H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

بهترین کتاب های انگیزشی

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

بهترین کتاب های انگیزشی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین کتاب های انگیزشی کدامند؟! ۱۵ بمب انگیزه!

فهرست مطالب

برای همه‌ی ما پیش آمده است که بعضی روزها انرژی و انگیزه کافی نداریم. صبح‌ها نمی‌خواهیم از تخت جدا شویم و دوست داریم کل روز بخوابیم یا کلی کار سرمان ریخته است ولی علاقه‌ای به انجام هیچ‌کدام نداریم. گاهی اوقات هم بعد از شکست در کاری و بی‌ثمر ماندن تلاش‌هایمان بی‌انگیزه می‌شویم و نمی‌توانیم دوباره شروع کنیم. این حس‌ها برای شما آشناست؟ انگیزه می‌تواند نقش مهمی در زندگی و موفقیت ما داشته باشد. مهم است که بدانیم چطور می‌توانیم انگیزه‌ی از دست رفته‌مان را دوباره بدست بیاوریم و به سمت اهدافمان در مسیر توسعه فردی حرکت کنیم. البته این موضوع به این معنی نیست که دیگر اتفاق بد یا شکستی را تجربه نخواهیم کرد. فقط باید یاد بگیریم که  چگونه پس از تجربه‌های ناخوشایند انگیزه‌ی خود را حفظ کنیم یا آن را دوباره بدست بیاوریم. در این مقاله به معرفی و بررسی برخی از بهترین کتاب های انگیزشی می‌پردازیم.

چرا بهترین کتاب های انگیزشی 

بهترین راه آموزش و یادگیری هر موضوعی کتاب خواندن است. کتاب دوست همیشگی و همراه قدیمی که در تمام مراحل زندگی به کمک ما می‌آید.  کتاب همیشه آسان‌ترین راه برای یاد گرفتن هر موضوعی است. خواندن کتاب‌های انگیزشی  به شما کمک می‌کند که به این باور برسید که تلاش و کوشش روزی جواب می‌دهد، همچنین نگاه شما را به زندگی تغییر می‌دهد،  به شما کمک می‌کند به شکست‌هایتان به عنوان مقدمه‌ای برای پیروزی نگاه کنید و با خواندن سرگذشت دیگران بفهمید که تنها نیستید به علاوه می‌توانید از زندگی دیگران درس هم بگیرید.

در این مقاله ۱۵ مورد از بهترین کتاب های انگیزشی را به شما معرفی می‌کنیم که با خواندن هر کدام می‌توانید تغییر اساسی در زندگی خود ایجاد کنید. یادتان باشد که نباید به دنبال خواندن یک کتاب در روز باشید. بلکه باید سعی کنید از کتاب‌هایی که می‌خوانید بهترین استفاده را ببرید. 

 

۱- کتاب نمی‌توانی به‌ من آسیب بزنیدیوید گاگینز

آماده باشید چون قرار است سرگذشت یکی از سرسخت‌ترین افراد این دنیا را بخوانید. کسی که به احتمال زیاد قرار است زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد. این کتاب در مورد سرگذشت خود دیوید گاگینز دونده امریکایی است. گاگینز در کتاب خود درباره‌ی کودکی سخت خود که در فقر و سواستفاده‌‌های جسمی که  به خاطر رنگ پوستش اتفاق می‌افتاده، صحبت می‌کند. او با انضباط و سرسختی ذهنی و خودآگاهی و البته تلاش و کوشش بسیار خود را از فردی دارای اضافه وزن افسرده و ناامید از آینده به یکی بهترین نیروهای ارتش و ورزشکار استقامتی تبدیل کرد. گاگینز تنها کسی است که توانسته تمام تمرین‌های سخت نیروی دریایی ارتش و کنترل کننده‌ی تاکتیکی نیروی هوایی به اتمام برساند. او رکوردهای بی‌شماری در ورزش‌های استقامتی هم  ثبت کرده است. هم‌چنین گاگیز از طرف مجله‌ی outside magazine به عنوان فیت‌ترین ( دارای متناسب‌ترین اندام) مرد جهان لقب گرفته است.

داستان زندگی شگفت‌‌آور او در کتابش می‌گوید که ما تنها از ۴۰ درصد توانایی‌هایمان استفاده می‌کنیم که گاگینز آن را قانون ۴۰ درصد می‌نامد. او با گفتن داستان زندگی‌اش به شما مسیری را نشان می‌دهد که بتوانید درد و رنج گذشته را کنار بگذارید، ترس را نابود کنید و به تمام توانایی خود دست پیدا کنید.

این کتاب در انتشارات میلکان و با ترجمه‌ی میلاد بشیری منتشر شده است.

خرید کتاب از کتاب ایران

۲- زندگی پایزندگی پای از بهترین کتاب های انگیزشی

تصور کنید تک و تنها در قفس یک ببر گیر افتاده‌اید، چه می‌کنید؟ دست و پای خود را گم‌ می‌کنید یا سعی می‌کنید با زیرکی راهی برای نجات خود پیدا کنید؟

زندگی پای در مورد داستان زندگی پسر یک باغ‌وحش دار به نام پای است. پای پتل دانش و درک عجیبی در فهم رفتار حیوانات دارد. زمانی که او ۱۶ سالش بوده خانواده‌اش تصمیم می‌گیرند به همراه تمام حیواناتشان با یک کشتی باری ژاپنی از هند به آمریکای شمالی مهاجرت کنند. اما در میانه راه کشتی آ‌ن‌ها غرق می‌شود و پای در یک قایق نجات همراه با یک کفتار، اورانگوتان، گورخر زخمی و یک ببر بنگال ۴۵۰ پوندی به نام ریچارد پارکر تنها می‌ماند. طولی نمی‌کشد که ببر بنگال به جز پای تمام موجودات درون قایق را می‌کشد. پای با استفاده از دانش و زیرکی و حتی ترس خود می‌تواند ۲۲۷ روز در حالیکه در دریا گمشده بود با ریچارد پارکر همزیستی کند. زمانی که به ساحل در مکزیکو می‌رسند ریچارد پارکر به درون جنگل فرار می‌کند و دیگر هرگز دیده نمی‌شود.

یان مارتل توانسته به خوبی داستان زندگی پای و ماجراجویی‌اش را در این کتاب ترسیم کند. نویسندگان ژاپنی که با پای مصاحبه کردند داستان او‌ را باور نکردند و رسانه‌ها پای را تحت فشار گذاشتند که واقعیت را تعریف کند. بعد از ساعت‌ها فشار پای به اجبار داستان دیگری که بسیار کمتر از قبلی خارق‌العاده بود را بیان می‌کند. اما کدام واقعیت است؟ تفاوتی ندارد چون داستان تلاش و امیدواری پای به حدی جذاب است که به آسانی می‌توان آن را یکی از بهترین کتاب های انگیزشی جهان به حساب آورد.

این کتاب در انتشارات نشر علم به چاپ رسیده و گیتا گرکانی آن را ترجمه کرده است.


همچنین بخوانید: کتاب هایی که باید خواند


۳- کیمیاگر

تا حالا به این فکر کرده‌اید که اگر بزرگترین گنج دنیا را پیدا کنید، زندگی شما چقدر تغییر می‌کند؟

شاهکار پائولو کوئلیو داستانی جادویی درباری سانتیاگو یک چوپان اهل اندلس را بازگو می‌کند. این چوپان جوان در آرزوی اکتشاف جهان برای پیدا کردن گنجی مادی است. گنجی بزرگتر از هر گنجی که تا به حال پیدا شده است. سانتیاگو علاوه بر داستان گنجش راهی ویژه برای آموختن درس‌هایی درباره‌ی فضیلت گوش کردن به ندای قلب، فهمیدن و خواندن نشانه‌هایی که در مسیر زندگی ما قرار می‌گیرند و مهم تر از همه به دنبال رویای خود رفتن را پیدا می‌کند که در کمتر داستانی پیدا می‌شود.

به نظر می‌رسد برای سال‌های زیادی کیمیاگر قرار است زندگی خوانندگانش را تغییر دهد. این کتاب با فروش بیش از ۶۵ میلیون نسخه در سراسر جهان به عنوان یک اثر کلاسیک مدرن به شکل گسترده‌ای در دنیا تحسین شده است.

بهترین ترجمه‌ی این کتاب از آرش حجازی است.

 

۴-انسان در جست‌وجوی معناانسان در جسجوی معنا بهترین کتاب های انگیزشی

“کسانی که چرایی برای زندگی خود دارند می‌توانند هر چگونه‌ای را تحمل کنند”

این کتاب اثر ویکتور فرانکل بوده و اولین بار در سال ۱۹۴۳ به چاپ رسیده است. در جست‌وجوی معنا یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است که می‌توانید بخوانید. این کتاب در مورد سرگذشت ویکتور فرانکل است. حرفه‌ی ویکتور روانپزشکی است و او توانسته نسل‌های مختلفی را با نوشته‌هایش در مورد کمپ‌های مرگ نازی و درس‌هایش برای بقای روح به هم گره بزند. فرانکل از سال ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ در ۴ کمپ مختلف در حالیکه والدین و برادر و زن باردارش را از دست داده بود سختی‌های فراوانی کشید. فرانکل می‌گوید ما نمی‌توانیم از درد و رنج فرار کنیم ولی می‌توانیم انتخاب کنیم چگونه با آن کنار بیاییم. ما قادریم در رنجی که هستیم معنایی پیدا کنیم و به سمت جلو حرکت کنیم.

تئوری فرانکل که به اسم لوگوتراپی یا معنا درمانی شناخته می‌شود ریشه در کلمه‌ی یونانی لوگو دارد و معنی آن بنابر گفته زیگموند فروید این است: هدف اصلی زندگی ما شادی نیست، بلکه کشف و دنبال کردن چیزی است که برای شخص ما معنی دارد.

فرانکل در سال ۱۹۹۷ از دنیا رفت. در سال فوت او کتاب انسان به دنبال معنا بیش از ۱۰ میلیون نسخه به ۲۴ زبان زنده‌ی دنیا فروخت.

این کتاب در انتشارات پر با ترجمه‌ی حسینعلی میرشاهی منتشر شده است.


این مقاله را از دست ندهید: سالی چند کتاب بخوانیم + نکات طلایی برای مطالعه بیشتر


۵- کتاب تخت خوابت رو مرتب کنتختخوابت رو مرتب کن

اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید از مرتب کردن رخت خوابتان شروع کنید.”

ویلیام مک‌ریون در روز ۱۷ می سال ۲۰۱۴ خطاب به فارغ‌التحصیلان دانشگاه تگزاس در آستین.

ویلیام با الهام از شعار دانشگاه «هرچیزی که اینجا شروع می‌شود، دنیا را تغییر می‌دهد.» ۱۰ اصلی که در دوره‌های آموزش تکاور دریایی آموخته بود را مطرح می‌کند. این اصول به او کمک کرده بودند تا علاوه بر روبرو شدن با چالش‌هایی دوره‌های آموزشی و دوره‌ی خدمتش به عنوان نیروی دریایی، بتواند در زندگی شخصی خود نیز بهتر عمل کند. او در کتابش می‌گوید چطور هرکس می‌تواند با استفاده از یک سری درس‌های ساده خودش را تغییر دهد و دنیا را به جای بهتری تبدیل کند.

سخنرانی دریانورد ویلیام مک‌ریون به شکل گسترده‌ای دیده شد و حدود ۱۰ میلیون بازدید داشت.

سپس او براساس همان اصولی که در سخنرانی‌اش بیان کرد، کتاب داستان زندگی خود و افرادی را نوشت که در طول دوره‌ی ارتش با سختی‌های زیادی سر و کار داشتند. این افراد تصمیم‌های سختی درباره‌ی عزم، شفقت، افتخار و جرئت گرفته‌اند.

این کتاب ماندگار با تواضع و خوشبینی تمام اصول ساده و کاربردی را با خواننده به اشتراک می‌گذارد و به او برای رسیدن به خوشبختی حتی در تاریک‌ترین لحظات زندگی کمک می‌کند.

این کتاب در انتشارات کوله‌پشتی به چاپ رسیده است و توسط حسین گازر ترجمه شده است.

 

۶-کتاب چهار میثاق

“این کتاب از دون میگل روییز در عین سادگی بسیار قدرتمند بوده و تفاوت عظیمی در شکل تفکر و عمل من در مواجهه با رویداد‌ها ایجاد کرده است. ” اپرا وینفری

روییز در کتاب ۴ میثاق منبع اعتقادات و باورهایی را معرفی می‌کند که ما را محدود می‌کنند و شادی زندگی را از ما می‌دزدند و باعث رنجی بی‌مورد در زندگی ما می‌شوند.

کتا‌ب ۴ میثاق دستورالعمل‌های رفتاری‌ای را به ما ارائه می‌دهد که می‌توانند زندگی ما را به سرعت به تجربه‌ای جدید از آزادی، شادی و عشق واقعی تبدیل کند. این کتاب به ۴۶ زبان مختلف در سراسر دنیا ترجمه شده است. این کتاب در انتشارات ذهن‌آویز و با ترجمه‌ی دل‌آرا قهرمان به چاپ رسیده است.

 

۷-کتاب هنر ظریف بی‌خیالیهنر ظریف بی خیالی

“بی‌خیال مثبت اندیشی! بگذارید رو راست باشیم، اوضاع خراب است و ما باید با این موضوع زندگی کنیم. “

حرف مارک منسن در این کتاب همین است. به همه‌ی ما گفته شده است که تفکر مثبت کلید رسیدن به شادی و یک زندگی غنی است. در این کتاب مارک منسن دروغ نمی‌گوید و سعی نمی‌کند همه چیز را گل و بلبل نشان دهد. او داستان را به شکلی که واقعا هست تعریف می‌کند. او یک سری حقیقت محض و تازه که در دنیای امروز به سختی پیدا می‌شود را با خواننده به اشتراک می‌گذارد. هنر ظریف بی‌خیالی پادزهر مارک منسن برای طرز فکرهایی است که بر جامعه‌ی مدرن تاثیر گذاشته است و باعث لوس شدن یک نسل شده‌اند. نسلی که تنها به خاطر حضورشان به آن‌ها مدال طلا می‌دهند و آن‌ها را لای پر قو می‌گذارند. یکی از مهمترین فواید کتابخوانی کمک به ما در مبارزه با این افکار اشتباه و غلط است. 

این کتاب در انتشارات نسل نو اندیس و با ترجمه‌ی الهام شریف به چاپ رسیده است.

 

 

۸- کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

“نقطه‌ی شروع هر موفقیتی اشتیاق و میل به آن است، همیشه این را ذهنتان نگه دارید.  اشتیاق کم نتایج ضعیفی هم به دنبال دارد مانند آتش کوچکی که گرمای کمی تولید می‌کند.” قسمتی از کتاب اثر ناپلئون هیل

جالب است بدانید این کتاب را همه به عنوان پدربزرگ بهترین کتاب های انگیزشی می‌شناسند. این کتاب اولین کتابی بود که با جسارت پرسید چه چیزی باعث پیروزی و موفقیت می‌شود؟ ناپلئون هیل مردی بود که این سوال را پرسید و منتظر جواب شد. در حال حاضر خود او یکی از موفق‌ترین افراد دنیا به حساب می‌آید. این مشهورترین معلم موفقیت بخش زیادی از زندگی خود را صرف تلاش برای نوشتن فلسفه‌ی قانون موفقیت کرده است. بنای اصلی کتابش هم همین موضوع است.

کتاب اصلی بیندیشید و ثروتمند شوید بار اول در سال ۱۹۳۷ به چاپ رسید. هیل داستان‌هایی از اندرو کارنگی، توماس ادیسون و دیگر میلیونرهای نسل خودش بیان می‌کند و اصول موفقیت آن‌ها را با ما به اشتراک می‌گذارد. در این نسخه‌ی به روزشده آر پل که هم سخنران و هم مشاور مدیریت منابع انسانی و نویسنده‌ی شناخته شده‌ای است و در نشان دادن افکار ناپلئون هیل متخصص است، به شکل ماهرانه‌ای داستان‌هایی از میلیونرهای معاصر مثل بیل گیتس، ماری کی‌اش، دیو توماس را در راه رسیدن به موفقیتشان بیان می‌کند. بیندیشید و ثروتمند شوید همچنین یکی از مشهورترین کتاب‌های هوش مالی نیز به شمار می‌رود.

این کتاب در انتشارات جامی و با ترجمه‌ی ابوذر کرمی به چاپ رسیده است.

 

۹- سه‌شنبه‌ها با موری

اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد چه؟

شاید شما هم زمانی کسی مانند پدربزرگ، معلم یا همکاری داشتید که به خوبی شما را درک می‌کردند و چون از شما صبورتر و باتجربه‌تر و عاقل‌تر بودند نصیحت‌هایی به شما می‌کردند که بهتر می‌توانستید راه خود را در زندگی پیدا کنید. برای میچ البوم این فرد استاد دانشگاهش موری شوارتز بوده است. بسیاری از ما مثل میچ راهنمای خود را در مسیر زندگی گم کرده‌ایم و در حال حاضر دنیا را جای زیبایی نمی‌بینیم. آیا دوست ندارید بار دیگر راهنمای زندگی خود را ملاقات کنید و سوال‌های خود را از او بپرسید برای زندگی خود نصیحت‌های خوبی دریافت کنید؟

سه شنبه ها با موری
تصویر میچ البوم و موری شوارتز

خب میچ این شانس دوباره را به دست آورد. او زمانی که استادش در بستر مرگ بود و تنها چند ماه از زندگی‌اش باقی مانده بود را پیدا کرد. موری هر سه‌شنبه در اتاق مطالعه‌اش مانند زمان دانشگاه با میچ دیدار می‌کرد. آن‌ها ارتباطشان را تبدیل به آخرین کلاس برای درس‌هایی از زندگی کردند.

سه‌شنبه‌ها با موری خاطرات جادویی زمان این دونفر با هم است. موری و میچ از طریق این کتاب هدیه‌ای ابدی  را با دنیا به اشتراک می‌گذارند. از زمانی که میچ برای بار اول نصایح موری را با دنیا به اشتراک گذاشت تا به حالا ۱۲ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته است.

این کتاب در انتشارات قطره و با ترجمه‌ی ماندانا قهرمانلو منتشر شده است.

 

۱۰-کتاب خودت رو به فنا ندهخودت رو به فنا نده

آنقدری که با دیگران مهربانید با خودتان هم هستید؟ یا همیشه در ذهنتان با سرسختی خودتان را قضاوت می‌کنید؟

به موارد زیر توجه کنید.

 • همیشه خودتان را در رابطه‌تان قربانی می‌کنید.
 • ارزشی که مایلید داشته باشید را ندارید.
 • نسبت به بدن خود احساس پوچی و نفرت دارید.
 • همیشه درباره‌ی احساس جنس مخالف گیج می‌شوید.

اگر جوابتان به اکثر جملات مثبت بود  به نظر می‌آید زیاد با خودتان خوب رفتار نمی‌کنید پس خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنم.

گری جان بیشاپ در کتاب خودت رو به فنا نده راهکارهای هیجان‌انگیزی به شما پیشنهاد می‌دهد تا در زندگی احساس آزادی بیشتری بکنید. در این کتاب شما یاد خواهید گرفت:

 • کلید رسیدن به سلامت ذهنی چیست به شکلی که تا به حال نشنیده‌اید.
 • چگونه مغزتان را دوباره برنامه‌ریزی کنید که‌ مثبت باشد و برای شما چیزهای فوق‌العاده‌ای به ارمغان بیاورد.
 • استرس با بدن و زندگی شما چه می‌کند.
 • چرا زنان و مردان در رابطه‌های طولانی مدت از خط خارج می‌شوند.
 • چگونه دوست‌داشتنی‌ترین زن در جمع زنان و خواستنی‌ترین زن در میان مردان باشیم.
 • چرا تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن جنس مخالف بدترین کاری است که می‌توانید برای جلب توجه انجام دهید.

به گری جان بیشاپ بپیوندید کسی که انقلابی در توانمندسازی زنان و مردان برای اینکه خود را به فنا ندهند و آزاد باشند، ایجاد کرد. به همین دلیل هم این اثر او تقریبا در تمام لیست‌های بهترین کتاب های انگیزشی حضور دارد.

این کتاب در انتشارات کوله‌پشتی و با ترجمه‌ی حسین گازر منتشر شده است.


همچنین بخوانید: بهترین کتاب های هوش کلامی


 

۱۱-کتاب سرسختی (قدرت اشتیاق و پشتکار)سرسختی

“هرچقدر استعداد مهم است، تلاش و کوشش دو برابر اهمیت دارد.”

آنجلا داکورث که او را به عنوان یکی از پیشگامان رواشناسی موفقیت می‌شناسند، در این کتاب تلاش همه‌ی افراد مثل والدین، دانش‌آموز، معلم و ورزشکار را برای رسیدن به موفقیت نشان می‌دهد. به باور او راز رسیدن به آنچه که می‌خواهیم استعداد نیست بلکه ترکیبی از عشق و شور و استقامت است. آنجلا این ترکیب را سرسختی می‌نامد.

او داستان خود را به عنوان دختر یک دانشمند به اشتراک می‌گذارد. پدری که مدام به او می‌گفته است به اندازه‌ی کافی باهوش نیست. اما داکورث در حال حاضر به عنوان یک محقق و پروفسور مشهور که در آموزش، مشاوره‌ی تجاری و علم اعصاب دانش زیادی دارد به ما این درس را می‌دهد که آنچه باعث موفقیت می‌شود نبوغ نیست. بلکه ترکیبی خاص از شور و عشق و سخت‌کوشی طولانی مدت است. این کتاب به دلیل پرده برداشتن از این راز بزرگ به عنوان یکی از بهترین کتاب های انگیزشی شناخته می‌شود.

این کتاب در انتشارات نشر نوین و با ترجمه‌ی سیده سمانه سیدی منتشر شده است.


کتاب خواندن را بلد نیستید؟

چگونه کتاب بخوانیم ، راهنمای جامع مورتیمر آدلر


۱۲-کتاب ذهنیت (روانشناسی موفقیت) ذهنیت از بهترین کتاب های انگیزشی

این کتاب اثر کارول دوک بوده و در سال ۲۰۰۷ به چاپ رسیده است. کارول دوک روانشناس مشهور دانشگاه استنفورد بعد از سا‌ل‌ها تحقیق به ایده‌ای ساده اما فوق‌العاده رسید: قدرت طرز تفکر.

او در این کتاب فوق‌العاده نشان می‌دهد که چطور موفقیت در مدرسه، کار، ورزش، هنر و در هر عرصه‌ای چه اندازه به طرز تفکر آن شخص درباره‌ی توانایی‌هایش بستگی دارد. کسانی که طرز فکر معین و ثابتی دارند یعنی افرادی که فکر می‌کنند توانایی‌های انسان معین و غیر قابل پیشرفت هستند کمتر احتمال دارد به موفقیت برسند. اما در عوض کسانی که طرز فکر منعطف و رو به رشدی دارند می‌توانند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنند. دلیل آن این موضوع است که آن‌ها فکر می‌کنند توانایی‌های انسان می‌تواند گسترش پیدا کند.

این کتاب در انتشارات نشر نوین و با ترجمه‌ی شهلا ثریا صفت منتشر شده است.

 

۱۳- قدرت مثبت اندیشیقدرت مثبت اندیشی

لیوان آبی که تا نصف پر شده است رو به روی شماست. اول چه می‌بینید؟ لیوانی که تا نیمه پر است یا لیوانی که نصف آن خالیست؟

کتاب قدرت تفکر مثبت اثر نورمن وینسنت پیل  یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها با فروش بیش از ۵ میلیون کپی بوده است. این کتاب به زنان و مردان زیادی با استفاده از پیام‌هایی درباره‌ی باور و الهام در جهت آنچه که می‌خواستند، کمک کرده است. این کتاب خارق‌العاده تنها هدفش کمک به خواننده برای رسیدن به یک زندگی شاد و ارزشمند است. با استفاده از تکنیک‌های کاربردی در این کتاب شما می‌توانید به زندگی خود ارزش بیشتری ببخشید و برای رسیدن به آرزوها و بلندپروازی‌های خود به ابتکار عمل برسید. در واقع این کتاب شما را در تبدیل افکار منفی به مثبت یاری می‌کند. در این کتاب یاد خواهید گرفت:

 • به خودتان و هرکاری که می‌کنید باور داشته باشید.
 • به قدرت و عزم راسخ برسید.
 • قدرت خود را برای رسیدن به هدف‌هایتان تقویت کنید.
 • از نگرانی و ترس دور شوید و به یک زندگی آرام برسید.
 • روابط شخصی و حرفه‌ایتان را بهبود بخشید.
 • در مواجهه با رویداد‌ها خود را کنترل کنید.
 • با خودتان مهربان باشید.

این کتاب در انتشارات اردیبهشت و با ترجمه‌ی نرگس حیدری منجیلی منتشر شده است.

 

۱۴- قدرت عادتقدرت عادت

“اگر باور کنید که می‌توانید تغییر کنید و آن را به عادت تبدیل کنید. تغییرات به واقعیت تبدیل می‌شوند.” چارلز داهیگ

کتاب قدرت عادت ما را به سفر هیجان‌انگیزی در کشفیات علمی‌ می‌برد و توضیح می‌دهد که چرا عادت وجود دارد و چطور می‌توان آن را تغییر داد. داهینگ به طور کلی یک بعد جدید از طبیعت انسان و پتانسیل‌هایش ترسیم می‌کند. پیام اصلی این کتاب این است که کلید رسیدن به هر چیزی مثل به طور مرتب ورزش کردن، کاهش وزن، مفید بودن و موفق شدن فهمیدن چطور کار کردن عادت‌هاست. همانطور که داهینگ نشان می‌دهد با بهره‌برداری از این دانش جدید ما می‌توانیم شغل، جامعه و زندگی خود را تغییر دهیم. به نظر من که این نکات برای قرار دادن آن در لیست بهترین کتاب های انگیزشی کافی است. شما چطور فکر می‌کنید؟

این کتاب در انتشارات نشر نوین و با ترجمه‌ی مصطفی طرسکی و معصومه ثابت قدم منتشر شده است.

 

۱۵-کتاب استیو جابزکتاب استیو جابز

این کتاب اثر والتر آیزاکسون بوده و در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است. آیزاکسون با انجام بیش از ۴۰ مصاحبه با استیو جابز در طول ۲ سال و همچنین مصاحبه با صدها نفر از اعضای خانواده، دوستان، مخالفان، رقیبان و همکاران استیو جابز کتابی درباره‌ی زندگی پر فراز و نشیب او نوشته است. در مورد کارآفرین خلاقی که شخصیت قوی و کمال گرا و پرسشگر او باعث انقلاب در ۶ صنعت کامپیوترهای شخصی، فیلم‌های متحرک، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و نشر دیجیتال شد. آیزاکسون در این کتاب به خوبی مسیر زندگی استیو جابز را به ما نشان می‌دهد.

این کتاب در انتشارات نشر پیکان و با ترجمه‌ی منیژه شیخ جوادی و ارمغان جزایری منتشر شده است.

 

بهترین کتاب های انگیزشی ؛ سخن پایانی

بدانید که همگی ما گاهی اوقات بی انگیزه می‌شویم و این موضوع اصلا غیر عادی نیست. پس به خود سخت نگیرید. اما بهتر است با خواندن کتاب‌های مفید انگیزشی در این باره بتوانیم انگیزه‌ی لازم را بدست آوریم و دوباره تلاش کنیم. ۱۵ کتاب انگیزشی‌ای که معرفی کردیم جزو بهترین و مهم‌ترین کتاب های انگیزشی جهان هستند. پس برای شروع یک را انتخاب کنید و مسیر زندگی خود را تغییر دهید.

 

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

8 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *