H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب هنر ظریف بی خیالی
کتاب هنر ظریف بی خیالی

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب هنر ظریف بی خیالی از مارک منسن

فهرست مطالب

مدت‌ها است که در کتاب‌های خودیاری مختلف از ما خواسته می‌شود که مثبت بیندیشیم و هر چیزی را با آغوش باز بپذیریم. اما آیا مثبت اندیشی برای داشتن یک زندگی شاد کافی است؟ مارک منسن در کتاب هنر ظریف بی خیالی این موضوع را به شدت به چالش کشیده است. او که مدت‌ها در وبلاگ شخصی شناخته شده خود، مردم را با زبانی بی‌پرده با واقعیت‌های زندگی روبرو می‌کرده است، حال تصمیم گرفته تا در این اثر خود از اهمیت شناخت ارزش‌ها و متمرکز کردن حواس خود بگوید. کتاب هنر ظریف بی خیالی به شما کمک می‌کند که از افکار اضافی درون ذهنتان دوری کرده و فقط به سمت چیزهایی بروید که واقعا برایتان اهمیت دارند. پس بیایید بیشتر با این کتاب مشهور و نویسنده آن آشنا شویم.

کوتاه با نویسنده

مارک منسن نویسنده کتاب هنر ظریف بی خیالی

مارک منسن بلاگر و نویسنده مشهور آمریکایی است که تا پیش از انتشار آثارش مردم او را بیشتر با وبلاگی که داشت می‌شناختند. مطالبی که او در وبلاگ شخصی خود منتشر می‌کند همگی در زمینه خودیاری و روانشناسی هستند. او حتی مدت زیادی به عنوان یک مشاور به افراد در روابط عاطفی آن‌ها کمک می‌کرده است. در واقع او تاکنون به هزاران نفر از ۳۰ کشور مختلف دنیا در این زمینه مشاوره داده است. کتاب هنر ظریف بی خیالی مشهور ترین اثر او به شمار می‌رود.

کتاب هنر ظریف بی خیالی در مورد چیست؟

ترجمه فارسی کتاب

آنطور که منسن در این کتاب بیان می‌کند، اصلی‌ترین دلیل عدم خوشحالی و رضایت ما در زندگی انکار واقعیت‌ها است. از دستاوردهایی که به دست آورده‌ایم گرفته، تا کارهایی که قادریم انجام دهیم. حتی ضعف‌های ما یکی از دلایل اصلی عدم خوشحالی ما در زندگی به شمار می‌روند. برای همین هم منسن به ما توصیه می‌کند که با پیدا کردن ارزش‌های اصلی زندگی خود و تمرکز کردن بر روی آن‌ها، شانس موفقیت خود را افزایش دهیم. جهان در قرن بیست و یکم پر است از اتفاقات و تجربه‌های جدید. اما زمان و میزان توانایی‌های ما کاملا محدودند. عده‌ای از افراد بدون توجه به این واقعیت تلاش می‌کنند تا هرکار که می‌توانند را در طول دوران زندگی خود انجام دهند. این نوع طرز فکر دقیقا نقطه سقوط آن‌هاست.

در واقع عدم توانایی ما در موفقیت همه جانبه باعث به وجود آمدن احساس بدی درونمان خواهد شد. برای همین هم هیچگاه فکر نمی‌کنیم که واقعا چه دستاوردهایی داشته‌ایم و چه موفقیت‌هایی کسب کردیم. بلکه تنها با این وسواس فکری دست و پنجه نرم کرده و تمام آینده خود را نابود می‌کنیم. فرقی ندارد که چه چیزهایی در دنیای اطراف ما وجود دارند که می‌توانیم به آن‌ها اهمیت دهیم. موضوع مهم این است که ما خودمان به کدام موارد علاقه داریم و حاضریم برای رسیدن به آن رنج و سختی بسیار بکشیم. مشخص کردن ارزش‌های اصلی در زندگی و دنبال کردن آن‌ها باعث می‌شود که از شر سایر چیزهای بی اهمیت خلاص شویم. به این ترتیب با تمرکز و انرژی بیشتر کارهای خود را به سرانجام خواهیم رساند.

 

درس‌هایی که از کتاب هنر ظریف بی خیالی می‌گیریم

ورژن انگلیسی کتاب

همانطور که گفتیم این کتاب می‌تواند مطالب زیادی را برای ما روشن کرده و ما را در مسیر توسعه فردی راهنمایی کند. اما در ادامه به برخی از مهمترین نکات آن به صورت تیتروار اشاره خواهیم کرد. البته شما می‌توانید انتهای همین مقاله خلاصه کامل کتاب هنر ظریف بی خیالی را به صورت رایگان دریافت کنید.

 1. روی چیزهای مهم متمرکز شوید و به سایر موارد اهمیت ندهید.
 2. پیشرفت و رسیدن به موفقیت همیشه سخت و دشوار خواهد بود. پس انتخابی کنید که ارزش این سختی را داشته باشد.
 3. هرچقدر هم که دستاوردهای بزرگی داشته باشید، تنها زمانی احساس خوشحالی و خوشبختی می‌کنید که ارزش‌های صحیحی را دنبال کرده باشید.
 4. بیشتر مردم ارزش‌های مزخرفی را دنبال می‌کنند، پس شما در انتخابتان دنبال کنید.
 5. شما قربانی بی رحمی زندگی نیستید. سرتان را بالا گرفته و مسئولیت اتفاقات زندگی خود را بپذیرید.
 6. هویت ساختگی خود را فراموش کنید تا به راحتی دچار مشکل نشوید.
 7. برای اینکه اتفاقات مثبت را تجربه کنید، ابتدا باید ضعف‌های خود را بپذیرید.
 8. عشق و عاطفه اگر کنترل شده نباشند برای زندگی مخرب خواهند بود.
 9. مرگ تنها پایان بشر است، برای همین هم ما به جاودانگی پس از مرگ علاقه داریم.

جملات ماندگار کتاب هنر ظریف بی خیالی

“شما با آنچه که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید شناخته می‌شوید.”

“تلاش برای داشتن یک تجربه مثبت، در واقع به تجربه‌ای منفی ختم خواهد شد.”

“زندگی تجربه‌ای پایان ناپذیر از مشکلات و سختی‌هاست. حتی گاهی اوقات راه حل یک مشکل خود زمینه ساز به وجود آمدن مشکل دیگری می‌شود.”

“مهمترین و در عین حال ساده‌ترین نکته زندگی همین است: سختی‌ها و مشکلاتی که ما پشت سر می‌گذاریم، میزان موفقیتمان را تضمین می‌کنند.”

“فقط سر جای خودت نشین! کاری انجام بده، مطمئن باش که پاسخ پرسش‌هایت خود به خود نمایان می‌شوند.”

“بلوغ واقعی زمانی اتفاق می‌افتد که یک فرد بفهمد چه چیزی ارزش اهمیت و توجه او را دارد.”

“هرچه یک چیز بیشتر هویت شما را تهدید کند، بیشتر از آن دوری خواهید کرد.”

“اگر می‌خواهید دید خود نسبت به مشکلات را تغییر دهید، باید بفهمید چه چیزی برای شما بیشترین اهمیت را دارد و شما موفقیت را چگونه می‌سنجید.”

“اشتباه کردن فرصت تغییر و رشد را برای شما به ارمغان می‌آورد.”


همچنین بخوانید: بهترین کتاب های خودشناسی


این کتاب برای چه کسانی مفید است؟

ترجمه کتاب هنر ظریف بی خیالی

خواندن این کتاب تقریبا برای همه افراد مفید است. مخصوصا اگر شما هم به دنبال این هستید که ارزش‌های اصلی خود را مشخص کرده و زندگی خود را تغییر دهید، این کتاب انتخاب فوق‌العاده‌ای برای شما خواهد بود. اما گذشته از آن ۵ نکته باعث می‌شود که کتاب هنر ظریف بی خیالی را حتما مطالعه کنید. این ۵ نکته عبارتند از:

 • این یک کتاب خودیاری معمولی نیست.
 • اینجا خبری از حقایق شیرین نخواهد بود و برعکس بیشتر مطالب به صورت کاملا رک و بی‌پرده گفته شده‌اند.
 • بی‌خیال بودن اگر هدفمند باشد همیشه هم بد نیست.
 • تغییر دیدگاه شما نسبت به مثبت اندیشی و روانشناسی مثبت گرا.
 • درک اینکه خوشحالی و خوشبختی فردی است.

سخن پایانی

اگر دوست دارید خلاصه کامل کتاب هنر ظریف بی خیالی را به صورت رایگان دریافت کنید، کافیست فرم زیر اطلاعات خود را وارد کنید. مطمئن باشید مطالعه این خلاصه کتاب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید خود را از افکار منفی خلاص کرده و در مسیر موفقیت قدم بردارید. پیشنهاد می‌کنیم که حتما سری هم به بخش خلاصه کتاب ما زده و سایر خلاصه کتاب‌های ما را هم مطالعه کنید.

 

اینجا
کتاب هنر ظریف بی خیالی

معرفی و خلاصه کتاب هنر ظریف بی خیالی از مارک منسن

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن