H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند ؛ 13 کتاب ناب!

فهرست مطالب

همه ما از بچگی یک الگو در زندگی خود داشته‌ایم. الگویی که همیشه سعی داشتیم از وی پیروی کنیم و به آنچه او به آن رسیده، برسیم. اما این عادت ما تنها مختص به بچگی نیست. ما حتی با بزرگتر شدن و رسیدن به بلوغ هم دوست داریم کارهایی را انجام دهیم که الگوهای زندگیمان انجام می‌دهند. یکی از این کارها هم خواندن کتاب هایی است که افراد موفق توصیه می‌کنند. دانستن اینکه افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند می‌تواند به ما کمک کند تا با مطالعه این آثار، حداقل بخشی از ذهنیت خود را شبیه به آن‌ها کنیم. لیستی که در ادامه این مقاله برایتان آورده‌ایم پر است از پیشنهاد‌های جذاب و خواندنی. شاید این آثار در بین بهترین کتاب هایی که باید خواند قرار نداشته باشند، اما همچنان پر از مطالب با ارزش برای یادگیری هستند.

 

افراد موفق معمولا چه کتاب هایی می‌خوانند

احتمالا انتظار دارید بگویم کتاب های انگیزشی و خودیاری؟ اما نه، این افراد همه جور کتابی می‌خوانند. در واقع برخلاف تصور بیشتر ما، افراد موفق خیلی به کتاب‌های روانشاسی زرد و موفقیت علاقه ندارند. آن‌ها بیشتر به سراغ کتاب‌هایی می‌روند که ما را با بخش‌های مختلف این دنیا و آدم‌هایش آشنا کند. چه در قالب داستان و چه در قالب کتاب‌های غیر داستانی. باور نمی‌کنید؟ پس بیایید باهم 13 کتاب عالی به انتخاب افراد موفق سرتاسر جهان را بشناسیم. 

 

1- خوب به عالی

افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند خوب به عالی

توصیه شده توسط: جف بزوس

یکی از عادت‌های بد ما انسان‌ها این است که بعد از رسیدن به موفقیت نسبی در محیط کار، زندگی یا حتی در تحصیلات خود، از ادامه دادن دست می‌کشیم. در واقع ما آدم‌ها به همان سطح خوب قانع می‌شویم. در حالی که بر خلاف تصورمان، خوب بودن کافی نیست! ما برای اینکه بتوانیم راه خود را از دیگران جدا کنیم و به موفقیت‌های چشمگیری برسیم، باید عالی باشیم! اما عالی بودن چه ویژگی‌هایی دارد؟ خب، خوشبختانه آقای جیم کالینز در کتاب خوب به عالی تمام ویژگی‌هایی که یک فرد برای عالی بودن نیاز دارد را آورده است. او این کتاب را بر اساس تجربیات و صحبت‌های خود با افراد و سازمان‌های موفق نوشته و به همین دلیل هم حاوی نکات بسیار عالی و ارزشمندی است.

خرید کتاب از کتاب ایران

 

 

 


 

2- پروژه‌ی رزی

پروژه رزی

توصیه شده توسط: بیل گیتس

پروژه‌ی رزی یکی از چند رمانی است که در لیست افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند قرار می‌گیرد. رمانی جذاب، خواندنی، خنده‌دار و در عین حال تکان دهنده! داستان یک متخصص ژنتیک که به شکل عجیبی در روابطش با آدم‌ها ضعیف عمل می‌کند، اما حالا به این نتیجه رسیده که به هر برای ادامه زندگی نیاز به یک همسر دارد. از آنجا که در این مورد هم انسان سخت‌گیری است، دلش راضی به ازدواج با هرکسی نمی‌شود. البته هرکسی به جز رزی! رمان پروژه‌ی رزی بدون شک لحظات خنده‌دار و نابی را برای شما رقم می‌زند، آن هم در عین حال که شما را با برخی چالش‌های مهم در زندگی روبرو می‌کند. پیشنهادم این است که حتما این کتاب را با ترجمه مهدی نسرین مطالعه کنید.

خرید کتاب از کتاب ایران

 

 

 


 

3- انسان خردمند

انسان خردمند افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند

توصیه شده توسط: بیل گیتس، باراک اوباما، مارک زاکربرگ

از دوران پارینه سنگی تا به امروز، هراری تاریخ زندگی بشر را به صورت خلاصه و با استناد به علم در این کتاب آورده است. کتابی که بعدها در کنار جلد دومش یعنی انسان خداگونه به دو اثر بسیار پرفروش تاریخی تبدیل شدند. بیل گیتس این کتاب را به خاطر متن بسیار روان آن ستایش می‌کند. او می‌گوید کتاب هراری به قدری خوب و دقیق همه چیز را توصیف کرده که انگار تاریخ بشر به صورت تصویری در جلوی چشم ما قرار دارد. کتابی که واقعا به قدری خوب نوشته شده، که زمین گذاشتن آن برای هر خواننده‌ای کار دشواری است.

خرید کتاب از کتاب ایران


همچنین بخوانید: بهترین کتاب های تاریخی


 

 

 

 

4- آیین دوست یابی

کارنگی افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند

توصیه شده توسط: وارن بافت

تقریبا غیر ممکن است که لیستی از کتاب های پیشنهادی افراد موفق ببینیم و این اثر مشهور کارنگی در آن وجود نداشته باشد. دلیلش هم واضح است، دوستان نقش بسیار مهمی را در آینده و موفقیت ما ایفا می‌کنند. در واقع انتخاب صحیح دوست می‌تواند زندگی شما را نجات دهد. برای همین هم وارن بافت، مرد افسانه‌ای بازارهای مالی جهان، این کتاب را برای خواندن به ما پیشنهاد می‌کند. کارنگی در این کتاب به ما نشان می‌دهد که روابط دوستانه افراد موفق معمولا چگونه است و ما چگونه می‌توانیم چنین روابطی را داشته باشیم. اگرچه این کتاب کمی قدیمی به نظر می‌رسد، اما پیشنهاد من این است که حتما حتی یکبار هم که شده آن را بخوانید.

از دیگر کتاب‌های توصیه شده توسط وارن بافت هم می‌توان به کتاب سرمایه‌گذار هوشمند اشاره کرد.

خرید کتاب از کتاب ایران


 

 

 

 

5- هنر شاد زیستن

دالایی لاما

توصیه شده توسط: جف واینر

شاد زیستن یکی از مهمترین آرزوهای تک تک ماست. در واقع هیچ کدام از ما یا افراد موفقی که الگویمان هستند، دوست نداریم در زندگی خود استرس، نگرانی و ناراحتی را تجربه کنیم. برای همین هم این کتاب که برگرفته از مصاحبه‌ها و صحبت‌های دالایی لاما و هاوارد کاتلر است در لیست افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند قرار می‌گیرد. نکته جالب در مورد این کتاب ترکیب علم روز با آموزه‌های معنوی در آن است. آنطور که در این کتاب می‌خوانیم، شاد زیستن فقط محدود به خندیدن یا ناراحت نبودن نیست. شاد زیستن یعنی تجربه یک زندگی بدون نگرانی و اضطراب. اگر این کتاب را نخواندید، توصیه می‌کنم با کلیک روی لینک زیر خلاصه آن را در باشگاه کتابخوانی ما مطالعه کنید.


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب هنر شاد زیستن


 

 

6- بازمانده روز

بازمانده روز افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند

توصیه شده توسط: جف بزوس

یکی از بهترین رمان‌ها که اتفاقا برای نویسنده‌اش جایزه نوبل ادبیات را هم به ارمغان آورد. بازمانده روز رمانی بی‌نظیر از کازو ایشی گورو است که  به شدت مورد علاقه جف بزوس هم هست. او درباره این کتاب می‌گوید: “رمان بازمانده روز شما را به فکر کردن باز می‌دارد. من هنگام خواندن این کتاب، 10 ساعت از عمرم را در دنیای دیگری زندگی کردم. جایی که چیزهای زیادی درباره زندگی و حسرت‌های آن آموختم.”

خرید کتاب از کتاب ایران


 

 

 

 

 

 

7- داستان موفقیت نخبگان یا از ما بهتران

نخبگان افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند

توصیه شده توسط: بیل گیتس

کتاب‌های زیادی درباره موفقیت بزرگان نوشته شده است. برخی از آن‌ها زندگینامه این افراد را بازگو می‌کنند، برخی دیگر رازهای موفقیتشان را و بعضی دیگر هم راهکارهای احتمالی برای تبدیل شدن به آن‌ها. اما در این بین کتابی وجود دارد که برخلاف تمام کلیشه‌ها عمل کرده است. کتاب داستان موفقیت نخبگان یا همان از ما بهتران به سراغ شرایطی رفته است که نخبگان و افراد موفق را به سمت موفقیت هدایت کرده است. همین موضوع باعث شده یکی از موفق‌ترین و شناخته‌شده‌ترین افراد تاریخ یعنی بیل گیتس خواندن آن را به ما توصیه کند. شما هم می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر، خلاصه این کتاب را بخوانید.


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب از ما بهتران


 

 

 

 

8- صفر به یک

صفر به یک

توصیه شده توسط: ایلان ماسک، مارک زاکربرگ

مدتی هست که تنور استارتاپ‌ها و کارآفرینی در کشور ما حسابی گرم شده است. برای همین هم ما تصمیم گرفتیم در لیست افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند خود یکی از بهترین آثار این زمینه را قرار دهیم. کتابی که خواندن آن توسط دو کارآفرین بزرگ هم توصیه شده است. برخلاف خیلی کتاب‌های دیگر، پیتر تیل نویسنده کتاب، که خودش هم بنیانگذار PayPal و یک کارآفرین موفق است، به سراغ نکاتی رفته که به ما خلق کردن از صفر را آموزش می‌دهند. در واقع به عقیده او تقلید کردن از یک فرد، مجموعه یا سازمان باعث خلق چیزی نمی‌‎شود. برای همین هم رویکرد او در این کتاب بسیار متفاوت است.

خرید کتاب از کتاب ایران


 

 

 

 

9- استیو جابز

استیو جابز

توصیه شده توسط: بیل گیتس

تعجبی ندارد که بیشتر کتاب‌های این لیست توسط بیل گیتس معرفی و توصیه شده‌اند. هرچه نباشد او از مشهورترین افراد تندخوان است و همیشه کتاب هایی که مطالعه می‌کند را در وبسایت شخصی خود یعنی GatesNotes به اشتراک می‌گذارد. کتاب استیو جابز، یکی از بهترین کتاب‌های زندگینامه است که توسط والتر آیزاکسون نوشته شده است. کتابی که به خوبی سراغ جزئیات زندگی جابز می‌رود. از شکست‌ها و پیروزی‌های او گرفته، تا خصوصیات زشت و زیبای اخلاقی او، همگی در این اثر آورده شده‌اند. نکته جالب اینکه خود جابز هم هنگام نگارش آن با نویسنده در ارتباط بوده است. این تنها زندگینامه در لیست افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند ما است. پس اگر تا الان آن را نخواندید، حتما بر روی لینک زیر کلیک و خلاصه آن را در باشگاه کتابخوانی ما مطالعه کنید.

خرید کتاب از کتاب ایران


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب استیو جابز


 

 

10- شرکت خلاقیت

شرکت خلاقیت افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند

توصیه شده توسط: مارک زاکربرگ

کتابی که داستان یکی از خلاقانه‌ترین استودیوهای انیمیشن تاریخ را روایت می‌کند. کتاب شرکت خلاقیت در واقع داستان به موفقیت رسیدن شرکت پیکسار است. اد کتمال، بنیان‌گذار این مجموعه در این اثر که حال و هوای کتاب‌های زندگینامه را دارد به سراغ پستی و بلندی‌هایی رفته است که در طول سال‌ها فعالیت خود پشت سر گذاشته. او همچنین تجرییات مدیریتی خود را هم در این کتاب خواندنی با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد. با مطالعه این کتاب می‌فهمیم که بر خلاف برخی مجموعه‌های دیگر، پیکسار به دنبال کشف ظرفیت‌های درونی افراد است. برای همین هم ایده‌های خلاقانه و تازه‌ای از این مجموعه بیرون می‌آید. اگر این کتاب را تا امروز نخواندید، پیشنهاد می‌کنم حتما خلاصه ان را با استفاده از لینک زیر مطالعه کنید.

خرید کتاب از کتاب ایران


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب شرکت خلاقیت


 

 

 

11- کشتن مرغ مقلد

کشتن مرغ مقلد

توصیه شده توسط: اپرا وینفری

آنطور که اپرا می‌گوید، کشتن مرغ مقلد تاثیرگذارترین رمانی بوده است که او در زندگی خود خوانده است. این رمان در زمان خود به شکل تازه‌ای موضوع نژادپرستی را زیر سوال برد. همین اتفاق هم باعث محبوبیت آن شد. کشتن مرغ مقلد به قدری موفق بود که بعد از انتشار موفق به کسب جایزه پولیتزر هم شد. داستان آن هم به وکیلی به نام آتیکوس فینچ برمی‌‎گردد که قرار شده وکالت پرونده جنجالی یک فرد سیاه‌پوست را برعهده بگیرد. فردی که مرتکب قتل یک سفید پوست شده است. فیلم کشتن مرغ مقلد هم یکی از بهترین فیلم های اقتباسی است که تا به امروز ساخته شده است.

خرید کتاب از کتاب ایران


 

 

 

 

 

 

12- بیندیشید و ثروتمند شوید

ناپلئون هیل

توصیه شده توسط: آنتونی رابینز

کم کم داریم به پایان لیست افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند نزدیک می‌شویم. همه ما به محض دیدن یک موفق و البته پولدار این سوال را از خودمان می‌پرسیم: راز موفقیت او چه بوده؟! ناپلئون هیل، نویسنده این کتاب هم مدت‌ها چنین سوالی را در سر داشت. برای همین هم تصمیم گرفت برای پیدا کردن پاسخ سوالش به سراغ برخی از افراد ثروتمند و موفق زمان خود برود. نتیجه چه بود؟ او بعد از ملاقات این افراد، تصمیم گرفت چیزهایی که از این جلسات آموخته بود را در قالب کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید منتشر کند. کتابی که تا امروز هم یکی از بهترین کتاب های هوش مالی به شما می‌رود.

خرید کتاب از کتاب ایران


 

 

 

 

 

13- ناطور دشت

ناطور دشت افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند

توصیه شده توسط: بیل گیتس

لیست افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند را با یک کتاب توصیه شده دیگر توسط بیل گیتس به پایان می‌‎رسانیم. رمانی استثنایی و در عین حال جنجالی از جی. دی سلنیجر که تا مدت‌ها حتی جزو کتاب های ممنوعه به شمار می‌رفت! اما با این حال بیل گیتس آن را جزو بهترین کتاب‌هایی که در عمرش خوانده است قرار می‌دهد و به گفته او تا به حال چندین بار آن را مطالعه کرده است! داستان ناطور دشت اگرچه درباره یک نوجوان است، اما سلینجر با قلم خود کاری کرده است که هر بزرگسالی از خواندن این کتاب لذت ببرد. او با ظرافت و دقت خاصی مشکلات و رنج‌های بزرگسالی را به تصویر می‌کشد و در عین حال به ما نشان می‌دهد که صداقت و یک رنگی تا چه اندازه مهم و ارزشمند است.

خرید کتاب از کتاب ایران


 

افراد موفق چه کتاب هایی می‌خوانند ؛ جمع بندی

همانطور که دیدید، افراد موفق از تمام انواع ژانر کتاب آثاری را می‌خوانند. برای همین هم ما سعی کردیم کتاب‌هایی را از ژانرهای مختلف به شما معرفی کنیم. یادتان باشد، تنها مطالعه کتاب برای رسیدن به موفقیت کافی نیست. پس سعی کنید علاوه بر مطالعه کتاب‌های معرفی شده، خصوصیات فردی و رفتاری مثبت این افراد را نیز تکرار کنید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *