کتاب هوش مالی

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

دانلود فایل :

کتاب هوش مالی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

با مشهورترین کتاب های هوش مالی آشنا شوید؛ ۷ کتاب شگفت‌انگیز

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که برای بالا بردن هوش مالی و ایجاد ثروت چه باید کرد؟ ایجاد درآمد و تبدیل آن به ثروت معمولاً نیاز به تغییر نحوه تفکر انسان دارد. شما باید برای دستیابی به شرایط مالی مناسب ساختار فکری و ذهنی خود را تغییر دهید. خب، برای این کار چه کاری بهتر از کتاب خواندن؟ در این مقاله قصد معرفی چند کتاب مرتبط به هوش مالی را داریم. این کتاب‌ها دیدگاه شما را نسبت به هوش مالی تغییر می‌دهند و تمام موضوعات اعم از تغییر در تفکر، دیدگاه، درآمد زایی و.. را برای ما بازگو می‌کند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا هوش مالی خود را تقویت کنید.

۱- پدر پولدار ،پدر فقیر- رابرت کیوساکی
(مشهورترین کتاب هوش مالی)

پدر پولدار پدر فقیر کتاب هوش مالی

این کتاب در سال ۲۰۰۱ منتشر شده است. ایده این کتاب را می توان اینگونه توضیح داد: یکی از دلایل اصلی که انسان‌ها با مشکلات مالی درگیر هستند گذراندن سال‌های زیادی در مدرسه بدون ذره‌ای یادگیری است. به همین دلیل اکثر افراد مسائل مرتبط با پول را میدانند اما نحوه کار کردن با پول را یاد نگرفته اند. پدر پولدار، پدر فقیر داستان دو پدر است که یکی از آنها کلکسیونی از مدارج عالی تحصیلی دارد اما دیگری در دوران دبیرستان ترک تحصیل کرده است. زمانی که پدر تحصیلکرده از دنیا می‌رود هیچ سرمایه‌ای برای فرزندانش باقی نگذاشته است این در حالیست که پدر دوم نه تنها یکی از ثروتمندترین افراد هاوایی است بلکه ثروت بسیاری برای فرزندانش به جای می‌گذارد .

این کتاب درس های متعددی برای تقویت هوش مالی دارد. برای مثال:
۱. افراد ثروتمند برای پول کار نمی کنند.
۲. یادگیری دانش مالی واجب است.
۳. درگیر کار خود باشید نه دیگران.
۴. مالیات و قدرت آن را بشناسید.
۵. ثروتمندان پول می‌سازند.
۶. کار کنید تا یاد بگیرید.

این کتاب توسط امیر باغستانی ترجمه و نشر نسل نواندیش آن را ترجمه کرده است.

۲- جیب پر پول، جیب شاد – دیوید کمرو

جیب پر پول

کتاب جیب پر پول،جیب شاد نیز اولین بار در سال ۲۰۰۱ منتشر شد. این کتاب سعی دارد توضیح دهد که داشتن ثروت به معنای این نیست که صندوق های پر از پول داشته باشیم. بلکه ثروت یعنی فهمیدن ارزش پول. ثروت واقعی از دقت بر روی هوش مالی سرچشمه می گیرد. در این کتاب نویسنده ارتباط میان تئوری های فیزیک و ایجاد ثروت را بررسی می‌کند. او همچنین راهکار هایی برای ایجاد درآمد، پس انداز و بخشیدن مقداری از درآمد خود به موسسات خیریه حرف می‌زند. شما در کتاب جیب شاد، جیب پر پول به موضوعات زیر می پردازید.

چگونه از قدرت درونی خود برای صورت استفاده کنیم. چگونه نسبت به خواسته ها و تصمیمات خود محتاط باشیم. چگونه تصمیم بگیریم و اهداف خود را بشناسیم.
چگونه با چالش‌ها دست و پنجه نرم کنیم.
چگونه با بخشیدن ثروت خود در راه‌های خیر لذت را به زندگی خود هدیه دهیم.
این کتاب الهام بخش، دیدگاه شما را نسبت به پول، درآمد و ثروت را تغییر میدهد و رابطه آن با شادی در زندگی را بررسی میکند.

۳- میلیونر اتومات- دیوید باخمیلیونر اتوماتیک

این کتاب به طور مستقیم و بدون حاشیه به سراغ جزئیات می‌رود. نویسنده سعی دارد در این کتاب روشی درست و آسان برای برنامه‌ریزی و ثروتمند شدن ارائه دهد. این کتاب دقیقاً همان موضوعی را توضیح می‌دهد که انتظارش را داریم. در طی خواندن این کتاب، با داستان زوجی آشنا می شویم که درآمد مناسب و پس اندازی معقول دارند. بعد از شروع این داستان نویسنده راهکارهایی ارائه می‌دهد و شما نیز با استفاده از این راهکار ها میتوانید در آینده در جایگاه آن زوج قرار گیرید و زندگی با درآمدی مناسب و پس اندازی معقول داشته باشید. نویسنده این کتاب دارای چند کتاب مرتبط دیگر است که همگی به تعداد بالا منتشر شده اند. علی کمیجانی مترجم این کتاب بوده که توسط نشر ارشدان چاپ شده است. 

اگر علاقمند مطالعه کتاب های بیشتری از این نویسنده هستید می‌توانید کتاب های “زن باهوش آخرش ثروتمند می‌شود “، “زوج‌های باهوش آخرش ثروتمند می‌شوند” و “اثر یک فنجان قهوه لاته” را مطالعه کنید.

۴- چرا این ها را در مدرسه یادم‌ ندادند؟ – کری سیگل
(کتابی برای تقویت هوش مالی کودکان)

کتاب هوش مالی کودکان

ایده ی نوشت این کتاب زمانی به ذهن نویسنده اش خطور کرد که متوجه شد فرزندانش در مدرسه‌ی چیزی در مورد کنترل پول خود یاد نگرفته اند. در نتیجه نویسنده توصیه هایی کارآمد در رابطه با استفاده از پول برای ۵ فرزندش تهیه کرد و آن را در قالب یک کتاب ارائه داد. این کتاب ایده های بسیار مناسبی در رابطه با کنترل سرمایه و افزایش هوش مالی به جوانان می دهد. همچنین اگر قصد تقویت هوش مالی در کودکان خود را دارید، می‌توانید کار را با این کتاب شروع کنید.

این کتاب ما را با ۹۹ روش مختلف تقویت هوش مالی آشنا می‌کند. ممکن است ۹۹ عددی بالا به نظر بیاید و شما حس کنید حوصله خواندن چنین کتابی را ندارید اما نویسنده این کتاب روش های ذکر شده را در هشت قسمت مختلف معرفی کرده است. این کتاب با ارایه راهکار هایی کارآمد اجازه میدهد که ما پول را کنترل کنیم نه اینکه تحت کنترل پول باشیم‌. مهدی گازر و مهدی بختیاری این کتاب را ترجمه کرده‌اند و انتشارات آوین هم آنرا منتشر کرده است.

۵- سرمایه گذار هوشمند – بنجامین گراهامسرمایه گذار هوشمند

سرمایه گذار هوشمند را می‌توان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بنجامین گراهام دانست. این کتاب افراد بسیاری را در جای جای دنیا آموزش داده است و الهام‌بخش اکثر افراد ثروتمند است. “سرمایه گذار هوشمند” در سال ۱۹۴۹ برای اولین بار به چاپ رسید و از آن زمان به عنوان یکی از بهترین آثار چاپ شده در حوزه درآمدزایی شناخته می‌شد. این کتاب با آموزش روش‌های مختلف، از ضرر و زیان مالی خوانندگانش کم می‌کند. شما در این کتاب با استراتژی هایی روبرو می شوید که مسیر درآمدزایی را هموارتر می کند. سرمایه‌گذاران از گذشته تا به امروز از سیاست‌های این کتاب برای رشد اقتصادی و مالی خود استفاده کرده اند. این کتاب یکی از مهمترین کتاب‌هایی است که برای حفظ پس انداز خود نیازمند خواندنش هستید. انتشارات چالش ترجمه این کتاب از سعید سعادتیان را منتشر کرده است.

۶- بیندیشید و ثروتمند شوید – ناپلئون هیل
(از قدیمی‌ترین کتاب های هوش مالی)

 

نسخه اولیه کتاب “فکر کن و پولدار شو”در سال ۱۹۳۷ به چاپ رسید. ناپلئون هیل با استفاده از داستان موفقیت میلیونرهای زمان خود قانون‌های مهمی برای درآمد زایی و هوش اقتصادی ارائه داده است. اخیرا در نسخه جدید این کتاب داستان زندگی افراد موفقی همچون بیل گیتس و نیز روش های درآمد زایی این افراد صحبت های بسیاری شده است. در تمام بخش‌های این کتاب رازهایی برای درآمد زایی وجود دارد. این راز ها توسط پنج هزار ثروتمند، که در طول پنج سال متوالی توسط نویسنده مورد تحقیق قرار گرفته اند شناخته شده اند . اگر به دنبال یافتن روشی برای درآمدزایی و تقویت هوش مالی خود هستید، این کتاب یکی از مناسب‌ترین گزینه ها برای شماست. اما بدانید تمام دستاوردها و تمام درآمدهای این افراد از یک هدف و ایده سرچشمه گرفته است.

ترجمه مهین خالصی که انتشارات نسل نواندیش آنرا به چاپ رسانده، از بهترین ترجمه‌های این کتاب به حساب می‌آید.

۷- همسایه میلیونر – توماس جی استنلی

همسایه میلیونر

همسایه میلیونر نتیجه تحقیق چندین ساله نویسنده کتاب است. نویسنده این کتاب درباره جنبه‌های مختلف زندگی میلیونرهای آمریکا تحقیق کرده و با به دست آوردن نتایج شگفت انگیزی نوع تلاش، زندگی و خرج کردن این رفتار را مورد بررسی قرار داده است. هدف اصلی این کتاب اثبات نکته ای بسیار مهم به افراد عادی است. ثروت نتیجه داشتن عادت های مثبت در دوران زندگی ثروتمندان است. کتاب همسایه میلیونی به صورت اختصاصی به موارد زیر اشاره می‌کند:

  1. همسایه میلیونر شما می‌داند که ثروتمند شدن مسئله ای زمان‌بر است و هیچ راهی وجود ندارد که شما را یک شبه به آخرین پله برساند.
  2. همسایه میلیونر ما میداند که درآمد بالا همیشع نشان دهنده ثروتمند نیست. ممکن است فردی با داشتن عادت های منفی هیچ پس اندازی از درآمد بالای ماهیانه خود نداشته باشد.
  3.  همسایه میلیونر شما می تواند به راحتی درآمد و خرجش را به یکدیگر هماهنگ کند و با کنترل میزان پول خرج شده ی خود و برنامه ریزی به میزان سرمایه خود اضافه کند.

سمیرا دامغانی این کتاب را ترجمه کرده که توسط نشر مهارت‌های زندگی هم به چاپ رسیده است. 

کتاب های هوش مالی؛ سخن پایانی

همه ما برای داشتن زندگی راحت تر نیازمند داشتن اطلاعات متفاوت و کارآمد در زمینه هوش مالی و اقتصادی هستیم‌. شما نیز میتوانید با استفاده از دانش نویسندگان به نام دنیا و نیز کتاب های منتشر شده مرتبط میزان اطلاعات خود را در این زمینه بالاتر ببرید. داشتن هوش مالی بالا در هر مقطعی خوشبختی و آسایش را به ارمغلن آورده و مارا در مسیر توسعه فردی یاری می‌کند.

به مقاله امتیاز دهید :

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:
فهرست مطالب

2 پاسخ

  1. سلام
    با تشکر از معرفی کتاب‌های خوب
    ای کاش زمینه ای برای فروش کتاب‌هایی که معرفی می کنید داشتید ممنون میشم اگر بهش فکر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code