H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

بهترین رمان های عاشقانه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

بهترین رمان های عاشقانه

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین رمان های عاشقانه ؛ که عشق آسان نمود اول!

فهرست مطالب

عشق یکی از زیباترین و در عین حال پیچیده‌ترین عواطف انسانی است. نوشته‌های عاشقانه هم همیشه در سراسر جهان پرطرفدار بوده است چرا که افراد می‌توانند با خواندن بهترین رمان های عاشقانه به نوعی حس عشق را درک کنند و از آن لذت ببرند. رمان های عاشقانه‌ای که برای لحظه‌ای قلب شما را سرشار از لطافت می‌کنند و در لحظه‌ای دیگر قلب شما را به درد می‌آورند. در این مقاله برای شما بهترین رمان های عاشقانه را لیست کرده‌ایم. بهترین رمان های عاشقانه خارجی و ایرانی از زمان‌های قدیم تا به حال همگی در این مقاله گنجانده شده است. اما قبل از آن که به کتاب‌ها برسیم به نظر شما چرا رمان های عاشقانه تا این حد پرطرفدارند و همیشه در لیست کتاب هایی که باید خواند حضور پررنگی دارند؟


هرکجا عشق آید و ساکن شود

هرچه ناممکن بود، ممکن شود

مولوی


 

چرا رمان های عاشقانه پرطرفدارند؟

رمان های عاشقانه از زمان نوشتن اولین کتاب‌ها به عنوان کتاب‌های پرطرفدار تلقی می‌شدند، اما چرا؟ پاسخ به این سوال می‌تواند به گستردگی تعداد خواننده‌های رمان های عاشقانه باشد ولی به طور کلی می‌توان گفت این کتاب‌ها پرطرفدارند چرا که افراد از خواندن آن‌ها حس خوبی دریافت می‌کند. حس خوبی که شاید امروزه یه سختی پیدا می‌شود. بعضی دیگر از کشمکش‌های عشقی در کتاب لذت می‌برند و بعضی دیگر به دنبال پایانی خوش برای هر قصه می‌گردند. دلیل آن هرچه که باشد رمان های  عاشقانه از ابتدا طرفداران زیادی داشته است.

بهترین رمان های عاشقانه‌ خارجی

لیست بهترین رمان های عاشقانه را با کتاب‌های خارجی شروع می‌کنیم. کتاب‌هایی که در تمامی دنیا زبانزد خاص و عام هستند. رمان‌هایی که فیلم‌های زیادی از آن‌ها ساخته شده است و حتی بعضی از آن‌ها به مثالی برای عشق تبدیل شده‌اند و محال است شما اسم بعضی از آن‌ها مثل رومئو و ژولیت را تا به حال نشنیده باشید. این کتاب‌ها توانسته‌اند درطول تاریخ جایگاهشان را تثبیت کنند و به اثری ماندگار تبدیل شوند.

 

۱- گتسبی بزرگ، اسکات فیتزجرالد

گتسبی از بهترین رمان های عاشقانه

گتسبی بزرگ اثر اسکارلت فیتزجرالد درباره‌ی عشق عمیق گتسبی به دختریست به نام دیزی که در جوانی عاشق او بوده است. اما این داستان از زبان خود گتسبی یا دیزی گفته نمی‌شود. بلکه داستان از زبان نیک همسایه‌ی گتسبی بیان می‌شود. داستان به این شکل شروع می‌شود که نیک که از قشر مرفه جامعه است به تازگی به نیویورک آمده تا نوعی تجارت را بیاموزد اما در همسایگی او مردی زندگی می‌کند که مهمانی‌هایی بی‌همتا برگزار می‌کند. اما هرکسی حق رفتن به این مهمانی را ندارد و باید حتما دعوت‌نامه داشته باشد. 

روزی از روز‌ها نیک یکی از این دعوت‌نامه‌ها دریافت می‌کند و به مهمانی می‌رود. آنجاست که نیک گتسبی بزرگ را ملاقات می‌کند. پس از مدتی نیک متوجه می‌شود که عشق جوانی گتسبی، دیزی دختر عمویش و زن بهترین دوستش است. حالا باید دید نیک برای رسیدن گتسبی به عشقش به او کمک خواهد کرد یا خیر؟

متاسفانه گتسبی بزرگ در هنگام زندگی اسکات به محبوبیت چندانی دست نیافت اما بعد از مرگ فیتزجرالد بار دیگر چاپ شد و این بار مورد توجه بسیاری قرار گرفت. از داستان این کتاب سه فیلم سینمایی هم ساخته شده است.


همچنین بخوانید: آشنایی با کتاب های ممنوعه ایران و جهان


 

۲- غرور و تعصب، جین آستن

غرور و تعصب

غرورو تعصب و تحولی در دنیای رمان نویسی!
چشمان خود را ببندید و زنان انگلستان را با آن لباس‌های باشکوه و قصر‌های مجلل و مراسم‌های رقص زیبایشان تصور کنید. این کتاب در همین فضا و راجع به خانواده‌ی بنت و ۵ دختر مجردشان است. مادر خانواده علاقه دارد هرچه سریع‌تر برای آن‌ها همسری درخور و ثروتمند پیدا کند. درست در همان زمان است که خانواده‌ی بینگلی که از خانواده‌های نجیب‌زاده و ثروتمند هستند به شهر آن‌ها می‌آیند.

این کتاب چند داستان عاشقانه را با هم جلو می‌برد اما عشق الیزابت بنت دختری اجتماعی و شاد و عاشق کتاب با آقای دارسی مردی سرد و مغرور خط اصلی این کتاب است. جین آستن یکی از بهترین نویسندگان زن است که غرور و تعصب را کودک دلبند خودش می‌داند. عده‌ی زیادی هم اعتقاد دارند غرور و تعصب بهترین کتاب جین آستن است. این کتاب جذاب هرچه را که یک رمان عاشقانه‌ی خوب باید داشته باشد را دارد. هیجان، دلشکستگی، انتظار، غم و خوشبختی!

 

۳- جین ایر، شارلوت برونته

جین ایر

جین ایر یکی از برجسته‌ترین آثار ادبیات کلاسیک جهان در طول تاریخ است. این کتاب که اثری از شارلوت برونته است، به داستان زندگی جذاب و البته غم‌انگیز دختری به نام جین ایر می‌پردازد. در این کتاب ما از کودکی تا بزرگسالی جین ایر را همراهی می‌کنیم. او در کودکی پدر و مادرش را از دست می‌دهد و به عنوان فرزندخوانده و البته یک نان خور اضافه به خانه‌ی دایی و زندایی‌اش می‌رود. اما دایی‌اش هم خیلی زود فوت می‌کند.

از آن‌جا است که داستان با بدرفتاری‌های زندایی و بچه‌های بی‌رحمش آغاز می‌شود. اما نقطه‌ی عطف داستان جایی است که جین ایر خانه‌ی زندایی‌اش را ترک گفته و به مدرسه‌ی شبانه روزی و بعد به عنوان معلم به خانه‌ی روچستر می‌رود. اما هیچ‌گاه قرار نبوده زندگی به جین ایر آسان بگیرد. جین ایر یکی از معروف‌ترین کارهای شارلوت برونته است که جایگاهی ویژه میان بهترین رمان های عاشقانه دارد.

 

 

۴- شب‌های روشن، فئودور داستایفسکی

شب های روشن

عاشقانه‌ای کوتاه از پسری تنها!
شب‌های روشن از داستایفسکی درباره‌ی تنهایی پسر جوانی است که در زندگی‌اش هیچ دوستی نداشته و به نظر خودش تنها‌ترین است و مفهوم تنهایی را به خوبی درک کرده است. او درد و دلش را به در و دیوار شهر می‌گوید و غصه‌هایش را با شهر سن‌پترزبورگ تقسیم می‌کند. اما شبی دختری را می‌بیند که به تنهایی‌اش خاتمه می‌دهد. دختری رویایی که همه‌ی آن چیزی است که پسر در زندگی‌اش خواسته است.

ناستنکا همان دختر رویایی است که شبی در حال گریه با پسر آشنا می‌شود. اما او همان ابتدا برای ادامه‌ی این ارتباط برای پسر شرطی عجیب و البته غیر ممکن می‌گذارد. آن شرط این است که پسر نباید عاشق دختر شود! اما آیا این امر ممکن است؟ آخر این رابطه به کجا می‌رود؟ داستایفسکی با قلم فوق‌العاده‌اش داستان عاشقانه‌ای کوتاه اما جذاب را به خواننده ارائه می‌دهد که نظیرش پیدا نمی‌شود. همچنین رگه‌هایی از فلسفه هم در شب‌های روشن مانند بقیه آثار این نویسنده به چشم می‌خورد.

خرید کتاب از کتاب ایران


بیشتر بخوانید: بهترین کتاب های فلسفی


 

۵- عشق سال‌های وبا، گابریل گارسیا مارکز

عشق سال های وبا

عشق سال‌های وبا دومین اثر محبوب گابریل گارسیا مارکز بعد از صدسال تنهایی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ، است. عشق سال‌های وبا داستان عشق یک جوان لاغر اندام به نام فلورنتین است. او پدرش را در کودکی از دست داده به همراه مادرش یک مغازه‌ی خرازی دارد. اما در جوانی برای کار به تلگراف خانه می‌رود و آن‌جا مشغول به کار می‌شود.

 

این کار داستان عشقی را برای او به ارمغان می‌آورد که فکرش را هم نمی‌کرد. او روزی برای رساندن یک تلگراف به خانه‌ی فرمینا می‌رود و آن جایت که عشق اساطیری آن‌ها آغاز می‌شود. این کتاب چندین راوی‌ دارد که هرکدام از زبان خود داستان را تعریف می‌کنند. این موضوع جذابیت داستان را دو چندان کرده است. گابریل گارسیا مارکز ابتدا اجازه نمی‌داد که از کتابش فیلمی بسازند اما بعد تر یعنی در سال ۲۰۰۷ اجازه داد عشق سال‌های وبا تبدیل به یک فیلم شود. البته شایعه‌ها میگوید که او برای این کار ۷ میلیون دلار دریافت کرده است.

خرید کتاب از کتاب ایران

 

 

۶- آنا کارنینا، لئو تولستوی

آنا کارنینا از بهترین رمان های عاشقانه

«خانواده‌های خوشبخت همه مثل هم هستند اما خانواده‌های بدبخت هرکدام بدبختی خاص خودشان را دارند.»
جمله‌ی بالا جمله‌ی معروفی است که کتاب آناکارنینا اثر لئون تولستوی با آن شروع می‌شود. بسیاری آناکارنینا را بهترین رمان عاشقانه در طول تاریخ می‌دانند. لئون تولستوی در آناکارنینا روابط عاشقانه‌ی ۳ زوج را شرح می‌دهد که به نوعی با یکدیگر ارتباط دارند. اولین زوجی که داستان با آن‌ها شروع می‌شود آبلونسکی و دالی هستند. روابط آبلونسکی به علت خیانتش به دالی بسیار شکننده شده است. در همین زمان آنا شخصیت اصلی داستان که خواهر آبلونسکی است خبر می‌دهد که می‌خواهد به دیدار برادرش بیاید.

آبلونسکی از این خبر خوشحال می‌شود چرا که می‌تواند به او‌ در روابطش با دالی کمک کند. زوج دیگر داستان لوین است که عاشق کتی خواهر دالی شده و از آبلونسکی برای رسیدن به او کمک می‌خواهد. زوج اصلی داستان آنا و ورونسکی هستند. آنا زنی متاهل است و پسربچه‌ای ۸ ساله دارد. او زمانی که تنها برای دیدار برادرش با قطار سفر می‌کند در ایستگاه قطار با ورونسکی دیدار می‌کند. داستا‌ن‌های عاشقانه‌ی این ۶ نفر این کتاب را به یکی از بهترین رمان های عاشقانه در تاریخ تبدیل کرده است.

 

۷- رومئو و ژولیت، ویلیام شکسپیر

تصویر کتاب رومیو و ژولیت

به قول گفته‌ی معروفی ما نمی‌توانیم انتخاب کنیم که عاشق چه کسی بشویم. در این کتاب این جمله به‌ خوبی حس می‌شود. رومئو و ژولیت بر خلاف بقیه کتاب‌های این لیست، یک رمان نیست. در واقع این اثر یکی دیگر از انواع ژانر کتاب و نمایشنامه‌ای معروف از شکسپیر است که داستان عشق غم‌انگیزی را بیان می‌کند. رومئو و ژولیت دو جوان هستند که با وجود دشمنی دیرینه میان خانواده‌هایشان عاشق و دلباخته‌ی یکدیگر شده‌اند. عشقی اساطیری که به نظر می‌رسد هیچ راهی برای رسیدن این ۲ عاشق وجود ندارد مگر پس از مرگ آن‌ها.

چرا که اگر خانواده‌ی هرکدام بفهمند که آن ۲ عاشق یکدیگر هستند جانشان را میگیرند. اما سرگذشت این عشق افلاطونی چه می‌شود؟ ویلیام شکسپیر با زیبایی هرچه تمام‌تر این عشق را توصیف کرده است. او ما را در این مسیر سخت و دشوار ولی دلپذیر همراه خودش می‌کند. از دیگر آثار شکسپیر می‌توان به مکبث، هملت و شاه لیر اشاره کرد.

خرید کتاب از کتاب ایران

 

۸- بر باد رفته، مارگارت میچل 

بر باد رفته

بر باد رفته تنها اثر مارگارت میچل است که همین یک اثر یا بهتر است بگویم شاهکارش برای همیشه در تاریخ ماندگار شد. بر باد رفته داستان عشقی جذاب است که شما را به دنبال خود می‌کشاند. شخصیت اول کتاب بر باد رفته اسکارلت اوهارا است. برخلاف اکثر شخصیت‌های اول دختر داستان که باوقار و مظلوم و خانم هستند، اسکارلت دختری سرد و مغرور و ثروتمند با چهره‌ای بسیار جذاب است. او حاضر است برای رسیدن به خواسته‌هایش هرکاری بکند.

اما داستان از جایی شروع می‌شود که اسکارلت متوجه می‌شود پسر یکی از زمین داران به نام اشلی قرار است با دختر دیگری ازدواج کند. این مسئله حسادت اسکارلت را شعله‌ور می‌کند و به همین سبب اسکارلت به اشلی ابراز علاقه می‌کند تا بتوانداو را بدست بیاورد. همین موضوع او را وارد داستان جذاب و پیچیده‌ای می‌کند. بر بار رفته یکی از بهترین رمان های عاشقانه شناخته می‌شود. فیلمی هم به‌ همین نام از آن ساخته شده است که مانند کتاب به فروشی بی سابقه رسید و به یکی از ماندگارترین اثر سینمایی تبدیل شد.


همچنین بخوانید: پرفروش ترین کتاب های جهان


 

رمان های عاشقانه معاصر

در بالا به اسامی بهترین رمان های عاشقانه‌ای پرداختیم که در گذشته تا به حال در تاریخ ماندگار شدند. نام آن‌ها تا همیشه به عنوان بهترین رمان های عاشقانه یاد می‌شود. اما در ادامه به کتاب‌هایی اشاره می‌کنیم که جزو بهترین رمان های عاشقانه معاصر به حساب می‌روند و با اینکه زمان زیادی از نوشتن آن‌ها نمیگذرد ولی همچنان جزو بهترین رمان های عاشقانه‌‌ای هستند که می‌توانید بخوانید.

 

۹- دفتر خاطرات

دفتر خاطرات از بهترین رمان های عاشقانه

عشق میان دختر ثروتمند و پسر فقیر!
شاید جمله‌ی بالا شما را یاد کتاب یا فیلم‌های کلیشه‌ای بیاندازد. اما دفتر خاطرات اثر نیکولاس اسپارکس داستان عشق میان آلی و نوآ را به شکلی بیان می‌کند که هرگز نخوانده‌اید. داستان عشق میان آلی و نوآ به شکلی شاد و جذاب در تابستانی گرم آغاز می‌شود. زمانی که این دو جوان با شیطنت‌های نوآ با یکدیگر دل می‌بازند با مخالفت خانواده‌ی آلی رو به رو می‌شوند. خانواده‌ی آلی به همین سبب از آن‌جا نقل مکان می‌کنند و میان این دو جدایی می‌اندازند.

بعد از مدتی آلی به دانشگاه می‌رود و نوآ به جنگ. اما آیا داستان عشقی آن‌ها همان‌جا تمام می‌شود و یا درجایی که فکرش را هم نمی‌کنند به یکدیگر برمیخورند؟ از کتاب دفتر خاطرات فیلمی نیز به‌ همین نام با بازی رایان گاسلینگ ساخته شده است که تماشای آن را حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

۱۰- من پیش از تو، جوجو مویز

من پیش از تو

به احتمال زیاد در چند سال اخیر نام کتاب من پیش از تو را حداقل چند باری شنیده‌اید. من پیش از تو اثر جوجو مویز است. این کتاب عشق میان کسانی را نشان می‌دهد که کوچکترین شباهتی به یکدیگر ندارند. ویل ترینر پسری ماجراجو و ورزشکار و ثروتمند است که به علت تصادف در یک روز بارانی صدمه می‌بیند و برای همیشه فلج می‌شود. لوییزا کلارک دختری ساده و آرام و فقیر است که به عنوان پرستار ویل ترینر استخدام می‌شود تا از او مراقبت کند و تا حدی اوضاع روحی او را بهبود بخشد.

اما لوییزا مدام در خوشحال کردن ویل شکست می‌خورد. اما لوییزا دست از تلاش نمی‌کشد. من پیش از تو داستان عاشقانه‌ای است که نمی‌توان آن را حدس زد و همین موضوع باعث جذابیت بیشتر آن شده است. از روی کتاب من پیش از تو فیلمی به همین نام با بازی امیلیا کلارک ساخته شده است که تماشای آن خالی از لطف نیست.

 

۱۱- النور و پارک، رینبو راول

تصویر کتاب النور و پارک

النور و پارک اثر رینبو راول روایت داستان عاشقا‌نه‌ی دونوجوان با زندگی‌های بسیار متفاوت است. النور ۱۶ ساله که با مادر و ناپدری بداخلاق و دائم‌الخمرش زندگی را برای او بسیار سخت کرده است، زندگی می‌کند. از طرف دیگر پارک نوجوانی دو رگه است که در خانواده‌ای ثروتمند و آرام زندگی می‌کند. اما تلاقی زندگی این ۲ نوجوان در اتوبوس و صحبت درباره‌ی موسیقی داستان عاشقانه‌ای را جرقه می‌زند که زندگی آن دو را دستخوش تغییراتی می‌کند.

 

بهترین رمان های عاشقانه‌ی ایرانی

 

نویسندگان و شاعران ایرانی ید طولانی در نوشتن داستان‌های عاشقانه و اشعار پرسوز وگداز دارند. از شیرین و فرهاد تا لیلی و مجنون! تا صدها داستان عاشقانه‌ی دیگر. در گذشته به طور مفصل به معرفی بهترین رمان ها و کتاب های ایرانی پرداخته‌ایم. این بار به سراغ رمان های عاشقانه‌ی ایرانی‌ای می‌رویم که عشق را با همان سوز وگداز مخصوص خودمان تعریف کرده‌اند. رمان‌های زیر جزو بهترین رمان های عاشقانه‌ی ایرانی به حساب می‌روند که خواندن آن‌ها را حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

۱۲- چشم‌هایش، بزرگ علوی

تصویر کتاب چشم‌هایش از بهترین رمان‌ های عاشقانه

چشم‌هایش اثر بزرگ علوی و یکی از شناخته‌شده‌ترین کتاب‌های او است. در این کتاب بزرگ علوی داستان عشقی زیبا را روایت می‌کند. چشم‌هایش در لیست بهترین رمان‌های فارسی نیز قرار دارد. چشم‌هایش نام تابلوی نقاشی یکی از بزرگترین استادان نقاشی به نام استاد ماکان است. تصویری از یک جفت چشم که انگار رازی بزرگ را در خود مخفی کرده‌اند. داستان کتاب درباره‌ی ناظم مدرسه‌ای است که مسئول نگه‌داری از نمایشگاه نقاشی‌های استاد ماکان پس از مرگ اوست.

او که همیشه در نظرش این تابلو اسرار آمیز می‌آمده تلاش می‌کند صاحب چشم‌ها در تابلوی نقاشی را پیدا کند و سر از این راز نهان در بیاورد. تا روزی زن را پیدا می‌کند و راز‌ها یکی یکی برملا می‌شوند. پرده از راز تابلوی چشم‌هایش برداشته می‌شود. در کتاب چشم‌هایش مدام به گذشته و خاطرات زن برمی‌گردیم و از ابتدای زندگی‌اش با او همراه می‌شویم. چشم‌هایش کتابی با نثری ساده است که از همان ابتدا شما را به خودش جذب می‌کند.

خرید کتاب از کتاب ایران

 

۱۳- شوهر آهو خانم، علی محمد افغانی

شوهر آهو خانوم از بهترین رمان های عاشقانه

شوهر آهو خانم بدون شک یکی از بهترین رمان های عاشقانه‌ی ایرانی است که محمدعلی افغانی به شکلی اعجاب‌آور آن را به قلم در آورده است. داستانی عاشقانه که به ویرانی ختم می‌شود. شوهر آهو خانم یعنی سید میران سرابی مردی میانسال است که به تازگی به عنوان رئیس صنف نانوایی کرمانشاه درآمده است. همسر او یعنی آهو خانم زنی با وقار است که در تمام مراحل زندگی همراه سید میران بوده است.

اما روزی از روزها سید میران در مغازه‌ی خود زنی زیبا می‌بیند که در جا یک دل نه صد دل عاشقش می‌شود. آن جاست که زندگی‌اش رو به زوال می‌رود. داستان این رسوایی زندگی آهو خانم و بچه‌هایش را از این رو به آن رو می‌کند. اما سرانجام این رسوایی بزرگ چیست؟ قلم بی‌نظیر محمدعلی افغانی آن چنان زیبا به توصیف وقایع می‌پردازد که انگار این اتفاقات برای خود شما می‌افتد.

خرید کتاب از کتاب ایران

 

۱۴- سال بلوا،  عباس معروفی

سال بلوا

سال بلوا دومین اثر محبوب عباس معروفی بعد از سمفونی مردگان است. سال بلوا داستان عاشقانه‌های نوشافرین دختر سرهنگ نیلوفری است. در حالیکه سرهنگ نیلوفری می‌کوشد برای دخترش بهترین زندگی را بسازد نوشافرین به عشق کوزه‌گری ساده دچار می‌شود و تمام دین و ایمانش را به او می‌بازد.

اگر چه سال بلوا یکی از کتاب های حوزه زنان و فمینیسم در ایران نیست، اما عباس معروفی در آن از مظلومیت‌های زنان نیز صحبت می‌کند. فشارهایی که جامعه سنتی آن دوران به زنان وارد می‌کرده در کنار عشقی ممنوع به زبیایی به تصویر کشیده شده‌اند. سال بلوا در بهترین رمان‌های فارسی نیز جایگاهی ویژه دارد. داستان سال بلوا تنها در ۷ شب اتفاق می‌افتد که راوی هر شب یکی از شخصیت‌های داستان است. این موضوع جذابیت سال بلوا را دوچندان کرده است. سال بلوا یکی از بهترین رمان های عاشقانه ایرانی محسوب می‌شود.

 

 

۱۵- سلوک، محمود دولت آبادی

سلوک دولت آبادی

«چون عشق جای تهی کند، تهیگاه آن را مرگ می‌تواند پر کند یا نفرت؛ و بعضا هر دو با هم.»
سلوک اثر محمود دولت آبادی است که نگارش آن را در طی ۴ سال انجام داد. محمود دولت آبادی در سلوک داستان عشقی را به تصویر می‌کشد که بسیار خواندیست. عشق میان قیس و مهتاب با ۱۷ سال اختلاف سنی! قیس که هم نام همان مجنون در لیلی و مجنون است از نظر رفتاری هم بی شباهت به او نیست.

عشق میان این ۲ آنچنان سوزان است که باعث حسادت بسیاری از جمله خواهران مهتاب می‌شود. اما دست سرنوشت به این آسانی‌ها اجازه‌ی وصال دو عاشق را نمی‌دهد. قیس مردی با تفکرات سنتی است که مهتاب را جزو اموالش می‌داند اما مهتاب با اینکه عاشق قیس است آزادی‌اش را انتخاب می‌کند. اما داستان همین‌جا تمام می‌شود؟ البته که نه! داستان عشق قیس و مهتاب این کتاب را به یکی از بهترین رمان های عاشقانه ایرانی تبدیل کرده است.

خرید کتاب از کتاب ایران

۱۶- بامداد خمار، فتانه حاج سید جوادی

بامداد خمار

به راحتی نفسی، رنج پایدار مجوی

شب شراب نیارزد به بامداد خمار

فتانه حاج سید جوادی نویسنده‌ی بامداد خمار نام کتابش را از بیت بالا که متعلق به سعدی است قرض گرفته است. بامداد خمار داستان عشقی طوفانی و آتشین است که عواقب خودش را در پی دارد. بامداد خمار داستان عشق دختر ثروتمندی از خانواده‌ای با نام و نشان است به نام محبوبه و کارگر نجاری به نام رحیم. این عشق طوفانی همراه خود غم و رنج‌های فراوانی را به دنبال دارد که نویسنده به خوبی آن را توصیف می‌کند.

راوی بامداد خمار محبوبه است که داستان زندگی‌اش زا برای برادرزاده‌اش سودابه تعریف می‌کند تا عشق او درس عبرتی برای او شود. بامداد خمار داستان جذابی دارد که به نظر می‌رسد کارگردانان زیادی علاقه دارند از آن فیلم یا سریالی بسازند. تاکنون این اتفاق نیفتاده است اما دور از ذهن نیست.

خرید کتاب از کتاب ایران

بهترین رمان های عاشقانه ؛ سخن آخر

بهترین رمان های عاشقانه می‌توانند شما را برای مدتی از زندگی روزمره جدا کنند و به دنیایی ببرند که در آن می‌شود عشق را لمس کرد. در جایی خواندم هرکسی با برداشتن کارت عشق، کارت غم و اندوه را نیز برمی‌دارد چرا که این دو از یکدیگر جدا نیستند. پس فرد عاشق باید آنقدر شهامت داشته باشد که با به این میدان بگذارد. در بهترین رمان های عاشقانه که برای شما در این مقاله آورده‌ایم این مسئله کاملا قابل لمس است.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *