H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب رهبری
معرفی و خلاصه کتاب رهبری

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب رهبری الکس فرگوسن

فهرست مطالب

“شکست همه ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما تنها وقتی باید تسلیم شویم که مرده باشیم!” کسی که جمله بالا را گفته به عنوان پرافتخارترین سرمربی تاریخ فوتبال شناخته می‌شود. بله، درباره سِر الکس فرگوسن صحبت می‌کنیم. فردی که علاوه بر تاکتیک‌های فوتبالی‌اش، به خاطر توانایی مدیریت و رهبری بازیکنان بزرگ شناخته می‌شود. برای همین هم تصمیم گرفتیم در این قسمت از خلاصه کتاب ها به سراغ معرفی و خلاصه کتاب رهبری برویم. کتابی که سر الکس فرگوسن آن را چکیده درس‌ها و تجربیاتی می‌داند که در سال‌های سرمربیگری‌اش آموخته است.


مقاله مرتبط: بهترین کتاب های مدیریت و رهبری


 

درباره نویسنده

سرالکس فرگوسن

غیرممکن است که یک طرفدار فوتبال باشید و سرالکس فرگوسن افسانه‌ای را نشناسید. مردی که طی مدت 27 سال حضور بر روی نیمکت منچستریونایتد موفق به کسب 13 قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، 2 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و 5 قهرمانی در جام حذفی انگلیس شد. فرگوسن در طول این سال‌های جام‌های دیگری نیز برد از جمله سه گانه تاریخی او در سال 1999، جایی که به شکل همزمان توانست سه جام لیگ برتر انگلیس، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی دراماتیک برابر بایرن مونیخ به دست بیاورد.

او حالا خلاصه‌ای از درس‌هایی که در طول این سال‌ها یاد گرفته است را در کتاب رهبری جمع‌آوری کرده است. کتابی که در ایران توسط نشر میلکان و با ترجمه شایان سادات منتشر شده است.

 

کتاب رهبری درباره چیست؟

نسخه اصلی کتاب

وقتی حرف از مدیران و رهبران موفق به میان می‌آید، ذهن بیشتر ما سمت رهبرای سیاسی و مدیران کمپانی‌های بزرگ تجاری می‌رود. در حالی که بسیاری از رهبران بزرگ در میدان‌های ورزشی موفق به کسب افتخار برای تیم‌هایشان شدند. بدون شک فرگوسن هم یکی از این مدیران و یا رهبران بزرگ است. فردی که 27 سال در باشگاه بزرگی مانند منچستریونایتد دوام آورد و به جز سال‌های ابتدایی حضورش، همواره این تیم را در بالاترین سطح نگه داشت و به فردی تبدیل شد که امروزه نماد برنده بودن در دنیای فوتبال است. بدون شک تجربیات چنین فردی می‌تواند به هر مدیری در برخورد و مدیریت کارمندان و اعضای تیمش کمک کند.  

یکی از نکات بارز شخصیتی فرگوسن توانایی او در کار کردن و مدیریت ستارگان بزرگ بود. از دیوید بکهام و فن نیستلروی گرفته، تا وین رونی و کریستیانو رونالدو، او به خوبی می‌توانست رفتارهای آن‌ها را کنترل کند و در عین حال بهترین بازی را از آن‌ها بگیرد. برای همین هم استفاده از تجربیاتی که با مطالعه خلاصه کتاب رهبری که یکی از بهترین کتاب های ورزشی هم محسوب می‌شود، می‌توانید یاد بگیرید به شما کمک می‌کند تا علاوه بر مدیریت صحیح تیم یا گروهتان، کاری کنید که آن‌ها بیشترین بازدهی را نیز داشته باشند.

 

 

ترجمه کتاب رهبری

اهمیت رهبری در موفقیت یک مجموعه

یکی از مهمترین عواملی که می‌تواند باعث پیروزی یا شکست یک تیم شود، داشتن یا نداشتن یک رهبر است. در واقع مربیان و رهبران بزرگ به خوبی شرایط را رصد می‌کنند و به دنبال راه‌هایی هستند تا به اعضای تیم و بازیکنانشان در مقابله با چالش‌های پیش‌رو کمک کنند. با به کارگیری نظم و اراده و آمادگی حساب شده، مربیان و رهبران می‌توانند شانس موفقیت را به بازیکنان و اعضای تیم خود بدهند. تنها زمانی می‌توانیم یک عملکرد سطح بالا از تیم ببینیم که آن را متوازن و متعادل نگه داریم و بازیکنان و اعضای تیم را با حضور و تمجید خود حمایت کنیم.

کتاب رهبری هم به خوبی تجربیاتی را در اختیار ما می‌گذارد که با تکیه بر آن‌ها می‌توانیم تا حد زیادی از پس چالش‌هایی که در مسیر رشد و پیشرفت با آن‌ها مواجه می‌شویم بربیاییم. چالش‌هایی که صرفا محدود به میدان‌های ورزشی نیستند، بلکه در سطوح مختلف مدیریتی می‌توانند بر سر راه ما قرار بگیرند و ما باید نحوه مقابله با آن‌ها را بلد باشیم.

 

چرا باید این کتاب را بخوانیم؟

گاهی اوقات ما برای کسب یک تجربه باید زمان زیادی را صرف کنیم. حتی بعضی وقت‌ها هزینه زیادی هم باید برای کسب یک تجربه یا آموختن یک درس بپردازیم. در حالی که می‌توانیم به راحتی آن را از فرد دیگری بیاموزیم. اگرچه کتاب رهبری یک زندگینامه نیست، اما با این حال درس‌های زیادی برای ما دارد که می‌توانیم از آن‌ها بهره‌مند شویم. نکته مهم اینجاست که این درس‌ها از دِل زندگی واقعی بیرون می‌آیند و مشخصا برای بهبود روش و شیوه مدیریت ما در این خلاصه کتاب آورده شده‌اند. خلاصه کتاب رهبری هم حاوی نکاتی ساده اما کاربردی و کوتاه است که هر کسی در زندگی خود می‌تواند از آن‌ها بهره ببرد.

 

سرفصل‌های خلاصه کتاب رهبری

  • نگاه دقیقی به راز موفقیت تیم‌های سر الکس فرگوسن بیندازید
  • مربیان باید همیشه در حال رصد و گوش دادن باشند
  • موفقیت بدون نظم و عزم کافی غیرممکن است
  • مدیران و مربیان خوب همیشه چند قدم جلوتر را در مسیر می‌بینند تا بازیکنان و کارمندانشان را در مسیر موفقیت راهنمایی کنند
  • نقاط قوت و ضعف بازیکنان خود را متعادل کنید و متواضع باقی بمانید
  •  حضور و تمجید دو ابزار قدرتمندی هستند که به شما کمک می‌کنند تا بهترین نتیجه را از بازیکنانتان بگیرید

کتاب اصلی رهبری

خلاصه کتاب رهبری به درد چه کسانی می‌خورد؟

در نگاه اول شاید تصور کنید که این خلاصه کتاب صرفا به درد مربیان و مدیران ورزشی می‌خورد. اما اینطور نیست. نکاتی که سرالکس فرگوسن در این کتاب به ما آموزش می‌دهد برای هر مدیر و رهبری مفید هستند. دلیلش این است که او این نکات را صرفا از جنبه ورزشی کارش نیاموخته است. بلکه همواره تلاش کرده تا با نگاهی انسانی و اجتماعی به فوتبال بنگرد. شاید همین موضوع هم راز موفقیت و دوام او در منچستریونایتد بود. به همین دلیل هم توصیه می‌کنم اگر یک مدیر هستید، یا به اصول مدیریت و رهبری علاقه‌مندید، به هیچ وجه این کتاب را از دست ندهید.


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند


 

بخش‌هایی از این خلاصه کتاب

سرالکس فرگوسن

 

“رصد کردن یا با دقت نگاه کردن هم درست مانند گوش دادن به شما نکات مهمی را آموزش می‌دهد.”

“نظم و اراده همراه با یکدیگر معنا پیدا می‌کنند. این نگرش دیگری بود که بازیکنان تحت هدایت سرالکس یاد می‌گرفتند.”

“آمادگی سومین موضوعی است که در کنار اراده و نظم باید به آن توجه داشته باشیم. مخصوصا اگر به دنبال نشان دادن توانایی‌های ورزشی خود هستیم.”

“یکی از قوانین مهمی که هنگام مدیریت یک تیم باید به آن توجه داشته باشید پرهیز از افراط و تفریط است.”

“رهبران بزرگ می‌دانند وقتی که به تغییر احتیاج داریم، تمجید و تشویق ابزار قدرتمندتری از انتقاد کردن است.”

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب رهبری

خب، همانطور که دیدید کتاب رهبری تعدادی از بهترین و ارزشمندترین نکات درباره مدیریت و رهبری را به ما آموزش می‌دهد. شما می‌توانید با مطالعه این کتاب و پیروی از نصیحت‌های پیرمرد سال‌های نه چندان دور فوتبال، آینده کاری و شخصی خود را به شکل ویژه‌ای بهبود ببخشید. برای دانلود خلاصه کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن می‌توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید و با عضویت در باشگاه کتابخوانی آن را دانلود و مطالعه کنید.

 

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب رهبری

معرفی و خلاصه کتاب رهبری الکس فرگوسن

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن