H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

آمادگی برای آیلتس در خانه

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

آمادگی برای آیلتس در خانه

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه از صفر تا صد!

فهرست مطالب

اگر قصد دارید به زودی برای آزمون آیلتس آماده شوید و هنوز نمیدانید چه کار باید بکنید، در این راه تنها نیستید. در واقع این سوال بسیاری از افراد است. خیلی از ما دوست داریم که در آیلتس شرکت کنیم و نمره دلخواهمان را بگیریم اما حتی نمیدانیم برای آیلتس از کجا شروع کنیم و چه چیزی را بخوانیم؟ وقتی هم که قرار باشد در خانه برای آیلتس آماده شویم، اوضاع کمی پیچیده‌تر خواهد شد. دلیلش این است که معلم یا مدرسی نیست که به ما مسیر را نشان دهد و یا اشتباهاتمان را تصحیح کند. برای همین هم تصمیم گرفتیم با نوشتن این مقاله به سوال‌هایی که در زمینه آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه دارید پاسخ بدهیم.

در بخش اول به سراغ راهکارهای کلی برای مطالعه آیلتس در خانه می‌رویم و در بخش دوم هم برای هر یک از چهار مهارت اصلی چند نکته و تکنیک به شما معرفی خواهیم کرد. 


همچنین بخوانید:

یادگیری زبان انگلیسی در منزل

نقشه راه آمادگی آزمون آیلتس


 

آیا آمادگی برای آیلتس در خانه ممکن است؟

مطالعه در منزل

 بله! همه ما می‌توانیم حتی در منزل با مطالعه کافی و تمرکز روی مطالب مهم برای شرکت در آِیلتس آماده شویم. آیلتس هم مانند هر آزمون دیگری منابع مشخصی دارد و ما با مطالعه این منابع و آماده سازی خودمان می‌توانیم در این آزمون نمره دلخواه را بگیریم. برای همین هم در ادامه به سراغ برخی استراتژی‌هایی که در این مسیر به ما کمک می‌کنند خواهیم رفت. در پایان نیز چند نکته برای آمادگی بیشتر و مطالعه بهتر هر یک از چهار مهارت و چهار بخش این آزمون آورده‌ایم که به ما کمک میکنند تا نمره بالا در آیلتس بگیریم. 

 

1- با آیلتس بیشتر آشنا شوید

اولین مرحله آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه است که ابتدا با این آزمون آشنا شوید. در واقع بدون آشنایی با آزمون آیلتس و دانستن اینکه اصلا این آزمون مناسب شماست یا نه فقط وقت خود را تلف خواهید کرد. همچنین بهتر است که تمامی بخش‌های آزمون آیلتس را به دقت ببینید و بررسی کنید. شرکت در آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک هم یکی دیگر از چیزهایی است که باید به آن توجه داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله آیلتس یا تافل را مطالعه کنید تا بفهمید اصلا به آیلتس نیازی دارید یا نه.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

2- روی زبان عمومی تمرکز کنید

قبل از اینکه به سراغ هرچیز دیگری بروید، باید روی زبان عمومی خودتان تمرکز کنید. در واقع اصلا هدف آزمون آیلتس این است که میزان تسلط شما بر روی زبان انگلیسی را بسنجد. پس وقتی که زبان عمومی شما ضعف داشته باشد، یادگیری تکنیک‌ها تاثیری در نمره آیلتس شما نخواهد داشت. برای همین بهتر است در اولین گام آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه به سراغ تقویت زبان عمومی خود بروید. موارد زیر بخشی از چیزهایی هستند که می‌توانید روی آن‌ها تمرکز کنید:

 

افزایش دایره لغات

قبل از هرچیز فکری به حال افزایش دایره واژگان خود بکنید. یادتان باشد که کلمات اولین چیزی هستند که برای صحبت به یک زبان جدید به آن‌ها نیاز دارید. پس همین حالا برای یادگیری بهتر و بیشتر کلمات انگلیسی برنامه‌ریزی کنید. استفاده از کتاب‌های آموزشی، آشنایی با روش‌هایی مانند ریشه شناسی و حتی استفاده از نقشه‌کشی ذهنی از جمله راهکارهای موثر در یادگیری و حفظ لغات جدید هستند.

تقویت گرامر

دستور زبان و کلمات هر زبانی مکمل یکدیگر هستند. پس اگر به دنبال آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه هستید، حتما بخشی از زمان خود را به تمرین و تقویت گرامر خود هم اختصاص دهید. البته بیشتر افراد به خاطر خشک بودن گرامر و دستورزبان از تمرین آن بیزارند. با این حال بهتر است که با استفاده از روش‌های خلاقانه و نوآورانه گرامر را تمرین کندی چرا که چشم پوشی از آن غیر ممکن است!


بیشتر بخوانید: صفر تا صد یادگیری گرامر انگلیسی


 

3- صدای خودتان را ضبط کنید

ضبط کردن صدای خودمان آمادگی برای آیلتس در خانه

بخش مکالمه یا همان اسپیکینگ یکی از مهمترین بخش های آزمون آیلتس است. علاوه بر این چون دو مهارت اسپیکینگ و رایتینگ مهارت‌های فعال به شمار می‌روند، برای ما سخت تر است که بتوانیم میزان تسلط خود را در آن‌ها نشان دهیم. حالا تصور کنید که قرار است با مطالعه در منزل برای آزمون آیلتس آماده شویم، قطعا همه این موارد در کنار هم باعث سخت‌تر شدن کار ما می‌شوند.

اما چاره چیست؟ یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌ها این است که صدای خودتان را ضبط کنید. از آنجا که ما هنگام مطالعه در خانه معلم یا فرد دیگری را نداریم که اشتباهاتمان را تصحیح کند، ضبط کردن صدا کمکمان می‌کند تا بهتر و بیشتر با اشتباهات و ضعف‌های خود آشنا شویم. بنابراین حتما پیشنهاد می‌کنیم که هنگام تمرین مکالمه یا همان اسپیکینگ، حتما صدای خود را ضبط کنید و بعدا دوباره به آن گوش دهید. سپس نکات مربوط به آن را یادداشت کنید و در جلسات بعدی تمرین و مطالعه خودتان بیشتر روی آن‌ها متمرکز شوید.

[sc name=”gelat504″][/sc]

4- تمرین کنید

فرقی ندارد که به دنبال آمادگی برای آزمون آیلتس هستید یا اینکه می‌خواهید در امتحان گواهینامه ماشین قبول شوید. در هر صورت برای موفقیت در هر امتحان و آزمونی باید بارها و بارها قبولی در آن را تمرین کنید. تمرین کردن نه تنها به یادگیری بهتر و بیشتر شما کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود که شما نقاط ضعف و قوت خود را هم بهتر بشناسید. این موضوع وقتی قرار است در خانه برای آیلتس آماده شوید اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند. چرا که در منزل قرار نیست کسی از شما درس بپرسد یا اینکه فرصت صحبت کردن با سایر همکلاسی های خود را داشته باشید.

اما برای تمرین کردن به سراغ چه چیزهایی برویم؟ یادتان باشد که آزمون آیلتس یک امتحان برای سنجش میزان تسلط شما بر روی زبان انگلیسی است. مثلا برای تمرین و بهبود مهارت شنیداری خود می‌توانید به سراغ پادکست‌هایی مثل BBC 6 Minutes یا Ted Talk بروید. شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن‌هایی مثل Castbox به راحتی و به صورت کاملا رایگان این پادکست‌ها را گوش دهید. همچنین حل کردن نمونه سوالات آیلتس هم تمرین بسیار خوبی برای آمادگی بیشتر است.


همچنین بخوانید: بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان رایگان


 

5- منابع آزمون آیلتس را مطالعه کنید

منابع آزمون آیلتس

یکی از مهمترین گام‌هایی که در راه آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه باید بردارید مطالعه منابع این آزمون است. وقتی می‌گوییم منابع، منظور ما هم کتاب‌های آموزشی و ترمیک مخصوص این آزمون است و هم نمونه سوال‌ها. برای مثال یکی از مهمترین منابع آزمون آیلتس کتاب Cambridge Official Guide to IELTS است. این کتاب نه تنها تمام اطلاعات لازم درباره آیلتس را در اختیار شما می‌گذارد، بلکه برای شرکت در این ازمون آماده‌تان هم می‌کند.

علاوه بر این سری کتاب‌های IELTS Insight یا کتاب‌هایی که انتشارات‌های McMilan و Collins برای محدوده نمرات آیلتس منتشر کردند هم بسیار مفید خواهند بود. در کنار همه این‌ها شما به تمرین و حل نمونه سوال بیشتر هم نیاز دارید. پیشنهاد اول و آخر ما این است که سری کتاب‌های انتشارات کمبریج را که برای همین منظور طراحی و روانه بازار شده‌اند را انتخاب کنید. هر کدام از این کتاب‌ها حاوی چند نمونه سوال از آزمون‌های واقعی آیلتس در دو ماژول آکادمیک و جنرال هستند.

 

6- در یک دوره آموزش زبان شرکت کنید

شاید چنین پیشنهادی برای شما عجیب به نظر بیاید، اما واقعیت اینجاست که شرکت کردن در یک دوره آنلاین آموزش زبان اصلا هم فکر بدی نیست. در واقع یک دوره آنلاین می‌تواند به شما کمک کند که هم در فضای کلاس و یادگیری باقی بمانید و هم به خوبی برای آیلتس آشنا شوید. البته منظور ما هر دوره‌ای نیست. در واقع چنین دوره‌ای باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • مبتنی بر مغز باشد و یادگیری مطالب آن برای ما ساده‌تر باشد
 • از روش‌های به روز یادگیری و آموزشی در آن استفاده شده باشد.
 • حتما پشتیبانی داشته باشد و صرفا یک سری فیلم را تحویل ما ندهد!
 • به تمام مهارت‌های زبان اهمیت دهد.
 • برای آموزش بهتر از نوآوری و خلاقیت استفاده کرده باشد.

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

7- تکنیک‌های آزمون آیلتس را یاد بگیرید

تکنیک های آمادگی برای آیلتس در خانه

وقتی زبان عمومی شما به سطح حداقلی شرکت در آزمون آیلتس رسید، نوبت به آن می‌رسد که تکنیک‌های این آزمون را یاد بگیرید. یکی از نکات مهم برای افزایش نمره آیلتس و بالاتر بردن شانس کسب نمره دلخواه در این آزمون یادگیری و آشنایی با تکنیک‌های این آزمون است.

استفاده از تکنیک‌های آزمون آیلتس، در کنار تقویت زبان عمومی و تمرین بسیار مثلثی است که شما را به سمت دستیبای به نمره دلخواهتان در این آزمون هدایت می‌کند. انواع کتاب‌هایی که با عناوینی همچون  IELTS Tips در بازار به فروش می‌رسند حاوی نکات و تکنیک‌هایی هستند که شانس موفقیت شما در این آزمون را افزایش می‌دهند.


همچنین بخوانید: سایت های برتر مکالمه انگلیسی


 

8- برنامه مطالعه روزانه داشته باشید

یکی از مهمترین گام‌ها در آمادگی برای آزمون آیلتس برنامه ریزی برای یادگیری زبان است. اهمیت زیادی دارد که شما هر روز زمان هرچند کمی را به مطالعه و تمرین یا حداقل مرور مطالب بپردازید. این کار باعث می‌شود که شما و ذهنتان همچنان در مسیر یادگیری و آمادگی باقی بمانید. برای همین بهتر است که برای مطالعه برنامه داشته باشید و هر روز طبق برنامه برای آیلتس مطالعه کنید.

یادتان باشد که این برنامه باید قابل اجرا و در عین حال کامل باشد. این یعنی قرار نیست روزی 8-9 ساعت مطالعه انگلیسی داشته باشید، در عین حال هم زمانی که هرروز برای مطالعه اختصاص می‌دهید باید تمام 4 مهارت اصلی را در بر بگیرد.

 

9- روند پیشرفت خود را بررسی کنید

یکی از مهمترین کارهایی که هنگام آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه باید انجام دهید چک کردن روند رشد و پیشرفت خودتان است. این کار از 2 جهت اهمیت دارد. اول اینکه با پیگیری و بررسی این روند شما متوجه پیشرفت خودتان خواهید شد. در نتیجه انگیزه شما برای شرکت در آزمون آیلتس ییشتر می‌شود. علاوه بر این، وقتی که شما مدام میزان پیشرفت خود را بررسی می‌کنید، نقاط ضعف خود را هم پیدا خواهید کرد. به این ترتیب می‌توانید برای رفع آن‌ها بهتر برنامه‌ریزی کنید.

یادتان باشد، وقتی در منزل برای آیلتس آماده می‌شوید معلمی نخواهید داشت که به میزان یادگیری شما بازخوردی بدهد. برای همین هم خودتان باید روند رشد خود را بررسی کنید.

مطالعه به انگلیسی

10- در یک آزمون ماک آیلتس شرکت کنید

اگرچه این مرحله دیگر در خانه اتفاق نمی‌افتد، اما بسیار ضروری است که حداقل یک بار آن را تجربه کنید. آزمون ماک آیلتس یک آزمون شبیه ساز است که شما را دقیقا در فضای آزمون اصلی قرار می‌دهد. شرکت در این آزمون به شما کمک می‌کند که علاوه بر آشنایی بیشتر با آزمون اصلی، در فضای آزمون هم قرار بگیرید. بسیاری از افراد با وجود آمادگی خوبی که دارند نمی‌توانند در روز آزمون از نهایت ظرفیت خود استفاده کنند. شرکت کردن در آزمون ماک به شما کمک می‌کند تا بتوانید بیشتر و بهتر با فضای آزمون آیلتس و نحوه برگزاری آن آشنا شوید.

 

آمادگی برای تقویت هر 4 مهارت آزمون آیلتس در خانه

اما بعد از آشنایی با نقشه راه آزمون آیلتس نوبت به آن می‌رسد تا برای تسلط بیشتر بر روی هر یک از 4 مهارت اصلی آزمون آیلتس نکاتی را یاد بگیریم. این نکات به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم بدون نیاز به معلم و کلاس و درون خانه 4 مهارت اصلی زبانی خود را تقویت کنیم. همچنین استفاده از این نکات به ما کمک می‌کند تا در امتحان هم نمره بهتری در هر یک از این بخش‌ها بگیریم.

 

آمادگی برای اسپیکینگ آیلتس در خانه

آمادگی برای اسپیکینگ آیلتس در خانه

قبل از هرچیز بد نیست بدانید که بخش اسپیکینگ یا مکالمه آزمون آیلتس حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، برای تقویت این مهارت حتما باید صدای خودتان را ضبط کنید و بعدا به آن گوش دهید. همچنین تمرین و استفاده از نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند تا نمره بهتری در بخش اسپیکینگ بگیرید:

 • روی شروع و پایان جملات خود در هنگام اسپیکینگ دقت زیادی داشته باشید.
 • تا جایی که می‌توانید از تکرار عبارات و کلمات خودداری کنید.
 • حتما تمرین تلفظ را در اولویت خود قرار دهید. بر خلاف تصور بیشتر افراد، تلفظ صحیح در آژمون آیلتس نمره دارد!
 • اگر می‌توانید با یکی از اعضای خانواده یا به صورت آنلاین با یک دوست به صورت روزانه تمرین اسپیکینگ داشته باشید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم اسپیکینگ آیلتس


 

آمادگی برای رایتینگ آیلتس در خانه

آمادگی برای رایتینگ آیلتس در خانه

بسته به نوع ماژول انتخابی شما که آیلتس جنرال یا آکادمیک است، بخش رایتینگ یا نوشتاری این آزمون برای شما متفاوت خواهد بود. استفاده از نکات زیر هم باعث تقویت مهارت رایتینگ و آمادگی بیشتر شما می‌شود و هم نمره شما را در این بخش افزایش می‌دهد.

 • با خاطره نویسی شروع کنید و در پایان هر روز، تا جایی که می‌توانید اتفاقات آن روز را با همان سطح زبانی خود بنویسید.
 • به جای تمرکز بر روی کلمات و یادگیری آن‌ها برای استفاده در رایتینگ، بر روی عبارات تمرکز کنید و تلاش کنید آن‌ها را در نوشته‌های خود استفاده کنید.
 • یادتان باشد که مقدمه و جمع بندی نقش مهمی در موفقیت شما دارند. پس حتما در خانه تمرین کنید تا بتوانید این دو بخش را خلاقانه و جذاب بنویسید. مطالعه نمونه رایتینگ‌های دیگران و ایده گرفتن از آن‌ها یکی از راه‌های انجام این کار است.

بیشتر بخوانید: تقویت مهارت رایتینگ Writing از ابتدا تا انتها


 

آمادگی برای لیسنینگ آیلتس در خانه

آمادگی برای لیسنینگ آیلتس در خانه

مرحله سوم تقویت مهارت شنیداری شماست. بسیاری عقیده دارند که این بخش ساده‌ترین قسمت آزمون آیلتس است. با این حال شما باید به 4 فایل صوتی مختلف گوش دهید و ظرف مدت 30 دقیقه به 40 سوالی که پیش رویتان قرار می‌دهند پاسخ دهید. اما نکته چالش بر انگیز این است که شما باید همزمان با گوش دادن به فایل صوتی، به سوالات پاسخ دهید. برای همین پیشنهاد می‌کنم حتما از نکات زیر استفاده کنید:

 • حتما در طول دوران آمادگی خود به فایل‌هایی گوش دهید که لهجه‌های آن‌ها با هم متفاوت است. این کار علاوه بر تقویت مهارت شنیداری، گوش شما را برای شنیدن لهجه‌های مختلف آماده خواهد کرد.
 • تا می‌توانید تمرین داشته باشید. یکی از بهترین روش‌ها گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی یا اخبار است. این موارد ذهن و گوش شما را برای آزمون آیلتس آماده‌تر می‌کنند.
 • نویز سفید را دست کم نگیرید! وقتی در حال رانندگی، پخت و پز یا حتی در خیابان هستید، حتما به یک فایل آموزشی یا یک پادکست انگلیسی معمولی گوش دهید. شاید تصور کنید که این موضوع فایده چندانی ندارد، اما در واقع مغز ما به صورت ناخودآگاه این عبارات و کلمات را در گوشه‌ای از ذهن و حافظه مان ذخیره می‌کند.
 • فیلم و سریال انگلیسی ببینید چرا که تماشای این فیلم و سریال‌ها بهتر از هر چیز دیگری انگلیسی عامیانه را به ما آموزش می‌دهند.

بیشتر بخوانید: تقویت مهارت شنیداری یا Listening در زبان انگلیسی


 

آمادگی برای ریدینگ آیلتس در خانه

آمادگی برای ریدینگ آیلتس در خانه

نوبت به نکات آخرین بخش آزمون آیلتس می‌رسد که می‌توانید به کمک آن‌ها بهتر برای آیلتس آماده شوید.

 • کلمات بزرگترین سلاح شما برای موفقیت در بخش خواندن هستند. یادتان باشد که هرچه کلمات بیشتری را بلد باشید، در این بخش بهتر عمل می‌کنید. استفاده از روش‌هایی مانند ریشه شناسی به شما کمک می‌کند تا حتی معنای کلماتی که تا به حال ندیده‌اید را هم به درستی حدس بزنید.
 • سعی کنید هنگام مطالعه یک متن، تمرین کنید که نکات مهم آن را درون ذهن خود یادداشت کنید. هرچه بیشتر این تمرین را انجام دهید سر جلسه امتحان راحتتر از این تکنیک استفاده خواهید کرد.
 • کتاب داستان بخوانید! یکی از بهترین منابع مخصوصا برای شروع کتاب داستان‌های سطح بندی شده هستند. این کتاب‌ها علاوه بر اینکه کلمات و عبارات جدیدی یاد شما می‌دهند، شما را مرحله به مرحله به سمت پیشرفت در بخش ریدینگ یاری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: تقویت مهارت ریدینگ (reading) با تکرار ۱۰ مرحله‌


 

جمع بندی

همانطور که دیدید، همه شما می‌توانید در خانه برای آزمون آیلتس آماده شوید. نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به معلم و کلاس هم تا حد زیادی آمادگی لازم برای شرکت در آزمون آیلتس را به دست بیاورید. با این حال پیشنهاد ما این است که با شرکت در یک دوره آنلاین خوب و کاربردی، شانس خود برای قبولی در آیلتس را بیشتر کنید.

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *