H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن
معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن اثر آدام گرنت

فایل کم حجم شده:دانلود ویدیو معرفی

فایل اصلی:دانلود ویدیو معرفی
فهرست مطالب

تقریبا تمام ما تعریف مشابهی از هوش داریم. به عقیده ما انسان باهوش کسی است که بتواند خوب فکر کند، درست تصمیم بگیرد و در نهایت به دستاوردهای مهمی در زندگی برسد. اما آیا چنین تعریفی هنوز هم درست است؟ خب شاید زمانش رسیده تا تعاریف ذهنی خود درباره هوش را تغییر دهیم. در دنیایی که همه چیز به سرعت در حال تغییر است، ما هم باید مدام خود را تغییر دهیم. مهمتر از همه اینکه وقتی در یک چشم بر هم زدن تمام بازی عوض می‌شود، باید یاد بگیریم که دوباره فکر کردن را جدی بگیریم. همین موضوع هم بهانه‌ای شد تا به سراغ معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن اثر آدام گرنت برویم. کتابی که در سال 2021 منتشر شده و مطالعه آن درست مانند کتاب تفکر سریع و کند می‌تواند بینش ما را دستخوش تغییر کند. حال بیایید با هم به سراغ این کتاب برویم.

آشنایی با آدام گرنت

آدام گرنت

آدام گرنت یک روانشناس و مشاور سازمانی است. او چهار کتاب نوشته که در لیست پرفروش‌های مجله‌ی نیویورک تایمز قرار گرفته‌اند. مشتریان گرنت صاحب نامانی چون گوگل، NBA و مؤسسه‌ی گیتس می‌باشند. تخصص اصلی گرنت کمک به افراد و سازمان‌ها در درک و پیدا کردن انگیزه و معناست. اقداماتی که در نهایت موجب افزایش خلاقیت در هر مجموعه می‌شود. او به عنوان یکی از 10 مدیر جوان تاثیرگذار انتخاب شده است. کتاب دوباره فکر کن به محض انتشار توانست نظرات زیادی را به سوی خود جلب کند. برای همین هم در ایران چندین بار ترجمه شده است که پیشنهاد ما ترجمه محمد مسافری است که توسط نشر قطره به چاپ رسیده است.

قصد خرید کتاب ” دوباره فکر کن” را دارید؟ بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

خرید کتاب

کتاب دوباره فکر کن درباره چیست؟

معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن

ما انسان‌ها از درک و قبول واقعیت فراری هستیم. باور ندارید؟ خب بیایید به این مثال‌ها کمی فکر کنیم. اول اینکه ما بیشتر ترجیح می‌دهیم چیزهایی را بشنویم که خودمان از شنیدنشان لذت می‌بریم. برای همین هم معمولا از شنیدن حرف‌هایی که ما را به فکر کردن وادار می‌کنند فراری هستیم. دوم اینکه معمولا وقتی کسی با ما مخالفت می‌کند، آن را به منزله تهدیدی برای خود قلمداد می‌کنیم. در حالی که چنین موقعیت‌هایی بهترین فرصت برای یادگیری به شمار می‌آیند. تمام این اتفاقات باعث شده دور و بر ما را کسانی پر کنند که بسیار شبیه به ما فکر می‌کنند. در نتیجه ما از لحاظ فکری با کمترین چالش ممکن مواجه هستیم. شاید در نگاه اول فکر کنید چنین چیزی اصلا بد نیست. خب، راستش را بخواهید چه کسی از آرامش بدش می‌آید؟ اما داستان چیز دیگری است!

هرچه ما کمتر ذهن و به خصوص افکار خود را کمتر به چالش بکشیم، به همان میزان هم شانس یادگیری و پیشرفت ما کاهش پیدا می‌کند. این همان دلیلی است که آدام گرنت به دنبال آن تصمیم گرفت تا این کتاب را بر پایه یافته‌های علمی و تجربی خود بنویسد. در واقع یکی از تکنیک‌هایی که آدام گرنت همیشه از آن بهره می‌برد این است که هنگام حرف زدن طوری به نظر بیاید که گویی تمام حرف‌هایش درست است. اما هنگام گوش دادن به نظرات دیگران، این تصور را داشته باشد که تمام مدت اشتباه می‌کرده است. به کمک این تکنیک و سایر نکاتی که در خلاصه کتاب دوباره فکر کن می‌توانید بیاموزید، ذهنیت شما نسبت به جهان اطراف، خودتان، روابط و از همه مهمتر اشتباهات و تفاوت‌هایتان تغییر خواهد کرد.


همچنین بخوانید: روش‌های مقابله با افکار منفی


این کتاب چه کمکی به ما می‌کند؟

معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن میلکان

این کتاب به جهت‌گیری و فرضیاتی که ما در فرآیند تصمیم‌گیری به‌کار می‌بندیم پرداخته و بیان می‌کند که چگونه افراد و سازمان‌ها می‌توانند حس کنجکاوی را برای همیشه در روند فکری خود جای دهند. در واقع آنچه بیشتر از خود توانایی تفکر اهمیت دارد، مهارت دوباره اندیشیدن است. چرا که با این مهارت شما می‌تواند با دید بازتری به اتفاقات و شرایط نگاه کنید. اشتباه بیشتر ما این است که تصور می‌کنیم وقتی درباره انجام کاری فکر می‌کنیم و بر اساس تفکرات خود تصمیم می‌گیریم، تصمیم‌گیری ما حتما درست خواهد بود. در صورتی که اصلا اینطور نیست.

برای اینکه بتوانیم عادت‌های غلط گذشته را اصلاح کنیم، می‌بایست ابتدا آن‌ها را به چالش بکشیم. بهترین روش برای این کار هم دوباره فکر کردن است. بیشتر ما مانند همان مدیرعامل شرکت بلک‌بری سفت و سخت به باورها و اعتقاداتمان چسبیده‌ایم. اتفاقی که می‌تواند موجب غرق شدن کشتی زندگی یا کسب و کار ما شود.

همچنین گرنت در این کتاب راهکارها و نکاتی را برای مقابله با تعصب غلط به ما می‌آموزد. در واقع برخلاف آنچه بیشتر مردم تصور می‌کنند، متعصب بودن اصلا ویژگی مثبتی نیست. تعصب نقطه مقابل تعقل است، برای همین هم آدام گرنت از پایه با آن مخالف است. کنار گذاشتن تعصبات فکری هم می‌تواند مسیر را برای رشد و توسعه فردی ما هموار کند.

قصد خرید کتاب ” دوباره فکر کن” را دارید؟ بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

خرید کتاب

 

نظر برنه براون درباره کتاب دوباره فکر کن

برنه براون

برنه براون که خود یکی از مشهورترین نویسندگان در زمینه بازگشت از شکست به حساب می‌آید و کتاب با اقتدار برخاستن از مهمترین آثار او به حساب می‌رود، اینگونه درباره کتاب دوباره فکر کن می‌نویسد:

“این کتاب، انتخاب بی‌نظیری برای دنیای امروز است. اگر یادگیری چیزهای جدید نیازمند تمرکز است، پرهیز از یادگیری یا دوباره یاد گرفتن یک نکته نیازمند تمرکز بیشتری است. برای چنین کاری شما باید شهامت را به راحتی ترجیح دهید. آدام گرنت در کتاب دوباره فکر کن تحقیقات و روایت داستانی را به هم بافته است. اتفاقی که باعث شده کتاب به هیچ وجه خسته‌کننده نباشد و برعکس شما را تا آخرین صفحه با خود بکشاند. این کتاب به قدری شما را نسبت به جهان اطرافتان کنجکاو می‌کند که خودتان به فکر تغییر آن باشید. خود من تا قبل از خواندن این کتاب هیچوقت تا این اندازه نسبت به چیزهایی که نمی‌دانم امیدوار نبودم!”

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن نوین

 

همه! بله این کتاب به درد همه می‌خورد. در واقع دوباره اندیشیدن به قدری مهم است که یادگیری آن می‌تواند بر زندگی تمام افراد تاثیر مثبتی بگذارد. به همین دلیل هم پیشنهاد ما این است که حتما خلاصه این کتاب را در انتهای مقاله دانلود کرده و مطالعه کنید. اما به طور کلی 3 گروه بیشتر از سایرین می‌توانند از خواندن این کتاب لذت ببرند:

 • کسانی که به خواندن بهترین کتاب های روانشناسی علاقه دارند. اگر شما از این دست افراد هستید، از یادگیری نکات جدید موجود در این کتاب لذت می‌برید.
 • فروشندگان و مدیرانی که به دنبال فروش بیشتر و بهتر هستند. بله! شما وقتی خودتان دوباره فکر کردن را بلد باشید، می‌توانید مشتریانتان را هم به انجام این کار مجاب کنید.
 • مربیانی که به دنبال بهبود عملکرد تیم خود هستند. درک بهتر فرهنگ سازمانی بر پایه دوباره فکر کردن می‌تواند موجب پیشرفت شما شود.

 

بخش‌هایی از کتاب دوباره فکر کن

“در جهانی که مدام درحال تغییر است، تغییر فکر و عقیده هزینه‌بر است.”

”  پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که رهبرانی که ذهنی دانشمند دارند موفق‌تر هستند زیرا زمانی که همه‌چیز به هم می‌ریزد و هیچ‌چیز درست پیش نمی‌رود، به تغییر و اصلاح مدل‌های کسب‌وکارشان تمایل بیشتری نشان می‌دهند. “

“اعتماد به نفس از خودباوری نشئت می‌گیرد در حالی که تواضع، زیر سوال بردن درستی روش‌هایی است که پی گرفته‌اید. اکثر افراد موفق از دستیابی به اهدافشان مطمئنند اما در عین حال با فروتنی به این فکر می‌کنند که آیا از بهترین روش‌ها برای رسیدن به آن بهره می‌برند یا خیر.”

“دفعه بعد که بر سر میز مذاکره نشستید، به یاد داشته باشید قرار نیست در همه‌ی جنگ‌ها پیروز میدان شوید. موافقت با برخی از نکاتی که شرکایتان ذکر می‌کنند و پیدا کردن نقاط مشترک با آن‌ها در واقع ترغیبشان می‌کند که به سمت جبهه‌ی شما حرکت نمایند.”

“یکی از موثرترین روش‌ها برای از بین بردن تعصبات دیگران این است که فقط به آن‌ها نشان دهید تا چه اندازه عقایدشان دلبخواهی و غیرعقلانی هستند.”

“معمولاً وقتی تلاش می‌کنیم تا فردی را متقاعد کنیم، زیاد حرف می‌زنیم. اما مصاحبه‌ی انگیزشی بیشتر بر شنیدن تأکید دارد.”

“به بیان دیگر اگر می خواهید کسی را دوباره به فکر وادارید، گفتن اینکه عقیده‌اش درست یا غلط است اصلاً مناسب نیست. به جایش بهتر است به او نشان دهید که برای انتخاب، گزینه‌های بسیار زیادی پیش رویش قرار دارد. این رویکرد مردم را تشویق می‌کند که به جای انتخاب احساسی و غیرمنطقی یکی از گزینه‌ها، بیشتر بر خود مسئله تمرکز کنند.”

“اگر می‌خواهید تیمتان در دوباره فکر کردن و اتخاذ تصمیمات جدید توانایی کسب کند، باید در محیط کارتان فرهنگ یادگیری را گسترش دهید.”

قصد خرید کتاب ” دوباره فکر کن” را دارید؟ بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

خرید کتاب

 

سرفصل‌های خلاصه کتاب دوباره فکر کن

متن اصلی

ما سعی کردیم تمامی نکات کلیدی این کتاب را در خلاصه آن جمع آوری کنیم. پیشنهاد ما این است که به جز این کتاب، با مراجعه به بخش خلاصه کتاب‌ها در سایت ما از خواندن بقیه کتاب‌ها نیز لذت ببرید.

 • یاد بگیرید که چرا اشتباه کردن کار درستی است.
 • در دنیایی که مدام متحول می‌شود، تغییر فکر و عقیده هزینه‌ای در پی دارد.
 • ممکن است درباره‌ی چیزهایی که روحتان هم خبر ندارد هیچ چیز ندانید.
 • بهترین مذاکره کنندگان برای تغییر عقیده‌ی افراد سه نکته‌ی کلیدی را رعایت می‌کنند.
 • حتی متعصابه ترین باورها هم تغییر می‌کنند.
 • شما می‌توانید با پرسیدن سوالاتی درست، افراد را متقاعد کنید.
 • وقتی مردم دو راه بیشتر نداشته باشند، کمتر به تغییر عقیده می‌اندیشند.
 • فرهنگ سازمانی بر توانایی تیم شما در دوباره فکر کردن تاثیر می‌گذارد.

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب دوباره فکر کن

در دنیایی که همه چیز در کسری از ثانیه تغییر می‌کند، توانایی دوباره اندیشیدن می‌تواند شانس موفقیت شما را چند برابر کند. یادتان باشد تمام نکات موجود در این مقاله به شکل کامل‌تری درون خلاصه کتاب آورده شده است. پس اگر دوست دارید مهارت دوباره فکر کردن را آموخته و به کمک آن زندگی شخصی و شغلی خود را متحول کنید، از مطالعه خلاصه کتاب غافل نشوید.

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن

معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن اثر آدام گرنت

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

2 پاسخ

 1. بسیار لذت بردم از دیدن خلاصه این کتاب

  برام خیلی جالبه که تونستید توی نیم ساعت ۲۹۰ صفحه رو به این مفیدی خلاصه کنید!

  سوالی داشتم درمورد حق نشر این ویدیو در جمع دوستان که به چه صورت ایت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن