H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب برای تغییر عادت ها

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

کتاب برای تغییر عادت ها

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

بهترین کتاب برای تغییر عادت ها + 5 کتاب بی نظیر

فهرست مطالب

مطالعه کردن یکی از ساده‌ترین و ارزانترین راه‌های ایجاد تغییر در زندگی است. کتاب‌ها دوستانی صادق هستند که به خوبی ما را در راه رسیدن به اهدافمان یاری می‌کنند. برای همین هم در مقاله امروز تصمیم گرفتیم به سراغ یکی از مهمترین موضوعات زندگی برویم: تغییر عادات! اصلاح و تغییر عادات همواره یکی از دغدغه‌های ما بوده است. اما متاسفانه بیشترمان در به حقیقت رساندن آن ناکام هستیم. اما خوشبختانه در این مقاله قرار است با 5 مورد از بهترین کتاب ها برای تغییر عادت ها آشنا شویم. 

پیشنهادم این است که حتی اگر قصد تهیه این کتاب‌ها را ندارید، حتما خلاصه آن‌ها را در باشگاه کتابخوانی هوش برتر ایرانیان مطالعه کنید. به این ترتیب و با استفاده از نکات موجود در این خلاصه کتاب‌ها می‌توانیم به مرور زمان عادت های خود را اصلاح کنیم و مثلا بفهمیم چگونه به درس خواندن عادت کنیم

عادت ها از کجا می‌آیند؟

یکی از سوال‌هایی که احتمالا همه ما از خودمان پرسیدیم این است که چرا علیرغم اینکه به دنبال خلق عادات جدید هستیم، اما معمولا در انجام این کار ناموفقیم. در حالی که کلی عادت‌های خوب و بد دیگر داریم که تقریبا هر روز آن‌ها را تکرار می‌کنیم. جواب ساده است، ما بلد نیستیم عادت‌های جدید را بسازیم.

اگر بخواهیم عادت را در یک جمله کوتاه تعریف کنیم باید گفت: عادت به رفتار یا عملی گفته می‌شود که ما بدون توجه به سود و ضرری که برایمان دارد دوست داریم آن را تکرار کنیم. بر اساس تحقیقی که دانشگاه MIT انجام داده، مغز ما عادت‌ها را برای راحتتر شدن کار خودش شکل می‌‎دهد. برای همین هم تا زمانی که احساس کند با تکرار کردن این عادت‌ها کارها خوب پیش می‌رود، میلی به تغییر آن‌ها نخواهد داشت. مثلا اگر عادت دارید بعد از صرف غذا بلافاصله یک فنجان چای بخورید، تا وقتی این عادت آسیبی به شما نزند، مغزتان به فکر تغییرش نمی‌افتد.

اما همانطور که قولش را داده بودیم، در این مقاله قرار است 5 کتاب برای تغییر عادت ها به شما معرفی کنیم که می‌توانند زندگی شما را متحول کنند.


از دست ندهید:

عادت های صحیح مطالعه 

عادت های غلط مطالعه


 

1- عادت های خرد، یک کتاب بی نظیر برای تغییر عادت ها

عادت های خرد

با کتابی شروع می‌‌کنیم که کار را تا حد امکان برای ما ساده کرده است. کتاب خرده عادت ها اثر بی حی فاگ نویسنده و پژوهشگر دانشگاه استنفورد است. او سال‌ها بر روی رفتار انسان‎‌ها و مقوله عادات تحقیق کرده و نتایح حدود 20 سال تجربه خود را در این کتاب ارزشمند آورده است. خرده عادت‌ها کتابی است که به ما یاد می‌دهد چگونه می‌توانیم با شکل دادن عادت‌های کوچک، به مرور زمان تغییرات بزرگی در زندگی خود پدید آوریم. در واقع این عات‌ها به قدری کوچک و ناچیز هستند که بیشتر ما آن‌ها را نادیده می‌گیریم. به همین دلیل احتمالا شکل دادن آن‌ها هم برایمان دشوار نیست.

نکته جالب درباره این کتاب هم همین رویکرد نویسنده آن است. نگاه بی جی فاگ به عادت‌ها و رفتن سراغ عادت‌‌های ساده و قابل اجرا باعث می‌شود ما خیلی زود اصلاح را در خود شروع کنیم. بنابراین به مرور زمان و با شکل دادن این عادات کوچک رفته رفته می‌توانیم تغییرات بزرگی را هم در زندگی ایجاد کنیم. به عقیده فاگ سه متغیر رفتار ما را شکل و تغییر می‌دهند که عبارتند از: انگیزه، توانایی و محرک.

پیشنهادم این است که برای استفاده از این کتاب برای تغییر عادت ها حتما خلاصه کتاب عادت های خرد را در باشگاه کتابخوانی ما مطالعه کنید.

تصمیمات و رفتارهای بزرگ و جذاب شاید به اندازه‌ای که به نظر می‌رسند پر بازده نباشند. در حالی که تصمیمات و رفتارهای کوچک در عین حال که جذاب به نظر نمی‌آیند، قابل دسترسی و موفقیت آمیز هستند.
خرده عادت ها، بی جی فاگ

خرید کتاب از کتاب ایران

2- عادت های اتمی، کاربردی و ساده

کتاب بی نظیر برای تغییر عادت ها اتمی

“یک کتاب فوق العاده کاربردی و و مفید برای تغییر عادات. جیمز کلیر چکیده‌ای از هر آنچه در مورد عادت‌ها می‌دانسته را در این کتاب آورده است.” این نظر مارک منسون، نویسنده کتاب هنر ظریف بیخیالی درباره این اثر است. کتاب عادت‌های اتمی یک کتاب کاملا کاربردی است که تغییر و شکل دادن عادت های جدید را برای ما ساده می‌کند. جیمز کلیر در این کتاب مستقیما سر اصل مطلب رفته و به ما یاد می‌دهد که چگونه عادت های غلط قدیمی را با عادت های جدید جایگزین کنیم.

البته این کتاب هم بی شباهت به خرده عادت‌ها نیست. در حقیقت خود جیمز کلیر هم به همین دلیل اسم کتابش را عادت های اتمی گذاشته، عادت هایی که اگرچه به اندازه ذره اتم کوچک هستند، اما می‌توانند در کنار هم قدرت خارق‌العاده‌ای پیدا کنند. برای همین هم او در کتابش سیستمی را به ما نشان می‌دهد که با پیروی از آن می‌توانیم تغییرات مدنظرمان را ایجاد کنیم. نکته مثبت این کتاب استفاده از راهکارهایی از جنس نوروساینس و علم روز تا سایر روش‌های روانشناسی است.

تمام اتفاقات بزرگ آغاز کوچکی دارند. بذر هر عادتی هم همان تصمیم کوچکی است که ما برای خلق آن می‌گیریم.
عادت های اتمی – جیمز کلیر


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب عادت های اتمی


 

3- قدرت عادت، شاهکار چارلز داهیگ

قدرت عادت

اگر فکر می‌کنید می‌توانید یک عادت را برای همیشه از زندگی خود حذف کنید سخت در اشتباهید. در واقع تنها راه کنار گذاشتن یک عادت بد این است که آن را با یک عادت خوب جایگزین کنیم. این تمام حرف حساب کتاب قدرت عادت است. اثری که به عنوان یکی از بهترین کتاب ها برای تغییر عادت ها به شما می‌رود. این کتاب شامل 3 بخش است و در این 3 بخش عادت های افراد، سازمان‌ها و جوامع را بررسی می‌کند.

این کتاب رویکرد متفاوتی دارد و تا حدودی به اثری که بعد از آن معرفی می‌کنیم مشابه است. در واقع چارلز داهیگ به جای اینکه به سراغ راهکارهای گام به گام برای تغییر عادات برود، سعی کرده تجربیات خود را از مشاهده و بررسی سازمان‌ها را در این کتاب جمع آوری کرده است. در واقع او سعی کرده تا قدرت عادت که اسم کتاب اوست را با بررسی موارد واقعی به تصویر بکشد. او به ما نشان می‌دهد که عادت های خوب چه تاثیر قوی و بزرگی بر روی زندگی ما می‌گذارند.

“قهرمانان کارهای بزرگ و خارق‌العاده‌ای انجام نمی‌دهند. آن‌ها همان کارهای معمولی را به قدری سریع و خوب انجام می‌دهند که تیم مقابل حتی فرصت فکر کردن پیدا نمی‌کند.”
قدرت عادات- چارلز داهیگ

خرید کتاب از کتاب ایران

4- هفت عادت مردمان موثر، پرفروش و خواندنی

مردمان موثر کتاب بی نظیر برای تغییر عادت ها

یکی از مشهورترین و بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت که اتفاقا به درد موضوع ما هم می‌خورد. کتاب هفت عادت مردمان رویکردی متفاوت نسبت به سایر کتاب‌های این لیست دارد. در واقع استفان کاوی به جای اینکه مستقیما به سراغ خود مقوله عادت‌ها برود، تصمیم گرفته آن‌ها را از دریچه کسانی که تکرارشان می‌کنند بررسی کند. او در این کتاب به سراغ هفت عادتی می‌رود که تقریبا تمام افراد موفق و تاثیرگذار انجامشان می‌دهند.

کاوی در کتاب هفت عادت مردمان موثر طرز فکر و تعاریفی که از موفقیت وجود دارد را به چالش کشیده است. برای همین هم تعریف او از موفقیت چیزی است که از سال‌ها تجربه و تدریس او به دست آمده است. او به جای اینکه سراغ استانداردهای ساده از موفقیت برود، این موضوع را به امری شخصی با تعاریف فردی تبدیل می‌کند. صبر کنید، موضوع مقاله ما که موفقیت نیست! خب، درسته! اما کیست که به دنبال آشنا شدن با عادت‌های انسان‌های موفق و تکرار کردن آن‌ها نباشد؟

کتاب هفت عادت مردمان موثر مکمل خوبی برای سایر کتاب‌های این لیست است. استفان کاوی به خوبی و با ظرافت خاصی این هفت عادت را به ما نشان می‌دهد. همین موضوع هم باعث شده بعد از سال‌ها، همچنان این کتاب فروش بالایی داشته باشد. اما این هفت عادت کدامند؟

  1.   پویشگر باشید
  2.   در ذهن خود از آخر به اول شروع کنید
  3.  اول اولویت‌ها را قرار دهید
  4.  همیشه ذهنیت برد/برد داشته باشید
  5.  دیگران را درک کنید تا آن‌ها هم شما را درک کنند
  6.   با دیگران به تبادل نظر بپردازید
  7.  ارّه خود را تیز
  8. خرید کتاب از کتاب ایران

همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر


 

5- بهتر از قبل، یک کتاب متفاوت برای تغییر عادت ها

بهتر از قبل

نویسنده این کتاب در نام کامل آن می‌نویسند: چیزهایی که یاد گرفتم تا با شکستن عادت‌های قدیمی و شکل دادن عادات جدید بیشتر بخوابم، کمتر شکر و قند بخورم، اهمال کاری را کاهش دهم و به طور کلی زندگی شادتری داشته باشم. گرچن رابین یکی از نویسندگان مشهوری است که آثاری درباره شادی و داشتن زندگی شاد نوشته است. به همین دلیل هم او به جای آنکه سراغ راهکارهای ساده و پیش پا افتاده برود، سعی کرده تا با پیشنهاد یک سبک زندگی جدید، به مخاطبانش کمک کند تا بتوانند عادت‌های غلط و اشتباه خود را اصلاح و آن‌ها را عادت‌های جدید و سالم جایگزین کنند.

کتاب بهتر از قبل را خودم خیلی دوست دارم چرا که تقریبا با هر چهار کتاب دیگری که در این مقاله معرفی کردیم متفاوت است. البته این کتاب هم مانند انتخاب های دیگر از بهترین کتاب ها برای تغییر عادت ها به شمار می‌روند. این کتاب به من کمک کرد تا نسخه جدید و بروزرسانی شده‌ای از خودم را ببینم.

“اینکه انجام دادن کارهای خود را به تعویق بیندازیم فقط و فقط یک بهانه برای اهمال کاری است. تقریبا در تمام موارد، بهترین زمان برای انجام دادن بیشتر کارها همین الان است!”
بهتر از قبل- گرچن روبین

خرید کتاب از کتاب ایران

کتاب برای تغییر عادت ها ؛ سخن پایانی

همانطور که دیدید کتاب های زیادی تا کنون برای تغییر و اصلاح عادات نوشته شده‌اند. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، مطالعه کتاب می‌تواند به ما کمک کند تا بسیاری از مشکلاتمان را برطرف کنیم. باز هم پیشنهاد می‌کنم اگر این کتاب‌ها را هنوز مطالعه نکردید، با مراجعه به بخش خلاصه کتاب های سایت ما، خلاصه این کتاب های خوب و کاربردی را مطالعه کنید. البته، یادتان باشد مهمترین چیزی که برای تغییر و اصلاح عادات نیاز دارید یک عزم و اراده قوی است. 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *