H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

خلاصه کتاب پایان های ضروری
خلاصه کتاب پایان های ضروری

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب پایان های ضروری از هنری کلاود

فهرست مطالب

بیشتر ما شروع‌ها را دوست داریم. مثل شروع یک رابطه عاطفی، شروع به کار در یک مجموعه، شروع دوران تحصیل در دانشگاه و… ، اما چند درصدمان پایان‌ها را دوست داریم؟ اصلا بهتر است بپرسیم چند درصدمان از پایان‌ها خاطره خوبی داریم؟ در این قسمت از خلاصه کتاب ها به سراغ معرفی و خلاصه کتاب پایان های ضروری می‌رویم. کتابی که به ما نشان می‌دهد گاهی اوقات پایان دادن به برخی روابط، عادات و رفتارها تا چه اندازه باعث رشد و بهبود زندگی ما می‌شود.

 

آشنایی با نویسنده

هنری کلاود

 

هنری کلاود یک روانشناس بالینی و یک مشاور موفق در زمینه مدیریت و رهبری است. او همچنین مدیران کسب و کار را در زمینه‌های رهبری و کارایی تربیت می‌کند. هنری کلاود علاوه بر اینکه یک سخنران انگیزشی محسوب می‌شود، کلاود یک نویسنده پرفروش هم محسوب می‌شود. او کتاب های کتاب خط قرمز زندگی ات را رسم کن و روابط سالم را هم نوشته است. کتاب پایان های ضروری در ایران توسط نشر صابرین و با ترجمه اکرم اکرمی منتشر می‌شود.

 

کتاب پایان های ضروری درباره چیست؟

 

ترجمه خلاصه کتاب پایان های ضروری

“یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان است” چند بار این جمله را شنیده‌اید؟ یا اینکه خودتان چقدر به این جمله اعتقاد دارید؟

تقریبا همه ما تجربه این را داشته‌ایم (یا داریم) که در یک رابطه عاطفی یا کاری قرار بگیریم. اما اگر به هر دلیلی این رابطه خوب پیش نرود چه کار می‌کنیم؟ آیا شهامت آن را داریم که رابطه خود را تمام کنیم؟ آیا برای یک شروع جدید آماده هستیم؟

متاسفانه در بیشتر موارد ما به جای آنکه یک بار برای همیشه بار روابط را از روی دوش خودمان برداریم، تلاش می‌کنیم تا به هر نحوی شده آن را به دوش بکشیم. نتیجه؟ خب وقتی سنگینی بار یک رابطه عاطفی، کاری یا حتی یک رفتار بر روی دوش ما باشد، سرعت رشد و توسعه فردی هم به همان اندازه کند خواهد شد.

با مطالعه خلاصه کتاب پایان های ضروری یاد می‌گیریم که چه وقت‌هایی لازم است برخی چیزها را در زندگی به پایان برسانیم. مهم‌تر اینکه یاد می‌گیریم چگونه باید این کار را انجام دهیم. در واقع بسیاری از ما صرفا به خاطر اینکه پایان دادن به یک رابطه یا رفتار برایمان دشوار است این کار را انجام نمی‌دهیم. هنری کلاود راهکارهایی کاربردی به ما می‌آموزد که به ما کمک می‌کنند تا بهتر بتوانیم زندگی و روابط خود را کنترل کنیم. این کتاب در سایت Goodreads نمره 4.3 از 5 را گرفته است که نمره خوبی محسوب می‌شود.

 

 

چرا ما از پایان گریزانیم؟

همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، تقریبا همه ما در موقعیتی قرار گرفتیم که مجبور باشیم یک رابطه عاطفی یا کاری را به پایان برسانیم. اما بیشترمان از این کار اجتناب می‌کنیم. دلیل؟ خب تصور کنید شما قصد دارید بعد از 3 سال رابطه عاطفی خود با کسی که قلبا دوستش دارید، اما مدام با او و برخی رفتارهایش مشکل دارید را به پایان برسانید. آیا این کار را به راحتی انجام می‌دهید؟ معلومه که نه! معمولا در این شرایط ما خیلی زود به یاد روزها و لحظه‌ها و خاطرات خوبی میفتیم که با هم ساختیم. برای همین هم با امید به اینکه در آینده چنین خاطرات و لحظات خوشی را دوباره می‌سازیم، تصمیم می‌گیریم فعلا رابطه خود را به پایان نرسانیم و این کار را به تعویق می‌اندازیم.

اما چیزی که ما به آن توجه نمی‌کنیم خودمان است. ما اصلا به زمان، انرژی، عشق، پول و تمام چیزهایی که در چنین رابطه‌ای دارند هدر می‌روند نداریم. در نتیجه ترجیح می‌دهیم این چرخه باطل را ادامه دهیم و متاسفانه سرعت و روند پیشرفت خودمان در زندگی را کُند کنیم. همین موضوع را می‌توانیم در رابطه با کارفرمایی که به دلیل دوستی و روابط صمیمانه با یکی از کارمندانش، ترجیح می‌دهد او را علیرغم عدم بازدهی اخراج نکند هم می‌توان دید.

ما از پایان‌ها می‌ترسیم چون هنوز بلد نیستیم چگونه باید یک رابطه را به پایان برسانیم. در حالی که پایان‌ها بخشی جدایی ناپذیر و همیشگی در زندگی ما هستند. کتاب پایان های ضروری به ما یاد می‌دهد چگونه بدون اینکه موقع خداحافظی هول شویم، با حفظ احترام بتوانیم هر نوع رابطه یا رفتاری که جلوی رشد و پیشرفتمان را می‌گیرد را به پایان برسانیم.


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب پارادوکس انتخاب


 

بخش هایی از خلاصه کتاب پایان های ضروری

کتاب اصلی

شاید برای اینکه هر روز زندگی شادتر و باانگیزه‌تری را تجربه کنید، به هرس کردن نیاز داشته باشید.

وقتی یاد بگیریم پایان‌ها الزاما چیز بدی نیستند، دیگر نه از آن‌ها می‌ترسیم و نه دلیلی برای پرهیز از آن‌ها برایمان وجود دارد.

اگر می‌خواهید به نتیجه بهتری برسید کافی است که یک بار به گذشته و موقعیت مشابه نگاه کنید تا بتوانید نتایج یک رفتار را در آینده پیش‌بینی کنید.

فقط زمانی می‌توانید صحبت‌های پایانی را شروع کنید که از قبل اهدافتان را مشخص کرده باشید.

اگر تا به حال تجربه پایان دادن به یک رابطه عاطفی یا کاری را داشته باشید، خوب می‌دانید که صحبت کردن در این مواقع تا چه اندازه دشوار و حتی ترسناک است.

 

کتاب پایان های ضروری به درد چه کسانی می‌خورد؟

همه! قطعا تک تک ما در زندگی خود در شرایطی مشابه قرار می‌گیریم که باید بین یک پایان تلخ و یک تلخی بی پایان یکی را انتخاب کنیم. به همین دلیل هم باید بدانیم که با چنین بن بستی چگونه مواجه شویم. در بیشتر مواقع، ترس بیرون آمدن از کوچه، باعث می‌شود که ما تا به ابد در همان کوچه بن بست باقی بمانیم. در حالی که می‌توانستیم از آن بیرون بیاییم و شانس خود را در جای دیگری از این جهان هستی امتحان کنیم. کتاب پایان های ضروری به ما کمک می‎کند تا دیگر وقت، انرژی و پول خود را صرف انجام کارها یا ادامه روابطی نکنیم که مانعی بر سر راه رشد و پیشرفت فردی ما هستند.

آیا این نوع از پایان دادن خودخواهانه نیست؟!

ابدا! تصور کنید شما بالاخره تصمیم می‌گیرید همکاری که بازدهی زیادی ندارد را اخراج کنید. خب، در نگاه اول شاید این کار شما بد و حتی ظالمانه به نظر برسد. اما وقتی بهتر و بیشتر دقت کنید، متوجه می‌شود که این کار چندان هم اشتباه نبوده است. اگرچه شاید دوست و همکارتان از اینکه او را اخراج کردید ناراحت شود، اما خیلی زود (اگر منطقی باشد) متوجه می‌شود که شما با این اخراج به او تلنگری زدید تا بهتر و بیشتر کار کند. در واقع شما با این کار او را از این خواب که یک “یک کارمند خوب” است بیدار کردید. علاوه بر این خودتان هم می‌توانید با استخدام یک کارمند جدید و متعهد، بازدهی شرکت را افزایش دهید. همین موضوع در یک رابطه عاطفی و دوستانه هم صدق می‌کند.


از دست ندهید: مدیریت ذهن و کنترل افکار با 6 راهکار کاربردی


نسخه انگلیسی خلاصه کتاب پایان های ضروری

سرفصل های خلاصه کتاب پایان های ضروری

خوشتان بیاید یا نه، پایان ها ضروری هستند، چه در زندگی کاری و چه در زندگی شخصی خود ما به آنها نیاز داریم

تصویر واضع و دقیقی از اهدافتان داشته باشید و از پایان‌ها نترسید

نشانه‌های وجود دارند که به ما می‌گویند آیا باید یک روند را پایان دهیم یا آن را ادامه دهیم

اگر می‌خواهید به اندازه کافی برای تغییر حس فوریت ایجاد کنید، باید به اتفاقات حال حاضر توجه بیشتری داشته باشید

گاهی اوقات شما باید بار مسئولیت پایان دادن به یک رابطه را به تنهایی به دوش بکشید

همه ما از حرف‌هایی که در لحظه خداحافظی گفته می‌شود هراس داریم، پس باید به خوبی برای چنین لحظاتی آماده باشیم

 

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب پایان های ضروری

همانطور که دیدید، با مطالعه این خلاصه کتاب می‌‎توانید بار سنگینی را از روی دوش خودتان بردارید. چه این بار در محیط کاری شما باشد و چه در زندگی عاطفی و شخصی شما، در نهایت کنار گذاشتن آن می‌تواند باعث افزایش سرعت رشد و پیشرفت و بهبود کیفیت زندگیتان شود. یادتان باشد پایان ها همیشه بد نیستند، گاهی اوقات ما برای شروعی دوباره به یک پایان نه چندان راحت نیاز داریم. با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید خلاصه کتاب پایان های ضروری را دانلود و مطالعه کنید.

 

اینجا
خلاصه کتاب پایان های ضروری

معرفی و خلاصه کتاب پایان های ضروری از هنری کلاود

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن