H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب های توسعه فردی

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

کتاب های توسعه فردی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین کتاب های توسعه فردی ؛ 10+10 کتاب خواندنی!

فهرست مطالب

 

اگر خوب به اطرافتان نگاه کنید، می‌بینید که تقریبا همه افراد به دنبال رشد و توسعه فردی خودشان هستند. گاهی اوقات این اتفاق بعد از سال‌ها تجربه و آزمون و خطا می‌افتد. برخی اوقات هم شرکت در کلاس‌های آموزشی و زمان صرف کردن با افراد موفق چنین دستاوردی را برای ما به همراه دارد. اما به جز این روش‌ها، راهکار ساده و کم هزینه‌تری هم وجود دارد: مطالعه! بله، مطالعه کتاب‌های مختلف می‌تواند به ما در مسیر توسعه فردی کمک کند. برای همین هم در این مقاله قرار است با 10 مورد از بهترین کتاب های توسعه فردی آشنا شویم و ببینیم نقش آن‌ها در رشد ما چگونه است.

 

1- عادت‌های اتمی

عادت های اتمی

قدم اول را با اصلاح عادت‌های غلط شروع می‌کنیم. تک تک ما عادت‌های زشت یا اشتباهی داریم که حتی خودمان هم از تکرار آن‌ها خسته شده‌ایم. حتی شاید بارها برای ترک آن‌ها و شکل دادن عادات جدید تلاش کرده باشیم، اما در نهایت تلاش‌هایمان بی‌فایده بوده‌اند. دلیلش این است که خودمان هنوز با فرایند تغییر عادات آشنا نشدیم و نمی‌دانیم که چگونه باید این کار را انجام دهیم.

خب، خبر خوب اینجاست. اگر به هر دلیلی نمی‌دانید یا نمی‌توانید عادت‌های غلط خود را کنار گذاشته و آن‌ها را با عادت‌های خوب و جدید جایگزین کنید، پیشنهاد من به شما مطالعه کتاب عادت‌های اتمی است. کتابی که به شما کمک می‌کند تا با شکل دادن عادت‌های کوچک اما موثر، زندگی خود را رفته رفته تغییر دهید. عادت های اتمی از بهترین کتاب ها برای تغییر عادت ها است.

البته یک خبر خوب دیگر هم برایتان دارم. اگر به هر دلیلی قصد خواندن کتاب کامل عادت‌های اتمی را ندارید، می‌توانید خلاصه آن را با کلیلک بر روی لینک زیر دانلود و مطالعه کنید.

خرید کتاب از کتاب ایران


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب عادت های اتمی


 

2- تختخوابت را مرتب کن

تختخوابت را مرتب کن

ما هر روز خود را از تختخواب یا رختخواب خود شروع می‌کنیم. اما با این حال چقدر حواسمان به آن هست؟  منظور من این است که ما معمولا بعد از بیدار شدن چه کاری انجام می‌دهیم؟ خب، خوشبختانه نویسنده کتاب تختخوابت را مرتب کن یک دریادار سایق نیروی دریایی آمریکا است که حالا تجربیات خودش در طول سال‌های خدمت را در قالب کتاب کوچکی به نام تختخوابت را مرتب کن جمع آوری کرده است.

دلیل قرار دادن این کتاب در لیست بهترین کتاب های توسعه فردی موضوع نظم است. بیشتر ما افراد آرزوها و فکرهای بزرگی در سر داریم. خیلی وقت‌ها هم در جهت رسیدن به آن‌ها قدم برمیداریم. اما یک چیز مانع پیوسته بودن حرکت ما می‌شود، نظم! با مطالعه کتاب تختخوابت را مرتب کن می‌توانیم هر روز صبح را با نظم و طبق روتین خاصی شروع کنیم.

خرید کتاب از کتاب ایران


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب تختخوابت را مرتب کن


 

 

3- هفت عادت مردمان موثر

هفت عادت از کتاب های توسعه فردی

فکر نکنم از دیدن نام این کتاب در لیست کتاب های توسعه فردی تعجب کرده باشید. هفت عادت مردمان موثر یکی از مشهورترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های خودیاری در تاریخ است. این کتاب 7 عادتی که مردمان موثر و موفق دارند را به ما معرفی می‌کند. استیون کاوی، نویسنده کتاب، این عادت‌ها را از دل مصاحبه و صحبت‌هایی که با برخی از موفق‌ترین افراد نسل خود داشته بیرون کشیده است.

قرار دادن این کتاب در لیست پیشنهادی ما کار خیلی سختی نبود. وقتی با گذشت این همه سال، کتاب هفت عادت مردمان موثر هنوز هم یک اثر پرفروش است، پس می‌توان از محتوای ارزشمند آن مطمئن بود. استفاده از تجربیات و مهمتر از آن تکرار عادت‌ها و رفتارهای افراد موفق به ما کمک می‌کند تا بتوانیم مسیر موفقیت و خوشبختی را با سرعت و دقت بیشتری طی کنیم. ضمن اینکه دیگر دچار آزمون و خطاهای مکرر نخواهیم شد.

خرید کتاب از کتاب ایران


خلاصه بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر


 

4- دوباره فکر کن

کتاب های توسعه فردی دوباره فکر کن

جهان اطراف ما با سرعت شگفت انگیزی در حال پیشرفت است. این یعنی از ابتدای مقاله تا همینجا که مطالعه کردید، چیزی در جهان تغییر پیدا کرده است. اما راستش را بگویید، خود شما چقدر خود را با این سرعت و تغییر و تحول هماهنگ کردید؟ کتاب دوباره فکر کن از آن دست آثاری است که دوست دارم آن را به عزیزانم هدیه کنم. چرا؟ چون ذهنیت من رو تا حد زیادی دستخوش تغییر کرد.

با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم که گاهی اوقات مسیر یقین از شک می‌گذرد. بله، شک کردن به آنچه می‌دانیم و آنچه نمی‌دانیم. با خواندن این کتاب درمی‌یابیم که بهتر است هر چند وقت یکبار عقایدمان را به چالش بکشیم، باورهایمان را زیر سوال ببریم و به طور کلی هرچیزی را به سادگی قبول و باور نکنیم. دوباره فکر کن به نشان می‌دهد که توانایی دوباره اندیشیدن تا چه اندازه می‌تواند برو روی موفقیت یا عدم موفقیت ما تاثیرگذار باشد.

خرید کتاب از کتاب ایران


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن


 

5- جادوی بزرگ

جادوی بزرگ

“ترس برادر مرگ است!”

همه ما این جمله را شنیده‌ایم. جمله‌ای کلیشه‌ای که اتفاقا برعکس آن اصلا کلیشه نیست! در واقع زندگی بدون ترس می‌تواند برای ما بسیار شیرین باشد. الیزابت گیلبرت نویسنده کتاب جادوی بزرگ در این اثر ستایش شده به ما نشان می‌دهد که چگونه به کمک خلاقیت می‌توانیم بر ترس‌های خود غلبه کنیم. او در این کتاب با استفاده از تجربه و خاطرات خود راهکارهایی خلاقانه را برای فرار از ترس و تجربه یک زندگی آرام به ما نشان می‌دهد.

این کتاب در پنج بخش نوشته شده و گیلبرت در هر بخش با استفاده از راهکارهایی عملی به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم یک زندگی به دور از ترس را را تجربه کنیم. غلبه بر ترس یکی از فاکتورهای مهم افراد موفق است و دلیل قرار گرفتن این اثر در لیست کتاب های توسعه فردی هم همین موضوع است. با خواندن این کتاب همچنین یاد می‌گیریم که باید چه برخوردی نسبت به چیزهایی که دوستشان داریم و به آن‌ها عشق می‌ورزیم داشته باشیم.

خرید کتاب از کتاب ایران


 

6- غرقگی یا تجربه اوج

غرقگی از کتاب های توسعه فردی

کتاب غرقگی یا تجربه اوج یکی از بهترین کتاب های توسعه فردی است که به ما کمک می‌کند تا با متمرکز کردن توجه خود و تقویت اراده‌مان از زندگی لذت بیشتری ببریم. غرقگی یا تجربه اوج کتابی است که به ما کمک می‌کند تا بتوانیم قدر لحظات شیرین زندگی خود را بیشتر بدانیم و گذشته از آن بتوانیم تجربه بهتری از زندگی روزمره خود داشته باشیم. نویسنده این کتاب، مهای چیکستنمیهای سال‌ها است که در همین زمینه و درباره روانشناسی مثبت گرا تحقیق می‌کند. برای همین هم آنچه او در کتاب غرقگی به ما یاد می‌دهد کاملا کاربردی است.

دلیل اصلی قرار گرفتن این کتاب در فهرست ما اهمیت موضوع متمرکز بودم بر انجام کارها است. افراد متمرکز می‌توانند علاوه بر تجربه اوج یا غرقگی، بازدهی بیشتر نیز داشته باشند. نکاتی که باعث شده با گذشت 20 سال از انتشار، این کتاب همچنان هم پرفروش باشد. پیشنهادم این است که حتما با کلیک روی لینک زیر خلاصه کتاب غرقگی را بخوانید.


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب غرقگی


 

7- تئوری انتخاب

تئوری انتخاب کتاب های توسعه فردی

همه ما در طول زندگی خود با موقعیت‌هایی روبرو می‌شویم که باید در آن‌ها تصمیمات بزرگی بگیریم. متاسفانه برخی اوقات این انتخاب‌ها به قیمت قربانی شدن خودمان تمام می‌شوند. اما خوشبختانه کتابی که اینجا قراره به شما معرفی کنیم کمک می‌کند تا در مواقع حساس و حیاتی بهترین تصمیم را بگیریم. کتاب تئوری انتخاب مشهورترین اثر ویلیام گلسر  و یکی از بهترین کتاب های حال خوب کن است. این کتاب به ما کمک می‌کند که با انتخاب‌ها و تصمیمات درست طوری زندگی کنیم که نه قربانی شویم و نه قربانی بمانیم.

یکی از بزرگترین چیزهایی که در مسیر توسعه فردی باید یاد بگیریم همین موضوع انتخاب‌ها است. بعضی وقت‌ها برای پیشرفت خودمان باید انتخاب‌ها و تصمیماتی داشته باشیم که خیلی باب میل خودمان نیستند. مثل کنار گذاشتن یک دوست یا استعفا دادن از محل کار. اما در پایان همین تصمیمات به ما در راه مقابله با تهدید‌های بیرونی و آرامش درونی کمک می‌کنند. همین برای حضور این کتاب در لیست بهترین کتاب های توسعه فردی کافیه!

خرید کتاب از کتاب ایران


 

8- از ما بهتران یا داستان موفقیت نخبگان

از ما بهتران

این کتاب در کنار کتاب دوباره فکر کن، دو مورد از کتاب‌های مورد علاقه من در سالی که گذشت بودند. بر خلاف نامش، کتاب داستان موفقیت نخبگان یا همان از ما بهتران به ما نشان می‌دهد که افراد موفق دنیا نظیر بیل گیتس یا مارک زاکربرگ در مسیر توسعه فردی خود چه امکانات و شرایطی داشتند. نکته جالب درباره این کتاب رویکرد متفاوت مالکوم گلدول، نویسنده کتاب، درباره داستان موفقیت این افراد است. او به جای آنکه از آن‌ها قهرمانانی عجیب بسازد، به شکل کاملا صادقانه هرچه درباره آن‌ها و گذشته‌شان وجود داشته را بیان می‌کند.

از ما بهتران به شما کمک می‌کند تا اگر به هر دلیلی هنوز نتوانستید به چیزهایی که دنبالش بودید برسید، خودتان را نبازید. گاه یاوقات برای موفق شدن علاوه بر پشتکار و دانش، به چیزهای دیگری هم نیاز داریم. پس می‌توان گفت این کتاب به خوبی شما را با واقعیت‌های مسیر موفقیت آشنا می‌کند. البته گلدول تمام موفقیت این افراد را وابسته به شرایط خانوادگی آن‌ها نمی‌داند. بلکه این شرایط را عاملی موثر در توسعه فردی آن‌ها معرفی می‌کند.


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب از ما بهتران


 

9- انجام دادن کارها

انجام دادن کارها کتاب های توسعه فردی

برنامه‌ریزی یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های افراد موفق است. در واقد رشد و پیشرفت بدون داشتن برنامه‌ای خوب و واقع گرایانه تقریبا غیر ممکن است. به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم کتاب انجام دادن کارها از دیوید الن را هم به فهرست خود اضافه کنیم. انجام دادن کارها یا به انجام رساندن کارها نام کتابی از دیوید الن است که او در آن شیوه جدیدی از برنامه‌ریزی را به ما آموزش می‌دهد. این روش که برنامه ریزی به روش GTD نام دارد بسیار کاربردی است و بر اساس اولویت‌های هر شخص است.

نکته مهم در این سبک از برنامه‌ریزی خالی کردن ذهن از پروژه‌های نیمه باز درون آن است. بسیاری از ما در طول روز پروژه‌های نیمه باز و تمام نشده‌ای داریم که آن‌‎ها را مدام با خود حمل می‌کنیم. غافل از آن که همین پروژه‌های به ظاهر بی اهمیت بخش مهمی از فضای مغز ما را اشغال می‌کنند و موجب عدم توانایی در تمرکز کردن ما می‌شوند. اما به کمک این کتاب می‌توانید با یک برنامه‌ریزی عالی از پس این چالش بر بیایید.


از دست ندهید: کارگاه آموزشی برنامه ریزی به سبک GTD


 

10- افسانه کاریزما

افسانه کاریزما

همه ما شنیده‌ایم که فلانی شخصیتی کاریزماتیک دارد. یا اینکه کاریزمای او باعث موفقیت خود و تیمش شده است. خب، راستش را بخواهید دومی همچین بیراه هم نیست. افراد کاریزماتیک معمولا در تاثیرگذاری بر روی دیگران موفق‌تر هستند. اما سوال اینجاست: آیا کاریزما یک ویژگی ذاتی است که از بدو تولد با ما هست؟ خیر! کاریزما کاملا قابل پرورش است چرا که یک ویژگی تنها نیست و تشکیل شده از برخی رفتارها و ویژگی‌های فردی موجود در خود ماست. در واقع زبان بدن، نوع صحبت کردن و حتی داشتن یک ذهنیت کاریزماتیک هستند که ما را به یک انسان کاریزماتیک تبدیل می‌کنند.

از استیو جابز و گاندی و دالایی لاما گرفته، تا افراد بدنامی مانند هیتلر همگی از شخصیت‌های کاریزماتیک تاریخ به حساب می‌آیند. هرچند که برخی از این افراد از کاریزمای خود استفاده منفی کردند، اما به هر حال همین کاریزما باعث قدرت و پیروی دیگران از دستورات آن‌ها شد. شما هم می‌توانید با خواندن این اثر که از بهترین کتاب های توسعه فردی هم هست یک شخصیت کاریزماتیک را در خودتان پرورش دهید.

خرید کتاب از کتاب ایران


بیشتر بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب افسانه کاریزما


 

سایر کتاب های توسعه فردی

اما در ادامه برخی دیگر از کتاب های توسعه فردی را معرفی می‌کنیم. این کتاب‌ها به دلیل معروف بودن دیگر نیازی به توضیح و معرفی بیشتر نداشتند. برای همین هم آن‌ها را صرفا به صورت فهرست آوردیم:

  1. آیین دوست‌یابی- دیل کارنگی
  2. بیندیشید و ثروتمند شوید- ناپلئون هیل
  3. چه کسی پنیر مرار جابجا کرد- اسپنسر جانسون
  4. 12 قانون زندگی- جردن پیترسون
  5. 4 میثاق- دون میگل روئیز
  6. هنر ظریف بیخیالی- مارک منسون
  7. قدرت عادت- چارلز داهیگ
  8. تفکر سریع و کند- دنیل کانمن
  9. بیدار کردن غول درون- آنتونی رابینز
  10. جادوی فکر بزرگ- دیوید شوارتز

کتاب های توسعه فردی

بهترین کتاب های توسعه فردی ؛ سخن پایانی

مسیر توسعه فردی سخت و گاها طولانی است. پس اگر به تازگی در آن قدم گذاشتید، صبور باشید و بدون اینکه عجله کنید گام به گام به سوی هدفی که دارید حرکت کنید. مطمئن باشید فرصت‌های زیادی در طول مسیر برای شما به وجود می‌آیند. کتاب های توسعه فردی که در این مقاله به شما معرفی کردیم هم بدون شک تا حد زیادی به شما در رسیدن به اهدافتان کمک خواهند کرد.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *