H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

نمره آیلتس

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

نمره آیلتس

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

همه چیز درباره نمره آیلتس و نحوه محاسبه آن

فهرست مطالب

چند سالی هست که تب شرکت در آزمون آیلتس حسابی داغ شده و افراد مختلف با هدف‌های متفاوت به دنبال شرکت در این آزمون هستند. اما بسیاری هنوز نمی‌دانند سیستم نمره گذاری این آزمون به چه صورت است و اصلا چه معنایی دارد. برای همین هم در این سری از مقاله های آموزش زبان انگلیسی تصمیم گرفتیم به سراغ نکات و دانستنی‌های نمره آیلتس برویم و ببینیم برای قبولی در دانشگاه یا مهاجرت به چه نمره‌ای نیاز داریم. 

بالاترین نمره آیلتس

آزمون آیلتس از 0 تا 9 نمره گذاری می‌شود و بالاترین نمره آیلتس همان نمره 9 است. دلیل استفاده از این سبک سطح بندی این است که نمرات آیلتس ساده و قابل فهم برای همه باشند. تمام فرمت‌های آیلتس از جنرال تا آکادمیک از همین سیستم استفاده می‌کنند. اما برای اینکه بهتر بفهمیم این نمره ها هر کدام چه سطحی را نشان می‌دهند در ادامه به سراغ هر یک می‌رویم. راستی، اگر هنوز مطمئن نیستید که آیلتس برای شما بهتر است یا تافل، حتما مقاله زیر را بخوانید.


از دست ندهید: آیلتس و تافل ؛ شباهت تفاوت و مقایسه زیر ذره‌بین!


 

آشنایی با سیستم نمره گذاری و سطح بندی آیلتس

سیستم نمره گذاری آیلتس

همانطور که گفتیم هر کدام از این نمرات 1 تا 9 سطح متقاضی آزمون آیلتس را مشخص می‌کنند. این یعنی اگر برای قبولی در دانشگاه یا مهاجرت یا هر قصد دیگری نیاز به مدرک آیلتس دارید، این نمره گذاری نشان دهنده سطح شما خواهد بود. در واقع ما در هر 4 مهارت ریدینگ، اسپیکینگ، لیسنینگ و رایتینگ بین 1 تا 9 نمره می‌گیریم. حال بیایید با هم ببینیم هر نمره چه سطحی را نشان می‌دهد.

نمره 9 آیلتس

نمره 9 آیلتس نشان دهنده بالاترین سطح تخصص در زبان انگلیسی است. در واقع اگر یک متقاضی نمره 9 را کسب کند، این یعنی بر روی زبان انگلیسی تسلط کامل دارد. آن‌ها به خوبی از زبان استفاده می‌کنند، در به کار بردن قواعد دقیق هستند، اصطلاحات را با تسلط استفاده می‌کنند، در ادای حروف و کلمات به خوبی عمل می‌کنند و درک کاملی از زبان انگلیسی دارند. نکته مهم اینجاست که افراد بسیار کمی موفق به کسب نمره 9 در این آزمون می‌شوند.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

نمره 8 آیلتس

متقاضیانی که نمره 8 از آزمون آیلتس می‌گیرند، سطح بسیار خوبی در زبان انگلیسی دارند. این افراد تسلط خیلی خوبی بر روی زبان انگلیسی دارند و شاید تنها در برخی موقعیت‌های محدود در درک و استفاده از زبان انگلیسی به مشکل بر بخورند. در غیر اینصورت آن‌ها تقریبا در تمامی موقعیت‌ها درک خوبی از زبان انگلیسی دارند و به خوبی می‌توانند در هر بحثی شرکت کنند. با گرفتن نمره 8 در این آزمون می‌توانید خیال خودتان را از قبولی در بیشتر دانشگاه‌های دنیا راحت کنید.

نمره 7 آیلتس

اگر در آزمون آیلتس شرکت کردید و نمره 7 گرفتید، یعنی سطح زبان شما خوب است. در واقع شما تسلط خوبی بر روی زبان انگلیسی دارید اما ممکن است در برخی از موقعیت‌ها دچار اشتباه شوید. همچنین ممکن است گاهی اوقات هم در استفاده از زبان انگلیسی خطاهایی داشته باشید که برای مخاطبتان قابل فهم نباشد. اما به طور کلی سطح زبان شما خوب است و نه تنها می‌توانید متون یا مکالمات سطح بالا را درک کنید و بفهمید، بلکه قادر هستید که تا حد زیادی در چنین مکالماتی شرکت داشته باشید.


همچنین بخوانید: نکات مهم اسپیکینگ آیلتس


 

نمره 6 آیلتس

افرادی که در آزمون آیلتس 6 می‌گیرند درک نسبتا خوبی از زبان انگلیسی دارند. این افراد علیرغم اشتباهات و بی‌دقتی‌هایی که در برخی موقعیت‌ها دارند، معمولا در درک و استفاده از زبان انگلیسی به مشکل برنمی‌خورند. مخصوصا اگر قرار باشد زبان انگلیسی را در موقعیت‌هایی آشنا (مثل محیط کار یا دانشگاه) استفاده کنند.

نمره 5 آیلتس

متقاضیانی که نمره 5 در آزمون می‌گیرند تسلط نسبی بر روی زبان انگلیسی دارند. در واقع آن‌ها در بیشتر موقعیت‌ها قادر به درک و استفاده از زبان انگلیسی هستند اما احتمال اشتباه کردن و خطای آن‌ها بیشتر از نمره‌های بیشتر از 5 است. این افراد معمولا هنگام استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت‌های ساده و آشنا دچار مشکل نمی‌شوند.

متقاضی

نمره 4 آیلتس

اگر شما در آزمون آیلتس 4 شدید، یعنی تسلط محدودی بر روی زبان انگلیسی دارید. در واقع سطح شما کمی بالاتر از مبتدی است و تنها می‌توانید از جملات و عبارات ساده استفاده کنید. همچنین چنین افرادی نمی‌توانند از جملات پیشرفته و سطح بالای انگلیسی استفاده کنند.

[sc name=”gelat504″][/sc]

نمره 3 آیلتس

فردی که نمره 3 می‌گیرد تسلط بسیار محدودی بر روی زبان انگلیسی دارد. این فرد تنها قادر به درک و استفاده محدود از زبان انگیسی است و هنگام استفاده هم مکث زیادی دارد. او همچنین باید به فکر تقویت مهارت ریدینگ خود هم باشد.

نمره 2 آیلتس

متقاضیانی که نمره 2 می‌گیرند در استفاده از زبان انگیسی مشکلات جدی دارند.

نمره 1 آیلتس

این نمره یعنی فرد تنها کلمات محدودی از زبان انگلیسی می‌داند و قادر به استفاده از آن‌ها نیست.

نمره 0 آیلتس

این نمره یعنی فرد متقاضی به هیچکدام از سوالات آزمون پاسخ نداده یا در آزمون شرکت نکرده است.

مطالعه برای آیلتس

نحوه محاسبه نمره آیلتس

اما شاید این پرسش برای شما به وجود بیاید که اصلا نمره نهایی آیلتس چگونه محاسبه می‌شود؟ همانطور که گفتیم، در آزمون آیلتس هر مهارت برای ما بین 1 تا 9 نمره دارد. نمره کلی ما هم در واقع میانگین این 4 نمره است. برای مثال به جدول زیر توجه کنید:

Listening 6.5
Reading 6.5
Writing 5
Speaking 7
میانگین نمرات 6.25
نمره نهایی 6.5

همانطور که دیدید، میانگین نمرات فرد عدد 6.25 را نشان می‌دهد. اما به طور کلی نمره نهایی آزمون آیلتس اگر 25 صدم یا بیشتر باشم، به نیم گرد می‌شود. اگر هم بیشتر از نیم باشد به سمت عدد بزرگتر گرد می‌شود. برای همین هم نمره نهایی این فرد 6.5 شد. در صورتی که اعشار میانگین نمرات کمتر از 25 صدم باشد، به عدد صحیح قبلی گرد می‌شود. برای درک بهتر می‌توانید مثال‌های زیر را هم ببینید.

Listening 4
Reading 3.5
Writing 4
Speaking 4
میانگین نمرات 3.875
نمره نهایی 4.0

یا این مثال

Listening 6.5
Reading 6.5
Writing 5.5
Speaking 6
میانگین نمرات 6.125
نمره نهایی 6.0

محسابه آنلاین نمره آیلتس

اما خوشبختانه راه‌های دیگری هم برای محاسبه نمره نهایی ما وجود دارد. یکی از آن‌ها مراجعه به وبسایت British Council و استفاده از ربات محاسبه نمره این وبسایت است. با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.

British Council IELTS Score Calculator

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت چقدر است؟

نمره آیلتس برای مهاجرت

آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت یکی دیگر از انگیزه‌های افراد برای شرکت در آزمون آیلتس است. در واقع شما برای مهاجرت، زندگی و مشغول به کار شدن در بسیاری از کشورهای دنیا به مدرک آیلتس نیاز دارید. اما این نمره برای کشورهای مختلف متفاوت است. در ادامه ما سه مقصد پر طرفدار برای مهاجرت و نمره مورد نیاز برای هر یک را بررسی می‌کنیم. بد نیست بدانید منظور ما از نمره آیلتس همان آیلتس جنرال است و آیلتس آکادمیک برای تحصیل یا برخی شغل‌های خاص مورد توجه قرار می‌گیرد.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا

بررسی‌ها نشان می‌دهد که برای مهاجرت به کشور کانادا شما باید در هر کدام از بخش‌های آزمون آیلتس حداقل نمره 6 را کسب کنید. البته کسانی که نمره 7 یا بالاتر می‌گیرند شانس بیشتری برای قبولی دارند.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به آمریکا

هرچند که در آمریکا آزمون تافل طرفدار بیشتری دارد اما برای قبولی و مهاجرت به آمریکا باید حداقل نمره 6.5 را کسب کنید. البته نمره اسپیکینگ یا همان مکالمه آیلتس شما باید حداقل 7 باشد.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به انگلستان

بسته به نوع مهاجرتی که شما در نظر دارید، حداقل نمره‌ مورد نیاز برای مهاجرت به بریتانیا بین 4 تا 7 است. البته این به آن معنا نیست که قبولی و مهاجرت به انگلستان آسانتر از آمریکا یا کاناداست.

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل چقدر است؟

مهمترین چیزی که در نمره آیلتس مورد نیاز شما برای تحصیل تاثیرگذار است، مقطع تحصیلی شماست. برای مثال بیشتر دانشگاه‌های معتبر اروپا و آمریکا برای تحصیل در مقطع لیسانس یا همان کارشناسی نیازمند نمره حداقل 6 هستند. این یعنی میانگین یا همان نمره نهایی شما باید حداقل 6 باشد. علاوه بر این، اگر قصد داشته باشید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید، باید نمره شما حداقل بین 6.5 تا 7 باشد. در واقع تقریبا غیر ممکن است که بتوانید با نمره پایین‌تر از 6 در دانشگا‌ه‌های معتبر دنیا تحصیل کنید.

البته هرچه سطح آموزش و مقطع تحصیلی شما بالاتر برود، حداقل نمره‌ای که برای آن نیاز خواهید داشت هم افزایش می‌یابد. مثلا برخی دانشگاه‌ها در مقطع دکتری نیازمند نمره آیلتس 8 به بالا و نمره رایتینگ 8.5 به بالا هستند. پس مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه هم در حداقل نمره شما تاثیرگذار است.


از دست ندهید: نقشه راه آزمون آیلتس


آزمون

میانگین نمره آیلتس

میانگین نمره آیلتس در کشورهای مختلف جهان با هم متفاوت است. اما به طور کلی نمرات بین 6.5 تا 8 می‌توانند تا حد زیادی موفقیت شما را تضمین کنند. البته این بستگی به آن دارد که قصد شما از شرکت در آزمون آیلتس چیست. با این حال این محدوده نمره معمولا برای بیشتر اهداف کافی خواهد بود.

حال بیایید با هم عملکرد متقاضیان آزمون آیلتس در 10 کشور جهان و میانگین نمره آیلتس آن‌ها را بررسی کنیم.

جدول میانگین نمره آیلتس جنرال 2021

نام کشور Listening Reading Writing Speaking نمره نهایی
کانادا 6.78 6.19 6.10 6.60 6.48
فرانسه 7.25 7.16 6.40 6.97 7.01
ژاپن 6.08 5.80 5.77 5.82 5.93
ترکیه 6.79 6.60 6.16 6.52 6.58
عربستان 4.96 4.22 4.71 5.33 4.86
برزیل 6.98 6.96 6.30 6.88 6.84
مصر 6.84 6.51 6.20 6.72 6.63
آمریکا 8.13 7.83 7.16 8.50 7.96
ایران 6.37 6.02 6.04 6.44 6.28

جدول میانگین نمره آیلتس آکادمیک 2021

نام کشور Listening Reading Writing Speaking نمره نهایی
کانادا 7.27 6.85 6.29 7.21 6.96
فرانسه 6.99 7.06 6.13 6.61 6.76
ژاپن 5.98 6.12 5.70 5.53 5.90
ترکیه 6.86 6.72 6.00 6.37 6.55
مالزی 7.56 7.31 6.42 6.85 7.10
برزیل 7.09 7.21 6.13 6.90 6.90
مصر 6.95 6.50 6.00 6.65 6.59
ایتالیا 7.14 7.44 6.16 6.62 6.90
ایران 6.71 6.41 6.05 6.64 6.52

 

عوامل موثر در نمره آزمون آیلتس

به طور کلی برای دستیابی به نمرات بالاتر در آزمون آیلتس تسلط ما بر روی زبان انگلیسی شرط است. با این حال توجه به برخی نکات می‌تواند موجب افزایش نمره ما در این آزمون می‌شود. به طور کلی در لیسنینگ و ریدینگ که دو مهارت Passive هستند، ما به دقت و درک مطلب بالا نیاز داریم. این یعنی باید دایره لغات خود را افزایش داده باشیم و همچنین به فکر تقویت مهارت شنیداری خود هم باشیم تا بتوانیم به خوبی به سوالات پاسخ دهیم. این موضوع در دو مهارت رایتینگ و لیسنینگ هم اهمیت دارند اما علاوه بر این دو، برخی نکات دیگر هم باعث افزایش نمره ما در این دو بخش خواهند شد.

عوامل موثر در نمره آیلتس

عوامل موثر در نمرات رایتینگ آیلتس

برگزار کنندگان آزمون نسبت به این چهار مورد توجه زیادی دارند و نمره نهایی شما در این بخش تا حد زیادی به این 4 مولفه بستگی دارد:

  • پاسخ دادن به تسک یا همان سوال پرسیده شده
  • هم‌گرایی و همبستگی متن
  • دایره لغات و واژگان به کار رفته شده
  • تسلط و دقت در استفاده از قواعد یا همان گرامر

بیشتر بخوانید: تقویت مهارت رایتینگ Writing از ابتدا تا انتها


 

عوامل موثر در نمرات اسپیکینگ آیلتس

این چهار عامل هم مانند رایتینگ، در نمره لیسنینگ شما تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت:

  • انسجام و روان بودن صحبت‌های شما
  • استفاده از لغات و عبارات مناسب
  • تسلط و دقت در استفاده از قواعد گرامری
  • تلفظ صحیح

همچنین برای آشنایی بیشتر با این عوامل می‌توانید فایل کامل هر یک را با کلیک بر روی لینک‌های زیر به صورت رایگان دانلود کنید.

Speaking Band Descriptors

Writing Band Descriptors (Task1)

Writing Band Descriptors (Task2)

سوالات متداول درباره نمره آیلتس

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

نمره آیلتس از چند است؟

نحوه محاسبه نمره نهایی آیلتس چگونه است؟

برای مهاجرت باید در آیلتس چه نمره ای بگیریم؟

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *