H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

نحوه مطالعه زبان انگلیسی

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

نحوه مطالعه زبان انگلیسی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

نحوه مطالعه زبان انگلیسی ؛ 16 گزینه جایگزین کتاب

فهرست مطالب

تقریبا همه میگویند که یادگیری زبان انگلیسی یکی از سختترین‌ کارهای دنیا است. دلیل اصلی آن‌ها هم این است که مثلا سال‌ها کلاس زبان رفته‌اند اما نتیجه نگرفتند. یا اینکه که نتوانستند با مطالعه در منزل زبان انگلیسی را یاد بگیرند. ولی ما مطمئن هستیم اگر نحوه مطالعه زبان انگلیسی را بدانید، خیلی زود پیشرفت خواهید کرد.

مطالعه زبان انگلیسی همیشه به معنای نشستن سر کلاس و یادگیری گرامرهای پیچیده نیست. معلمان زبان انگلیسی معتقدند که زبان‌آموز، باید خارج از کلاس یادگیری بیشتری داشته باشداز طرفی این یک واقعیت است که افراد مختلف، نیاز به روش های یادگیری متفاوت دارند. چندین راه برای مطالعه زبان انگلیسی وجود دارد که بعضی از آنها حتی می‌تواند سرگرمکننده باشد. اگر می‌خواهید زبان انگلیسی (یا هر زبان دوم دیگری) را یاد بگیرید، به نکات مفیدی که در این مقاله بررسی خواهیم کرد توجه کنید

 

1- تلویزیون و فیلم را به انگلیسی تماشا کنید

فیلم انگلیسی

شما می‌توانید حین تماشای بهترین برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی جهان، زبان انگلیسی هم یاد بگیرید. در هر سطحی (از مبتدی تا متوسط بالا) از زبان انگلیسی که هستید، بهتر است زیرنویس انگلیسی را هم روی فیلم قرار دهید تا بتوانید همزمان بخوانید و گوش دهید. همچنین میتوانید به پادکست‌های انگلیسی گوش دهیدپیشنهاد دیگر این است که زیرنویس‌ انگلیسی را روی فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی ایرانی قرار دهید تا بتوانید همزمان با تماشای آنها، زبان انگلیسی هم بخوانید. فراموش نکنید که تماشای فیلم‌های انگلیسی، کمک میکند تا لهجه درست را هم یاد بگیرید. به طور کلی تماشای هدفمند فیلم به زبان انگلیسی، باعث می‌شود که شما بتوانید با یک تیر چند نشان بزنید و حتی برای آمادگی برای آزمون آِیلتس در خانه هم مناسب است. 

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

2- کتاب/روزنامه/مجله انگلیسی بخوانید

خواندن یک راه عالی در روش مطالعه زبان انگلیسی است. اگر در سطح مبتدی تا متوسط ​​هستید، کتاب مخصوص کودکان را انتخاب کنید؛ زیرا زبان آن راحت‌تر از کتاب‌های بزرگسالان است. یک انتخاب فوق العاده دیگر برای شما، کتاب‌های سطح بندی شده هستند. این کتاب‌ها کاملا متناسب با سطح زبان آموزان طراحی و روانه بازار می‌شوند. برای همین هم می‌توانی آن‌ها را تهیه کنید و در منزل مطالعه به زبان انگلیسی داشته باشید. داستان

 علاوه بر این، روزنامه‌ها و مجله‌ها هم ارزش خواندن دارند. با این کار نه تنها می‌توانید انگلیسی خود را بهتر کنید؛ بلکه از وقایع خارج از کشور هم باخبر خواهید شدروزنامه‌ها و مجلات رایگان (باطله) برای زبان‌آموزان‌ انتخاب بسیار مناسبی است. فراموش نکنید که اگر روزنامه را با صدای بلند بخوانید، بهتر است. اینگونه میتوانید مکالمه انگلیسی خود را قوی کنید.


بیشتر بخوانید: آموزش زبان با داستان برا سطوح مختلف


 

3- به وسایل خانه برچسب بچسبانید

این یک راه سریع و ارزان برای یادگیری لغات انگلیسی استتنها کاری که باید انجام دهید این است که یک بسته برچسب بخرید و نام وسایل موجود در خانه خود را روی آنها بنویسید؛ مانند تلفن، پنجره، آینه و غیره.همچنین می‌توانید مثل برنامه روزانه خودتان یا کارهایی که باید انجام دهید را هم به زبان انگلیسی بر روی این برچسب‌ها بنویسید و جلوی چشمانتان بچسبانید.  این روش برای زبانآموزان سطح پایین عالی است.

 

4- لغات جدید را یادداشت کنید

کلمات جدید برای مطالعه زبان انگلیسی

هر زمان که کلمه جدیدی را یاد میگیرید (چه در کلاس درس و چه زمانی که بیرون از خانه هستید)، حتما آن را یادداشت کنید. هروقت که زمان آزاد دارید، میتوانید آنچه یادداشت کرده‌اید را تمرین کنیدشما حتی میتوانید لغات را در تلفن همراه خود یادداشت کنید تا نیازی به همراه داشتن دفترچه نداشته باشید. اما بهترین روش این است که لغات را با استفاده از نقشه کشی ذهنی به یکدیگر متصل و مرتبط کنید. به این ترتیب دیگر در یادگیری و یادآوری آن‌ها هیچ مشکلی نخواهید داشت. 

علاوه بر نقشه کشی ذهنی، یادگیری سایر روش‌ها مثل ریشه شناسی هم به شما کمک می‌کند تا دایره واژگان خود را چند برابر کنید. یادتان باشد که برای موفقیت در زبان انگلیسی، باید به طور مداوم دایره لغات خود را بزرگ و بزرگتر کنید. 

 

5- بهترین زمان یادگیری را مشخص کنید

آیا می‌دانید که فرد صبح هستید یا عصر؟ برخی افراد اول صبح بهترین عملکرد را دارند و بعد از ناهار خاموش میشوند؛ در حالیکه برخی دیگر شب‌ها بهتر می‌توانند درس بخوانندشما باید هر زمان که مغزتان در قویترین حالت خود است، به مطالعه زبان انگلیسی بپردازید. برای اینکه بهتر بتوانید زمان مطالعه خود را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مطالعه در صبح یا شب را حتما مطالعه کنید. 

[sc name=”gelat504″][/sc]

6- موسیقی انگلیسی گوش دهید

موسیقی انگلیسی

علاوه بر تماشای فیلم و تلویزیون، گوش دادن به موسیقی هم یکی دیگر از روش‌های سرگرمکننده در نحوه مطالعه زبان انگلیسی است. تعداد بی‌شماری موزیک انگلیسی وجود دارد که میتوانید مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید. همچنین اکثر آهنگها دارای متن هستند که به راحتی می‌توانید در گوگل پیدا کنید. شما میتوانید یک آهنگ را در طول روز گوش دهید و متن آن را همراه با آن بخوانیداگر به لغت یا جمله‌ای برخورد کردید که نمیفهمید، درمورد آن تحقیق کنیداگر سطح پایین زبان هستید، برای مثال بهتر است موسیقی کانتری را انتخاب کنید؛ زیرا معمولا اشعاری دارد که آهستهتر و قابل درکتر است.

وقتی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردید، میتوانید به سراغ موسیقی رپ بروید؛ زیرا ریتم آن بسیار سریعتر و فهم آن سختتر استنکتهای که باید به آن توجه کرد این است که متمرکز بمانید و بادقت گوش دهیدشما باید متوجه شوید که گوینده چگونه به زبان انگلیسی صحبت میکند و در جملاتش چه کلماتی را بکار می‌برد.

 

7- هر زمان که میتوانید انگلیسی تمرین کنید

این نکته بسیار مهم است که مطالعه زبان انگلیسی را تنها به کلاس درس محدود نکنیدسعی کنید به کتابخانه بروید و یادداشتهای خود را مطالعه کنید، کتاب انگلیسی بخوانید، بنویسید و با سایر زبان‌آموزان به انگلیسی صحبت کنید. هنگامی که شب در رختخواب هستید، یادداشتهای انگلیسی خود را دوباره نگاه کنید و سعی کنید در حال به خواب رفتن، لغات انگلیسی را حفظ کنیداولین کاری که صبح هنگام خوردن صبحانه انجا میدهید، میتواند یادگیری چند کلمه جدید باشددرکل مطمئن شوید که هرگز از زیر بار مطالعه انگلیسی در نمی‌روید!


همچنین بخوانید: یادگیری در خواب ؛ سفری از رویا تا واقعیت


 

8- صدای خود را ضبط کنید

از ضبط کننده گوشی هوشمند خود نهایت استفاده را ببرید و دروس و صدای خود را را ضبط کنیداین یک راه خوب برای مطالعه زبان انگلیسی است؛ زیرا ممکن است درسی که در کلاس می‌شنوید را بعدا فراموش کنیداگرچه ممکن است معلم شما دوست نداشته باشد که این کار را انجام دهید و همیشه باید از آنها اجازه بگیرید. ضبط دروس میتواند مفید باشد؛ زیرا وقتی به خانه می‌روید یا می‌خوابید، میتوانید به آنها گوش کنیداما اگر در یک دوره آنلاین زبان انگلیسی شرکت می‌کنید، نیازی به انجام این کار نخواهید داشت. چرا که همیشه می‌توانید ویدیوهای مربوط به کلاس را دوباره تماشا و مرور کنید. همچنین اگر بتوانید دفترچه خاطرات صوتی داشته باشید، می‌توانید مهارت مکالمه خود را هم به خوبی تقویت کنید. 

 

9- یک دیکشنری خوب تهیه کنید

دیکشنری برای مطالعه زبان انگلیسی

فرهنگ لغت بهترین دوست شما در هنگام مطالعه زبان انگلیسی استالبته باید مراقب باشید؛ زیرا بسیاری از دیکشنری‌های موجود دارای اشتباه و ترجمه غلط هستندکمی تحقیق کنید و برای بهترین دیکشنری که میتوانید پیدا کنید، کمی بیشتر هزینه کنید. همچنین لازم است بدانید که بسیاری از اپلیکیشن‌های دیکشنری‌ و مترجم‌های آنلاین در تلفن‌های هوشمند، بسیار ضعیف و غیرقابل‌اعتماد هستند

 

10- اصطلاحات انگلیسی یاد بگیرید

یکسری اصطلاحات روزمره انگلیسی وجود دارد که نمیتوانید آنها را در کتاب‌های آکادمیک پیدا کنیداگر بتوانید آنها را بیاموزید، درک مکالمات و صحبت با افراد خارجی برایتان آسانتر خواهد بوداگرچه شما نمی‌توانید در یک مقاله علمی از این اصطلاحات استفاده کنید؛ اما مطمئنا به همین اندازه برایتان مفید خواهد بود. در واقع یکی از مهمترین ویژگی‌های زبان انگلیسی، کاربردی بودن آن است. اصطلاحات هم بخش مهمی از انگلیسی کاربردی را شامل می‌شوند. به همین دلیل حتما بخشی از زمان خود را به مطالعه و یادگیری آن‌ها اختصاص دهید. 


همچنین بخوانید: با یادگیری اصطلاحات انگلیسی طبیعی صحبت کنید!


 

11- هر روز بنویسید

خاطره نویسی

نوشتن یک راه عالی برای استفاده از واژگان جدید و گرامر استسعی کنید هر روز با استفاده از کلمات و دستور زبان جدیدی که یاد گرفتهاید چیزی بنویسید. بسیار مهم است که به این کار عادت کنید؛ حتی اگر فقط چند جمله باشد. مثلا می‌توانید یک دفترچه خاطرات کوچک برای خودتان داشته باشید و اتفاقات هر روز را به زبان انگلیسی درون آن بنویسید. اگر به دوستان انگلیسی زبان یا معلم دسترسی دارید، میتوانید از آنها بخواهید نوشته شما را بخوانند و نکاتی را به شما گوشزد کنند. این کار بسیار مفید است چرا که به مرور زمان می‌توانید دوباره به دفترچه خود سر بزنید و روند رشد و پیشرفتتان را بهتر دنبال کنید. این کار انگیزه شما برای یادگیری زبان را هم افزایش می‌دهد. 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

12- نیاز خود را به معلم بگویید

گاهی‌اوقات با رفتن به آموزشگاه یا داشتن معلم خصوصی، آنچه که مدنظرتان است را یاد نخواهید گرفتالبته برای معلمتان هم دشوار است که متوجه شود دقیقا چه چیزهایی را باید یاد بگیرید، مگر اینکه خودتان به آنها بگوییدبنابراین اگر فکر می‌کنید که مثلا بیش از حد با شما مهارت رایتینگ کار می‌شود، باید به معلم بگوییدنگران نباشید، معلمتان خوشحال خواهد شد.

اما اگر قصد شرکت در یک دوره آنلاین زبان انگلیسی را دارید، حتما دوره‌ای را انتخاب کنید که مدرس یا پشتیبانی قوی داشته باشد. به این ترتیب حداقل خیالتان از این بابت راحت است که اگر سوالی داشته باشید، کسی هست که به آن پاسخ دهد. 

 

13- اشتباهات خود را به خاطر بسپارید

اشتباهات در مطالعه زبان انگلیسی

شما اشتباه خواهید کرد و این طبیعی استاین احتمال وجود دارد که اشتباهات مشابه را بارها و بارها تکرار کنیداز این به بعد وقتی معلم امتحان‌تان را (چه کتبی یا شفاهی) تصحیح می‌کند، اشتباهات خود را حتما یادداشت کنید. مثلا شاید متوجه نباشید که همیشه زمانهای گذشته ساده و حال کامل را با هم قاطی میکنید. باید این اشتباه را یادداشت کنید و روی آن کار کنید.

 

14- خود را در شرایط سخت قرار دهید

خود را در موقعیتی قرار دهید که مجبور شوید به زبان انگلیسی صحبت کنید، بخوانید و گوش دهیداین میتواند یکی از بهترین راهها برای مطالعه زبان انگلیسی باشد؛ زیرا شما واقعا برآنچه میگویید تمرکز میکنید و شما را به شرایط سخت عادت میدهد. مثلا اگر با همسرتان در حال مطالعه زبان انگلیسی هستید، هر شب یک ساعت را به انگلیسی حرف زدن اختصاص دهید. در واقع خودتان را مجبور کنید که در آن یک ساعت فقط و فقط به زبان انگلیسی صحبت کنید. این راهکار ساده به شدت تاثیرگذار است و باعث پیشرفت شما می‌شود. 

 

15- کلمات جدید و مترادف آنها را یاد بگیرید

مترادف و متضاد

شما نمی‌توانید همیشه از کلمات و عبارات مشابه استفاده کنیدباید بدانید که دایره لغات زبان انگلیسی گسترده است و مترادف‌های زیادی برای یک لغت یا اصطلاح وجود دارد. اگر می‌خواهید انگلیسی را روان صحبت کنید، سعی کنید به دنبال کلمات جدید باشید و مترادف آنها را یاد بگیرید. همچنین می‌توانید هر زمان که لغت جدیدی را یاد گرفتید، با آن جمله بسازید. مطالعه مقاله زیر به شما کمک می‌کند تا در مدت کوتاه‌تری انگلیسی را به صورت روان صحبت کنید. 


بیشتر بخوانید: چگونه در مدت زمان کوتاهی انگلیسی روان صحبت کنیم؟


 

16- زبان کامپیوتر و گوشی خود را تغییر دهید

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که تلاش کنید زبان یک اپلیکیشن با وبسایت را به فارسی تغییر دهید؟ خب، همه ما این تجربه را داشته‌ایم؛ اما از این به بعد این کار را انجام ندهید! اگر تنظیمات اینستاگرام، کامپیوتر و تلفن هوشمند خود را به «انگلیسی» تبدیل کنید، می‌توانید در حین چرخ زدن در اینترنت، به مطالعه زبان انگلیسی هم ادامه دهید. شاید این کار به نظرتان ساده و حتی بی فایده به نظر برسد، اما اگر قرار است زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید، بهتر است که تا می‌توانید خودتان را در مواجهه با زبان انگلیسی قرار دهید. 

 

مطالعه زبان انگلیسی ؛ سخن آخر

بیشتر اوقات اوقات زبانآموزان دوست دارند انگلیسی را در کوتاه‌ترین زبان ممکن یاد بگیرندخوب است که برای یادگیری مشتاق باشید؛ اما باید نسبت به توانایی یادگیری خود هم واقع‌بین باشیدمعلم برای درس دادن و تمرین، فقط چند ساعت در روز با شما همراه است

وظیفه شما این است آنچه که به شما آموزش داده می‌شود را به خاطر بسپارید و به درستی از آن استفاده کنید. شما نمیتوانید انتظار داشته باشید که فقط برای چند هفته سر کلاس حاضر شوید و بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنیدشما باید زمان زیادی را خارج از کلاس تمرین کنید و تا حد امکان از مغز خود استفاده کنید.

امیدواریم نکات بالا به شما کمک کند تا نحوه مطالعه زبان انگلیسی را متوجه شویدلطفا قبل از بستن این مقاله، نکاتی که به نظرتان مفید بوده است را یادداشت کنیدهرچه بیشتر از آنها استفاده کنید، بهتر و سریعتر به زبان انگلیسی صحبت خواهید کرد! موفق باشید.

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *