H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند
کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

فهرست مطالب

برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق ما به چیزهای زیادی نیاز داریم. از نحوه ساماندهی و هدایت افراد گروهمان، تا هدفگذاری و استخدام کسانی که به آن‌ها نیاز داریم. اما سوال اینجاست که برای یادگیری این موارد باید چکار کنیم. این سوال بهانه‌ای شد برای ما تا در این بخش از خلاصه کتاب ها به سراغ کتابی برویم که برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق بسیار کاربردی است. در این مقاله قرار است به سراغ معرفی و خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند برویم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید تا این کتاب فوق‌العاده را بیشتر بشناسید.

 

آشنایی با نویسنده جولی ژو

جولی ژو

جولی ژو (به انگلیسی Julie Zhuo)مدیر ارشد طراحی فیسبوک و فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتری از دانشگاه استنفورد است. علاوه بر این او در وبلاگ شخصی خود و در روزنامه نیویورک تایمز هم مطالبی را درباره طراحی منتشر می‌کند. کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند در ایران توسط دو نشر نوین و هورمزد ترجمه و منتشر شده است.


مقالات مرتبط: معرفی بهترین کتاب های مدیریت و رهبری


 

کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند درباره چیست؟

کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

کتاب های خوب زیادی درباره مدیریت و رازهای در بازار موجود است. البته کلی کتاب به درد نخور هم وجود دارد که با همین عنوان‌ها به فروش می‌رسند. اما داستان این کتاب با بقیه کمی متفاوت است. کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند برگرفته از تجربیات جولی ژو است. او تمام چیزهایی که از روز اول فعالیتش به عنوان یک مدیر در بخش طراحی فیسبوک تا امروز داشته را در این کتاب آورده است. نکته مهم این است که برخلاف بسیاری از کتاب‌های موجود، جولی ژو سعی کرده تا با زبانی ساده و قابل فهم برای همه اصول تبدیل شدن به یک مدیر موفق را به ما بیاموزد.  

البته فقصد ژو از نوشتن کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند فقط این نیست که مدیریت را به ما بیاموزد. او در این کتاب سعی می‌کند علاوه بر مدیریت، به ما آموزش دهد که چگونه رهبر خوبی هم باشیم. در واقع مدیران وقتی می‌توانند مجموعه خود را به جلو هدایت کنند که در اصل رهبران خوبی باشند. جولی ژو هم با تکیه بر سال‌ها تجربه خود به ما نشان می‌دهد که در مسیر موفقیت باید به کدام چالش‌ها روبرو شویم و چه مزیت‌هایی وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانیم سریعتر به عنوان یک مدیر رشد کنیم.

البته منظور ما از مدیریت، ختما یک مجموعه یا گروه بزرگ نیست. بلکه یک تیم یا گروه چند نفره که بخشی از یک مجموعه بزرگ را شامل می‌شوند هم نیاز به مدیر خوبی دارند. برای همین می‌توان بیشتر افراد می‌توانند از این کتاب و نکته‌های موجود در آن به خوبی استفاده کنند.

90 روز ابتدایی

یکی از چیزهایی که نویسنده این کتاب بیش از شاید هر کس دیگری روی آن تمرکز کرده روزهایی ابتدایی مدیریت است. مسیر مدیریت برای کسانی که تازه بر روی آن گام می‌گذارند، سورپرایزهای تازه‌ای دارد. از چالش‌ها و مشکلاتی که شما باید به عنوان یک مدیر با آن‌ها روبرو شوید، تا فرصت‌ها و مزایایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها عملکرد خودتان را بهبود ببخشید. این‌ها همان درس‌هایی هستند که جولی ژو در طول دوران حضورش در فیسبوک آموخته است.

در واقع زمانی که او به فیسبوک پیوست، حتی خود این غول دنیای ارتباطات هم به اندازه شبکه‌هایی مانند MySpace مشهور نبود. اما به مرور زمان او توانست جایگاهش را در این شرکت پیدا کند. اعضای تیم او در ابتدا به اندازه انگشتان یک دست بودند، اما در طول 10 سال فعالیتش، جولی ژو هزاران نفر را در شرکت استخدام کرد و به تیم یا تیم‌های خودش اضافه کرد.

حالا او تمام تجارب خودش در طول 10 سال فعالیت در فیسبوک را اینجا در کتاب مدیران بزرگ ساخته می شود آورده است.


همچنین بخوانید: معرفی بهترین کتاب های کارآفرینی


 

3 عامل مهم در موفقیت یک مدیر

آنطور که در این کتاب می‌خوانیم، برای موفقیت به عنوان یک مدیر همه ما به 3 عامل مهم نیاز داریم. زمانی که ما بتوانیم به درک درستی از این 3 عامل برسیم، می‌توانیم به موفقیت خودمان هم امیدوار باشیم:

  • هدف: ژو در این کتاب تعریف درستی از هدف به ما ارائه می‌دهد. این تفسیر درست به شما کمک می‌کند تا هم در هدفگذاری خودتان بهتر عمل کنید و هم در دستیابی به آن‌ها موفق‌تر باشید.
  • افراد: اعضای گروه شما عامل مهمی در موفقیتتان هستند. با مطالعه خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند یاد می‌گیرید که هنگام استخدام افراد جدید باید به چه نکاتی توجه کنید.
  • فرآیند: زمانی که درک درستی از فرآیند انجام کارها پیدا کنید، هم در برنامه‌ریزی و هم در بازدهی پیشرفت می‌کنید.

 

بخش هایی از خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

“تنها شاخصی که برای خوب یا بد بودن یک مدیر می‌توانیم به آن اعتماد بکنیم، نتایج تیم او است. پس همیشه به نتایجی فکر کنید که تیم یا کسب و کار شما به دنبال کسب کردن آن‌ها است.”

“راه‌های زیادی برای تبدیل شدن به یک مدیر وجود دارد و هر مسیر پر است از فرصت‌ها و چالش‌های مختلف که باید با آن‌ها روبرو شویم.”

“درک اینکه از کدام مسیر به مدیریت رسیدید و با چه چالش‌ها و مزیت‌های منحصر به فردی مواجه شدید، به شما کمک می‌کند تا به یک مدیر بزرگ تبدیل شوید.”

“وقتی بازخوردهای شما بر اساس وظایف و کارهای اعضای گروه باشد، آن‌ها همیشه بعد از اتمام هر بخش از کارشان یک جلسه مشاوره رایگان دریافت می‌کنند.”

“مدیران می‌توانند از افرادی که صحبت نکردند یا کمتر حرف زدند بخواهند نظرشان را بگویند. یادتان باشد که باید تمام نظرات را فارغ از تفاوت‌هایشان محترم بشمرید.”

“در بیشتر موارد مدیران طوری با استخدام افراد جدید برخورد می‌کنند که انگار قرار است یک آتش را خاموش کنند. آن‌ها یک جای خالی در تیم خود می‌بینند و سپس تلاش می‌کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن آن را پر کنند. “

“نوشتن برنامه یکساله تا حد زیادی به شما کمک می‌کند تا افراد مناسبی را برای مجموعه خودتان انتخاب کنید. به این ترتیب دیگر قرار نیست اولین کسی که درب دفترتان را می‌زند را استخدام کنید.”

“زمانی که تیم شما از یک اندازه بزرگتر می‌شود، شما ناچار هستید مدیر دیگری را استخدام کنید تا زیر نظر شما کار کند و صحبت‌های سایر افراد تیم را به شما منتقل کند.”

“یکی دیگر از مشکلات مدیریت یک تیم بزرگ این است که ممکن است برخی از افراد تیم شما رفتار تازه‌ای از خودشان بروز دهند.”


از دست ندهید: بهترین کتاب های توسعه فردی


 

سرفصل های خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند 

ترجمه نوین کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

  1. ارزش کار یک مدیر خوب با نتایج کارهای معلوم می‌شود، نه با فعالیت‌هایش
  2. تمام مسیرهای مدیریت مزایا و تله‌هایی بر سر راهتان می‌گذارند
  3.  مدیران بزرگ بر اساس فعالیت‌های بازخوردهایی می‌دهند که فراتر از دیدگاه خودشان است
  4. جلسات خوب هدفی واضح دارند و به یک نتیجه روشن و واضح هم ختم می‌شوند
  5. با طراحی یک برنامه یکساله می‌توانید هنگام استخدام افراد جدید بهتر تصمیم بگیرید
  6. برای رشد تیم خود باید به سراغ مدیریت غیر مستقیم بروید

 

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

همانطور که دیدید، برای تبدیل شدن به یک مدیر خوب و بزرگ باید از پس چالش‌های بزرگی هم بر بیاییم. برای همین بهترین راهکار این است که از یک مدیر موفق کمک بگیریم. مدیران بزرگ هیچگاه به دنیا نمی آیند بلکه به مرور ساخته می شوند و رشد می‌کنند. در این خلاصه کتاب هم روند رشد یک مدیر بزرگ را با هم می‌خوانیم. شما می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند را دانلود و مطالعه کنید. 

اینجا
کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

معرفی و خلاصه کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن