H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب برای هدیه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

کتاب برای هدیه

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

انتخاب کتاب برای هدیه به دوست و همسر+پیشنهاد کتاب

فهرست مطالب

اگر قرار باشد به کسی هدیه بدهید، انتخاب شما چه چیزی خواهد بود؟ هدیه دادن از دیرباز یکی از کارهای پسندیده و خوشحال کننده بوده است. تقریبا کسی نیست که هدیه گرفتن را دوست نداشته باشد. پس انتخاب هدیه مناسب و مورد پسند برای همسر، دوست یا هر کس دیگری هم می‌تواند برای ما لذتبخش باشد. وقتی صحبت از انتخاب کتاب برای هدیه به میان می‌آید، ما با دنیایی از انتخاب‌ها روبرو هستیم که هر یک می‌توانند فردی که برای او هدیه می‌خریم را حسابی سر ذوق بیاورند. به خصوص اگر او شخص کتابخوانی باشد و عادت به مطالعه را در خود پرورش داده باشد.

در این مقاله قصد داریم ابتدا بفهمیم چرا کتاب‌ها انتخاب خوبی برای هدیه هستند. سپس به سراغ نکاتی که در هنگام انتخاب کتاب برای هدیه دادن به یک فرد باید در نظر بگیریم خواهیم رفت. در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی می‌کنیم که در هنگام انتخاب کتاب به شما کمک می‌کنند. در نهایت هم لیستی از انواع کتاب برای هدیه به افراد با سلیقه‌های مختلف آورده‌ایم. شما می‌توانید با مراجعه به هر بخش، پاسخ سوالات خود را در زمینه خرید کتاب برای دیگران بگیرید.

 1. چرا کتاب را برای هدیه دادن انتخاب کنیم؟
 2. نکات مهم هنگام خرید کتاب برای هدیه
 3. چگونه می‌توانیم بهترین کتاب را برای هدیه انتخاب کنیم؟
 4. فهرست پیشنهادی خرید کتاب برای هدیه به تمام سلیقه‌ها

 

چرا کتاب را برای هدیه دادن انتخاب کنیم؟

کتاب برای هدیه انتخاب

جورج آر.آر مارتین، نویسنده مشهور کتاب‌های سری بازی تاج و تخت نقل قولی دارد که می‌گوید: “فردی که کتاب می‌خواند پیش از مرگ هزار زندگی را تجربه خواهد کرد اما کسی که مطالعه ندارد تنها یک بار زندگی می‌کند.” این یعنی با مطالعه کتاب‌ها، ما در دنیای ناشناخته‌ها قدم می‌گذاریم و چیزهای جدیدی یاد می‌گیریم. اما انتخاب کتاب برای هدیه به همسر، دوست یا هر عزیز دیگری به همان اندازه که لذتبخش است، می‌تواند برای ما چالش برانگیز باشد. در واقع خرید کتابی که نظر فرد مورد نظر ما جلب کند و خواندنش برای او جذاب باشد کمی مشکل است. به همین دلیل هم در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که چه نکاتی را هنگام خرید یک کتاب باید در نظر داشته باشید.


همچنین بخوانید: کتاب هایی که باید خواند


نکات مهم هنگام خرید کتاب برای هدیه

اما در این بخش ۵ نکته مهمی می‌رویم که باید هنگام خرید و انتخاب کتاب به آن‌ها توجه داشته باشیم. توجه به این نکات کمک خواهد کرد که ما انتخاب خوبی داشته باشیم و حتی از برخی سوتفاهمات جلوگیری کنیم! چگونه؟ بیایید با هم ببینیم:

۱- جنسیت

قبل از اینکه کتابی را برای هدیه به همسر یا دوست خود انتخاب کنید، به این فکر کنید که آیا این کتاب مناسب جنسیت او هست یا خیر. اشتباه نکنید، منظور ما این نیست که کتاب‌ها هم مثل واگن‌های مترو زنانه، مردانه دارند! نه ابدا. اما باید قبول کنید برخی داستان‌ها با توجه به قهرمان اصلی آن‌ها یا حتی روند داستانی برای زنان جذابترند و برخی دیگر برای مردان. یا حتی برخی کتاب‌های خودیاری یا پزشکی که هر کدام برای جنسیت‌های مختلف نوشته شده‌اند. شما که نمی‌خواهید کتابی با موضوع بارداری را به برادر خود هدیه بدهید؟! پس اولین نکته‌ای که باید در نظر گرفت جنسیت فرد یا افرادی است که قرار است برای آن‌ها کتاب هدیه بخریم.

نوجوان کتابخوان

۲- گروه سنی

افراد در سنین متفاوت ترجیح می‌دهند مطالب مختلفی را مطالعه کنند. این موضوع باعث می‌شود که ما هنگام خرید کتاب برای عزیزانمان حتما به سن و سال آن‌ها نیز توجه داشته باشیم. مثلا اگر قرار است به فرزند یا خواهر و برادر نوجوان خود کتابی هدیه بدهیم، بهتر است که در لیست بهترین رمان‌های نوجوانان برای او به دنبال کتاب بگردیم. به این ترتیب هدیه ما برای او جذابیت کافی را داشته و حتی می‌تواند موجب افزایش میل به مطالعه در او شود. عکس این موضوع هم صحت دارد، مثلا اگر قرار است به پدر ۶۹ ساله خود کتابی هدیه بدهید، به سراغ چارلی و کارخانه شکلات‌سازی نخواهید رفت!

توجه به گروه سنی هنگام خرید کتاب برای هدیه مخصوصا در سنین پایین، بسیار اهمیت دارد. چرا که انتخاب ما می‌تواند یک فرد را به کتاب علاقه‌مند یا از آن متنفر کند.

۳- علایق

افراد مختلف شخصیت‌ها و علایق متفاوتی با یکدیگر دارند. برخی از خواندن کتاب های علمی تخیلی لذت می‌برند و بعضی دیگر به مطالعه کتاب های تاریخی علاقه‌مند هستند. این تفاوت باعث می‌شود که ما در هنگام انتخاب کتاب برای هدیه به عزیزانمان حتما علایق و سلیقه‌ی آن‌ها را نیز در نظر بگیریم. اینگونه انتخاب بهتری خواهیم داشت و احتمال اینکه او را با هدیه خود خوشحال کنیم بسیار بیشتر خواهد شد.

 

۴- زبان کتاب

کتاب به زبان انگلیسی

خریدن کتاب برای کسانی که بر بیش از یک زبان تسلط دارند مانند یک شمشیر دولبه است. دلیلش این است که فرد مورد نظر ما مسلما تسلط کمتری بر روی زبان دوم خود دارد. پس اگر کتابی برای او انتخاب کنیم که با سطح او همخوانی نداشته باشد، اصلا احساس خوشایندی نخواهیم داشت. پس در هنگام خرید کتاب به زبان‌های دیگر، حتما میزان تسلط افراد بر روی آن زبان را در نظر داشته باشید.

۵- نوع رابطه

خب، رسیدیم به جنجالی‌ترین جنبه انتخاب یک کتاب برای هدیه دادن. قبل از اینکه بخواهید برای کسی کتاب هدیه بخرید، بهتر است به ارتباط و رابطه‌ای که با او دارید توجه کنید. مثلا اگر قصد دارید برای همسرتان کتابی هدیه بخرید قطعا نباید کتاب “مجرد بودن و مزیت‌های دور از انتظار آن‌” را انتخاب کنید! یا اگر قرار است به همکار خانم خود که اتفاقا متاهل نیز هست هدیه‌ای بدهید، بهتر است که چیزی به جز گتسبی بزرگ یا سایر رمان های عاشقانه را انتخاب کنید! البته، شاید هم دوست داشته باشید حرف خود را با کتابی که هدیه می‌دهید به او برسانید. پس در این موارد می‌توان با خرید یک جلد رومئو و ژولیت، مقدمات را برای گفتن حرف دلتان فراهم کنید.

 

چگونه می‌توانیم بهترین کتاب را برای هدیه انتخاب کنیم؟

کتاب

به نظر شما در نظر داشتن نکات ۵گانه‌ای که در قسمت قبل گفتیم، برای یک انتخاب خوب کافی است؟ متاسفانه خیر. شما علاوه بر این نکات باید از برخی راه‌ها و حتی افراد در انتخاب بهترین کتاب برای هدیه به دوست و همسر خود استفاده کنید. این راهکارها به شما کمک خواهند کرد تا با انتخاب خود عزیزانتان را مایوس نکنید. حال بیایید ببینیم چگونه باید این کار را انجام دهیم.

 

۱- توجه به تجربیات و ژانرهای مختلف

اولین موضوعی که می‌تواند به ما در داشتن یک انتخاب خوب کمک کند، توجه کردن به ژانرهای مورد علاقه فرد مورد نظرمان است. احتمالا تا به حال هنگام صحبت کردن با کسی که قصد خرید کتاب را برای او دارید، متوجه شده‌اید که چه کتاب یا کتاب‌هایی را خیلی دوست دارد. برای اینکه بتوانید انتخاب خوبی از بین انواع ژانرهای کتاب داشته باشید، کافی است به تجربیات گذشته وی توجه کنید. این کار باعث می‌شود که شما کتابی را انتخاب کنید که با سلیقه وی همخوانی دارد.

 

۲- از دوستانتان کمک بگیرید

مشورت کردن و سوال از دوستان مشترک هم می‌تواند راهکار مناسبی برای انتخاب کتاب باشد. ممکن است شما به تازگی با فرد مورد نظر خود آشنا شده باشید و از سلایق او آگاه نباشید. به همین دلیل هم بهتر است که حتما از دوست یا دوستان مشترکی که دارید و او را بهتر می‌شناسند سوال کنید. شما حتی ممکن است که سلیقه برادر یا خواهر خود را به خوبی ندانید. پس بهتر است که از پدر، مادر یا هرکسی که شما فکر می‌کنید او را بهتر می‌شناسد کمک بگیرید.

فروشنده کتاب برای هدیه

۳- مشورت با فروشنده

کتابفروش‌ها دیگر کسانی هستند که می‌توانند به شما در انتخاب کتاب برای هدیه دادن کمک کنند. کسانی که در یک کتابفروشی کار می‌کنند به دو دلیل می‌توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند. نخست اینکه بیشتر آن‌ها با کتاب و کتابخوانی آشنا هستند. این ویژگی سبب می‌شود که بتوانند اطلاعات خوبی در مورد کتاب‌های موجود به شما بدهند. نکته دوم اما این است که به دلیل مواجه شدن با مشتریان و آدم‌های مختلف در طول روز، معمولا با سبک کتاب‌های مورد علاقه افراد مختلف کاملا آشنا هستند. به همین دلیل هم مثلا اگر از آن‌ها بخواهید تا کتابی فلسفی را به شما معرفی کنند، احتمالا لیستی از بهترین کتاب‌های فلسفی را برای شما رو خواهند کرد.

 

۴- کتاب‌های جدید

خرید کتاب‌هایی که تازه به بازار آمده‌اند هم انتخاب خوبی برای هدیه دادن است. خرید کتاب‌های جدید و روز دو فایده مهم دارد. نخست اینکه شما با خرید آن‌ها تقریبا مطمئن هستید که فردی که برایش هدیه می‌برید قبلا آن را مطالعه نکرده است. دومین دلیل برای انجام این کار هم به روز بودن مطالب و یا حتی داستان‌های این کتاب‌ها است. باور کنید یا نه، برخی افراد حتی به مطالعه بهترین رمان های کلاسیک هم علاقه‌ای ندارند. پس انتخاب کتاب های جدید برای هدیه دادن به آن‌ها بسیار بهتر است.

کتاب برای هدیه به دوست

۵- کتابی که خودتان دوست داشته‌اید

هیچکس مثل خود شما نمی‌تواند از خوب یا بد بودن کتابی که قرار است به دیگران هدیه کنید آگاه باشد. یک راه دیگر برای تهیه هدیه مناسب برای عزیزانتان، خرید کتاب‌هایی است که خودتان هم آن‌ها را مطالعه کرده‌اید. برای مثال من کتاب سمفونی مردگان را که یکی از بهترین رمان های ایرانی است به سه نفر از دوستانم هدیه داده‌ام. دلیلش این بوده که داستان آن به قدری من را جذب کرد، که دوست داشتم دوستانم نیز از آن لذت ببرند. خوشبخانه همین اتفاق هم افتاد. البته قبل از انجام این کار و خرید کتاب‌های مورد علاقه خود برای هدیه دادن به عزیزانتان، حتما ابتدا مطمئن شوید که آن‌ها به ژانر و موضوع آن علاقه داشته باشند.

 

۶- از خاطراتتان کمک بگیرید!

بسته به نوع ارتباطی که ما با افراد داریم، می‌توانیم به کمک خاطرات مشترکمان کتاب‌هایی را انتخاب کنیم که بابا میل او باشد. مثلا اگر عادت داشته‌اید با دوست خود هر هفته به کوه بروید و می‌دانید که او کوه‌نوردی را دوست دارد، بهتر است که کتاب‌های ماجراجویانه را برای او انتخاب کنید. یا اگر مثلا فیلم دفترچه خاطرات را سال‌ها پیش کنار همسر خود دیدید، بد نیست که رمان آن که نوشته نیکلاس اسپارکس است را حالا به او هدیه بدهید. این کار نه تنها موجب مرور خاطرات گذشته درون ذهن فرد مورد نظر شما می‌شود. بلکه خاطره زیبا و جدیدی هم برای او خواهد ساخت.

کتاب مرتبط

۷- از زندگی و شخصیت آن‌ها کمک بگیرید

همانطور که گفتیم، ویژگی‌های شخصیتی متفاوت افراد با هم باعث می‌شود که آن‌ها انتخاب‌های متفاوتی داشته باشند. برای همین هم هریک از ما مسیرهای مختلفی را در زندگی خود طی می‌کنیم. یکی دیگر از روش‌های انتخاب کتاب برای هدیه به دیگران این است که ما به مسیری که آن‌ها در زندگی خود طی کرده‌اند توجه کرده و بیاندیشیم. این یعنی مثلا اگر قرار است به دوست افغان خود کتابی هدیه دهیم، به سراغ آثار خالد حسینی مانند بادبادک باز یا هزاران خورشید تابان برویم. یا اگر دوستی داریم که رویاهای بزرگی در سر دارد، می‌توانیم زندگینامه افراد موفقی مانند بیل گیتس، باراک اوباما یا هر فرد تاثیرگذار دیگری را به او هدیه دهیم. خواندن کتاب‌هایی که داستانشان با زندگی افراد پیوند خورده است، می‌تواند حس همذات‌پنداری را در آن‌ها بیدار کند.

 

۸- از خودشان بپرسید!

بدترین حس دنیا زمانی به سراغ ما می‌آید که می‌فهمیم فردی که برایش کتاب هدیه گرفتیم قبلا آن را خوانده یا حتی درون کتابخانه‌اش هم یک نسخه از آن را دارد! اینجور مواقع حس ما به گونه‌ای است که انگار تمام دنیا روی سرمان خراب شده است. اگر غافلگیر کردن فرد مقابل برای شما خیلی مهم نیست و صرفا قصد دارید به او کتابی هدیه کنید که از خواندن آن لذت ببرد و بیاموزد، توصیه می‌کنیم قبل از خرید آن کتاب از او بپرسید قبلا آن را خوانده است یا خیر. اینگونه هم پول شما هدر نمی‌رود و کتاب انتخاب شده برای هدیه می‌تواند فرد مورد نظر شما را خوشحال کرده و برایش مفید و سرگرم‌کننده باشد. (البته اگر زرنگ باشید می‌توانید با سرک کشیدن درون کتابخانه او بفهمید کتاب را دارد یا نه!)

 

فهرست پیشنهادی خرید کتاب برای هدیه

حال فرصت به آن می‌رسد تا فهرست پیشنهادی خود را برای خرید بهترین کتاب‌ها در هر ژانر به شما معرفی کنیم. آثار موجود در این فهرست از مشهورترین و پرفروش ترین کتاب های جهان هستند که مطالعه آن‌ها برای هر فردی لذتبخش و سودمند خواهد بود.

ژانر عاشقانه

کتاب برای هدیه عاشقانه

اولین ژانری که برای پیشنهاد کتاب برای هدیه می‌رویم ژانر عاشقانه است. ژانر عاشقانه معمولا طرفداران بسیار زیادی دارد و بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم کتاب های عاشقانه را برای هدیه دادن انتخاب کنیم. خیلی از افراد حتی برای اینکه حرف دلشان را به فردی که دوستش دارند بزنند، از کتاب‌های عاشقانه کمک می‌گیرند. در میان کتاب‌های عاشقانه اما می‌توان به آثار زیر اشاره کرد:

کتاب های عاشقانه ایرانی:

 • چشم‌هایش، از بزرگ علوی
 • یک عاشقانه آرام، از نادر ابراهیمی
 • سال بلوا، از عباس معروفی
 • عشق و چیزهای دیگر، از مصطفی مستور

کتاب های عاشقانه خارجی:

 • عشق سال‌های وبا، از گابریل گارسیا مارکز
 • برباد رفته، از مارگارت میچل
 • گتسبی بزرگوار، از اسکات فیتزجرالد
 • من پیش از تو، از جوجو مویز
 • دفتر خاطرات، از نیکولاس اسپارکس

 

ژانر ماجراجویی

ماجراجویی در دل داستان‌ها همیشه برای ما جذاب است. برای برخی اما هی چیز به خوبی مطالعه یک رمان ماجراجویانه نیست. کتاب‌های ماجراجویانه معمولا مخاطبین خاص خود را دارند که بیشتر آن‌ها را نوجوانان تشکیل می‌دهند. در این بخش هم برخ یاز بهترین آثار این ژانر را به شما معرفی خواهیم کرد که مطالعه و هدیه دادن آن‌ها توصیه می‌شود:

 • جزیره گنج، اثر رابرت لوئیس استیونسون
 • رابینسون کروزو، ویلیام دفو
 • ماجراهای هاکلبری فین، مارک تواین
 • بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دور دنیا در هشتاد روز، آثاری از ژول ورن
 • زندگی پای، یان مارتل
 • سفرهای گالیور، جاناتان سوئیف
 • آوای وحش و سپید دندان، از جک لندن

کتاب‌های حوزه زنان

کتب زنان

زنان و فمنیسم حوزه‌ای هستند که در سال‌های اخیر بیشتر به آن‌ها پرداخته شده است. اگر قرار است به خانمی کتاب هدیه بدهید، می‌توانید برخی از بهترین آثار این حوزه را به آن‌ها هدیه دهید.

 • چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم، زویا پیرزاد
 • سرگذشت ندیمه، مارگارت آتوود
 • دلبند، تونی موریسون
 • من ملاله هستم، ملاله یوسف زی، کریستینا لمب
 • شدن، میشل اوباما

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب های حوزه زنان و فمینیسم


 

آثار روانشناسی

تب و تاب مطالعه و خرید کتاب‌های روانشناسی مدت‌هاست که در جامعه ما فراگیر شده‌اند. انواع کتاب‌های روانشناسی که در بازار وجود دارند می‌توانند در زمینه‌های مختلف به ما کمک کنند. در این میان برخی از آن‌ها به بیان و حل مطالب و سوال‌های موجود در ذهن ما می‌پردازند و برخی دیگر ما را بیشتر با خود آشنا می‌کنند. آثار زیر برخی از بهترین کتاب های روانشناسی محسوب می‌شوند:

 

کتاب‌های خودیاری

کتاب‌های خودیاری اگرچه در اصل خود زیرمجموعه‌ای از آثار روانشناسی به حساب می‌آیند، اما به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم از آن‌ها حال خود به یک ژانر پرطرفدار تبدیل شده‌اند. آثار ژانر خودیاری عموما راهکارهایی برای ما دارند که موجب می‌شوند ما زندگی ساده‌تری داشته باشیم. برخی از بهترین آثار این ژانر عبارتند از:

 • خودشناسی، اثر آلن دو باتن
 • خودت را به فنا نده، زویی لوین
 • قورباغه‌ات را قورت بده، برایان تریسی
 • چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، اسپنسر جانسون
 • اثر مرکب، دارن هاردی
 • نظام مدیریت زندگی، آنتونی رابینز

همچنین بخوانید: بهترین کتاب ها برای افزایش اعتماد و عزت نفس


 

بهترین کتاب های تاریخی برای هدیه دادن

کتاب برای هدیه تاریخی

” کسانی که از تاریخ درس نمی‌گیرند، محکوم به تکرار آن هستند.” خواندن کتاب‌های تاریخی معمولا سرشار از درس و جکمت‌های مختلف است. مطالعه سرگذشت شاهان و امیران انسان‌هایی که روزی بر مسند قدرت بودند و تماشای سرنوشت آن‌ها می‌تواند برای ما بسیار سودمند باشد. همچنین داستان‌های تاریخی فارغ از سودی که برای ما دارند، می‌توانند سرگرم کننده هم باشند. کتاب‌های تاریخی پیشنهادی ما عبارتند از:

 • دو قرن سکوت، از عبدالحسین زرین‌کوب
 • ایراند بین دو انقلاب، یرواند آبراهامیان
 • خواجه تاجدار، ژان گور
 • انسان خردمند، یووال نوح هراری

نکته: کتاب‌های مانند تاریخ تمدن اثر ول دورانت یا تاریخ طبری و تاریخ بیهقی همگی از برجسته‌ترین آثار تاریخی به حساب می‌آیند. اما به دلیل حجم بالای آن‌ها ممکن است پیشنهاد خوبی برای هدیه دادن یا گرفتن نباشند.

کتاب های ژانر جنایی معمایی

بسیاری از ما با خواندن داستان‌های جنایی و معمایی بزرگ شده‌ایم. خواندن داستان‌های معمایی علاوه بر اینکه تمام فواید کتابخوانی را برای ما به ارمغان می‌آورد، با فعال کردن مغزمان به بهبود عملکرد آن نیز کمک خواهد کرد. اگرچه مطمئنم خودتان هم تا الان برخی از آن‌ها را حدس زده‌اید، اما بیایید به سراغ لیست بهترین کتاب های معمایی و جنایی برای هدیه برویم:

 • تابوت های دست ساز، ترومن کاپوتی
 • شرلوک هولمز، آرتور کانن دویل
 • قتل در قطار سریع‌السیر/و آنگاه هیچ کس باقی نماند، آثار آگاتا کریستی
 • سکوت بره‌ها، توماس هریس
 • دختر گمشده، گیلین فلین
 • راز داوینچی، دن براون

 

ژانر ترسناک

رمان ترسناک

اگر کسی را دارید که دوست دارد هنگام خواندن یک کتاب لرزه بر اندامش بیفتد و مو به تنش سیخ شود، انتخاب کتاب های ترسناک برای هدیه دادن را به شما توصیه می‌کنیم. کتاب‌های ترسناک معمولا با فضاسازی دقیق نویسنده جذابیت پیدا می‌کنند. برای همین هم در این بخش برخی از بهترین‌ها را برای شما آورده‌ایم:

 • تسخیر عمارت هیل، شرلی جکسون
 • مجموعه آثار ادگار الن پو
 • آن، استفن کینگ
 • بیگانه، استفن کینگ
 • فرانکنشتاین، مری شلی
 • جن‌گیر، ویلیام پیتر بلاتی
 • درخشش، استفن کینگ

 

کتاب‌های سیاسی

بعد از کتاب‌های ترسناک، نوبت به کتاب‌های سیاسی می‌رسد. پیدا کردن لیستی از بهترین کتاب‌های سیاسی شاید خیلی کار ساده‌ای نباشد. دلیل آن هم تفاوت دیدگاه افراد در این حوزه است. اما به هر حال ما برخی از کتاب‌های سیاسی معروف را برای شما در لیست پیشنهادی خود آورده‌ایم.

 • قلعه حیوانات، جورج اورول
 • ۱۹۸۴، جورج اورول
 • چرا ملت‌ها شکست می‌خورند، جیمز ای. رابینسون و دارون عجم اوغلو
 • سیاست و خرد، میشل فوکو

کتاب برای هدیه دادن به نوجوانان

رمان برای نوجوانان

خریدن کتاب برای هدیه به یک نوجوان همانقدر که کار خوب و پسندیده‌ای است، به همان میزان هم حساس است. نوجوانان در سنینی قرار دارند که یک اشتباه کوچک از ما می‌تواند به شدت آینده آن‌ها را دچار تغییر کند. برای همین هم وظیفه ماست که هنگام انتخاب کتاب برای آن‌ها حواسمان را جمع کنیم. حال بیایید نگاهی به بخری از بهترین رمان های نوجوانان بیندازیم:

 • مجموعه هری پاتر، جی.کی رولینگ
 • شازده کوچولو، آنتوان دو سنت اگزوپری
 • زنان کوچک، لوئیزا می الکات
 • نحسی ستارگان بخت ما، جان گرین
 • بابا لنگ دراز، جین وبستر
 • کیمیاگر، پائولو کوئیلو
 • گرگ و میش، استفنی مه‌یر

آثار فلسفی

دنیای فلسفه و اندیشه‌های فلاسفه بزرگ جهان مورد علاقه بسیاری افراد است. پس خریدن کتاب فلسفی برای هدیه به عزیزانتان می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای باشد. کتاب‌های فلسفی اما با توجه به میزان آشنایی افراد با فلسفه و همچنین سنین آن‌ها باید با دقت انتخاب شوند. در ادامه برخی از بهترین آثار فلسفی را نیز به شما معرفی می‌کنیم:

 • دنیای سوفی، یوستین گاردر (مناسب برای نوجوانان)
 • تاریخ فلسفه، ویل دورانت
 • تسلی بخشی‌های فلسفه، آلن دو باتن
 • بار هستی، میلان کوندرا (داستانی)
 • چنین گفت زرتشت، فردریش نیچه

 

شاهکارهای ایرانی

کتاب ایرانی برای هدیه

از هرچه بگذریم، سخن دوست خوشتر است. مگر می‌توان لیستی از بهترین کتاب ها برای هدیه دادن تهیه کرد و در هیچ جای آن به آثار ایرانی اشاره نکرد؟ کتاب‌ها و رمان‌های ایرانی به سبب نزدیکی و وابستگی فرهنگی آن‌ها با زندگی ما، می‌توانند انتخاب جذابی برای هدیه دادن به عزیزانتان باشند. پس بیایید چند کتاب فارسی خوب برای هدیه دادن به عزیزانتان را بشناسیم:

 • سمفونی مردگان، عباس معروفی
 • همسایه‌ها، احمد محمود
 • بار دیگر شهری که دوستش می‌داشتم، نادر ابراهیمی
 • سمفونی شبانه ارکستر چوب‌ها، رضا قاسمی
 • روی ماه خداوند را ببوس، مصطفی مستور
 • شوهر آهو خانوم، علی محمد افغانی
 • کلیدر، محمود دولت آبادی
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *