H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

دانلود فایل :

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

فهرست مطالب

5 کتاب هوش کلامی که ارتباطات شما را متحول می‌کنند

فهرست مطالب

ارتباط برقرار کردن چه به شکل کتبی و چه شفاهی یکی از پیچیده‌ترین مهارت‌های انسان است. بسیاری از ما به دلیل ضعف خود در برقراری ارتباط با دیگران، فرصت‌های زیادی را از دست داده‌ایم. از رد شدن در مصاحبه کاری گرفته تا پذیرفته نشدن توسط فردی که دوستش می‌داریم. اگر در برقراری ارتباط با خانواده و دوستانتان مشکل دارید، اصلا نگران نباشید. در گذشته با مفهوم هوش کلامی و فواید آن آشنا شدیم. یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت هر مهارتی کتاب خواندن و مطالعه درباره‌ی‌ آن است. در این مقاله ۵ کتاب شگفت‌انگیز در راستای تقویت هوش کلامی به شما معرفی می‌کنیم.

نکته مهم در مورد کتاب های هوش کلامی

کتاب‌هایی که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم به طور کلی مهارت‌های ارتباطی شما را تقویت می‌کنند. از آنجایی که ارتباط برقرار کردن با دیگران یکی از مهمترین استفاده‌های هوش کلامی به شما می‌رود، مطالعه این کتاب‌ها به شما کمک خواهد کرد تا هوش کلامی خود را تقویت کنید. علاوه بر آن مطالعه رمان‌ها یا کتاب‌های مورد علاقه شما نیز می‌تواند به افزایش هوش کلامی شما کمک کند. 

۱قدرت هوش کلامی

کتاب قدرت هوش کلامی

این کتاب فوق‌العاده اثر تونی بوزان است وبرای اولین بار در سال ۲۰۰۲ چاپ شد. بوزان در این کتاب در مورد تکنیک‌های ساده‌ای صحبت می‌کند که به تقویت مهارت‌های کلامی کمک بسیاری می‌کند. با کمک کتاب قدرت هوش کلامی شما یاد خواهید گرفت که چگونه استفاده هوشمندانه‌ای از لغات داشته باشید و مهارت خواندن و صحبت کردن را در خود تقویت کنید. این کتاب شامل بهترین و مشهورترین تکنیک‌های بوزان برای گسترش دایره‌ی لغات و تقویت مطلب و مهارت تندخوانی است. 

پشت جلد این کتاب نوشته شده: 

«تونی بوزان برای مغز کاری انجام می‌دهد که استیون هاوکینگ برای دنیا انجام داد»

با کمک تونی بوزان شما دیگر در حین حذف زدن کلمات را فراموش نخواهید کرد. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور قدرت هوش کلامی خود را تقویت کنید. شما بعد از خواندن این کتاب در استفاده از لغات، خواندن، صحبت کردن و حتی فهمیدن لغات و به خاطر سپردن آن‌ها مانند افراد حرفه‌ای عمل خواهید کرد. به علاوه، با این کتاب می‌توانید در زندگی اجتماعی و کاری خود پیشرفت فراوانی کنید. قدرت هوش کلامی شامل تکنیک‌های شگفت‌انگیز بوزان است و در یادگیری موارد زیر به شما کمک می‌کند:

 • گسترش دایر‌ه‌ی لغات و تقویت حافظه
 • استفاده از نقشه‌های ذهنی به عنوان یکی از روش‌های خلاصه نویسی
 • تندخوانی و بهبود درک مطلب
 • تبدیل شدن به یک سخنران موفق

این کتاب توسط مهین خالصی ترجمه و در نشر میم به چاپ رسیده‌ است.

 

۲ چگونه با هرجور آدمی ارتباط برقرار کنیم؟ارتباط با دیگران

این کتاب اثر لیل لوندز است و اولین بار در سال ۲۰۱۵ چاپ شد. هاردی مک‌کی نویسنده‌ی کتاب چطور با کوسه‌ها شنا کنیم بدون اینکه زنده‌زنده خورده شویم درباره‌ی لیل اوندز گفته است: « هنر گمشده‌ی ارتباط ممکن دوباره توسط لیل لوندز احیا شود.» در واقع داشتن ارتباطات موثر، از اصول توسعه فردی به حساب می‌آید.

نویسنده تمام وقت و شغلش را صرف این کرده‌ است که به دیگران بیاموزد چطور روابط موفقی با دیگران داشته باشند. لوندز ۹۲ تکنیک موثر و آسان را در این کتاب به ما پیشنهاد می‌کند. او مرحله به مرحله تمام تکنیک‌های لازم را از اولین ملاقات تا تکنیک‌های مخصوص افراد موفق را به شما یاد می‌دهد. کتاب چگونه با هرجور آدمی ارتباط برقرار کنیم به موارد زیر می‌پردازد:

 • ۹روش فوق‌العاده برای تاثیر مثبت در نگاه اول
 • ۱۴ روش برای صحبت‌های کوتاه و بلند و زبان بدن
 • ۶ تکنیک که در هر جمعی یک فرد «خودی» به حساب بیایید
 • ۷ روش برای ایجاد ارتباط عمیق با دیگران
 • ۹ ترفند که چه زمانی غرور را در دیگران پرورش دهید یا بالعکس
 • ۱۱ روش که‌ چگونه گوشی همراه خود را به یک ابزار قدرتمند ارتباطی تبدیل کنید
 • ۱۵ راه که چگونه در یک‌ مهمانی مانند سیاست‌مداری در اتاق رفتار کنید

اگر علاقه مندید کتاب‌های دیگری از این نویسنده بخوانید، کتاب چگونه با هرکسی راجع به هرچیزی صحبت کنیم‌را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب را با کتاب‌ چگونه با هرکسی صحبت کنیم اشتباه نگیرید. این دو کتاب کاملا متفاوت هستند. اگرچه این کتاب زیاد مناسب تقویت هوش مالی کودکان نیست، اما می‌توانیم آن را از سنین نوجوانی به فرزندان خود معرفی کنیم.

این کتاب ترجمه‌ی مهدی قراچه‌داغی بوده و در انتشارات ذهن آویز به چاپ رسیده‌ است. همچنین کتاب صوتی آن که توسط فرح بافنده ترجمه و توسط شهره روحی روایت می‌شود را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

 

۳ هرگز سازش نکنید

هرگز سازش نکن

این کتاب اثر کریس ووس است و اولین بار در سال ۲۰۱۷  چاپ شد.

کریس ووس سرپرست سابق واحد مذاکره اف بی آی است که در این کتاب روش‌های تست شده‌ی مذاکرات پر مخاطره‌اش را در آن دوره آورده است. این روش‌ها هم در دفتر هیئت مدیره‌ و هم در خانه می‌تواند به ما کمک کند. کریس پس از یک دوره پلیس گشت بودن در خیابان‌های خطرناک کانزاس و میزوری به اف بی آی پیوست. در آن جا به عنوان مذاکره کننده با مضنونان مجبور بود که با خلافکاران بسیاری مثل سارقان بانک یا تروریست‌ها رو در رو صحبت کند. او در اوج حرفه‌ی خود به مقام مذاکره کننده‌ی ارشد اف بی آی در آدم ربایی بین‌المللی رسید.

اگرچه این کتاب صرفا برای تقویت هوش مالی نوشته نشده است، اما عمل کردن به موارد گفته شده در آن می‌تواند علاوه بر جذابیت، به بهبود مهارت‌های زبانی و هرگز سازش نکنید شما را به درون دنیایی از مذاکرات پر مخاطره می‌برد. این کتاب مهارت‌هایی را بازگو می‌کند که به کریس و همکارانش در حفظ جان دیگران کمک کرده است. در این کتاب کاربردی او ۹ روش موثر در مذاکرات را با شما به اشتراک می‌گذارد. این روش‌ها می‌تواند هم در زندگی شخصی و هم کاری به شما کمک فراوانی کند.

زندگی زنجیره‌ای از مذاکرات متفاوتی است مثل خرید ماشین، مذاکره بر سر حقوق و …که شما باید برای آن‌ها آماده باشید. هرگز سازش نکنید بینش و هوش کلامی شما را وارد مرحله‌ای بالاتر می‌کند و به شما برتری رقابتی در هر بحثی را می‌دهد. 

این کتاب ترجمه‌ی شهلا ثریاصفت بوده و در نشر نوین به چاپ رسیده است.

خرید کتاب از کتاب ایران

۴. به زبان تد

به زبان تد

 

به زبان تد کتابی است اثر کارمین گالو که اولین بار در سال ۲۰۱۴  چاپ شد. به زبان تد علاوه بر اینکه یکی از کتاب های مفید برای تقویت هوش کلامی به حساب می‌رود، در واقع راهنمایی قدرتمند برای صحبت در مکان‌های عمومی است.  تحلیل علمی صدها سخنرانی‌های تد و مصاحبه با سخنران‌های آن‌ها، منبع نوشتن این کتاب بوده است. سخنرانی‌های تد به استاندارد طلایی صحبت در عموم تبدیل شده است و تا به حال نزدیک به ۱ میلیارد نفر به تماشای آن‌ها نشسته‌اند.

کارمین گالو همچنین با سخنرانان تد و محققانی در زمینه‌ی روانشناسی، ارتباطات و علوم اعصاب مصاحبه کرده‌است. او ۹ رازی که تمام سخنران‌های موفق تد از آن‌ها بهره می‌برند را در این کتاب به اشتراک می‌گذارد. گالو تمام این روش‌ها را قدم به قدم توضیح می‌دهد تا تمام افراد بتوانند سخنرانی‌هایی به سبک تد طراحی و اجرا کنند.

نیویورک تایمز درباره‌ی این کتاب نوشته: کاربردی و هوشمندانه. این کتاب درباره‌ی عواملی صحبت می‌کند که شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سپس به خلق معنایی می‌پردازد تا دیگران را نسبت به دیدگاه شما تحت تاثیر قرار دهد. سعید بقایی و یاسمین رضایی این کتاب را ترجمه کرده و نشر نوین آن را به چاپ رسانده است.


همچنین بخوانید:

حفظ متن سخنرانی با استفاده از تکنیک‌های حافظه


 

۵- آیین دوست‌یابی

آیین دوست یابی کتاب هوش کلامی

این کتاب اثر دیل کارنگی بوده و اولین بار در سال ۲۰۰۶ به چاپ رسیده است. آیین دوست‌یابی معروف‌ترین کتاب درباره‌ی تقویت هوش کلامی و تقویت اعتماد به نفس است که تا کنون بیش‌ از ۱۶ میلیون کپی در سراسر جهان فروخته است. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با استفاده از تکنیک‌های دیل کارنگی زندگی خود را تغییر داده‌اند. در کتاب آیین دوست‌یابی دیل کارنگی با استایل نوشتاری مخصوص به خودش پیشنهاد می‌دهد که از شر تمام عادت‌های ذهنی که دارید خلاص شوید و از زندگی بیشتر لذت ببرید.

تمام این روش‌ها که در طی زمان امتحان خود را پس داده‌اند به شما یاد می‌دهند که چطور:

 • محبوبیت خود را افزایش دهید
 • دیدگاه دیگران را نسبت به نظراتتان جلب کنید
 • به سخنران‌های بهتری تبدیل شوید
 • در حوزه‌ی کار بر مشتری‌ها چیره شوید
 • در میان همکارانتان اشتیاق را گسترش دهید

 

این کتاب کلاسیک روابط شما را با دیگران تقویت می‌کند. به علاوه به شما کمک می‌کند که تمام روابط خود را به خوبی پیش و به نوعی هوش اجتماعی خود را نیز تقویت کنید. دیل کارنگی به‌ عنوان هنرمندی شناخته می‌شود که‌ هنر او ساختن روابط دوستیست. او پیشگام در گسترش مهارت‌های شخصی، تقویت اعتماد به نفس و تکنیک‌های انگیزشی است. کتاب آیین دوست‌یابی همچنان یکی از محبوب‌ترین کتا‌ب‌ها به شمار می‌رود.

این کتاب ترجمه‌ی سودابه مبشر بوده و در انتشارات آویژه به‌ چاپ رسیده است.

خرید کتاب از کتاب ایران

کتاب های هوش کلامی ؛ سخن پایانی

اگر تصور می‌کنید که در کلام برخی از افراد جادویی نهفته است، سخت در اشتباهید. آشنایی با مهارت‌های کلامی و استفاده از آن‌ها در زندگی روزمره به ما در بهبود روابطمان کمک خواهد کرد. روابط بهتر هم فرصت‌های بهتری را پیش روی ما می‌گذارند. پس سعی کنید حتما با مطالعه کتاب‌‌های نام برده شده، هوش کلامی خود را نیز تقویت کنید.

 

 

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *