H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

- بهترین کتاب ها برای بهبود مهارت های ارتباطی افزایش روابط عمومی و ارتباط اجتماعی

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

- بهترین کتاب ها برای بهبود مهارت های ارتباطی افزایش روابط عمومی و ارتباط اجتماعی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین کتاب ها برای افزایش روابط عمومی و ارتباطات

فهرست مطالب

ما در عصر ارتباط زندگی می‌کنیم و مهمترین مهارتی که باید بیاموزیم مهارت ارتباط است. هرچه ارتباطات ما با دیگران عمیق‌تر و سالم‌تر باشد، شانس موفقیتمان نیز به همان میزان بیشتر می‌شود. البته فارغ از افرادی که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم، توانایی برقراری ارتباط با دیگران می‌تواند نقش مهمی در روابط ما ایفا کند. یکی از راه‌های بهبود مهارت های ارتباطی خواندن کتاب هایی است که برای آموزش ارتباط اجتماعی نوشته شده‌اند. با خواندن این کتاب‌ها می‌توان طریق ارتباط برقرار کردن با دیگران را آموخت و زندگی بهتری را در روابط دوستانه و کاری تجربه کرد.خواندن کتاب برای افزایش روابط عمومی بسیار تاثیر گذار است. به همین منظور در این مقاله به معرفی 10 کتاب برای بهبود مهارت های ارتباطی پرداختیم که همگی از کتاب‌های مهم و پر فروش جهان هستند.

با مطالعه این کتاب ها و افزایش هوش میان فردی خود، می‌توانید در برقراری ارتباط با دیگران بهتر عمل کنید. پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا با این 10 کتاب بیشتر آشنا شوید.

1- گوش کنید: راز برقراری ارتباط با همه را بیاموزید

گوش کنید کتاب برای افزایش روابط عمومی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین اصل در داشتن ارتباطی بهتر کمتر حرف زدن و بیشتر شنیدن است. مارک گلستون در کتاب «گوش کنید: راز برقراری ارتباط با همه را بیاموزید» مهارت گوش دادن و شنیدن مخاطب را آموزش می‌دهد. این نویسنده با توجه به تجربه پرباری که از حرفه روان درمانی، مشاوره کسب و کار و مربی گری موفقیت داشته است، در این کتاب روش‌های بسیار ساده اما قدرتمندی را با خوانندگان خود در میان می‌گذارد. از طریق این روش‌ها می‌توان در بسیاری از موقعیت‌ها مثل ارتباط با همسر، ارتباط با دوستان، ارتباط با کارمندان شرکت و حتی ارتباط با دشمنان بهترین نتیجه را گرفت. اتفاقی که در مسیر رشد و توسعه فردی شما نقشی کلیدی را ایفا می‌کند. 

این کتاب به شما کمک می‌کند که دیگران شما را خوب بشنوند و شما هم دیگران را بهتر بشنوید. در کتاب گوش کنید، یاد می‌گیرید که چطور در ارتباط خود با دیگران همدلی ایجاد کنید و مشاجره را به مذاکره تبدیل کنید. گوش کنید را نشر پوینده به ترجمه مهدی قراچه داغی و در 236 صفحه روانه بازار نشر کرده است.

 

2- باید با هم حرف بزنیم: چگونه گفت‌وگویی به دردبخور داشته باشیم

کتاب برای افزایش روابط عمومی 2

سیاست آن هدلی در کتاب باید با هم حرف بزنیم مهمترین معضل امروز بشر را ارتباط نداشتن با یکدیگر معرفی می‌کند. او برای رهایی بشر از صفحه‌های دیجیتال صحبت کردن با یکدیگر را پیشنهاد می‌دهد. این نویسنده در کتاب حاضر استراتژی‌هایی را معرفی می‌کند که از طریق آن‌ها می‌توان بهتر گفتگو کرد. همچنین در این کتاب روش‌هایی برای بهبود مهارت های ارتباطی ارائه می‌شود. هدلی مجری رادیو است و در طول دوران کاری‌اش گفتگوهای بسیار پر چالشی داشته است. از این نظر می‌توان گفت که این نویسنده مهارت بسیاری در گفتگو دارد. او در این کتاب روش‌هایی را با ما در میان می‌گذارد که خودش برای ارتباط و جلب توجه دیگران حتی در بدترین موقعیت‌ها به کار گرفته است.

از نظر این نویسنده گفتگو قدرت تغییر جهان را دارد و با کنار گذاشتن گوشی‌های هوشمند و گفتگو کردن با یکدیگر می‌توان دنیایی بهتر ساخت. باید با هم حرف بزنیم را نشر نون به ترجمه علی موسوی ده شیخ وارد بازار نشر کرده است.

 

خرید کتاب از کتاب ایران

3- در محاصره ابلهان؛ بهبود مهارت های ارتباطی با شناخت دیگران

کتاب در محاصره ابلهان

تا به حال پیش آمده است با افرادی روبرو شوید که فکر کنید ارتباط با آن‌ها محال است؟ این مشکل برای بسیاری از افراد پیش می‌آید، چه در محیط کار باشد و چه در جمعی دوستانه در بسیاری از مواقع با افرادی روبرو می‌شویم که غیر قابل تحمل‌اند. توماس اریکسون در کتاب در محاصره ابلهان به شما آموزش می‌دهد که چطور با شناخت افراد مختلف بتوان روابط بهتری داشت. اریکسون با مطالعه انواع مختلف تیپ‌ها به این موضوع پرداخته است که چرا ارتباط برقرار کردن با برخی از افراد دشوار است.

کتاب در محاصره ابلهان یک کتاب بسیار پرفروش است و تاکنون حدود 2 میلیون نسخه از این کتاب فروخته شده است. در این کتاب روش‌هایی بسیار ساده و کاربردی برای شناخت شخصیت افرادی که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم معرفی شده است. این کتاب افراد را براساس نوع شخصیتشان به چهار دسته قرمز، آبی، سبز و زرد تقسیم بندی می‌کند و نشان می‌دهد که چطور با هر کدام از این دسته‌ها می‌توان ارتباط برقرار کرد. کتاب در محاصره ابلهان را نشر علم با ترجمه هنگامه پزشک مهر وارد بازار کتاب کرده است.

خرید کتاب از کتاب ایران


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب شخصیت شما همیشگی نیست


 

4- کلماتی که ذهن را تغییر می‌دهند: 14 الگو برای تسلط بر زبانی تاثیرگذار

کلماتی که ذهن را تغییر می‌دهند

شلی رز شاروی در کتاب کلماتی که ذهن را تغییر می‌دهند 14 الگو را معرفی کرده است که از طریق آن‌ها می‌توان با زبانی تاثیرگذارتر با افراد مختلف ارتباط برقرار کرد. با این کتاب یاد می‌گیرید که چطور دیگران را تحت تاثیر قرار بدهید و اینکه چطور می‌توان دیگران را به انجام کاری تشویق کرد. اگر قصد دارید فرد تاثیرگذارتری باشید و دیگران را مجاب به تصمیم گیری در مورد مسائل مختلف کنید و نقش رهبر را در جمع‌ها برعهده بگیرید حتما خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. از طرفی با این کتاب می‌توان یاد گرفت که در ارتباط با دیگران از چه کلماتی باید استفاده کرد.

این کتاب به طور کلی مهمترین الگوهای ارتباطی با دیگران را به شما می‌آموزد. از طریق این کتاب می‌توانید الگوهای شخصیتی دیگران را پیدا کرده و بهترین روش برای ارتباط با آن‌‎ها را پیدا کنید. کتاب کلماتی که ذهن را تغییر می‌دهند را انتشارات یوشیتا به ترجمه ساره سادات علوی وارد بازار کرده است.

 

5- آیین دوست‌یابی؛ کتاب کلاسیک برای افزایش روابط عمومی

آیین دوست یابی کتاب برای افزایش ارتباط اجتماعی

کتاب آیین دوست‌یابی کلاسیک‌ترین کتاب برای افزایش ارتباط اجتماعی است. دیل کارنگی در این کتاب با لحنی ساده توضیح می‌دهد که چطور به سادگی می‌توان دیگران را جذب کرد. از نظر او انسان برای ارتباط بهتر نباید خودش و دیگران را مورد انتقاد و سرزنش قرار دهد. دیل کارنگی این کتاب را پس از آن نوشت که فهمیده بود افراد موفق در کسب و کارشان، افرادی‌اند که روابط عمومی بهتری دارند. او در بخش‌هایی از این کتاب به بیان زندگی نامه همین افراد موفق می‌پردازد. قوانین مختلفی در این کتاب توضیح داده شده است که برخی از آن‌ها به قرار زیر است:

  • انتقاد، سرزنش یا شکایت نکنید
  • در تمجید دیگران صادق باشید
  • دیگران را به خواستن مشتاق کنید

در بخش‌های دیگر این کتاب با 6 روش برای جلب علاقه دیگران آشنا می‌شویم که شامل علاقه واقعی به دیگران، لبخند زدن، با اسم صدا زدن افراد، خوب شنیدن، در نظر گرفتن علاقه دیگران در گفتگو و احساس امنیت دادن به دیگران می‌شود. این کتاب تاکنون بارها منتشر شده و ترجمه‌های مختلفی از آن در بازار یافت می‌شود. پیش تر در مقاله کتاب‌های هوش کلامی هم به معرفی این کتاب پرداخته بودیم.

خرید کتاب از کتاب ایران

6- کتاب جامع اسرار زبان بدن؛ برای افزایش روابط عمومی

اسرار زبان بدن کتاب برای افزایش روابط عمومی

زبان بدن یکی از کلیدی‌ترین مهارت‌ها برای افزایش روابط عمومی است. آلن و باربارا پیز نویسندگان کتاب به شما آموزش می‌دهند که چطور در روابط چهره به چهره اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و در اولین دیدار تاثیر بسیار قوی‌تری داشته باشید. به همین منظور یکی از مهمترین مخاطبان این کتاب افرادی هستند که به دنبال پیدا کردن کارند و می‌خواهند در مصاحبه کاری موفق باشند. از نظر علمی ثابت شده است که حرکات بدن افراد افکار درونی آن‌ها را برملا می‌سازد. با خواندن این کتاب می‌توانید به تحلیل حرکات بدن و معنای آن‌ها پرداخته و از این طریق ارتباط بهتر و نتیجه ‌بخش‌تری با دیگران داشته باشید.

موارد مختلفی مثل بررسی انواع دست دادن، حرکات بدن افراد دروغگو، حرکات پا و افکار درونی، رازهای آرایش، نحوه سیگار کشیدن و خوردن نوشیدنی و روش‌های لبخند زدن به خصوص برای خانم‌ها در این کتاب آموزش داده می‌شود. کتاب جامع اسرار زبان بدن را انتشارات نسل نواندیش به ترجمه سعید محمدی و گیتی شهیدی وارد بازار نشر کرده است.

خرید کتاب از کتاب ایران

7- هوش هیجانی اثر مشهور دانیل گولمن

کتاب هوش هیجانی

به جرئت می‌توان گفت در دنیای امروز بدون داشتن هوش هیجانی هیچ وقت موفق نخواهید شد. همانقدر که چوب و چماق و گرز وسیله ارتباطی انسان نخستین بود، انسان امروزی برای ارتباط با یکدیگر نیازمند هوش ارتباطی است. یکی از بهترین کتاب‌ها در آموزش هوش هیجانی کتاب دانیل گولمن است. با استفاده از این کتاب می‌توانید مردم و گفته‌هایشان را به شکل بهتری درک کنید و از این طریق تاثیر بیشتری روی آن‌ها بگذارید. یادگیری هوش هیجانی و ت باعث می‌شود تا در بسیاری از موقعیت‌ها برنده میدان باشید. مثلا در ارتباط با همسر و فرزندان یا در ارتباط با همکاران و حتی پدر و مادر هوش هیجانی می‌تواند باعث محبوب‌تر شدن شما و بیشتر شدن تاثیرتان روی دیگران شود.

جالب است بدانید که مردم معمولا شما را به دلیل حرف‌هایی که زده‌اید به یاد نمی‌آورند بلکه آن‌ها شما را به رفتارتان می‌شناسند. پس این مهم است که چطور با دیگران رفتار کنید و تقویت هوش هیجانی می‌تواند در این راه بسیار کمک کننده باشد. این کتاب را انتشارات نسل نواندیش به ترجمه غلامحسین خانقانی وارد بازار نشر کرده است.


بیشتر بخوانید: اهمیت هوش هیجانی در محیط کار


 

8- تاثیر؛ کتاب مناسب برای افزایش ارتباط اجتماعی

کتاب تاثیر کتاب برای افزایش روابط عمومی

یکی از معروف‌ترین کتاب‌های دکتر رابرت بی. سیالدینی که تاکنون بیش از 4 میلیون نسخه از آن فروخته شده است. سیالدینی در این کتاب توضیح می‌دهد که چرا مردم چیزی را می‌پذیرند و چطور می‌توان آن‌ها را در دنیای تجاری و روابط دوستانه به بله گفتن و پذیرفتن مجاب کرد. در این کتاب 6 روش اثرگذاری و تاثیر و همچنین طریقه استفاده از این روش‌ها آموزش داده می‌شود. همچنین در این کتاب یاد می‌گیرید که چطور از خود در برابر تاثیرات منفی محافظت کنید. این شش روش شامل بده بستان، متعهد بود، بررسی جامعه، دوست داشتن، اعتبار و کمیابی می‌شود. در روش بده بستان یاد می‌گیریم که چطور به ازای آنچه می‌گیریم ارائه بدهیم. متعهد بودن یعنی پای حرفی که زده‌ایم بمانیم. بررسی جامعه به ما یاد می‌دهد که اگر از چیزی مطمئن نیستیم ببینیم دیگران چطور درباره آن موضوع فکر می‌کنند.

در روش دوست داشتن یاد می‌گیریم که چطور با افرادی که دوستشان داریم موافق باشیم. اعتبار به ما می‌آموزد که به افرادی که از نظر علمی و فنی قبولشان داریم بله بگوییم و کمیابی یعنی به دنبال چیزی باشیم که کمیاب شده است. کتاب تاثیر را می‌توان در دسته کتاب‌های هوش کلامی قرار داد که مهارت ما در گفتگو و ارتباط را بالا می‌برد. کتاب تاثیر را انتشارات هورمزد به ترجمه گیتی قاسم زاده روانه بازار نشر کرده است.

خرید کتاب از کتاب ایران

9- قدرت بیان، معروف ترین اثر برای بهبود مهارت‌ های ارتباطی

کتاب برایان تریسی

برایان تریسی یکی از بزرگترین مربی‌های موفقیت در کتاب قدرت بیان توضیح داده است که چطور از طریق بیان قوی می‌توان با دیگران به شکل بهتری ارتباط برقرار کرد. این کتاب برای افرادی نوشته شده است که قصد دارند بیان تاثیرگذارتری داشته باشند و به شکل بهتری دیگران را متقاعد کنند. برایان تریسی در این کتاب توصیه می‌کند که به جای حرف زدن باید سعی در ارتباط برقرار کردن داشت. از نظر او ارتباط برقرار کردن یعنی متقاعد کردن دیگران به شنیدن، فهمیدن و عمل کردن به کاری که می‌خواهید. در این کتاب شما یاد می‌گیرید که چطور با دیگران ارتباط بهتری داشته باشید و آن‌ها را به پیروی از خود مجاب کنید.

این کتاب با نثری سلیس و روان نوشته شده است، به طوری که با خواندن اولین صفحه دیگر نمی‌توان کتاب را کنار گذاشت. برایان تریسی در نوشتن این کتاب از قدرت بیان بالایش استفاده کرده تا قدرت بیان شما را رشد بدهد. از این نویسنده پیش‌تر کتاب قورباغه‌ات را قورت بده را در مقاله انتخاب کتاب برای هدیه پیشنهاد داده بودیم. قدرت بیان را انتشارات کتابسرای بیان به ترجمه پروین آقایی روانه بازار نشر کرده است.

خرید کتاب از کتاب ایران

10- فلسفه‌ دوستی؛ متفاوت‌ترین کتاب برای افزایش روابط عمومی

فلسفه ی دوستی کتاب برای افزایش روابط عمومی

کتاب فلسفه دوستی متفاوت‌ترین کتابی است که در این مقاله معرفی می‌شود. در این کتاب با زبانی ساده با فلسفه دوستی و تاریخچه آن آشنا می‌شوید. الکساندر نهاماس در این کتاب از دوستی تعریفی تازه می‌دهد. این استاد فلسفه دانشگاه پرینستون تفکرات انسان درباره دوستی را از زمان ارسطو تا به امروز شرح می‌دهد. با استفاده از این کتاب می‌توان دریافت که دوستی قدمتی هزاران ساله دارد و مسئله ارتباط و دوست داشتن هزاران سال است که برای بشر مسئله‌ای جدی و شاید پیچیده بوده است. این نویسنده انواع دوستی را از نظر ارسطو به سه دسته تقسیم کرده است. رابطه برای نیاز و منفعت (Profit)، رابطه برای لذت (Pleasure) و رابطه بر مبنای فضیلت (Virtue). و البته از نگاه ارسطو دوستی واقعی یعنی رابطه‌ای که بر مبنای فضیلت باشد.

جالب است که شاید همین امروز هم بتوان انواع دوستی را در همین سه دسته مشاهده کرد. کتاب فلسفه دوستی را نشر گمان به ترجمه آیدین رشیدی وارد بازار نشر کرده است. این کتاب از مجموعه خرد و حکمت زندگی نشر گمان است که زیر نظر خشایار دیهیمی منتشر شده است.

 

خرید کتاب از کتاب ایران

سخن پایانی؛ مطالعه کتاب بهترین راه برای افزایش روابط عمومی

در این مطلب سعی ما این بود که ده کتاب برای افزایش روابط عمومی به شما معرفی کنیم. خواندن کتاب برای افزایش ارتباط اجتماعی روشی بسیار مفید و ثمربخش خواهد بود. چون کتاب‌ها به صورت جامع‌تر و دقیق‌تر این موارد را شرح می‌دهند. کتاب‌هایی که در این مقاله معرفی شد همگی از برترین کتاب‌های جهان در زمینه تقویت روابط عمومی هستند و سعی شد در انتخاب آن‌ها بهترین ترجمه‌شان هم معرفی شود. همچنین بهتر است از همین حالا به فکر تقویت هوش کلامی کودکان خود نیز باشید. این کار در آینده به کمک آن‌ها خواهد آمد. در پایان شما هم می‌توانید نظراتتان را با ما در میان بگذارید و کتاب‌هایی را که در این زمینه می‌شناسید معرفی کنید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *