H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم

مشخصات:

دانلود فایل :

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

فهرست مطالب

چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم ؛ 11 راهکار طلایی

فهرست مطالب

همه ما دوست در تمام امتحاناتمان بهترین نمره را بگیریم. خب، این در طبیعت ماست که همیشه به دنبال بهترین بودن باشیم. اما گاهی اوقات کسب بهترین نمره در برخی آزمون‌ها خیلی هم ساده نیست. مثلا گرفتن نمره 9 در آزمون آیلتس کار بسیار بسیار دشواری است. برای همین هم در این مقاله از سری آموزش زبان انگلیسی مجموعه هوش برتر ایرانیان به سراغ راهکارهایی برویم که به ما یاد می‌دهند چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم و بتوانیم از آن برای اهدافمان استفاده کنید. 

چرا دانستن اینکه چگونه در آیلتس نمره بالا بگیریم اهمیت دارد؟

درست مانند هر امتحان دیگری، چیزی که موفقیت شما در آزمون آیلتس را مشخص می‌کند نمره نهایی شماست. در واقع بر خلاف امتحان‌هایی مثل آزمون رانندگی، شما برای اینکه بتوانید از مدرک آیلتس خود برای مهاجرت، تحصیل یا هر هدف دیگری استفاده کنید، باید نمره مشخصی را کسب کرده باشید. برای همین افزایش نمره آیلتس برای شما واجب است. در ادامه به سراغ 11 روش کاربردی برای پاسخ به سوال چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم می‌رویم.

  [sc name=”paligelot_banner”][/sc]

1- با آزمون آیلتس آشنا شوید

آشنایی با آیلتس

اولین قدم برای اینکه بفهمیم چگونه در آیلتس نمره بالا بگیریم آشنایی با این آزمون است. در واقع تا زمانی که ما ندانیم چه چیزی انتظارمان را می‌کشد، موفقیت در آزمون برایمان تقریبا غیرممکن خواهد بود. برای همین هم قبل از هرچیز باید با نکاتی همچون مدت زمان آیلتس، نمره آیلتس و سیستم نمره گذاری آن، بخش‌های مختلف آزمون و حتی تعداد سوالات آشنا شویم. همچنین باید قبل از شروع مطالعه برای آیلتس ابتدا مشخص کنیم که قصد داریم در آیلتس آکادمیک شرکت کنیم یا آیلتس جنرال؟ دلیلش هم این است که برای شرکت در آزمون آکادمیک باید تسلط بیشتری بر روی لغات و عبارات آکادمیک داشته باشیم.

آشنا شدن با آزمون آیلتس به شما کمک می‌کند تا هم بهتر بتوانید برای مطالعه برنامه ریزی کنید و هم بتوانید به سراغ راهکارهایی بروید که فکر می‌کنید در افزایش نمره آیلتس شما موثر هستند.

راهکار:

کتاب Cambridge Official Guide to IELTS یک راهنمای جامع و کامل برای آشنایی شما با آزمون آیلتس است. شما می‌توانید با مطالعه این کتاب به خوبی با بخش‌های مختلف این آزمون آشنا شده و برای شرکت و قبولی در آن آماده شوید.

 

2- برای گرفتن نمره بالا در آیلتس برنامه ریزی داشته باشید

دومین عامل موفقیت شما در آزمون آیلتس همین برنامه ریزی اصولی است. برنامه ریزی مسیر شما را در ادامه راه مشخص می‌کند و کمکتان می‌کند تا بتوانید بهتر با چالش‌ها و اتفاقات پیش رو مواجه شوید. البته برنامه ریزی به تنهایی کافی نیست، بلکه مهم از تهیه یک برنامه، عمل کردن به آن است. برای همین هم حتما سعی کنید برنامه شما ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • برنامه شما باید قابل اجرا باشد. اگر روزی 8 ساعت کار می‌کنید، قطعا نمی‌توانید به همان میزان هم برای آیلتس درس بخوانید. پس واقع بین باشید.
  • حتما هر 4 بخش آزمون آیلتس را در برنامه خود برای مطالعه قرار دهید. یادتان باشد حتی اگر تصور می‌کنید در یک بخش به اندازه کافی خوب هستید هم نباید آن را از برنامه خود خارج کنید.
  • ذره ذره پیش بروید. اگر به یک باره تصمیم بگیرید که از همین فردا روزی 4 ساعت برای قبولی در آیلتس مطالعه خواهید کرد، احتمالا خیلی زود از این کار خسته می‌شوید. پس به جای آن مطالعه کردن را با روزی 1 ساعت شروع کنید و به مرور ساعات مطالعه خود را افزایش دهید.

برای موفقیت حتما بخوانید: نقشه راه آمادگی آزمون آیلتس


 

3- خودتان را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید

تماشای ویدیو برای چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم

یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد در لیسنینگ آیلتس نمره خوبی نگیرند این است که این بخش فقط یک بار برای متقاضی پخش می‌شود و او باید بتواند با همان یک بار گوش دادن به سوالات پاسخ دهد. در واقع اگر شما فقط یک کلمه کلیدی و مهم را از دست بدهید یا درست نشنوید، ممکن است که نتوانید به هیچ یک از سوالات لیسنینگ یا بخش شنیداری پاسخ صحیح بدهید.

اما برای اینکه به چنین مشکلاتی بر نخورید، بهتر است خودتان را به شکل مداوم در معرض زبان انگلیسی قرار دهید. این کار سبب آشناتر شدن سیستم شنیداری شما با کلمات و عبارات انگلیسی می‌شود. به این ترتیب تشخیص و پاسخ دادن به سوالات هم برای شما ساده‌تر خواهد شد. 

[sc name=”gelat504″][/sc]

راهکار:

شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن CastBox و گوش دادن به پادکست‌های 6Minutes BBC یا TEDTalk به صورت روزنه زبان خود را تقویت کنید. همچنین تماشای فیلم به زبان انگلیسی و یا گوش دادن به آهنگ‌های انگلیسی هم می‌تواند به ما کمک کند تا بفهمیم چگونه در آیلتس نمره بالا بگیریم و به موفقیت برسیم.

 

4- هر روز و به طور مداوم تمرین کنید

تمرین برای افزایش نمره آِلتس

استمرار و تداوم رمز موفقیت شماست. برای اینکه بتوانید نمره آیلتس خود را افزایش دهید بهتر است هر روز، حتی شده چند دقیقه، برای آیلتس تمرین کنید. یادتان باشد برای موفقیت در این آزمون تنها مطالعه کردن کافی نیست. بلکه شما باید تمرین هم داشته باشید. استفاده از اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی یکی از بهترین روش‌ها برای تمرین کردن است. در واقع این اپلیکیشن‌ها کمک می‌کنند تا شما بتوانید حتی در زمان‌های مرده مثل وقتی در مترو و اتوبوس هستید هم زبان انگلیسی را تمرین کنید و برای شرکت در آزمون آیلتس بیشتر آماده شوید.

راهکار:

پیشنهاد می‌کنم حتما سری به مقاله بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان بزنید و با بهترین اپلیکیشن‌های موجود در بازار بیشتر آشنا شوید.

 

5- مدیریت زمان را یاد بگیرید

مدیریت زمان چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم

زمان، یکی از بزرگترین دغدغه‌های ما در کنکور بود. اما بد نیست بدانید که این دغدغه در آزمون آیلتس هم وجود دارد. در واقع شما برای پاسخ به هریک از بخش‌های آیلتس زمان مشخصی در اختیار دارید. پس بهتر است از همین حالا خودتان را برای آن آماده کنید. شبیه سازی آزمون یکی از بهترین روش‌هایی است که به کمک آن می‌توانید قرار گرفتن در شرایط آزمون را تجربه کنید. البته به شرط اینکه تمام شرایط را برای خودتان شبیه سازی کنید، از فرصت زمانی گرفته تا ترتیب پاسخ داده به سوالات آزمون، همگی باید شبیه به آزمون آیلتس باشند.

راهکار:

کتاب های 17 گانه آیلتس انتخاب خیلی خوبی برای این کار هستند. هر یک از این کتاب‌ها حاوی چند آزمون واقعی آیلتس هستند و می‌توانید برای تمرین کردن و شبیه سازی شرایط آزمون واقعی از آن‌ها استفاده کنید.

 

6- لغات و مطالب را مرور کنید

یادگیری لغات و افزایش دایره واژگان یک سلاح قدرتمند برای شرکت در آزمون آیلتس است. در واقع هرچه لغات و عبارات بیشتری را بلد باشید، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا می‌کند. برای همین هم سعی کنید لغات و عبارات را به صورت مداوم مرور کنید. خوشبختانه علاوه بر کتاب‌های خیلی خوبی که برای یادگیری لغات در دسترس است، شما می‌توانید باز هم از اپلیکیشن‌ها برای مرور و یادگیری کلمات جدید استفاده کنید. بزرگترین مزیت این اپلیکیشن ها این است که مرور را هم برای شما ساده‌تر می‌کنند، چرا که خودشان بر اساس الگویی که دارند لغات را برای شما تکرار می‌کنند.

لغات مهم

راهکار:

اگر قرار است در آیلتس آکادمیک شرکت کنید، استفاده از اپلیکیشن Painless GRE را به شما توصیه می‌کنم. همچنین اپلیکیشن Memrise هم برای یادگیری لغات به صورت کلی خوب است. اما اگر به اپلیکیشن‌ها علاقه زیادی ندارید، می‌توانید با مطالعه مقاله زیر، مرور خود را برنامه ریزی کنید.


بیشتر بخوانید: منحنی فراموشی ابینگهاوس


 

7- از همین امروز شروع کنید

شروع

منتظر چیز خاصی نباشید و مطالعه برای آیلتس را از همین امروز شروع کنید. یادتان باشد هر روز که از دست برود می‌تواند شانس شما را برای قبولی در این آزمون و گرفتن نمره دلخواهتان کمرنگ کند. پس به جای اینکه مطالعه کردن برای آیلتس را به شنبه یا روز دیگری موکول کنید، از همین امروز با یاد گرفتن چند کلمه شروع کنی. لام نیست از همان روز اول همه منابع آزمون آیلتس را مطالعه کنید. همینکه روند یادگیری را شروع کنید برای شما بسیار مفید خواهد بود. هیچکدام از ما قرار نیست از همان روز اول شروع به نوشتن تسک 2 رایتینگ کنید. همینکه مطالعه را شروع کنید می‌تواند به شما کمک کند تا در ادامه هم برنامه خود را به خوبی دنبال کنید. 

راهکار:

اگر نمی‌دانید چه چیزی را برای یادگیری شروع کنید، شرکت در یک دوره آموزش زبان می‌تواند راهکار بسیار مناسبی برای شما باشد، چرا که با این کار حداقل خیالتان از این بابت که طبق برنامه و اصول برای آزمون آماده می‌شوید راحت خواهد شد. 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

8- از زبان انگلیسی خود استفاده کنید

استفاده از زبان برای چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم

رایتینگ و اسپیکینگ دو بخش مهم آزمون آیلتس هستند. به خصوص اگر قصد مهاجرت یا تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را داشته باشید، نمره رایتینگ و اسپیکینگ شما اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. برای همین هم بهتر است به شکل مداوم از زبان انگلیسی خود استفاده کنید. برای مثال می‌توانید در کلاس زبان (یا آیلتس) ثبت نام کنید تا به طور مداوم مجبور باشید از این دو مهارت استفاده کنید. یادتان باشد این دو مهارت مهارت‌های فعال یا Active زبان انگلیسی هستند. پس برای فعال‌تر نگه داشتن آن‌ها باید هر وقت که امکانش را داشتید از این دو مهارت استفاده کنید.  


همچنین بخوانید: نکات مهم اسپیکینگ آیلتس برای گرفتن نمره دلخواه


 

9- پارتنر یا حریف تمرینی داشته باشید

پارتنر یادگیری زبان

پیدا کردن یک دوست، حریف تمرینی، پارتنر یا هرچیزی که شما اسمش را می‌گذارید، می‌تواند انگیزه شما را برای افزایش نمره آیلتس بیشتر کند. به طور کلی داشتن یک پارتنر دو فایده مهم برای ما دارد. اولین فایده آن رقابت کردن است. وقتی که ما یک رقیب داشته باشیم، همیشه برای بهتر شدن تلاش می‌کنیم. در واقع داشتن یک رقیب انگیزه بیشتری برای مطالعه به ما می‌دهد. در نتیجه می‌توانیم پاسخ به این سوال که چگونه در آیلتس نمره بالا بگیریم را هم پیدا کنیم. فایده دوم آن هم این است که اگر به هر دلیلی ما از ادامه راه منصرف شدیم، پارتنر ما می‌تواند ما را برای ادامه راه تهییج کند. البته همه این‌ها یک شرط بزرگ دارد: پارتنر زبانی شما هم باید به اندازه خودتان برای مطالعه و افزایش نمره آیلتس مصمم باشد.

راهکار:

اگر در کلاس زبان ثبت نام کردید، می‌توانید با یکی از همکلاسی‌های خود که ارتباط بهتری با او دارید پارتنر زبانی شوید. علاوه بر این برخی از سایت های آموزش زبان مثل Speaky و Polyglot Club هم این قابلیت را دارند که پارتنرهای زبانی برای شما پیدا کنند. پس بد نیست برای پیدا کردن یک پارتنر به آن‌ها هم سری بزنید.

 

10- در آزمون ماک شرکت کنید

آزمون ماک آیلتس

آزمون ماک آیلتس یک امتحان کاملا مشابه با آزمون اصلی آیلتس است. این آزمون ساختار، مدت زمان، درجه دشوار و سیستم نمره گذاری کاملا مشابهی را با آیلتس اصلی دارد. برای همین هم می‌تواند امتحان اصلی را به خوبی برای شما شبیه سازی کند. در واقع بسیاری از متقاضیان آیلتس ترجیح می‌دهند پیش از شرکت در آزمون اصلی حداقل یک بار در آزمون ماک شرکت کنند و میزان تسلط و آمادگی خودشان را بسنجند. همچنین این آزمون‌ها معمولا با کارنامه تحلیلی ارائه می‌شوند و می‌توانند به شما نشان دهند که در چه سطحی از آمادگی قرار دارید.

راهکار:

برای شرکت در یک آزمون ماک شما گزینه‌های متفاوتی دارید. اما به طور کلی پیشنهاد ما به شما شرکت در آزمون آیلتس ماک موسسات معتبری مثل ایرسافام و آفرینش است.


همچنین بخوانید: آیلتس و تافل ؛ کدامیک مناسب من است؟


 

11- واقع بین باشید

هدفگذاری برای چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم

اگر تمام تجربه شما از یادگیری زبان انگلیسی محدود به مدرسه و زبان عمومی دانشگاه است، تقریبا غیر ممکن است که 6 ماهه با روزی 2-3 ساعت مطالعه کردن بتوانید نمره 7 از آیلتس بگیرید! پس اول از همه نه خودتان چنین انتظاری از خود داشته باشید و نه به دبیران و اساتیدی که چنین ادعایی دارند اعتماد کنید. یادگیری یک زبان جدید به طور کلی کار چندان ساده‌ای نیست و نیاز به وقت و انرژی زیادی دارد. پس اگر واقعا هدف شما شرکت در آزمون آیلتس و پیدا کردن پاسخ سوال چگونه در آیلتس نمره بالا بگیریم است، از همین حالا بدانید که برای رسیدن به نمرات بالا باید وقت و انرژی زیادی صرف کنید.

یادتان باشد که آیلتس یک امتحان کاملا استاندارد و اصولی است، پس گرفتن نمره مورد نظر در آن هم به مطالعه اصولی و تلاش زیادی نیاز دارد. نکته مهم‌تر اینکه این آزمون مداوم برگزار می‌شود. پس اگر الان آماده شرکت در آزمون آیلتس نیستید، زیاد نگران نباشید. چون این آزمون 48 بار در سال تکرار می‌شود. این یعنی تقریبا هر هفته فرصت شرکت در آزمون آیلتس را دارید. پس سعی کنید با توپ پر به سراغ آن بروید تا بتوانید نمره دلخواه خود را در آزمون آیلتس کسب کنید.  

چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم ؛ جمع بندی

همانطور که دیدید، برای رسیدن به نمره دلخواه در آیلتس، باید تلاش زیادی انجام دهیم. اما در نهایت داشتن آرامش حین آزمون، مرور مناسب و به موقع مطالب، شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های اساتید مجرب و نکاتی از این دست هم می‌توانند به ما در افزایش نمره آیلتس کمک کنند. 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *