دو انقلاب که در مقاله بهترین کتاب های سیاسی به آن پرداختیم از جمله آثاری است که توسط همین انتشارات به چاپ رسیده است. برخی دیگر از آثار مهم نشر نی عبارتند از:

 1. آنتیگون
 2. آرزوهای بر باد رفته
 3. آخرین پر سیمرغ
 4. بلندی های بادگیر
 5. سرگذشت فلسفه

تهران، خیابان فاطمی، خیابان رهی معیری، بالاتر از خیابان فکوری، شماره ۲۰

سایت نشر نی


نشر امیرکبیر

انتشارات امیرکبیر بهترین ناشران ایرانی

از قدیمی‌ترین و بهترین ناشران ایرانی که هنوز هم بعد از گذشت بیش از 70 سال در حال چاپ و انتشار کتاب‌های گوناگون است. انتشارات امیرکبیر در سال 1328 تاسیس شد. اتفاق جالب اینکه رشد و توسعه این انتشارات تا دهه پنجاه باعث شد این نشر به بزرگترین بنگاه انتشاراتی خاورمیانه تبدیل شود. در واقع برخی کارهایی که این نشر انجام داد الگویی برای سایر انتشارات ایرانی در مسیر شد. به همین دلیل هم بسیاری از نشر امیرکبیر به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و بهترین ناشران ایرانی یاد می‌کنند. مهمترین اثر منتشر شده در انتشارات امیرکبیر فرهنگ فارسی 6 جلدی معین است. این انتشارات در زمینه چاپ کتاب‌های داستانی و غیر داستانی فعالیت دارد. برخی از بهترین آثار آن عبارتند از:

 1. ترجمه کلیله و دمنه
 2. جاناتان مرغ دریایی
 3. فرهنگ فارسی 6 جلدی معین
 4. فرهنگ انگلیسی و فارسی آریان‌پور
 5. دایره المعارف مصاحب

تهران، ضلع جنوب شرقی مخبرالدوله (تقاطع جمهوری و سعدی)، پلاک 2

سایت انتشارات امیرکبیر


نشر نگاه

انتشارات نگاه

یکی دیگر از ناشران خوشنام ایرانی که فعالیت خود را از قبل انقلاب و در سال 1352 آغاز کرده است. نشر نگاه را یکی از برترین ناشران در حوزه ادبیات و علوم انسانی است. شاید دلیل اصلی محبوبیت آن انتشار کتاب شعر شاعران ترانه‌سرایان جدید و قدیمی است. از شاملو و سیمین بهبهانی گرفته، تا حسین منزوی، رضا براهنی و بزرگ علوی همگی شاعران نویسندگانی بودند که در این مدت تقریبا 50 ساله با نشر نگاه همکاری داشته‌اند. البته این نشر آثار مهمی را نیز در سایر زمینه‌ها به چاپ رسانده که در این بین می‌توان به کتاب نبرد من اشاره کرد. نبرد من اثر آدولف هیتلر است و برای مدت زیادی جزو یکی از کتاب های ممنوعه جهان به شمار می‌رفت. اما بعد از اتمام این ممنوعیت نشر نگاه نیز آن را ترجمه و به چاپ رساند. سایر آثار مهم این نشر عبارتند از:

 1. چشمهایش
 2. شازده کوچولو
 3. امشب کنار غزل‌های من بخواب
 4. تصور کن
 5. داستان دو شهر
 6. نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

خیابان انقلاب ، خیابان شهدای ژاندارمری ، بین خ فخر رازی و خ دانشگاه ، پلاک ۶۳ طبقه ی پنجم

سایت انتشارات نگاه 


نشر نسل نو اندیش؛ از بهترین ناشران ایرانی کتاب‌های غیرداستانی

نسل نواندیش بهترین ناشران ایرانی

“نان خواندنت را بخور!”
این جمله شعار انتشارات نسل نواندیش است. نسل نواندیش یکی از اولین انتشاراتی است که در ایران اقدام به نشر کتاب‌های مدیریت و موفقیت کرد. این نشر که فعالیت خود را از سال 1376 آغاز کرده است، همواره سعی کرده ترجمه کتاب‌های روز دنیا را خیلی زود در بازار داخلی عرضه کند. تقریبا تمام آثار نشر نسل نواندیش را کتاب‌های غیرداستانی تشکیل می‌دهند. در بین نویسندگانی که آثار آن‌ها در این انتشارات به چاپ رسیده است می‌تواند به آنتونی رابینز، دونالد ترامپ، ناپلئون هیل، دارن هاردی، رابرت کیوساکی و برایان تریسی اشاره کرد. کتاب جامع زبان اسرار زبان بدن که در مقاله کتاب برای افزایش روابط عمومی به آن اشاره کردیم هم توسط همین انتشارات به چاپ رسیده است. برخی دیگر از آثار منتشر شده توسط آن‌ها عبارتند از:

 1. از خوب به عالی
 2. اثر مرکب
 3. شخصیت شما همیشگی نیست
 4. قدرت ذهن ناخودآگاه شما

تهران، میدان ولیعصر . ابتدای کریمخان زند . پلاک ۳۰۸ ساختمان کیمیا

سایت انتشارات نسل نواندیش


نشر نوین؛ از بهترین ناشران ایرانی توسعه فردی و کسب و کار

 نشر نوین از بهترین ناشران ایران

تب کسب و کارهای اینترنتی و موفقیت در این فضا بسیاری افراد را به سمت کتاب‌های کسب و کار و توسعه فردی کشانده است. نشر نوین هم یکی از بهترین انتشاراتی است که در زمینه چاپ و توزیع کتاب‌های توسعه فردی فعالیت می‌کند. این نشر که از سال 1392 فعالیتش را شروع کرده است، تاکنون موفق شده جوایزی همچون شرکت خلاق را به دست آورد. این نشر در کنار ترجمه و انتشار بهترین آثار در زمینه کسب و کار توسعه فردی، مجله کسب و کار هاروارد را نیز با ترجمه فارسی وارد بازار کرده است. همچنین کتاب مینیمالیسم دیجیتال هم توسط نشر نوین ترجمه و چاپ شده است. در ادامه برخی از دیگر آثار مهم منتشر شده توسط نشر نوین را می‌بینیم. برخی دیگر از آثار مهم پاپ شده توسط این نشر عبارتند از:

 1. قانون 5 ثانیه
 2. واقعیت
 3. عادت های اتمی
 4. قدرت عادت
 5. پوست در بازی

آدرس: تهران، خیابان عباس آباد (بهشتی)، خیابان سرافراز، کوچه دوم ب، پلاک 15، واحد 7

سایت نشر نوین


نشر آموخته

نشر آموخته از بهترین ناشران ایرانی

یک نشر خوب و بسیار جوان که از قضا کتاب‌های خوبی را هم منتشر کرده است. نشر آموخته از آن دست انتشاراتی است که تنها بر روی یک یا دو موضوع تمرکز دارند. در واقع تا لحظه نگارش این مقاله تمام کتاب‌های نشر آموخته در دو دسته‌بندی توسعه کسب و کار و توسعه فردی خلاصه می‌شوند. پس می‌توان حدس زد کتاب‌های انتشارات آموخته غالبا حاوی نکاتی هستند که استفاده از آن‌ها می‌تواند ما را به سمت و سوی موفقیت سوق دهد. مثلا کتاب‌هایی مانند ذهن حواس جمع و اصل گرایی که خلاصه هر دوی آن‌ها در باشگاه کتابخوانی ما موجود است، توسط این نشر ترجمه و منتشر شده‌اند. برخی دیگر از آثار مشهور منتشر شده توسط این نشر عبارتند از:

 1. با چرا شروع کنید
 2. از صفر به یک
 3. این است بازاریابی
 4. گاو بنفش

دفتر مرکزی: اصفهان – اتوبان شهید دستجردی – خلیج فارس ۱۱ (امام خمینی) – نبش بن بست ۵ – پلاک ۱۲۴

سایت نشر آموخته


نشر میلکان

نشر میلکان بهترین ناشران ایرانی

یکی دیگر از ناشران نوپا که اتفاقا آن‌ها هم مانند نشر آموخته فعالیت خود را از سال 1393 آغاز کردند. نشر میلکان اما نسبت به نشر آموخته کتاب‌هایی با موضوعات متفاوت‌تر منتشر می‌کند. از رمان و فلسفه گرفته، تا مدیریت و توسعه فردی همگی موضوعاتی هستند که برخی از بهترین کتاب‌های آن‌ها در نشر میلکان به چاپ می‌رسند. میلکان را با طراحی‌های جالب روی جلدش هم می‌شناسند. این انتشارات علیرغم اینکه هنوز 10 سال از عمرش نمی‌گذرد، توانسته طرفداران خوبی برای خود پیدا کند. برخی از بهترین کتاب‌های منتشر شده توسط نشر میلکان عبارتند از:

 1. النور و پارک
 2. بی حد و مرز
 3. رهبری
 4. کار عمیق
تهران، خیابان نوفلاح

سایت نشر میلکان


نشر راه پرداخت؛ از بهترین ناشران ایرانی ارزش دیجیتال و فناوری مالی

راه پرداخت

یکی دیگر از جوانترین ناشران ایرانی لیست ما که زمینه فعالیتش هم درست مثل خود آن نوپاست. نشر راه پرداخت را می‌توان بهترین ناشر ایرانی در زمینه کتاب های ارز دیجیتال و فناوری مالی دانست. البته راه پرداخت تنها یک انتشارت کتاب نیست. در واقع این انتشارات در کنار پایگاه خبری راه پرداخت، ماهنامه چاپی عصر تراکنش موسسه راه پرداخت را تشکیل می‌دهند. این مجموعه از سال 1390 تا به الان مهمترین رسانه ایران در زمینه فین تک یا همان فناوری مالی به حساب می‌آیند. به همین علت هم امروزه با همه‌گیر شدن تب ارزهای دیجیتال، بسیاری از افراد کتاب‌های منتشر شده توسط این انتشارات را برای آگاهی از ساز و کار این بازار مطالعه می‌کنند. برخی از بهترین کتاب‌های منتشر شده توسط این انتشارات عبارتند از:

 1. یک ساتوشی
 2. کسب و کار بلاکچین
 3. انقلاب بلاکچین
 4. اقتصاد کریپتو
 5. اقتصاد اشتراکی

سایت نشر راه پرداخت


نشر سوره مهر؛ از بهترین ناشران ایرانی دفاع مقدس

نشر سوره مهر بهترین ناشران ایرانی

یکی از بهترین ناشران ایرانی در زمینه چاپ کتاب‌های اسلامی و کتاب های دفاع مقدس که علاقه‌مندان به این ژانر کاملا با آن آشنایی دارند. عمده کتاب‌های منتشر شده توسط این انتشارات آثاری هستند که به معرفی فرهنگ ایرانی-اسلامی می‌پردازند. برخی از آثار منتشر شده توسط این نشر توانسته‌اند با اقبال بسیار خوبی روبرو شوند. به طوری که حتی تا بیش از 150 بار تجدید چاپ شده‌اند. انتشارات سوره مهر تا کنون 250 جلد کتاب را برای گروه‌های سنی مختلف منتشر کرده است. در فهرست زیر برخی از مشهورترین این کتاب‌ها را می‌بینیم:

 1. پایی که جا ماند
 2. آن بیست و سه نفر
 3. دختر شینا
 4. دا

نشر سایه سخن

نشر سایه سخن

انتشارات سایه سخن یکی دیگر از نشرهای مهم ایران است که تمرکزش بر روی آثار غیر داستانی است. این نشر که در سال 1389 تاسیس شده است بیشتر در زمینه کتاب‌های روانشناسی فعالیت می‌کند. در واقع برخی از بهترین کتاب های روانشناسی در این انتشارات ترجمه و به چاپ رسیده‌اند. برای مثال کتاب شکاف اعتماد به نفس که از آثار برجسته در جهت افزایش اعتماد به نفس است در نشر سایه سخن به چاپ رسیده است. همچنین بد نیست بدانید این نشر همکاری ویژه‌ای با دکتر علی صاحبی دارد. کتاب مشهور تئوری انتخاب هم توسط همین دکتر صاحبی ترجمه و در نشر سایه سخن به چاپ رسیده است. از آثار مشهور چاپ شده توسط این نشر می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. تئوری انتخاب
 2. سیلی واقعیت
 3. ازدواج بدون شکست
 4. سفر و یک مغز ما
 5. زندگی هدفمند

تهران، خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، کوچه بهشت آیین، پلاک 19، طبقه همکف

سایت انتشارات سایه سخن


نشر فرهنگ معاصر؛ از بهترین ناشران ایرانی کتاب‌‎های مرجع

نشر فرهنگ معاصر بهترین ناشران ایرانی

تقریبا تمام ما تجربه استفاده از فرهنگ‌های دو جلدی سلیمان حییم را داشته‌ایم. فرهنگ‌هایی که به دو شکل انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی منتشر شده بودند. این نکته را گفتیم تا شما را با یکی دیگر از ناشران قدیمی ایرانی آشنا کنیم، انتشارات فرهنگ معاصر. این انتشارات از سال 1360 کار خود را در بازار نشر شروع کرده است. جالب اینکه اولین کتاب‌های منتشر شده توسط این نشر، همان فرهنگ دوجلدی مرحوم حییم است. اگرچه در طول این 40 سال فعالیت آن‌‎ها به سراغ سایر انواع کتاب رفته‌اند، اما تمرکز آن‌ها همواره بر چاپ فرهنگ‌های مختلف بوده است. همچنین برخی از فرهنگ‌های قدیمی هم در این انتشارات بازسازی و ویرایش شده است. از مشهورترین آثار منتشر شده توسط نشر فرهنگ معاصر می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:

 1. فرهنگ معاصر پویا
 2. فرهنگ دانشگاهی آلمانی-فارسی
 3. مجموعه دانش معاصر
 4. فرهنگ‌های عربی
 5. فرهنگ‌های فرانسه

تهران، خیابان طالقانی، بین وصال و فلسطین، خیابان فریمان، شماره 28

سایت انتشارات فرهنگ معاصر


نشر هدهد؛ از بهترین ناشران ایرانی کتاب کودک

هدهد از بهترین ناشران ایرانی

نگارش و انتشار کتاب برای کودکان و نوجوانان همواره چالش بزرگی برای ناشران بوده است. اما وقتی کانون پرورش فکری پا به میدان بگذارد، چاپ کتاب‌های مفید برای این گروه سنی آسانتر می‌شود. کتاب هدهد یکی از زیر مجموعه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. برای همین هم آثار منتشر شده در آن از فیلتر متخصصانی عبور می‌کند که توانایی تشخیص کتاب‌های مفید را دارند. البته چاپ و انتشار کتاب تنها کاری نیست که نشر هدهد به آن مشغول است. این مجموعه علاوه بر چاپ کتاب، به راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌ها هم مشغول است. برخی از آثار مشهور نشر هدهد عبارتند از:

 1. المر فیل رنگارنگ
 2. جم جمک برگ خزون
 3. مرغ سرک پا کوتاه
 4. بوسه‌هایی برای بابا

نشانی: تهران، خیابان یوسف آباد، خیابان وفاکیش توحیدی (بیست و سوم)، کوی ۲۳ شایان، پلاک ٢۶، درب سمت چپ، تک زنگ.

سایت انتشارات هدهد


نشر جنگل؛ یکی از بهترین ناشران کتاب های خارجی در ایران

انتشارات جنگل از بهترین های ایرانی

بیراه نخواهد بود اگر بگوییم انتشارات جنگل قوی‌ترین نشری است که در زمینه چاپ کتاب‌های انگلیسی و سایر زبان‌ها فعالیت می‌کند. این انتشارات با چاپ تعدادی از بهترین رمان های انگلیسی توانسته جای خود را در بازار به خوبی پیدا کند. درواقع انتشارات جنگل به سبب استفاده از دستگاه‌های پیشرفته، توانسته آثار سایر زبان‌ها را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت به چاپ برساند. رمان‌ها، کتاب‌های روانشناسی، موفقیت، فرهنگ‌ها و کتاب‌های آموزش زبان بخش عمده‌ای از آثار چاپ شده توسط این نشر را شامل می‌شوند. از جمله کتاب‌های مشهوری که این انتشارات چاپ کرده است می‌توان به آثار زیر اشاره کرده:

 1. Indistractable
 2. Why we sleep
 3. Pride and Prejudice
 4. 12 Rules of Life

تهران، میدان انقلاب، خیابان انقلاب، خیابان 12فروردین، خیابان لبافی نژاد نرسیده به خیابان منیری جاوید (اردیبهشت)، شماره 185

سایت انتشارات جنگل

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

4 پاسخ

 1. ممنون از معرفی و این کار خوبی که انجام دادید
  من رضا قربانی هستم مدیر انتشارات راه پرداخت
  به فهرست شما انتشارات آریانا قلم را هم می‌شود اضافه کرد.

 2. بنام خدا
  با سلام و عرض ادب،
  نام چهار ناشر خوب از قلم نیفتاده؟
  نشر علمی فرهنگی
  نشر دایره المعارف بزرگ اسلامی
  نشر مولی
  نشر کارنامه
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *