H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب کار عمیق
معرفی و خلاصه کتاب کار عمیق

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب کار عمیق اثر کال نیوپورت

فهرست مطالب

چه اتفاقی می‌‎افتاد اگر هیچ چیز حین کار کردن حواس شما را پرت نمی‌کرد؟ بدون شک آن‌گاه می‌توانستید بازدهی به مراتب بیشتری داشته باشید. اما سوال اصلی این است که آیا اصلا چنین چیزی ممکن است؟ بله، کال نیوپورت در کتاب خود به نام کار عمیق راهکارهایی را به ما می‌آموزد که به کمک آن‌ها بتوانیم بدون از دست دادن تمرکز و با حداکثر توان و دقت کارهای خود را انجام دهیم. کتاب کار عمیق از آن دست آثاری است که توسط بسیاری افراد مشهور ستایش شده و افراد معمولی نیز توانستند نتایج بسیار خوبی را با استفاده از راهکارهای موجود در آن به دست آوردند. پس اگر به دنبال رشد و توسعه فردی هستید و می‌خواهید بازدهی کار خود را افزایش دهید، حتما خلاصه کتاب کار عمیق را که از انتهای همین مقاله قابل دانلود است را مطالعه کنید. حال بیایید بیشتر با نویسنده و کتاب او آشنا شویم.

 

درباره نویسنده

کال نیوپورت

کال نیوپورت نویسنده و استاد علوم کامپیوتری دانشگاه جورج تاون آمریکا است. او علاوه بر تدریس و تحقیقات علمی، چند کتاب مشهور و پرفروش هم به چاپ رسانده است که کتاب کار عمیق یکی از آن‌هاست. از دیگر آثار مهم او می‌توان به کتاب مینیمالیسم دیجیتال اشاره کرد. کتابی که به ما می‌آموزد چگونه با کنترل استفاده خود از ابزارهای دیجیتال، زندگی خوبی را تجربه کنیم. وبلاگ شخصی او به نام Study Hacks یکی از پربازدیدترین وبسایت‌های آمریکا با تقریبا 3 میلیون بازدید در سال است. کتاب کار عمیق در ایران توسط ناهید ملکی ترجمه و در انتشارات نوین به چاپ رسیده است. 

آیا می‌دانستید؟

نیوپورت همیشه افراد را به استفاده از ابزارهای دیجیتال تشویق می‌کند، اما در عین حال همیشه توصیه کرده که بهتر است با ورود به شبکه‌های اجتماعی خود را برده و اسیر این شبکه‌ها نکنید. برای همین هم او در هیچ یک از شبکه‌‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، توئیتر و یا فیسبوک عضو نیست.

کتاب کار عمیق درباره چیست؟

ترجمه کتاب کار عمیق

یکی از بزرگترین مشکلاتی که تقریبا در تمام محیط‌های کاری با آن روبرو هستیم، بازدهی پایین است. این در حالی است که زمان صرف شده برای انجام کارها به هیچ وجه کم نیست. پس مشکل کجاست؟ چرا ادارات، کارگاه‌ها، شرکت‌ها و حتی خود افراد بازدهی متناسب با ساعات کاری خود ندارند؟ آنطور که نیوپورت در کتاب کار عمیق می‌گوید، دلیل اصلی این اتفاق سطحی کار کردن افراد است. به بیان او، اغلب افراد در محیط‌های کاری عمیق کار نمی‌‎کنند. برای همین هم بازدهی ما آنطور که انتظارش را داشتیم نیست. کار عمیق و استفاده از راهکارها و استراتژی‌‌های آن به شما کمک خواهد کرد که بازدهی خود را به شکل ویژه‌ای افزایش دهید. یادتان باشد، زیاد کار کردن خیلی مهم نیست، آنچه اهمیت دارد باهوش و عمیق کار کردن است. 


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها


 

کار عمیق به چه معناست؟

برخلاف اسمش، کار عمیق تنها به درد محیط کاری نمی‌خورد. در واقع یادگیری این مهارت به شما کمک خواهد کرد تا با متمرکز کار کردن، بازدهی خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید. کار عمیق مجموعه اقداماتی است که باعث می‌شوند شما کارهای خود را با دقت و تمرکز بیشتری انجام دهید. در واقع این مهارت به شما مدیریت توجه را می‌آموزد. زمانی که این مهارت را به زندگی خود اضافه کنید، حتی عوامل حواس پرت کن هم نخواهند توانست تمرکز شما را برهم بزنند. اما این تمام ماجرا نیست. افزایش بازدهی باعث خواهد شد که شما بتوانید در مدت زمان کمتری یک مهارت را یاد بگیرید یا کاری را انجام دهید. پس در وهله اول این مهارت باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد شد. علاوه بر این انرژی که صرف انجام یک کار یا یادگیری یک مهارت می‌کنید هم کمتر خواهد بود. 

اما همین دو فایده به ظاهر ساده چه کمکی به ما می‌‎کنند؟ اولین نکته این است که شما وقتی سریع‌تر یک مهارت را یاد بگیرید، آنگاه زمان برای یادگیری مهارت‌های بیشتر خواهید داشت. بنابراین فرصت‌های شغلی بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرند. نکاتی که در خلاصه کتاب کار عمیق ذکر کردیم می‌توانند این راه را برای شما هموار کنند. علاوه بر این وقتی کارهای خود را زودتر تمام کنید و بازدهی بیشتری داشته باشید، آنگاه فرصت رشد کاری بیشتری نیز خواهید داشت. درآمد شما افزایش پیدا می‌کند، مرتبه شغلیتان بالاتر می‌‎رود و در یک جمله: زندگی شما متحول می‌شود. 

نسخه اصلی کتاب

بخش‌های مختلف کتاب کار عمیق

نیوپورت این کتاب را در دو بخش نوشته است. بخش اول او به معرفی ایده کار عمیق پرداخته است. از اینکه چرا باید این مهارت را یاد بگیریم گرفته تا مبانی اولیه و اصولی کار عمیق همگی در این بخش و در سه فصل توضیح داده شده‌اند. عناوین این سه فصل عبارتند از: 

  1. کار عمیق ارزشمند است
  2. کار عمیق کمیاب است
  3. کار عمیق هدفمند است

در بخش دوم اما نیوپورت به سراغ قوانین رفته است. او راهکارهایی را به ما معرفی می‌کند که به کمک آن‌ها می‌توانیم تمرکز در محیط کار را افزایش دهیم. البته تاکید او بر این است که یادگیری این تنها با پشت کار کافی و تلاش مداوم ممکن خواهد بود. این بخش هم 4 فصل دارد که عبارتند از: 

  1. عمیق کار کنید
  2. سر رفتن حوصله امری طبیعی‌است، آن را بپذیرید
  3. رسانه‌های اجتماعی را ترک کنید
  4. کم عمقی را کاهش دهید

 

جملات خواندنی کتاب کار عمیق

ترجمه فارسی کتاب

“شفافیت داشتن در قبال چیزهای مهم باعث شفاف شدن چیزهای غیر مهم خواهد شد.”

“اینکه شما چه کسی هستید، چه چیزهایی را دوست دارید و احساسات و افکارتان چگونه است، تنها به این بستگی دارد که روی چه چیزی تمرکز کرده‌اید.”

“تا زمانی که به دنبال یادگیری نباشید، چیزی به دست نمی‌آورید.”

” تا زمانی که وابستگی مغز خود به عوامل حواس پرت کن را از بین نبرید، تمام تلاش‌های شما برای عمق دادن به تمرکزتان بی‌فایده خواهد بود.”

“هرچه ذهنتان خلوت‌تر باشد، فضای بیشتری برای تفکر عمیق در اختیار خواهید داشت.”

“عزم و اراده شما یک منبع نامحدود درون شخصیت شما نیست. بلکه مانند ماهیچه‌ای است که بعد از مدتی خسته می‌شود.”

” برای اینکه بالاترین سطح خود را به نمایش بگذارید، باید برای مدتی طولانی و بدون توجه به عوامل جانبی، یک کار را انجام دهید. پس می‌توان نتیجه گرفت که بهترین راه برای رسیدن به بالاترین سطح خود، شما چاره‌ای جز یادگیری راهکارهای کار عمیق نخواهید داشت.”

“هدف شما نباید این باشد که همیشه یک برنامه مشخص را دنبال کنید. بلکه باید تلاش کنید در هر زمان متناسب با شرایط موجود تصمیمات عاقلانه‌ای بگیرید.”


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب عادت‌های اتمی


 

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

همانطور که گفتیم، این کتاب به افراد کمک می‌کند که بازدهی خود را چند برابر کنند. در نتیجه مخاطب اصلی این کتاب افراد شاغل هستند. مطالعه نکاتی که اتفاقا ما هم در خلاصه کتاب مار عمیق آورده‌ایم، به شما کمک خواهند کرد که با افزایش بازده خود در محل کار، بتوانید آینده خود را تغییر دهید. ضمن اینکه سایر افراد هم می‌توانند به کمک تکنیک‌های کار عمیق زندگی خود را از جنبه‌های مختلف بهبود بخشند. افزایش تمرکز و دقت یکی از زمینه‌هایی است که افراد با استفاده از این استراتژی‌ها می‌توانند در آن پیشرفت کنند. پس پیشنهاد ما این است که تمام افراد حداقل خلاصه این کتاب را مطالعه کرده و از نکات ارزشمند درون آن استفاده کنند. 

جمع بندی و دانلود خلاصه کتاب کار عمیق

البته که کار عمیق بهترین کتاب تقویت تمرکز نیست، اما مطالعه آن بدون شک به همه افراد کمک خواهد کرد. افزایش بازدهی یکی از بزرگترین رویاهایی است که خیلی از ما در سر داریم. این رویا به کمک یادگیری مهارت کار عمیق تعبیر خواهد شد. اما اگر دوست دارید نکات گفته شده در این کتاب را در کمترین زمان مطالعه کنید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از طریق لینک زیر خلاصه کتاب کار عمیق را دانلود و مطالعه کنید. آنگاه می‌توانید نسبت به آینده شغلی، تحصیلی و حتی فردی خود بیشتر امیدوار باشد.

 

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب کار عمیق

معرفی و خلاصه کتاب کار عمیق اثر کال نیوپورت

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن