H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

بهترین کتاب های سیاسی

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

بهترین کتاب های سیاسی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین کتاب های سیاسی ؛ از اورول تا میشل فوکو

فهرست مطالب

سیاست همواره یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در هر جمعی به حساب می‌رود. افراد زیادی هم از بحث‌های سیاسی فراری‌اند چرا که به نظرشان سیاست موضوع خسته کننده و پیچیده‌ای است. ولی اگر با خواندن بهترین کتاب‌های سیاسی سواد سیاسی خودمان را بالا ببرید دیگر گمان نمی‌کنم که سیاست را خسته کننده بدانید. بلکه علاقه دارید هرچه بیشتر راجع به آن بدانید و نظرتان را با دیگران در میان بگذارید. اما تنها هدف خواندن بهترین کتاب های سیاسی شرکت کردن در بحث‌های سیاسی نیست. البته مطالعه کتاب های سیاسی در دنیای امروز به اندازه کتاب های انگیزشی طرفدار ندارد، اما خواندن آن‌ها اهمیت زیادی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

مزایای خواندن کتاب های سیاسی

در جامعه‌ی امروزی خواندن کتاب های سیاسی یکی از واجبات محسوب می‌شود. چرا که اگر بخواهیم در دنیای اطراف خود تاثیرگذار باشیم باید سواد سیاسی خود را بالا ببریم. در این صورت می‌توانیم آگاهی بیشتری از جامعه و دنیای خود داشته باشیم. دیگر مزیت خواندن بهترین کتاب های سیاسی آشنا شدن با دیدگاه‌های متفاوت دیگر است. اصولا اکثر افراد متعصب در سیاست کتاب‌های زیادی نخوانده‌اند و با دیگر نظریات به خوبی آشنا نیستند. به‌ همین علت تنها نظر خودشان را درست فرض می‌کنند. در صورتی که به اندازه‌ی کافی در زمینه‌ی سیاست مطالعه داشته باشید متوجه خواهید شد که دیدگاه‌های دیگر هم قابل احترام هستند.


همچنین بخوانید: بهترین کتاب های فلسفی


 

تاریخ و سیاست

هر فردی برای تاثیرگذاری در دنیای امروز باید به اندازه‌ی کافی از اطلاعات سیاسی و تاریخی برخوردار باشد. چرا که تاریخ و سیاست مکمل یکدیگرند. با تاریخ می‌توانیم از سرگذشت گذشتگانمان آگاه شویم و از آن‌ها درس بگیریم. آشنایی با سیاست‌های امروز دنیا هم به ما کمک می‌کند بهترین و ارزشمند‌ترین تصمیم‌ها را برای خود و جامعه‌ بگیریم. پس خواندن بهترین کتاب‌های تاریخی و سیاسی برای رسیدن هر ملت به موفقیت واجب است. در این مقاله هم به معرفی بهترین کتاب های سیاسی در جهان می‌پردازیم.

 

۱- قلعه‌ی حیوانات/ جورج اورول

تصویر کتاب قلعه‌ی حیوانات از بهترین کتاب های سیاسی

تنها آدم خوب، آدم مرده است. همین جمله می‌تواند نشان دهنده‌ی شورش حیوانات یک مزرعه باشد. قلعه‌ی حیوانات به نحوی از سیاست سخن می‌گوید که تا به حال کسی این کار را نکرده است. در این کتاب اثری از انسان‌ها نیست و کل شخصیت‌های کتاب حیوانات یک مزرعه هستند. آن‌ها با رهبری یکی از حیوانات با شورشی عجیب علیه رئیس مزرعه دست می‌زنند و مدیریت مزرعه را خودشان به دست می‌گیرند. در این کتاب شخصیت پردازی‌ها به بهترین شکل ممکن انجام شده است و به روان‌ترین و جذاب‌ترین حالت ممکن از سیاست سخن می‌گوید.

حیوانات که پس از شورش و انقلاب خود به بهترین شکل ممکن زندگی می‌کنند پس از مدتی دچار مشکلاتی می‌شوند که آرمان‌های روز اولشان را نقض می‌کند. این جا است که سیاست پیچیده و آلوده می‌شود. قلعه‌ی حیوانات قطعا یکی از بهترین کتاب های سیاسی است که با داستان جالب و بی‌نظیرش شما را به خود جذب می‌کند. 


۲- چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟/ جیمز ای. رابینسون، دارون عجم اوغلو

چرا ملت ها شکست می خورند

 

چرا ملت‌ها شکست می‌خورند به طور قطع نگاه شما را به دنیا تغییر خواهد داد. این کتاب یکی از بهترین کتاب های سیاسی به شمار می‌آید که به سوال مهمی که سال‌ها یا شاید قرن‌هاست که بی جواب مانده است پاسخ می‌دهد. اینکه چرا بعضی ملت‌ها ثروتمند و بعضی دیگر فقیرند؟ علت آن فرهنگ است یا موقعیت جغرافیایی؟ و یا بی توجهی به سیاست‌های درست؟

این کتاب پاسخ می‌دهد که هیچ‌کدام! وگرنه چطور می‌شود توضیح داد که کشور بوتسوانا به یکی از سریع‌ترین کشور‌های درحال پیشرفت دنیا تبدیل شده است؟ درحالیکه دیگر کشور‌های آفریقایی مثل زیمباوه و کنگو همچنان در فقر و خشونت دست و پا می‌زنند.

دارون عجم اغلو و جیمز ای. رابینسون با طرز نگاهی جدید به بررسی مسائل اقتصادی ملت‌ها از طریق سیاست می‌پردازند. آن‌ها ریشه‌ی تمام مشکلات اقتصادی را بررسی می‌کنند و برای حل آن‌ها راهکار پیشنهاد می‌کنند.

خرید کتاب از کتاب ایران


۳- ۲۱ درس برای قرن ۲۱/ یووال نوح هراری

تصویر کتاب 21 درس برای قرن 21

یووال نوح هراری که احتمالا با کتاب‌های انسان خردمند و انسان خداگونه او آشنا هستید، این بار با کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱ به سیاست پرداخته است. او در کتاب انسان خداگونه گذشته‌ی انسان و در انسان خداگونه آینده‌ی او را به بحث گذاشت در حال حاضر با این کتاب به سراغ قرن ۲۱ و زمان حال می‌رود.

او این بار به سراغ چالش‌هایی آمده است که انسان امروزه با آن‌ها در گریبان است. مثلا اینکه چطور کامپیوتر و روبات‌ها معنای انسان را تغییر داده‌اند؟ چطور با این حجم عظیم از اخبار اشتباه و تقلبی سروکله بزنیم؟ و یا اینکه هنوز کشور‌ها و دین و مذهبشان به یکدیگر ارتباط دارند؟

یووال نوح هراری برای جان سالم به در بردن در این قرن تکنولوژی و سیاست‌های پیچیده، ۲۱ درس درباره‌ی سیاست و اقتصاد و جامعه به ما می‌دهد. او‌ به بررسی بزرگترین مسائلی که بشر امروزه با آن‌ها درگیر است مثل فقر، مهاجرت و پناه‌جویی تا گرمایش زمین می‌پردازد و ما را نسبت به این مسائل آگاه می‌سازد.

خرید کتاب از کتاب ایران


همچنین بخوانید: کتاب هایی که باید خواند ، آشنایی با بهترین کتاب های جهان


۴- توتالیتاریسم/ هانا آرنت

توتالیتاریسم

 

هانا آرنت نویسنده‌ی کتاب توتالیتاریسم به بررسی کامل حکومت‌های توتالیتر یا همان تمامیت‌خواه می‌پردازد. حکومت‌هایی که طرز زندگی افراد جامعه را از تفریح تا آموزش آن‌ها را خودش تعیین می‌کند. هانا آرنت در این کتاب بررسی می‌کند که این حکومت‌ها چگونه به وجود آمدند و چطور توانستند خود را حفظ کنند.

او به خوبی این مسئله را با موضوع یهودی ستیزی در اروپا که مقدمه‌ای برای پایه ریزی حکومت‌های توتالیتر است، شروع می‌کند و آن را ادامه می‌دهد. این کتاب جلد سوم مجموعه‌ی کتاب به نوشته‌ی آرنت است. او در بخش اول به طور کامل به یهودی ستیزی و در بخش دوم به امپرالیسم می‌پردازد. پس اگر به این موضوعات نیز علاقه مندید حتما خواندن ۲ کتاب دیگر با هم به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خرید کتاب از کتاب ایران

 

 

 


۵- ۱۹۸۴/ جورج اورول

تصویر کتاب 1984 از بهترین کتاب های سیاسی

جنگ صلح است، آزادی بردگی است و جهل قدرت است.
کتاب سیاسی دیگری از جورج اورول که به اندازه‌ی قلعه‌ی حیوانات جذاب و خواندنی
 است. جورج اورول بار دیگر در این کتاب که در لیست بهترین کتاب های سیاسی جای دارد با داستانی جذاب از سیاست و نظام‌های توتالیتر سخن می‌گوید. او در کتاب اول خود مقصودش را با حیوانات رساند و حالا در این کتاب با رسم ۳ کشور خیالی اوشینا، اوراسیا و والیتشیا این کار را انجام می‌دهد.

داستان این کتاب ممنوعه درباره‌ی فردی به نام وینستن اسمیت است که در کشور اوشینا که دارای نظام تمامیت‌خواه است زندگی می‌کند. در کشور آن‌ها حق آزادی بیان و اعتراض به شهروندان داده نمی‌شود. اما وینستن اسمیت با این که در وزارت خانه کار می‌کند از نظام حاکم به کشورش متنفر است که این موضوع او را وارد داستا‌ن‌های جذاب و پیچیده‌ای می‌کند.

۱۹۸۴ یکی از جذاب‌ترین و گیراترین کتاب‌های سیاسی است که به شما پیشنهاد می‌کنیم. جالب است بدانید که از این کتاب فیلم ۱۹۸۴ هم ساخته شده است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

خرید کتاب از کتاب ایران


۶- اتاقی که در آن اتفاق افتاد/ جان بولتون

تصویر کتاب اتاقی که در آن اتفاق افتاد

اگر علاقه‌مند به اخبار بوده باشید و آن را دنبال کرده باشید حتما در زمان رئیس جمهوری ترامپ در آمریکا نام جان بولتون را شنیده‌اید. او که در زمان ریاست جمهوری ترامپ مقام مشاور امنیت ملی آمریکا را بر عهده داشت پس از اتمام کارش کتابی با نام اتاقی که در آن اتفاق افتاد را منتشر کرد.

جان بولتون در این کتاب به خاطرات و مشاجره‌های خود با ترامپ در کاخ سفید صحبت می‌کند و به نوعی با این کتاب سیاست‌های ترامپ را زیر سوال می‌برد. دونالد ترامپ سعی کرد با شکایت از جان بولتون از انتشار این کتاب جلوگیری کند اما موفق نشد. بولتون در طول زندگی سیاسی خود سمت‌های زیادی داشته است. او در زمان جورج بوش نیز سفیر ایالات متحده در سازمان ملل بود.

جورج بولتون در کتاب خود درباره‌ی اختلاف نظرات خود با ترامپ بر سر ایران هم سخن می‌گوید. پس اگر به پشت پرده‌ی داستان‌های کاخ سفید مخصوصا در زمان ترامپ علاقه دارید کتاب اتاقی که در آن اتفاق افتاد یکی از بهترین کتاب های سیاسی برای شما است.

خرید کتاب از کتاب ایران

 


همچنین بخوانید: پرفروش ترین کتاب های جهان


۷- سیاست و خرد/ میشل کوفو

سیاست و خرد

میشل کوفو یک فیلسوف فرانسوی است که در کتاب سیاست و خرد مجموعه‌ی مصاحبه‌ای درباره‌ی نقطه نظرهای سیاسی‌اش گردآوری کرده است. او در این کتاب با استفاده از روش پرسش و پاسخی مصاحبه توانسته است به خوبی مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را بررسی کند و به بسیاری از سوال‌ها پاسخ بدهد.

فرد دیگری که در گذشته از روش مصاحبه برای صحبت‌هایش استفاده می‌کرد ژان پل سارتر بود. فوکو در این کتاب نگرش‌های سیاسی خودش را کاملا توضیح می‌دهد و آن را با ما به اشتراک می‌گذارد. او حتی در بخشی از کتاب خود به جرم شناسی نیز می‌پردازد.

 

 

خرید کتاب از کتاب ایران

 

 


۸- یونگ و سیاست/ ولودیمیر والتر اوداینیک

تصویر کتاب یونگ و سیاست از بهترین کتاب های سیاسی

پیشتر و در مقاله بهترین کتاب های خودشناسی کمی با یونگ آشنا شده‌ایم. اما در این کتاب والتر اوداینیک صحبت‌ها و‌ نوشته‌های یونگ و نتایج سیاسی‌اش بر اساس تحقیقات روانشناختی گرفته شده است را گردآوری کرده است.

به علت اینکه یونگ هیچ‌گاه کتابی در این زمینه منتشر نکرد تا درباره‌ی نظرات و دیدگاه‌های سیاسی‌اش صحبت کند، اوداینیک با نوشتن کتابی و با تحقیق بر تمام صحبت‌ها و نوشته‌های یونگ یکی از بهترین کتاب های سیاسی را به تحریر در آورده است. او در این کتاب دیدگاه‌های یونگ و فروید یکی از شناخته‌ شده‌ترین افراد در حوزه‌ی روانشناسی و روانکاوی است، با هم مقایسه می‌کند.

 

 

 

 

 

خرید کتاب از کتاب ایران


سخن پایانی؛ بهترین کتاب های سیاسی

سیاست مانند کلاف سردرگم و پیچیده‌ای است که می‌توان با خواندن بهترین کتاب های سیاسی آن را کم کم باز کرد و از آن سر درآورد. با این کار می‌توان به دیدگاه‌های جدیدی در این زمینه رسید و سواد سیاسی را بالا برد و‌ به فرد تاثیرگذارتری تبدیل شد. در جامعه‌ی امروز و قرن ۲۱ داشتن دانش و علوم سیاسی یکی از ملزومات است. پس بهتر است یک یا چند مورد از این کتاب‌ها را در لیست مطالعه خود قرار دهید و حتما بخوانید. 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *