H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

مطالعه برای افراد پر مشغله

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مطالعه برای افراد پر مشغله

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

۶ راه حل جهت افزایش مطالعه برای افراد پر مشغله

فهرست مطالب

کتاب خواندن در عین حال که یکی از پسندیده‌ترین و شیرین ترین کارهایی است که یک فرد می‌تواند در طول زندگی خود انجام دهد، امروزه برای ما به یک چالش تبدیل شده است. محاصره شدن توسط کار، شبکه‌های اجتماعی و دیگر درگیری‌های زندگی روزمره خیلی از ما را از کتاب دور کرده است. در این بین اما افراد پرمشغله بیشترین ضرر را می‌کنند چون احتمالا هیچ زمانی برای مطالعه کردن پیدا نخواهند کرد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا با روش های کاربردی و اصلاح برخی باورها و عادت های غلط مطالعه بتوانیم راه حل مطالعه برای افراد پر مشغله را پیدا کنیم. پس شما هم اگر وقت کتاب خواندن ندارید، این مقاله را از دست ندهید.  

 

مطالعه برای افراد پر مشغله با استفاده از کتاب صوتی

مدتی است که کتاب‌های صوتی پای خود را به دنیای ما باز کرده‌اند. جالب اینکه در همین مدت کم هم به لطف برخی اپلیکیشن‌های موجود، مردم استقبال نسبتا خوبی از این دست کتاب‌ها کرده‌اند. سادگی استفاده از آنها یکی از عواملی است که کتاب‌های صوتی را به یک راه حل خوب برای مطالعه برای افراد پر مشغله تبدیل می‌کند.اما کتاب‌های صوتی دیگر چه مزیت‌هایی دارند؟

کتاب صوتی

شاید مهمترین مزیت کتابهای صوتی راحت حمل شدن آنها باشد. فرقی ندارد که شغل شما چیست و یا با چه وسیله‌‌ای به سر کار رفته یا به خانه باز می‌گردید، گوشی تلفن همراه همیشه کنار شماست. به همین دلیل هم شما هرجایی که باشید می‌توانید به کتاب صوتی گوش کنید.پس به جای اینکه در اتوبوس، مترو یا تاکسی با موبایل خود بازی کنید، کافی است هندزفری خود را از جیب بیرون آورده و کتاب مورد علاقه‌تان را با صدای دلنشین راوی آن گوش کنید.

مزیت دیگر کتاب صوتی این است که شما می‌توانید درون رختخواب و در حالی که تمام چراغ‌ها را خاموش کرده‌اید، به آن گوش دهید. اینگونه هم خودتان را از نعمت کتابخوانی محروم نکرده‌اید، هم راحتتر از قبل به خواب خواهید رفت.

جالب است بدانید که گوش کردن کتاب با صدای یک راوی، موجب تحریک حافظه شنیداری شما شده و به خاطر سپردن مطالب آن را برای شما ساده‌تر خواهد کرد.

 

مطالعه کتاب‌های الکترونیکی

کتاب الکترونیکی

دومین راه حل معضل مطالعه برای افراد پر مشغله کتاب‌های الکترونیکی هستند. کتاب‌های الکترونیکی اگرچه رنگ و بو و حس کتاب کاغذی را به ما القا نمی‌کنند، اما در دنیای دیجیتال امروز شاید بهترین انتخاب برای ما باشند. می‌پرسید چرا؟ خب اول از همه اینکه کتاب‌های الکترونیکی نسبت به کتاب‌های چاپی ارزان قیمت تر هستند. حتی شما می‌توانید بسیاری از آنها را در اینترنت و به صورت رایگان دانلود کنید!

مورد دوم اینکه در شرایط امروز که زندگی ما وابسته به دیجیتالیسم و پیشرفت علم شده است، ما باید از هر فرصتی برای رشد فردی خود استفاده کنیم. پس چه بهتر که همیشه یک یا چند کتاب الکترونیکی روی گوشی، تبلت یا کامپیوتر خود داشته باشیم و به جای چرخ زدن در اینستاگرام و تماشای ویدیوهایی که قرار نیست هیچگونه تغییری در زندگی حال و آینده ما داشته باشند، کتاب بخوانیم. چرا که قطعا تاثیر مطالعه بر مغز بسیار مثبت تر از تاثیر تماشای ویدئوی یک واینر اینستاگرامی است!

 

مطالعه برای افراد پر مشغله با روزانه نیم ساعت کتاب خواندن

اگر دارید به این فکر می‌کنید که “نیم ساعت! من وقت نمی‌کنم!” باید به شما بگویم که همه ما روزی نیم ساعت وقت داریم. برای درک بهتر این موضوع به ساعاتی فکر کنید که بدون هیچ دلیلی در فضای مجازی می‌گذرانید. یا همان مثال کتاب‌های صوتی و مترو و اتوبوس را به یاد بیاورید. علاوه بر اینها قطعا زمان‌هایی در درون خانه یا محل کار پیدا می‌شود که شما بتوانید برای نیم ساعت هم که شده، کتاب بخوانید.

مطالعه روزمره

 

ساعت ناهار، زمانی که بعد از شام در خانه هستید یا حتی وقتی که قرار است کم کم به سمت رختخواب بروید همگی زمان هایی هستند که شما می‌توانید از آنها برای شکل گیری عادت مطالعه در خود استفاده کنید. عادت به کتابخوانی نه تنها باعث باز شدن دید شما می‌شود و یک راه حل مناسب در مطالعه برای افراد پر مشغله است، می‌تواند شما را به فرد منظم تری هم تبدیل کند. چرا که در این صورت شما هر روز به کتاب خواندن نیاز خواهید داشت.


آیا از تاثیرات مطالعه بر خلق و خوی خود آگاه هستید؟
با مطالعه مقاله تاثیر مطالعه بر افسردگی
می‌توانید به اهمیت و جایگاه کتاب بیش از پیش پی ببرید.


برای خود رقیبی پیدا کنید

رقابت در عین رفاقت، شیرین ترین راهکار برای رشد دوطرفه است. مخصوصا وقتی از آن برای افزایش ساعات مطالعه استفاده شود. برای اینکه بتوانید بیشتر کتاب بخوانید، بهتر است که دوستی را پیدا کنید که او هم مثل شما شیفته مطالعه روزانه است، اما هنوز موفق به انجام اینکار نشده است. این بهترین فرصت برای هر دوی شماست تا هر شب بخشی از یک کتاب را مطالعه کرده و با هم در مورد آن صحبت کنید.

تندخوانی مطالعه برای افراد پر مشغله

اما برای اینکه بتوانید از این موضوع حتی نفع بیشتری هم ببرید، می‌توانید مطالعه گروهی را امتحان کنید. البته این گزینه برای کسانی است که زمان خالی بیشتری در اختیار دارند. به همین دلیل هم می‌توانند در آخر هفته‌ها دور دوستان جدیدی که در این محافل پیدا خواهند کرد جمع شده و به صورت گروهی مطالعه کنند. مطالعه گروهی یکی از روش های نوین مطالعه به حساب می‌آید که می‌تواند فرصت‌های جدیدی در اختیار شما بگذارد.

 

آموزش تندخوانی بهترین راه مطالعه برای افراد پر مشغله

مطالعه برای افراد پر مشغله 2

یادگیری تندخوانی یکی از بهترین روشهایی است که به افزایش مطالعه برای افراد پر مشغله کمک می‌کند فردی که در طول روز حتی فرصت سر خاراندن ندارد، به راحتی و با یادگیری تندخوانی می‌تواند در همان نیم ساعت یکه قرار شد برای مطالعه هر شب اختصاص دهید حجم قابل توجهی کتاب بخواند. آموزش تندخوانی در واقع تکنیکی است که به شما کمک می‌کند از زمان خود بهتر و بیشتر استفاده کنید. در واقع تندخوانی حتی می‌تواند به شما در افزایش کیفیت مطالعه هم کمک کند. دلیل آن هم این است که این مهارت همزمان باسرعت، دقت شما را هم در مطالعه افزایش می‌دهد که خود باعث بالا رفتن کیفیت مطالعه شما خواهد شد.


اگر هنوز مطالعه کردن را به خوبی بلد نیستید
حتما مقاله چگونه کتاب بخوانیم هوش برتر ایرانیان را بخوانید.


متناسب با علایق‌تان مطالعه کنید

علاقه به کتاب

داشتن لیستی از کتاب‌های خوب و خواندن اصلا کار بدی نیست. اما اشتباه زمانی رخ می‌دهد که شما بیش از حد خودتان را به این لیست ها وابسته کنید. آدم ها معمولا انتخاب ها و سلایق مختلفی نسبت به یکدیگر دارند. همین موضوع هم باعث می‌شود که خیلی از کتاب هایی که در چنین لیست هایی حضور دارند باب میل شما نباشند.

برای اینکه به کتاب خواندن عادت کنید، بهتر است که حداقل در ابتدا کتاب‌هایی را بخوانید که به ژانر آنها علاقه دارید. در واقع یکی از اصول مطالعه صحیح که به ما کمک می‌کند بیشتر کتاب بخوانیم هم همین مطالعه بر اساس علاقه است.

 

*برگرفته از وبسایت entrepreneur

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *