H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

آزمون ماک آیلتس

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

آزمون ماک آیلتس

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

آزمون ماک آیلتس ؛ از اهمیت شرکت تا مراکز برگزاری

فهرست مطالب

آزمون ماک آیلتس یک شبیه‌ساز کامل برای امتحان آیلتس است. شما با شرکت در این آزمون می‌توانید تا حد زیادی آمادگی خود برای شرکت در آزمون اصلی آیلتس را محک بزنید. برای همین هم معمولا توصیه می‌شود قبل از اینکه بخواهید در آزمون اصلی ثبت نام کنید، حتما یک بار در آزمون ماک شرکت کنید. این آزمون فضا، درجه سختی سوالات، مدت زمان و خلاصه هرچیزی که مربوط به آزمون اصلی آیلتس هست را برای شما شبیه سازی می‌کند. پس همانطور که در مقاله آمادگی برای آزمون آیلتس در خانه هم گفتیم، بهتر است که پیش از شرکت در آزمون اصلی حتما خودتان را در یک آزمون ماک محک بزنید. 

چرا باید در آزمون ماک شرکت کنیم؟

شاید از خودتان بپرسید اصلا چرا باید در چنین آزمونی شرکت کنم؟ همانطور که گفتیم این آزمون از همه جهت مشابه با آیلتس اصلی است. شرکت در چنین امتحانی قبل از امتحان اصلی از چند جهت اهمیت دارد که در ادامه به سراغ آن‌ها می‌رویم. 

ماک

آشنایی با فضای آزمون اصلی

اولین فایده شرکت در آزمون ماک این است که این کار شما را با فضای آزمون اصلی آشنا می‌کند و دقیقا در شرایط آزمون قرار می‌گیرید. بسیاری از افراد صرفا ترجیح می‌دهند با حل کردن نمونه سوالات آیلتس خودشان را برای این آزمون مهم آماده کنند. خب، البته که حل تمرین بسیار مهم است، اما یادتان باشد که موفقیت در آزمون‌های بزرگی مثل آیلتس، تافل، کنکور یا هر آزمون مهم دیگری فقط به میزان مطالعه ما بستگی ندارد. بلکه ما باید از لحاظ روحی هم برای این آزمون‌ها آماده باشیم. آزمون ماک شما را در شرایط کاملا یکسانی در مقایسه با آزمون اصلی قرار می‌دهد و استرس شما را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

 

سنجش میزان آمادگی

به شما اطمینان می‌دهد که آیا برای آزمون اصلی آماده هستید یا نه. خیلی از افراد صرفا با تصوراتی که دارند تصمیم می‌گیرند تا در آزمون آیلتس شرکت کنند. در حالی که شاید اصلا آمادگی کافی برای این کار را نداشته باشند. برای همین هم بسیاری از آن‌ها بعد از شرکت در آزمون اصلی و عدم کسب نمره آیلتس دلخواه، امید خودشان را برای موفقیت در این آزمون از دست می‌دهند.

 

کمک به مدیریت زمان

زمان یکی دیگر از عوامل مهم برای موفقیت در آزمون‌های مهم است. بدون شک آزمون آیلتس هم از این قاعده مستثنی نیست. از آن جا که شما برای پاسخ به سوالات هر بخش از آیلتس زمان محدودی در اختیار دارید، شرکت در یک آزمون ماک کمکتان می‌:ند تا بهتر بتوانید زمان خود را برای پاسخ به سوالات آزمون مدیریت کنید. در واقع این کار مثل تمرینی است که قبل از شرکت در آزمون اصلی باید انجام دهید.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

پیدا کردن نقاط ضعف و قوت

شبیه ساز آیلتس

اگرچه تمرین و مرور مطالب روش خوبی برای پیدا کردن نقاط و ضعف و قوت ما محسوب می‌شوند، اما هیچ کدام به اندازه آزمون ماک نمی‌توانند به خوبی مشکلاتمان را به ما یادآوری کنند. بارها شده که ما هنگام حل تمارین یا نمونه سوالات توانسته‌ایم به خوبی به همه آن‌ها پاسخ دهیم. اما سر جلسه آزمون نتوانستیم عملکرد خوبمان را تکرار کنیم. دلیلش این است که گاهی اوقات ضعف‌های ما در یادگیری و تسلط ما بر مطالب امتحان خلاصه نمی‌شوند. مثلا من دوستی داشتم که به خوبی می‌توانست به زبان انگلیسی مکالمه کند، اما وقتی در قسمت اسپیکینگ آیلتس مجبور شده بود روبروی فرد امتحان گیرنده قرار بگیرد، استرس و اضطراب بیش از حد نگذاشته بود که او بتواند حتی نیمی از مهارتش را نشان دهد.

برای همین بهتر است با شرکت در یک آزمون ماک ضعف‌های پنهان خود را پیدا کنیم و قبل از آزمون اصلی روی آن‌ها تمرکز کنیم.


بیشتر بخوانید: نکات مهم اسپیکینگ آیلتس


 

افزایش اعتماد به نفس

شرکت در یک آزمون ماک تمام تصورات غلطی که درباره خودمان داریم را از بین می‌برد. همانطور که قبل‌تر هم گفتیم، گاهی اوقات ما به دلیل انتظارات بی‌جایی که از خود داریم و نگاه غیر واقع بینانه خود، نمی‌توانیم در آزمون آیلتس نمره دلخواهمان را کسب کنیم. اما با محک زدن خودمان در یک آزمون ماک می‌توانیم این اعتماد به نفس کاذب را از بین ببریم.

علاوه بر این اگر در آزمون ماک عملکرد خوبی داشته باشیم، می‌توانیم به آزمون اصلی نیز امیدوار شویم. پس به نوعی شرکت در آزمون ماک آیلتس باعث افزایش اعتماد به نفس واقعی ما می‌شود.

 

تغییر، اصلاح یا ادامه روند مطالعه

از قدیم گفته‌اند “جلوی ضرر رو از هرجا که بگیری منفعته!”

یکی دیگر از فواید آزمون ماک این است که به شما نشان می‌دهد آیا روش و روند مطالعاتی شما درست است یا خیر. بسیاری از ما بدون توجه به تاثیرگذاری و میزان یادگیری نوع و منابع مطالعاتی خودشان به مسیر خود برای آمادگی آیلتس ادامه می‌دهند. در صورتی که گاهی اوقات ما در حال استفاده از منابع آموزشی یا روش اشتباهی برای آمادگی هستیم.

شرکت در یک آزمون ماک به ما کمک می‌کند که بفهمیم تا چه اندازه مسیر درستی را طی کرده‌ایم و نقشه راه آمادگی آزمون آیلتس ما دقیق بوده است. سپس می‌توانیم با توجه به نتیجه این آزمون، برای ادامه مسیر خود به خوبی آماده شویم.

[sc name=”gelat504″][/sc]

چه زمانی در آزمون ماک آیلتس شرکت کنیم؟

آزمون آزمایشی آیلتس

یکی از سوالات مهم این است که اصلا ما چه زمانی آماده شرکت در یک آزمون ماک آیلتس هستیم؟ خب، قبل از شرکت در ماک باید ابتدا به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- به خوبی برای آن آماده شوید: یادتان باشد که آزمون ماک دقیقا مانند آیلتس اصلی است. پس اگر قصد دارید آمادگی خود را برای آن بسنجید، ابتدا باید بر روی زبان عمومی خود کار کنید. می‌توانید این کار را با شرکت در  یک دوره آموزشی انجام دهید. یادگیری لغات جدید انگلیسی و تسلط بر روی گرامر دو عامل بسیار مهم برای موفقیت شما هستند. پس با ثبت نام و شرکت در یک دوره آموزش زبان شانس موفقیت خود را چند برابر کنید!

2- از قبل با شکل آزمون آشنا شده باشید: یادتان باشد که آشنایی با ساختار آزمون اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید قبل از شرکت در یک آزمون ماک، ابتدا مدت زمان، تعداد سوالات، سیستم نمره‌دهی و سایر چیزهای مربوط به آیلتس را بدانید.

3- آزمون ماک خود را با دقت انتخاب کنید: آزمون‌های آنلاین و حضوری مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای آمادگی بیشتر در آن‌ها شرکت کنید. اما به شما توصیه می‌کنیم در انتخاب آزمون ماک خود کمی وسواس به خرج دهید. در ادامه به شما می‌گوییم که یک آزمون ماک خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد.

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

ویژگی‌های یک آزمون ماک آیلتس خوب

اما حالا نوبت به این می‌ رسد که بفهمیم یک آزمون ماک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ به طور کلی آزمون‌های ماک باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

1- زمان و تعداد سوالات مشابه با آیلتس

اولین چیزی که موقع انتخاب یک آزمون ماک آیلتس باید به آن توجه کنید مدت زمان آزمون و تعداد سوالات آن است. یادتان باشد، یکی از مهمترین فواید شرکت در این آزمون شبیه‌سازی فضا و مدت زمان شرکت در آزمون آیلتس اصلی است. پس حتما در آزمون ماکی شرکت کنید که تعداد سوالات و زمان آن دقیقا با آزمون اصلی یکسان باشد.

 

2- سوالات مشابه با آزمون اصلی

منظور ما این نیست که صرفا سوالات آن کپی شده از آزمون‌های سال‌های گذشته باشد. بلکه سوالات مشابه با همان درجه سختی می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر خودتان را محک بزنید. دلیلش این است که اگر سوالات بیش از اندازه آسان باشند، شما دچار اعتماد به نفس کاذب می‌شوید. برای همین هم هنگام برگزاری آزمون اصلی وقتی با سوالات آیلتس روبرو می‌شوید، ترس و استرس امتحان تمام وجودتان را فرا می‌گیرد. از طرفی، اگر این سوالات بیش از حد سخت باشند هم روحیه شما را پیش از شرکت در آزمون اصلی از بین خواهند برد. به همین دلیل حتما به دنبال آزمون ماکی باشید که سوالات آن مشابه با آزمون اصلی آیلتس است.

آزمون ماک آیلتس خوب

3- ارائه گزارش تحلیلی

همانطور که قبلا هم گفتیم، یکی از کاربردهای آزمون ماک این است که سطح ما را نشانمان می‌دهد و می‌توانیم با استفاده از آن برای ادامه مسیر آمادگی بهتر برنامه‌ریزی کنیم. گزارش تحلیلی که پس از اتمام آزمون به شما ارائه می‌شود کمکتان می‌کند تا با دید بازتری این کار را انجام دهید. پس بهتر از قبل از انتخاب آزمون ماک آیلتس خود حتما به این موضوع هم توجه داشته باشید.


همچنین بخوانید: چگونه نمره بالا در آیلتس بگیریم ؟


 

4- پاسخ‌های تشریحی

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که آزمون‌های ماک باید داشته باشند ارائه پاسخ تشریحی برای سوالات است. در واقع این کار نه تنها باعث می‌شود شما بفهمید در کجا و کدام سوالات مشکل داشتید، بلکه به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت خود را نیز پیدا کنید. در نهایت می‌توانید با کار کردن بر روی این موارد در آزمون اصلی آیلتس عملکرد بهتری داشته باشید و نمره دلخواهتان را بگیرید.

 

5- استفاده از آزمون گیرنده‌های رسمی

آخرین نکته‌ای که هنگام انتخاب آزمون ماک آیلتس باید به آن توجه کنید آزمون گیرنده‌های یا ممتحن‌های آن آزمون هستند. حتما آزمونی را انتخاب کنید که ممتحن‌های آن به صورت رسمی نماینده British Council هستند. یادتان باشد که کل هدف ما از شرکت در یک آزمون ماک این است که بیشتر آماده شویم و خودمان را برای شرکت در آزمون اصلی محک بزنیم. پس خیلی مهم است که امتحان گیرندگان ما چه کسانی هستند. در واقع بخش مهمی از نمره نهایی آیلتس ما را به خصوص در دو بخش مکالمه و نگارش، امتحان گیرندگان مشخص می‌کنند.

 


از دست ندهید: آیلتس و تافل ؛ شباهت تفاوت و مقایسه زیر ذره‌بین!


 

مراکز برگزاری آزمون ماک آیلتس

مراکز برگزاری آزمون ماک آیلتس

اما برای آزمون ماک آیلتس چند انتخاب مختلف پیش روی شماست که می‌توانید از بین آن‌ها یکی را برگزینید. ما در ادامه این مقاله فهرست برخی از مشهورترین و بهترین مراکز برگزاری آزمون ماک آیلتس در ایران را برای شما آورده‌ایم:

1- آفرینش

یکی از خوشنام‌ترین موسسات آموزشی در زمینه آیلتس که سالهاست در زمینه برگزاری کلاس‌های آیلتس و آزمون ماک فعالیت دارد. این موسسه از سال 1385 تا امروز در حال برگزاری آزمون ماک است و تقریبا می‌توان گفت که بیشترین مخاطب را در طی این سال‌ها داشته است و خودشان اعتقاد داردن که استانداردترین آزمون ماک را در ایران برگزار می‌کنند. موسسه آفرینش آزمون ماک را در شهرهایی مثل تهران رشت و تبریز برگزاری می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از لینک زیر به وبسایت این مجموعه سر بزنید.

ماک آفرینش

هزینه: 475 هزارتومان به همراه تحلیل آزمون

 

2- سفیر

دومین موسسه مشهور آموزش زبان در ایران که آن‌ها هم مثل آفرینش آزمون ماک را برگزار می‌کنند. موسسه سفیر آزمون‌های ماک خودش را در سه نوع برگزار می‌کند. نوع اول که کاملا شبیه به آزمون آیلتس اصلی و بدون تجزیه و تحلیل نتایج آزمون است، نوع دوم نتایج تحلیلی هم دارد و نوع سوم هم بخش شفاهی آزمون ماک را به صورت آنلاین برگزار می‌کند. برای ثبت نام در این آزمون هم می‌توانید از لینک زیر وارد شوید.

ماک سفیر

هزینه: 400 هزارتومان بدون تحلیل و 500 هزارتومان با تحلیل

 

3- آیلتس تهران

سومین انتخاب پیش روی شما آیلتس تهران است. شما می‌توانید با انتخاب این مجموعه در آزمون ماک آیلتس آنلاین هم شرکت کنید. البته این آزمون تحلیل ندارد. به طور کلی مجموعه آیلتس تهران انتخاب‌های بیشتری پیش روی شما می‌گذارد هرچند که قدمت برگزاری آزمون ماک در آن به اندازه آفرینش و حتی سفیر نیست. پیشنهاد می‌کنم نگاهی به وبسایت آن‌ها هم بیندازید.

ماک آیلتس تهران

هزینه: از 119 تا 689 هزارتومان

 

4- ایرسافام

چهارمین گزینه پیش روی شما هم مجموعه نسبتا مشهوری است. ایرسافام چند سالی هست که به صورت تخصصی بر روی آزمون آیلتس کار می‌کند. ویژگی این مجموعه نسبت به سایر انتخاب‌های فهرست ما این است که شعبات زیادی در سراسر کشور دارد. برای همین هم افراد بیشتری می‌توانند در آزمون ماک این مجموعه شرکت کنند. اگر ساکن تهران نیستید و دوست دارید در شهر خودتان ماک بدهید، پیشنهاد می‌کنم وبسایت این مجموعه را هم بررسی کنید.

ماک ایرسافام

هزینه: 495 هزارتومان

 

5- ایران اروپا

آخرین پیشنهاد ما در این لیست موسسه نام آشنای ایران اروپا است. این مجموعه هم کارنامه آیلتس را همراه با تحلیل به شما می‌دهد. اما بر خلاف سایر انتخاب‌های فهرست ما، ایران اروپا تمام آزمون‌های ماک خودش را در هتل اسپیناس خلیج فارس تهران برگزار می‌کند. با این حال بد نیست نگاهی هم به وبسایت آن‌ها بیندازید.

ماک ایران اروپا

هزینه: 450 هزارتومان

 

شرکت در آزمون ماک آیلتس آنلاین رایگان

اما شاید بپرسید آیا می‌توانیم به صورت رایگان و آنلاین در یک ماک شرکت کنیم؟ خوشبختانه بله! British Council که برگزار کننده اصلی آیلتس است در وبسایت خود امکان شرکت در آزمون ماک را به صورت رایگان فراهم کرده است. البته برای اینکه بتوانید واقعا خودتان را بسنجید ابتدا باید شرایط آزمون را برای خود آماده و سپس با شرکت در این آزمون خودتان را محک بزنید. برای شرکت و آشنایی بیشتر با این ماک می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

ماک British Council

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *