H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب پیشنهادی بیل گیتس

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

کتاب پیشنهادی بیل گیتس

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

5 کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای سال 2023

فهرست مطالب

وقتی حرف از پیشنهاد کتاب می‌شود بیشتر ما دوست داریم آثاری را بخوانیم که افراد مشهور و موفق آن‌ها را خوانده‌اند؛ چرا؟ ساده است، چون به آن‌ها اعتماد بیشتری داریم. برای همین هم تصمیم گرفتیم به سراغ یکی از مشهورترین افراد جهان برویم برویم و ببینیم که او چه کتاب‌هایی را برای مطالعه در سال 2023 پیشنهاد داده است. در این مقاله نسبتا کوتاه به سراغ 5 کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای سال 2021 رفته‌ایم؛ فردی که از قضا خودش هم با آموزش تندخوانی آشناست.

این مطلب برگرفته از مقاله‌ای است که خود او در وبسایت و حساب لینکداین خود منتشر کرده است. لینک پست موردنظر را می‌توانید در انتهای مطلب ببینید. حال بیایید ببینیم بنیان‌گذار مایکروسافت چه پیشنهاداتی برای ما دارد.

آشنایی با 5 کتاب پیشنهادی بیل گیتس

کتاب های پیشنهادی بیل گیتس

وقتی یک پسر بچه بودم، از خواندن کتاب‌های علمی تخیلی لذت می‌بردم. پاول آلن و من عادت داشتیم که ساعت‌ها بنشینیم و درباره سه گانه فوق‌العاده آیزاک آسیموف با هم صحبت کنیم.گذشته از آن، من تقریبا تمام کتاب‌هایی که ادگار رایس باروز یا رابرت هینلین نوشته بودند را می‌خواندم (در بین آن‌ها کتاب ماه یک بانوی گستاخ است را بیشتر از سایرین دوست داشتم). هیجانی که در این داستان‌ها وجود داشت باعث شده بود که تعریف من از چیزهای ممکن درون ذهنم تغییر کند.

وقتی بزرگتر شدم، بسیار بیشتر از قبل به مطالعه کتاب‌های غیر داستانی رو آوردم. اگر چه من هنوز به کتاب‌هایی که باعث افزایش خلاقیت و نوآوری درون ذهنم شدند علاقه داشتم؛ اما وقت آن رسیده بود که در مورد واقعیت‌های جهان اطرافم نیز بیشتر بدانم. اما اخیرا دوباره به کتاب‌هایی روی آوردم و علاقه مند شدم که در دوران کودکی از مطالعه آن‌ها لذت می بردم.

در فهرست کتاب‌هایی که در تعطیلات امسال قرار است بخوانم دو کتاب علمی تخیلی وجود دارند. داستان یکی از آن‌ها تقریبا جایی در فاصله 12 سال نوری از خورشید اتفاق می‌افتد و دیگری در همین جا یعنی آمریکا رخ می‌دهد. هر دو این کتاب‌ها من را به این فکر فرو بردند که مردم چگونه می‌توانند از تکنولوژی برای مقابله با چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو می‌شوند استفاده کنند. به جز این دو کتاب دو اثر دیگر که درباره تکنولوژی‌های روز دنیا نوشته شدند هم در لیست من جای دارند. کتاب پنجم هم رمانی است که نگاه من را به یکی از مشهورترین چهره‌های تاریخ تغییر داد. 

من امسال کتاب‌های زیادی خوانده‌ام که در بین آن‌ها می‌توانم به کتاب جان دوئر درباره تغییرات اقلیمی اشاره کنم. اما این 5 اثر کتاب های مورد علاقه و پیشنهادی من (بیل گیتس) هستند.

پیشنهاد مطالعه: برای شناخت بهترین نویسندگان آمریکایی می‌توانید مقاله تخصصی هوش برتر ایرانیان در این حوزه را بخوانید؛ تنها کافی است روی نوشته آبی کلیک کنید.

1- هزار مغز ؛ نظریه جدیدی درباره هوش

کتاب هزار مغز پیشنهاد بیل گیتس

کمتر پیش می‌آید که موضوعات علمی دیگر بتوانند به اندازه هوش مصنوعی توجه نویسندگان کتاب‌‌‌های علمی تخیلی را به خود جلب کنند. اگر دوست دارید بدانید که برای ساخت یک هوش مصنوعی واقعی چه کارهایی لازم است، این کتاب فرضیه فوق‌العاده‌ای را مطرح می‌کند. نویسنده این کتاب، جف هاوکینز، بیشتر به خاطر همکاری‌اش در اختراع دستیار دیجیتال شخصی یا همان PalmPilot شناخته می‌شود. اما او چند دهه از عمر خویش را صرف فکر کردن درباره ارتباطات بین عصب شناسی و یادگیری ماشینی کرده است. این کتاب هم بهترین شروع برای درک تفکرات او به حساب می‌آید. 

نکته هوش برتری: چند وقتی هست که موضوع هوش مصنوعی بسیار داغ شده است. برای همین هم اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این کتاب را مطالعه کنید. دکتر قاسم کیانی مقدم کتاب هزار مغز را در ایران ترجمه کرده است. همچنین انتشارات مازیار نیز این اثر را منتشر کرده است. 

خرید کتاب هزار مغز از ایران کتاب 🛒

2- کد شکن جنیفر داودنا، اصلاح ژنتیکی و آینده نسل انسان

کد شکن

فناوری اصلاح ژنتیک CRISPR یا کریسپر یکی از و شاید مهمترین دستاوردهای بشر طی یک دهه گذشته است. اگرچه من به سبب برخی از پروژه‌ها که مجموعه ما در این زمینه دنبال می‌کند، تا حدودی با این تکنولوژی آشنا هستم. مطالعه این کتاب که توسط والتر ایزاکسون که از مشهورترین نویسندگان لیست بهترین کتاب های زندگینامه است، نوشته شده؛ نکات جدیدی را به من آموخت. این کتاب درباره اختراع بزرگی است که جنیفر داودنا بیوشیمیست مشهور و تیمش به ثبت رساندند و به خاطر آن موفق به کسب جایزه نوبل شدند. ایزاکسون هم به خوبی توانسته در این کتاب به یکی از مهمترین سوالات اخلاقی درباره اصلاح ژنتیکی پاسخ دهد. 

خرید کتاب کدشکن از ایران کتاب 🛒

3- کلارا و خورشید

کتاب کلارار و خورشید پیشنهاد بیل گیتس

من عاشق داستان‌های خوبی هستم که درباره ربات‌ها نوشته می‌شوند. بدون شک رمان کلارا و خورشید از کازو ایشی‌گورو (نویسنده کتاب بازمانده روز و برنده جایزه نوبل ادبیات)، که درباره یک دوست ساخته شده توسط درس انسان برای یک دختر مریض است از همان داستان‌ها است. اگرچه داستان این کتاب در یک ویران شهر اتفاق می‌افتد، اما بر خلاف تصورات ما ربات‌ها نقش منفی آن نیستند. در عوض آن‌ها در کنار انسان‌ها قرار گرفته‌اند. این کتاب من را به این فکر واداشت که زندگی با ربات‌های فوق هوشمند چگونه خواهد بود. حتی به این فکر هم افتادم که آیا ما با این ربات‌ها هم مانند سایر نوآوری‌ها و تکنولوژی‌ها رفتار می‌کنیم یا نگاهمان به آن‌ها متفاوت خواهد بود؟

نکته هوش برتری: نشر چشمه این کتاب را در ایران با ترجمه امیر مهدی حقیقت منتشر کرده است. 

خرید کتاب کلارا و خورشید از ایران کتاب 🛒

4- همنت ؛ چهارمین کتاب پیشنهادی بیل گیتس

همنت

اگر شما هم از طرفداران شکسپیر هستید، احتمالا از مطالعه این کتاب لذت خواهید برد. داستان این رمان به شما نشان می‌دهد که زندگی شخصی شکسپیر تا چه اندازه بر روی نوشتن یکی از مشهورترین نمایشنامه‌های او تاثیرگذار بوده است. مگی اوفارل نویسنده این کتاب داستان خود را بر پایه دو حقیقت که ما از آن‌ها مطلع هستیم بنا کرده است. حقیقت این است، پسر شکسپیر که از قضا همنت نام داشت در 11 سالگی فوت کرد و او درست دو سال بعد از آن تراژدی هملت را نوشت. من از مطالعه نکاتی که درباره آن، همسر شکسپیر نوشته شده بود و شخصیت او که در داستان تقریبا ماوراءالطبیعه است لذت بردم.

نکته هوش برتری: در ایران مریم رئیسی این کتاب پیشنهادی بیل گیتس را ترجمه کرده و انتشارات خوب آن را به چاپ رسانده است. 

خرید کتاب همنت از ایران کتاب 🛒

5- پروژه هیل مری

پروژه هیل ماری کتاب پیشنهادی بیل گیتس

 مثل بیشتر مردم، من هم اولین بار با خواندن کتاب مریخی با اندی وییر آشنا شدم. آخرین اثر او داستانی جالب درباره یک معلم علوم است که یک روز صبح از خواب بیدار می‌شود و بدون آنکه در حافظه‌اش هیچ چیز باقی مانده باشد، خودش را در یک منظومه دیگر می‌بیند. در ادامه داستان ما می‌بینیم که او چگونه از علم و مهندسی برای زنده ماندن و زندگی کردن استفاده می‌کند. کتاب جالبی است و من هم در یک آخر هفته آن را مطالعه کردم. 

نکته هوش برتری: کتاب‌سرای تندیس این کتاب جالب و خواندنی را با ترجمه حسین شهرابی منتشر کرده است.

خرید کتاب پروژه هیل مری از ایران کتاب 🛒

جدیدترین کتاب های پیشنهادی بیل گیتس – سخن پایانی

کتاب‌هایی که در این مقاله آن‌ها را به شما معرفی کردیم بیشتر در ژانر علمی تخیلی بودند. این مقاله نشان می‌دهد که بیل گیتس که خود از تاثیرگذارترین چهره‌های تاریخ است، به خواندن کتاب‌های داستانی هم علاقه‌مند است. مطالعه این کتاب‌ها ذهن شما را باز می‌کند و باعث افزایش خلاقیت شما نیز می‌شود. پس توصیه می‌کنیم به هیچ وجه از مطالعه چنین کتاب‌هایی غافل نشوید. خواه کتاب پیشنهادی بیل گیتس باشد و خواه کتاب‌های دیگری که دیگران به شما پیشنهاد می‌دهند. 

برگرفته از: Gatesnotes.com

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *