H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب شخصیت شما همیشگی نیست انگلیسی
کتاب شخصیت شما همیشگی نیست انگلیسی

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب شخصیت شما همیشگی نیست

فهرست مطالب

…. شما، نشانه شخصیت شماست. به نظرتان باید به جای نقطه چین چه چیزی بگذاریم؟ چیست که شخصیت ما را تعریف می‌کند؟ سوال مهمتر اینکه آیا ما امکان تغییر شخصیت خود را داریم یا خیر؟ بنجامین هاردی در کتاب شخصیت شما همیشگی نیست علاوه بر اینکه افکار اشتباه در مورد شخصیت را تصحیح می‌کند، به ما آموزش می‌دهد که چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم. تغییر شخصیت یکی از عواملی است که به طور مستقیم موجب افزایش اعتماد به نفس ما نیز خواهد شد. حال بیایید با هم معرفی و خلاصه کتاب شخصیت همیشگی نیست را بخوانیم.

 

درباره نویسنده

بنجامین هاردی

دکتر بنجامین هاردی یک روانشناس سازمانی است که کتاب پرفروش “خواستن توانستن نیست” هم از جمله آثار اوست. آثار او توجه چیزی حدود 100 میلیون خواننده را به خود جلب کرده است. هاردی همچنین به صورت مداوم با مجلاتی مانند فوربز، خوشبختی و روانشناسی امروز همکاری دارد. نکته مهمی که کتاب شخصیت شما همیشگی نیست را از برخی دیگر از کتاب‌ها متمایز کرده است، علمی بودن ادعاهای مطرح شده در آن است. خب، نوبت به آن می‌رسد که ببینیم خود کتاب درباره چیست. کتاب شخصیت شما همیشگی نیست توسط خانم فریبا جعفری نمینی ترجمه شده و در نشر نسل نواندیش هم به چاپ رسیده است. 


همچنین بخوانید: بهترین کتاب های روانشناسی


کتاب شخصیت شما همیشگی نیست در مورد چیست؟

کتاب شخصیت شما همیشگی نیست نمونه تصویر

بیشتر ما تصور می‌کنیم که شخصیت یک ویژگی ذاتی و غیرقابل تغییر است. اما حقیقت این است که برخلاف آنچه ما تصور می‌‌کنیم، این اعمال ما هستند که شخصیت ما را تعریف می‌کنند. از تصمیمات کوچکی که هر روز می‌گیریم تا انتخاب‌هایی که در طول زندگی خود داشته و خواهیم داشت، همگی به مرور شخصیت ما را تعریف می‌کنند. این کتاب هم با برهم زدن برخی باورها، به شما آموزش می‌دهد که چگونه بتوانیم در تغییر شخصیت خود موفق باشیم. تغییر شخصیت می‌تواند فواید زیادی برای ما به همراه داشته باشد. وقتی شما خود را به عنوان شخص جدیدی به اطرافیانتان معرفی می‌کنید، آنگاه حتی دایره دوستانتان هم تغییر خواهند کرد. پس صد در صد زندگی شما نیز دچار تغییر و تحولاتی خواهد شد.

هاردی قبل از انجام هر کاری باورهای غلط را در مورد شخصیت درون ذهن شما از بین می‌برد. باورهایی که بارهای موجب شدند که ما نتوانیم آن شخصیتی که خودمان می‌پسندیم را داشته باشیم. اما این افکار و باورهای اشتباه کدامند؟ در ادامه خواهیم گفت. برای آموزش تغییر عادات و باورها هم می‌توانید خلاصه کتاب عادت های اتمی را مطالعه کنید. 

باورهای اشتباه در مورد شخصیت

اولین و مخرب‌ترین باوری که درباره شخصیت وجود دارد ثابت بودن و غیرقابل تغییر بودن آن است. بیشتر ما سال‌هاست تصور می‌کنیم شخصیت از بدو تولد در وجود ما شکل می‌گیرد. برای همین هم در بیشتر مواقع تغییر دادن آن را کاری غیر ممکن می‌دانیم. در حالی که واقعا این طور نیست. اعمال، رفتار‌ها و باورهای موجود در زندگی شما هریک می‌توانند به نوعی شخصیت شما را دستخوش تغییر کنند. برای همین هم افراد در طول عمر خود ممکن است تفاوت‌های زیادی را در شخصیت خود مشاهده کنند.

تست های شخصیت شناسی

دومین باور غلط این است که بیشترمان تصور می‌کنیم خصوصیاتی ذاتی داریم که هیچگاه از ما جدا نمی‌شوند. در واقع چیزی به نام درونگرا یا برون‌گرای ذاتی وجود ندارد. بلکه این انتخاب‌ها و تصمیمات ما در طول زندگی هستند که چنین شخصیتی از ما می‌سازند. سومین باور اشتباه هم این است که بیشتر ما به تست‌های شخصیت‌شناسی اعتقاد زیادی داریم. اما بر اساس گفته هاردی این تست‌‌ها بیشتر از آنکه بر پایه علم باشند، بر پایه پول است! مثلا تست شخصیت شناسی مشهور MBTI تنها بر اساس تجربیات سازندگان آن است، نه مطالب و مقالات علمی. سایر تست‌ها هم همین وضعیت را دارند.

 

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

اگر از برچسب‌هایی که تا به حال به سبب شخصیتتان به شما زده شده است ناراحت هستید، این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا از این درد رها شوید. بسیاری از ما هنوز درگیر مکافات اعمالی هستیم که در گذشته مرتکب شدیم. بدتر اینکه خیلی از ما هنوز باور نداریم آن اتفاقات مربوط به گذشته هستند و تنها کاری که الان می‌توانیم انجام دهیم این است که از آن‌ها درس بگیریم. برای همین هم مدام در حال سرزنش کردن خود هستیم. برخی دیگر حتی به بخت خود لعنت می‌فرستیم که چنین شخصیتی را در وجود ما نهاده است. اما در هر دو حالت ما در حال اشتباه هستیم. حتی اگر شما دچار چنین مشکلاتی هم نباشید، باز هم کتاب شخصیت شما همیشگی نیست کمک خواهد کرد تا به فردی که در آرزوهایتان هست نزدیکتر شوید.

شروط تغییر شخصیت کدامند؟

کتاب شخصیت شما همیشگی نیست انگلیسی

بنجامین هاردی در این کتاب 3 شرط اصلی را برای تغییر شخصیت معرفی می‌کند. به گفته او پیروی از این شروط به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند شخصیت خود را دوباره شکل دهند. البته مهمترین چیزی که در رعایت هر سه شرط لازم است، داشتن ثبات و تعهد است. اما این سه شرط کدامند؟

  1. داشتن هدف مشخص: هدف گذاری اولین رکن برای تغییر و بهبود شخصیت شماست. تا زمانی که یک هدف مشخص و منحصر به فرد نداشته باشید، در انجام این کار موفق نخواهید بود. 
  2. یادگیری: به ثمر رساندن هرگونه تغییر در زندگی تنها زمانی ممکن است که شما مدام در حال یادگیری باشید. 
  3. روایت جدید از گذشته: همانطور که گفتیم، گذشته برای درس و عبرت گرفتن است. پس سعی کنید با عوض کردن روایت گذشته و حفظ نکات اصلی، علاوه بر جلوگیری از خود سرزنشی، فرصت را برای ایجاد یک تغییر فراهم کنید.

همچنین بخوانید: یادگیری در خواب!


جملات ماندگار کتاب شخصیت شما همیشگی نیست

“افراد کمی هستند که هویت خود را بر اساس تصویری که همیشه در ذهن داشته‌اند تعریف می‌کنند.”
“شخصیت شما همیشه در حال تغییر است، آن هم بدون توجه به اینکه این تغییر خودخواسته است یا خیر.”
“مردم از گذشته خود به عنوان بهانه‌ای برای اهمال کاری استفاده می‌کنند تا عادت‌هایی را دنبال کنند که آن‌ها را از رشد و پیشرفت باز می‌دارد.”
“شما همیشه یک آدم ثابت نیستید. بلکه با تغییر افراد و موقعیت‌های پیرامونتان شما هم تغییر خواهید کرد.”
“شخصیت شما در طول زندگی تغییر خواهد کرد. بیشتر از چیزی که حتی الان بتوانید فکرش را بکنید.”
“وقتی یک نفر برچسب درونگرا یا برونگرا بر روی خود می‌زند، در واقع برچسب من یک احمق هستم را هم رو خود گذاشته است!”
“شما اعتماد به نفس را با انجام اعمال هدفمند در جهت رسیدن به اهداف معنادار به دست خواهید آورد. “

سرفصل های خلاصه کتاب شخصیت شما همیشگی نیست

  1. دروغی به نام تست‌های شخصیت‌شناسی
  2. آینده و تغییر شخصیت
  3. خودِ اصیل
  4. درک چراییِ انجام کارها
  5. اهمیت متعهد
  6. نقش سحرخیزی در تغییر شخصیت (حتما خلاصه کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها را هم بخوانید)
  7. روایت شخصی از گذشته خود

سخن پایانی

کتاب شخصیت شما همیشگی نیست از آن دست آثاری است که خواندن آن و عمل کردن به مطالب درونش می‌تواند به شما کمک کند تا زندگی خود را دگرگون کنید. حتما پیشنهاد می‌کنیم که خلاصه کامل این کتاب را از لینک زیر دانلود کرده و مطالعه کنید. آنگاه خواهید دید که همین راهکارهای به ظاهر ساده موجود در کتاب، چگونه زندگی و شخصیت شما را تغییر می‌دهند. 

 

 

اینجا
کتاب شخصیت شما همیشگی نیست انگلیسی

معرفی و خلاصه کتاب شخصیت شما همیشگی نیست

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن